BIOPROCESS ENGINEERİNG MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

21 Haziran 2017 Çarşamba

BIOPROCESS ENGINEERİNG MAAŞLARI

BIOPROCESS ENGINEERİNG MAAŞLARI:


BIOPROCESS ENGINEERİNG MAAŞLARI: Biyoteknoloji ve Biyoproses Mühendisliği, Kore Biyoteknoloji ve Biyomühendislik Topluluğu tarafından yayınlanan, uluslararası aylık uluslararası bir dergidir. Biyoteknoloji ve Biyoproses Mühendisliği, biyoteknolojinin ve biyomühendislik alanındaki orijinal ve yeni bulgulara ayrılmıştır: Uygulamalı Biyoloji, Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Moleküler Biyoloji; Biyomoleküler Mühendislik, Biyokataliz ve Biyotransformasyon ve Metabolik Mühendislik; Biyoseparasyon, Biyoproses Kontrol ve Sistem Mühendisliği; Nanobiyoteknoloji, Biyosensör ve Biyoelektronik, Hücre Kültürü Mühendisliği; Çevresel Biyoteknoloji; Gıda Biyoteknolojisi; İlaç sanayii; Ve Biyomalzemeler.
Özel sektörde çalışan Biyoteknoloji ve Biyoproses Mühendisliği maaşları ise kamu çalışanı olan mühendislere göre oldukça farklıdır. Her kurumun ücreti farklıdır. Ancak ortalama bir rakam söylemek gerekirse; özel sektörde görev alan bir kimya mühendisinin maaşı aylık 1700 tl civarındadır. Bu durum da kamu kuruluşlarında belirttiğimiz gibi işe yeni başlayan bir mühendisin için ortalama bir değeri gösterir.
Yalnız şunu bilmekte fayda var; bu rakamlar ortalama miktarlardır. Biyoteknoloji ve Biyoproses Mühendisliği mühendisinin maaşı hizmet verdiği yıl sayısına, mühendisin bilgi ve deneyimine, asgari geçim indiriminin uygulanma miktarına göre değişkenlik gösterebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme