AKTİF YATIRIM BANKASI MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

16 Mart 2017 Perşembe

AKTİF YATIRIM BANKASI MAAŞLARI

AKTİF YATIRIM BANKASI MAAŞLARI:


AKTİF YATIRIM BANKASI MAAŞLARI: 1981 yılında Ahmet Çalık tarafından kurulan Çalık Holding enerji, inşaat ve gayrimenkul, madencilik, tekstil, finans ve telekomünikasyon alanlarında faaliyet göstermektedir. Orta Asya, Balkanlar ve MENA bölgesi olmak üzere, 17 ülkede çalışmalarını sürdüren Grup, yaklaşık 36 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

Çalık Holding; enerji sektöründe Çalık Enerji, elektrik dağıtım alanında YEDAŞ, Limak ortaklığıyla KEDS, Kiler ortaklığıyla ARAS; madencilik sektöründe Lidya Madencilik; inşaat sektöründe Gap İnşaat, Çalık Gayrimenkul; finans sektöründe Aktif Bank ve Banka Kombetare Tregtare (BKT); tekstil sektöründe Çalık Denim ve Gap Pazarlama; telekom sektöründe Albtelecom şirketleriyle Türkiye’de ve dünyada güçlü bir oyuncu olarak ön plana çıkmaktadır.

Çalık Holding, girişimci yapısı, akılcı stratejileri, kapsayıcılık ve çeşitliliğe verdiği önem, inovatif ve sürdürülebilir iş modelleri, teknolojiye ve insan kaynaklarına yaptığı yatırımlarla faaliyette bulunduğu her alanda ve coğrafyada, dokunduğu her insanın hayatına kalıcı değerler katmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.
Yeni Nesil Bankacılık​

Verimlilik ve etkinlik Aktif Bank’ın sürdürülebilir büyüme stratejilerinin dayandığı en temel perspektiflerdir. Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası olan Aktif Bank, yola çıktığı günden beri, bankacılık felsefesini “şubeleşerek değil, alternatif dağıtım kanalları ile yeni nesil bankacılık yapmak” olarak belirlemiştir. Bunun bir yansıması olarak sekiz adet olan şube sayısı son üç senedir değişmemiştir ve bu şubelerden ağırlıklı olarak bire bir iletişim gerektiren kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve özel bankacılık odaklı hizmetler verilmektedir. Büyük dağıtım ağı gerektiren bireysel bankacılıkta ise pazarda etkin olan diğer dağıtım teşkilatları ile işbirliği yapılmıştır. Düşük ve esnek maliyet odaklı bu stratejinin sonucu olarak Aktif Bank’ın, yüksek miktarda sermaye biriktirme kabiliyetine ulaşmış olduğu ve istikrarlı büyümesinin 2015 yılında da devam ettiği görülmektedir.

Aktif Bank’ın faaliyetlerinin ana hatlarını perakende bankacılık, kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı oluşturmakla beraber para transferlerinden sigortacılığa, kart ürünlerinden kapsamlı kiosk çözümlerine kadar çok geniş bir yelpazede müşterilerine hizmet vermektedir. Bu kapsamlı ve vizyoner bakış açısı, Aktif Bank’ın özünde kendisini bir bankadan çok geniş bir perspektifte konumlandırmasını sağlamıştır.

Banka, yeniden yapılanmaya başladığı 2006’dan bu yana 113 kat büyümüş, aktif büyüklük sıralamasında 41. sıradaki yerini, 2015 yıl sonunda 24. sıraya yükseltmiştir. Aktif Bank ve iştirakleri bugün yılda 50 milyonluk bir nüfusa akıllı şehir hizmetleri sunan, 1.5 milyar kez kartlı ulaşım işlemine aracılık eden,  1 milyon yeni banka kartı üretimi yapan, 1 milyondan fazla para transferi, 10 milyona yakın fatura ödemesi ve diğer ödeme işlemleri gerçekleştiren, 150,000’nin üzerinde bireysel kredi ve sigorta poliçesi satışı yapan bir kurum haline gelmiştir.

Aktif Bank’ın yatırım bankacılığı perspektifinin bir yansıması olarak, yatırımcıları için her ihtiyacı kapsayan ve önemli getiri fırsatları geliştiren yatırım ürünleri tasarlamak ve kullanıma sunmak, öncelikleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda, birçok üründe sektöre öncülük etmiş ve Türkiye’nin ilk gerçek Varlığa Dayalı Menkul Kıymeti (VDMK), ilk İslami katılım sertifikası, ilk proje finansmanı sukuku, ilk TL cinsinden banka bonosu ihraçları gibi birçok yeniliği yatırımcıları ile buluşturmuştur. 

Aktif Bank, sadece rakamsal başarılarıyla değil, üründe, hizmette ve yenilikçilikte ortaya koyduğu performansla da dünya çapında ödeme sistemleri, teknoloji, kalite, inovasyon, yatırım ürünleri, dağıtım kanalı ve iletişim konularında Türkiye’nin en çok uluslararası ödül alan kurumlarından biri olmuştur. Banka’nın şu ana kadar girdiği ve aralarında “Dünyanın En Yenilikçi Bankası” ödülüne layık görüldüğü The Banker, Financial World Innovation, EFMA, Paybefore, VRL Financial, Global Banking ve Finance Review gibi önemli organizasyonların yer aldığı uluslararası saygın yarışmalardan, ülkemizin bankacılık ve finans sektörünün göğsünü kabartan, Türkiye’nin farkını, inovatif anlayışını ortaya koyan toplam 107 ödülü bulunmaktadır. ​
Misyonumuz

İnsan Kaynakları olarak misyonumuz; bankamızda görev alan çalışanlarımızın enerji ve keşfetme yeteneklerini ortaya çıkararak, stratejik hedeflere ulaşılmasına katkıda bulunmak, geleceğin liderlerini yetiştiren bir organizasyon oluşturmaktır.​

Çalışan Pro​filimiz​

​Cinsiyet Dağılımı ​
​Kadın  ​Erkek​
​40%

​​​60%​
Öğrenim Durumu​​ ​ ​ ​
Doktora ve Yüksek Lisans     ​Lisans​  ​Diğer
​15%     ​75%     ​10%​
İnsan Kaynakları olarak temel amacımız, İnsan kaynağının en değerli kaynak olduğu ve entellektüel sermayemizi oluşturduğunun bilinci ile, bu değeri daha da yükseltecek uygulamalar geliştirmek, çalışanlarımız arasında ayrım gözetmeksizin kendilerini geliştirebilecekleri, enerji ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaran, yeteneklerini sergilemeye uygun, üstün performansın ödüllendirildiği bir iş ortamı yaratmaktır.​ ​​​​​​​Bankamızdaki açık pozisyonlar için iç ya da dış kaynaklar kullanılarak uygun adaylar temin edilmektedir. Adaylar, sahip oldukları yetenek ve becerilerin değerlendirildiği testler, İnsan Kaynakları ve işkolu görüşmelerini kapsayan kadem​​eli bir değerlendirme sürecinden geçmektedir.

İşe Alım Politikamız

Bankamız işe alım süreçlerinde temel hedefimiz;

Öğrenmeye, değişime ve kendini geliştirmeye açık,
İyi eğitimli,
Yenilikçi-Yaratıcı,
İletişim becerileri ve kurumu temsil yeteneği yüksek,
Ekip çalışmasına yatkın, ​
İş etiğinin ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, çevresine duyarlı,

dinamik bir kadro oluşturarak, bu niteliklere sahip bir ekiple iç ve dış müşterilerimize en hızlı ve en kaliteli hizmeti sunmaktır.

Deneyimsiz İşe Alım

Üniversiteden yeni mezun olmuş veya bankacılık alanında tecrübesi bulunmayan adaylar, Bankamız Şube veya Genel Müdürlük birimlerinin ihtiyaçları kapsamında değerlendirilmektedir. Bu kadrolara katılacak adaylara öncelikle genel yetenek ve yabancı dil testleri uygulanmaktadır. Daha sonra mülakata alınan adaylar, bankanın gereksinimlerine ve adayın niteliklerine göre uygun bölümlere yerleştirilirler. Deneyimsiz adaylarda aranan temel nitelikler aşağıda belirtilmiştir.


Deneyimsiz adaylar için 28 yaşını geçmemiş olmak,
Üniversite mezunu olmak,​
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak veya en az iki yıl tecilli olmak.

Deneyimli İşe Alım

Deneyimli çalışanlara yönelik alımlarımız, Bankamızın ihtiyaçları doğrultusunda, sektörde konusunda uzman profesyoneller ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeler sonucunda gerçekleşmektedir.​​
Satış maaşları yeni çalışanlar için 3000TL olsa da satış müdürü maaşları  13000TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3500TL-8200TL, insan kaynakları maaşları 3200TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10500TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2900TL-9900TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7200TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4500 TL dir. Mühendis maaşları 4500TL den başlayıp 16500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3900-12400 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2000 ile 8500 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2000TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme