COMPONENT ENGINEERING YAZILIM TEST MÜHENDİSİ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

21 Haziran 2017 Çarşamba

COMPONENT ENGINEERING YAZILIM TEST MÜHENDİSİ MAAŞLARI

COMPONENT ENGINEERING YAZILIM TEST MÜHENDİSİ MAAŞLARI:


COMPONENT ENGINEERING YAZILIM TEST MÜHENDİSİ MAAŞLARI: Son yılların trend mesleklerinden biri de "test uzmanlığı". Nedir bu test uzmanlığı? Test uzmanı ne yapar? Neyi test eder?
En hızlı büyüyen sektörlerden biri yazılım sektörü. Geç kalmış olsa da Türkiye ’de artık bu konuya yatırım yapıyor. Artık yazılım geliştiren ve bunları tüm dünyaya satan firmalar dünya markası olabiliyor. Bu firmaların sayısı ve yaptıkları projeler arttıkça bu yazılımları test edecek insan gücüne olan ihtiyaç da artıyor.

10 BİN UZMAN
Yakın gelecekte Türkiye’de yazılımları test edecek 10 bin test uzmanına ihtiyaç olacak. Bu test uzmanları bugün 6 bin lira maaşla rahatlıkla iş bulabiliyor. Türkiye Yazılım Test ve Kalite Derneği de Türkiye bilişim sektörünün uluslararası pazarlarda rekabet edebilmesi için sektörün yazılım testi ve kalitesi konusunda bilgilendirilmesini hedefliyor.
Derneğin Başkanı Koray Yitmen, Türkiye’nin yazılım ve testleri alanında dünya merkezi olması için çalıştıklarını belirterek bu alana yatırım yapılması gerektiğini söylüyor. Dernek, konuyla ilgili eğitimler veriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme