YAPI KREDİ POZİSYONU NE İŞ YAPAR - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

10 Ocak 2017 Salı

YAPI KREDİ POZİSYONU NE İŞ YAPAR

YAPI KREDİ POZİSYONU NE İŞ YAPAR:


YAPI KREDİ POZİSYONU NE İŞ YAPAR: Coca-Cola sisteminde satış hacmine göre beşinci sırada yer alan CCI, The Coca-Cola Company (TCCC) markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. CCI Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Ürdün, Irak, Suriye ve Tacikistan’da 10 bini aşan çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

CCI 25 fabrikası ile 380 milyonluk tüketici kitlesine gazlı içeceklerin yanı sıra meyve suyu, su, enerji ve sporcu içecekleri, buzlu çay ve çaydan oluşan gazsız içecekler kategorisinde de zengin bir ürün portföyü sunmaktadır.

CCI’ın hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) “CCOLA.IS”, Amerikan depo sertifikaları (ADR) ABD’de tezgahüstü piyasalarda “COLAY”, Eurobond’u İrlanda Borsası’nda “CCOLAT” sembolleriyle ile işlem görmektedir.
1964
The Coca-Cola Company (TCCC) ürünlerinin şişeleme ve dağıtımını yapmak üzere ilk franchise İstanbul’da İMSA'ya (Has Grubu) verildi.
1968
İMBAT’a İzmir için (Özgörkey Grubu) şişeleme yetkisi verildi.
İMSA’ya Adana ve çevresi için vekâlet verildi.
1971
MEDA kuruldu. İMBAT’a Antalya ve çevresi için şişeleme yetkisi verildi. İMSA’ya Bursa ve çevresi için şişeleme yetkisi verildi.
1973
Has Grubu ANSAN’ı kurdu.
1975
ANSAN’a Ankara ve Karadeniz bölgesi franchise hakları verildi.
1977
Özgörkey Grubu tarafından ÖZ-PA kuruldu.
1984
Özgörkey Grubu tarafından ÖZDAĞ kuruldu.
1988
MAKSAN kuruldu. TCCC Atlantic Industry aracılığıyla ANSAN ve MEDA’nın % 88’ini satın aldı.
1991
MEPA kuruldu (% 99.99’u TCCC’ye ait).
1996
Anadolu Grubu MAKSAN, MEPA, ANSAN ve MEDA’nın hisselerinin 1/3’ünü satın aldı.
1998
Atlantic Industry ve Anadolu Grubu’nun her biri İMBAT, ÖZDAĞ VE ÖZPA'nın % 40’ını aldı. MAKSAN, MEPA, ANSAN ve MEDA’nın % 11,2’sini E.Özgörkey İçecek Yatırımı A.Ş., % 8,8’ini Etap İçecek Yatırımı A.Ş., % 6,675'ini Anadolu Grubu satın aldı.
2000
ANSAN ve İMBAT MAKSAN altında birleşti. MAKSAN’ın yeni adı COCA-COLA İÇECEK ÜRETİM A.Ş. oldu. MEDA, ÖZ-PA ve ÖZDAĞ MEPA altında birleşti. MEPA’nın yeni adı COCA-COLA SATIŞ VE DAĞITIM A.Ş. oldu.
2002
COCA-COLA İÇECEK ÜRETİM A.Ş.’nin yeni adı COCA-COLA İÇECEK A.Ş. (CCİ) oldu. COCA-COLA SATIŞ VE DAĞITIM A.Ş.’nin tüm hisselerini CCİ satın aldı.
2005
Irak piyasasına yönelik olarak yerel bir ortak ile % 50-50 ortaklık şeklinde “The Coca-Cola Bottling Co. of Iraq FZCO” unvanlı, Coca-Cola ürünlerinin satış ve dağıtım haklarına sahip olan yeni bir şirket kuruldu. CCİ, Efes Sınai Yatırım Holding A.Ş.’nin % 51.87 hissesini Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii’den (Anadolu Efes) satın aldı. Efes Sınai Yatırım Holding A.Ş. Ürdün’de kurulu The Coca-Cola Bottling Company of Jordan’ın % 90 hissesini satın aldı.
2006
CCİ, doğal kaynak suyu üreticisi Mahmudiye Ltd.’i satın aldı. CCİ’nin halka arzı yapıldı ve 12 Mayıs itibariyle CCİ hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı. Aralık ayında CCİ ve Efes Sinai Yatırım Holding A.Ş. CCİ altında birleşti.
2007
Suriye’de kurulu ve alkolsüz içeceklerin ticareti, ithalat ve ihracatı ile iştigal eden Syrian Soft Drink Sales and Distribution L.L.C. (“SSDSD”) adlı şirketin % 50 sermayesine tekabül eden hisseleri CCİ tarafından satın alındı.
Toplam 50 milyon TL’lik yatırımla Sapanca’daki üretim tesislerinde üretilmekte olan “Damla” marka doğal kaynak suyu 19 litrelik damacana ambalajına ilave olarak 0.5 litre, 1.5 litre ve 5 litrelik pet şişe ambalajlarda  piyasaya sunuldu.
2008
CCİ Yönetim Kurulu çoğunluk hissesi The Coca-Cola Company (“TCCC”) iştiraklerine ait olan Pakistan’daki Coca-Cola Beverages Pakistan Ltd. (“CCBPL”) adlı şirketin hisse devri ile ilgili olarak hisselerin %50’ye kadar satın alınmasına karar verdi.
“Coca-Cola Zero” Coca-Cola İçecek tarafından Türkiye’de satışa sunuldu.
CCİ’nin %100 iştiraki olan Coca-Cola Satış ve Dağıtım A.Ş. Eylül 2008 itibariyle Doğadan ürünlerinin Türkiye’de satış ve dağıtımını yapmaya başladı.
2009
CCİ tarafından "Turkmenistan Coca-Cola Bottlers Limited" (TCCB) unvanlı şirkette The Coca-Cola Export Corporation’ın (TCCEC) sahip olduğu %13,75 sermaye payının ve Day Investments Ltd’in sahibi olduğu %12,50 sermaye payının satın alınmasıyla CCİ’nin TCCB’deki payı %59,5’e yükseldi.
CCİ’nin su sektöründe ek kapasite gereksinimini karşılamak için Sandras’a ait su faaliyetlerinin bir kısmına ilişkin gayrimenkul, menkul, lisans ve diğer varlıkları satın alındı.
2011
CCİ’nin Kuzey Irak’ta faaliyet gösteren CC Beverage Limited’deki dolaylı ortaklık payı %30’dan %100’e yükselmiştir.
2012
2012 CCİ Güney Irak’ta alkolsüz içecek üretimi, satışı ve dağıtımı işleriyle iştigal eden ve Güney Irak pazarındaki en büyük yerel şişeleyici olan Al Waha for Soft Drinks, Juices, Mineral Water, Plastics, and Plastic Caps Production LLC’nin (Al Waha) yaklaşık %65’ini dolaylı olarak satın aldı. Bu satın almayla CCİ bünyesine katılan Hille ve Kerbela üretim fabrikalarında çok kısa sürede gerekli altyapı kurularak 2013 yılında Coca-Cola üretimine başlandı.
Sürecimiz, şirketimizin temel hedeflerine uygun ve kurum kültürümüze yatkın adayların mülakata çağırılması ile başlar.

İlk mülakat İnsan Kaynakları tarafından yapılır ve adayın pozisyona uygunluğu ile yetkinlikleri ölçülür. Bu yetkinlikleri ölçme sürecinde genel yetenek testi, kişilik envanteri testi ve İngilizce testleri uygulanır. Uygun adaylar Departman Müdürleri ile mülakata davet edilir.

Süreçleri olumlu tamamlayan adaylarımıza İnsan Kaynakları tarafından iş teklifi sunulur. İlgili pozisyon için uygun bulunmayan adaylarımızın özgeçmişleri ise farklı bir pozisyonda değerlendirilmek üzere veri tabanımızda saklanır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme