Elektrik Teknikeri Maaşları - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

29 Temmuz 2017 Cumartesi

Elektrik Teknikeri Maaşları

Elektrik Teknikeri Maaşları


Elektrik Teknikeri Maaşları: Elektrik Teknikeri Maaşları 2017 Ne Kadar? Tekniker Maaşı 2017 Ne Kadar? Elektrik Teknisyeni Maaşı 2017 Elektrik Teknisyeni Ne Kadar Maaş Alır? Teknisyen Ne Kadar Maaş Alır?
Tekniker mesleği başta ülkemiz olmak üzere bütün dünyada oldukça bilinen ve popüler bir meslektir. Bütün dünyada kamu sektöründe ve özel sektörde oldukça geniş bir çalışma alanına ve olanağına sahiptir. Teknolojik gelişmeler ile birlikte çalışma alanları genişlemiştir. Gelişen teknolojik gelişmeler ve genişleyen çalışma alanı teknikerlerin maaşlarına da yansımıştır
Tekniker Maaşları 2017 Ne Kadar?

Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler başta olmak üzere gelişmiş ülkeler de sanayi üzerine kuruludur. Sanayi de temelinde elektriğe, mühendisliğe bağlıdır. Teknikerlik mesleği bu nedenle çok değerli bir meslektir. Önümüzdeki 100 yılda kaybolmayacak nadir meslekler arasında teknkerlik mesleği yer alır.

Özel Sektör Tekniker Maaşı 2017

Özel sektör bünyesinde tekniker unvanında çalışan bir teknisyen ne kadar maaş alır? Teknisyen Maaşı 2017 ne kadar? Özel sektörde çalışan teknisyen maaşı 2017 ne kadar? Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki özel sektörde çalışan personellerin maaşları çalıştıkları şirkete göre değişiklik göstermektedir. Tamamen şirket yönetiminin insafına kalmış bu durum teknisyen ve tekniker olarak çalışan insanları bazı durumlarda çaresiz bırakmaktadır. Fakat sektördeki teknisyen ve tekniker maaşlarını genel bir şekilde incelersek daha net miktarlardan bahsedebiliriz.

Özel sektör içerisinde çalışan yeni mezun teknisyen ve teknikerin maaşı 2.000 Türk Lirası ile 2.500 Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir.

Özel sektör içerisinde 5 ile 10 yıl arasında deneyim kazanmış bir teknisyen ve tekniker ise 3.000 Türk Lirası ile 4.000 Türk Lirası arasında maaş almaktadır.

Özel sektör içerisinde 10 yılın üzerinde deneyim kazanmış bir teknisyenin ve teknikerin maaşı ise 5.000 Türk Lirasının üzerindedir.

Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki yukarıda bahsedilen maaşlar yalnızca net maaşlardır. Çalışanların evli olup olmamasına, çocuk sahibi olup olmamasına bağlı olarak maaşları değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca yemek ve yol ücretleri de alabilmektedirler.

Kamu Tekniker Maaşları 2017

Kamu kurum ve kuruluşlarında tekniker olarak çalışan personeller yılda iki kez zam kazanırlar. Bu nedenle maaşları her yıl artış göstermektedir.  Kamu sektöründe tekniker olarak çalışan personeller kıdemlerine/derecelerine göre maaş almaktadırlar.

10/2 derecesinde/kademesinde olan ve mesleğe yeni başlayan önlisans mezunu bir tekniker 2850 Türk Lirası maaş almaktadır.

9/1 derecesinde/kademesinde olan ve mesleğe yeni başlayan lisans mezunu bir tekniker 2.900 Türk Lirası maaş almaktadır.

8/1 derecesinde/kademesinde olan ve meslekte 3 yıl geçiren lisans mezunu bir tekniker 2.950 Türk Lirası maaş almaktadır.

7/1 derecesinde/kademesinde olan ve meslekte 5 yıl geçiren lisans mezunu bir tekniker 3.000 Türk Lirası maaş almaktadır.

1/4 derecesinde/kademesinde olan ve meslekte 25 yıl ve üzeri yıl geçiren lisans mezunu bir tekniker 3.350 Türk Lirası maaş almaktadır.

Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki kamu sektöründe çalışan tekniker maaşlarını incelerken yalnızca net maaşlarını göz önünde bulundurduk. Tekniker olarak çalışan personelin evli olup olmamasına, çocuk sahibi olup olmamasına bağlı olarak maaşları değişiklik gösterebilmektedir.

Elektrik Teknikeri Maaşları 2017

Elektrik teknikerleri elektriğin söz konusu olduğu her sektörde ve bu sektörlerin her aşamasında çalışabilirler. Elektrik mühendisleri ile birlikte çalışan elektrik teknikerleri tam anlamıyla elektriğin dahil olduğu her alanda çalışabilmektedir.

Özel sektör içerisinde elektrik teknikeri olarak çalışan bir personel, bünyesinde çalıştığı şirkete bağlı olarak maaş almaktadır. Fakat genel bir rakamdan bahsedecek olursak; elektrik teknikerleri 3.000 Türk Lirası ile 3.500 Türk Lirası arasında maaş almaktadırlar.
Tekniker Maaşları birbirlerinden farklıdır, Tekniker Maaşının en büyük farklılığı Tekniker sınıflarının ayrı ayrı özellikleri olmasındandır.Tekniker Maaşları ise Şu şekilde Listelendi Geniş bir araştırma sonucu Teknikerler hakkında bilgi edinilmiştir. 2015 yılında Memur Maaşları %3’lük Bir zamla Ocak ayında yerini aldı Aşağıdaki Tekniker Maaşları bu zamlarla birliktedir.


Yeni Başlayan Tekniker Maaşı İse 2150 TL
İnşaat Teknikeri Maaşları 2490 TL
Elektrik Teknikeri Maaşları  2450 TL
Bilgisayar Teknikeri Maaşları 2400 TL
Gıda Teknikeri Maaşları 2300 TL
Organik Tarım Teknikeri Maaşları 2320 TL
Harita Kadastro Teknikeri Maaşları 2550 TL Arazi Tazminatı Dahil
Sulama Teknikeri Maaşları 2250 TL
Seracılık Teknikeri Maaşları 2250 TL
Makine Teknikeri Maaşları 2500 TL
Laboratuvar Teknikeri Maaşları 2380 TL
Anestezi Teknikeri Maaşları 2400 TL
Haberleşme Teknikeri Maaşları 2380
Ziraat Teknikeri Maaşları 2400 TL
Bu Tekniker Maaşları 2015 Bekar personel için geçerlidir, aile çocuk yabancı dil gibi tazminatlar eklenmemiştir, Arazi tazminatı da eklenmemiştir.

[highlight]Tekniker DGS ile veya açıktan mühendisliği bitirerek, Teknikerler Mühendis Maaşı Almaz Mühendis Özel Hizmet Tazminatı alır, Mühendisin ek gösterge ve ek ödemesi alınabilmesi için ünvan değişikliği yapılması gerekmektedir. Ünvan Değişikliği sınavına girilmesi gerekmektedir.

Yeni Başlayan Bir Tekniker ile Mühendis Maaşları arasında 500 600 TL arasında bir maaş farkı bulunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme