AVİONİCS MÜHENDİSLİĞİ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

18 Haziran 2017 Pazar

AVİONİCS MÜHENDİSLİĞİ MAAŞLARI

AVİONİCS MÜHENDİSLİĞİ MAAŞLARI: Bilindiği üzere mühendis oldukça geniş bir kavramdır. Çünkü pek çok mühendis branşı vardır. İnşaat mühendisi, gıda mühendisi, elektrik mühendisi, jeoloji mühendisi, fizik mühendisi, atom mühendisi, kimya mühendisi, makine mühendisi, bilgisayar mühendisi, yazılım mühendisi, endüstri mühendisi.... şeklinde uzayıp gitmektedir. Branşlara göre değerlendirmeler yaptığımızda genel olarak ücretlerin aynı olduğunu görmekteyiz. 

Mühendisler Kamu Personeli Seçme Sınavından almış oldukları puanlar ile kamuya atanabilmektedir. Peki kamuda mühendisler ne kadar maaş almaktadır. Buna göre kamuda genel olarak 3bin lira civarı mühendislerin maaş aldığı görülmektedir. Bu rakam bakanlıklarda 3 bin 500 liradan başlamakta ve kuruma göre daha da yükselmektedir.

Özel sektörde istihdam eden mühendislerin maaşları daha değişkendir. Genel olarak özel sektörde mühendislerin 2 bin liradan başlayan maaşlar alarak işe başladığını ve bu tutarın şirketin büyüklüğü ile mühendisin çalıştığı pozisyona göre 5 - 6 bin liraya kadar yükseldiği görülmektedir. Bu rakam daha da artabilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme