Sağlık Teknikeri Maaşları - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

29 Temmuz 2017 Cumartesi

Sağlık Teknikeri Maaşları

Sağlık Teknikeri Maaşları:


Sağlık Teknikeri Maaşları: Bakanlığı bünyesinde istihdam etmekte olan binlerce sağlık teknikeri personeli bulunmaktadır. Sağlık teknikeri olabilmek için adayların üniversitelerin iki yıllık önlisans sağlık bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Üniversitelerin önlisans diyaliz, radyoloji, ilk ve acil yardım, patoloji vb. gibi bölümleri bitirdikten sonra Kamu Personeli Seçme Sınavına girerek yeterli puan alan adaylar Sağlık Bakanlığı bünyesinde sağlık teknikeri olarak görev yapmaktadır. Peki Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam etmekte olan sağlık teknikerleri ne kadar maaş almaktadır?
Kamu Personeli Seçme Sınavından elde ettiği puan ile atanan sağlık teknikerleri 2 bin 800 liradan başlayan ücret almaktadır. Bu maaş personelin istihdam ettiği hastane, görev yeri ve hizmet süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Büyük şehir hastanelerinde görev yapan ve terör olaylarının sürdüğü yerlerde görev yapmakta olan sağlık teknikerleri daha yüksek maaş almaktadır. Sağlık teknikerleri normal memur maaşlarına yapılan zam oranları dahilinde maaş almaktadır. Genel olarak yılda iki kez %3'lük olarak yapılan zamlar sağlık teknikeri maaşına da yansımaktadır. Adayın sağlık teknikeri olarak görev yapabilmesi için üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden mezun olması ve kamu kurumların da ya da özel sektör de kendi dalları ile ilgili meslekte çalışıyor olması gerekmektedir.
Sağlık teknikerleri Sağlık Bakanlığına bağlı kamu hastanelerinde ve aile sağlık merkezlerinde çeşitli branşlarda görev yaparlar.Bu branşlardan bazıları ; patoloji, diyaliz, rontgen, ilk ve acil yardım sayılabilir. Görev ve sorumlulukları branşlarına göre değişmektedir
Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanuna tabi olarak görev Memurlar ile hükümet arasında yürütülen toplu sözleşme 2015 yılı Ağustos ayında imzalandı. Buna göre Memurlara 2017 yılı için ilk 6 ay (Ocak-Temmuz) % 3 oranında, ikinci 6 ay (Temmuz-Aralık) için de % 4 oranında zam yapılmasına karar verildi. Ayrıca enflasyon, verilen zam oranını aşması halinde aradaki fark kamu çalışanlarına ödeneceği yönünde toplu sözleşmede yer aldı.
D/K
Hizmet Yılı
Eğitim Durumu
Net Maaş
10/2
Yeni Başlayan
Ön Lisans
2.818 TL
9/1
Yeni Başlayan
Lisans
2.868 TL
8/1
3 yıl
Lisans
2.870 TL
7/1
6 yıl
Lisans
2.919 TL
1/4
25 yıl ve üzeri
Lisans
3.332 TL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme