UNILEVER POZİSYONU NE İŞ YAPAR - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

17 Ocak 2017 Salı

UNILEVER POZİSYONU NE İŞ YAPAR

UNILEVER POZİSYONU NE İŞ YAPAR:


UNILEVER POZİSYONU NE İŞ YAPAR: Unilever’in geçmişi, 1860’lı yıllara kadar uzanan Margarine Unie ile İngiliz sabun şirketi Lever Brothers’ın 1930 yılında birleşmesine kadar uzanıyor. Dünyanın 190’dan fazla ülkesinde, her gün 2 milyar insana ulaşıyor ve onların beslenmelerine yardımcı oluyor, kendilerini ve evlerini temiz ve ferah tutmak için tercih ettikleri ürünleri yaratıyor, pazarlıyor ve dağıtıyoruz.

Vizyonumuz, çevre üzerindeki etkilerimizi azaltırken şirketimizi iki kat büyütmemizi ve içinde bulunduğumuz topluma pozitif fayda yaratmamızı sağlayacak yeni iş yapış yolları geliştirmek.
İnsanların, kendilerini daha iyi hissetmelerine, daha iyi görünmelerine ve hayattan daha fazla keyif almalarına yardımcı olan markalar ve hizmetlerle, her gün daha iyi bir gelecek yaratmak için çalışıyoruz.

Dünyanın en büyük hızlı tüketim ürünleri şirketlerinden biri olarak, tüm dünyada sürdürdüğü yatırım atağıyla, küresel pazardaki etkinliğini ve payını sürekli artıran Unilever, Türkiye'deki ilk yatırımını 1952 yılında İstanbul Bakırköy’de kurulan Sana fabrikasıyla gerçekleştirdi.

Unilever Türkiye olarak, bugün 8 fabrika yatırımımız, 5.000’i aşkın çalışanımız ve 34 ülkeye ihracatımızla Türkiye ekonomisine katma değer sağlıyoruz. Pazara sunduğumuz markalarla Türkiye’de her ay 51 milyon tüketicinin yaşamının bir parçası olarak yer alıyoruz.

GENEL MERKEZ
Saray Mahallesi, Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi No:13 34768, Ümraniye/İstanbul

FABRİKALAR
• Gebze Ev ve Kişisel Bakım Ürünleri Fabrikası
• Tuzla Cay, Corba, Tatli Fabrikasi
• Çorlu Margarin Fabrikası
• Çorlu Algida Fabrikası
• Konya Algida Fabrikası
• Dosan Çay Fabrikası (Rize’de 3 adet)


Faaliyet gösterdiği sektörler: Hızlı Tüketim Malları

Kişilerin hem profesyonel hem de kişisel anlamda başarılı olabilecekleri bir ortam sağlamayı hedefliyoruz. En iyi çalışanları şirketimize çekmek ve uzun yıllar şirketimizde kalmaları için süreçlerimizi sürekli geliştirmemiz gerektiğini biliyoruz. Kariyer fırsatlarından yararlanmaları için daha fazla seçenek, başarılı olmaları ve gelişebilmeleri için daha fazla alan ve kariyerlerini sürdürmeleri için daha fazla yönlendirme.
Unilever Food Solutions Genel Müdürü
"Bizim işimiz öncelikle mutfağın ilham kaynağı olmak. Bizler Unilever Food Solutions olarak dünya çapında şeflerin mutfaktaki vazgeçilmez çözüm ortağıyız." - Önder Arsan

Unilever Food Solutions
65 ülkede faaliyet gösteren Unilever Food Solutions, dünyadaki önde gelen ev dışı gıda firmalarından biridir. Geniş bir lider marka ve yüksek profilli müşteri yelpazesine sahip olan bu alanda Unilever, ilgi çekici zorluklar ve heyecan verici olasılıklar sunmaktadır.

Ev dışı gıda pazarına odaklanan Food Solutions’ın müşterilerinin çoğunluğu restoran, kantin ve otellerden oluşmaktadır. Menülerini daha ilgi çekici bir hale getirerek, operasyonlarındaki verimliliği arttırarak ve rakiplerinden farklılaşmalarını sağlayarak müşterilerimizin işlerini büyütmelerine yardım etmekteyiz.

Büyük fırsatlar- Bu iş alanı sürekli olarak büyümektedir ve önemli gelişim fırsatlarına sahiptir.

Anlama ve deneyim- Her ülkenin iş ihtiyaçları ve piyasa zorlukları farklı olduğu için program ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Ancak, nerede çalışıyor olursanız olun, satış, pazarlama ve müşteri gelişimi operasyonlarımız hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Hızla büyüyen bir iş alanında kariyer fırsatı- Mükemmel bir geçmiş performansa sahip ya da ilk ülke/bölge görevinde doğru becerileri ortaya koyabilen bir birey olabilirsiniz. Veya ilk yöneticilik pozisyonunda önemli bir yetenek ve potansiyel ortaya koyan yeni mezun olabilirsiniz.
Unilever'de çalışmak
Vizyonumuz, çevre üzerindeki etkilerimizi azaltırken şirketimizi iki kat büyütmemizi ve içinde bulunduğumuz topluma pozitif fayda yaratmamızı sağlayacak yeni iş yapış yolları geliştirmektir. İnsanların kendilerini iyi hissetmelerine, iyi görünmelerine ve hayattan daha fazla keyif almalarına yardımcı olan markaların ve bu keyifli işin bir parçası olmak ister misiniz?

Markalarımız yaklaşık 200 ülkede ülkede hayatın daha lezzetli, daha güzel kokulu ve daha olumlu olmasına yardımcı oluyor: Her gün 2 milyar insan bizim ürünlerimizi kullanıyor. Sadece bu bile büyük kariyer fırsatları anlamına geliyor.

Değişik görüşleri, yetenekleri, tecrübeleri ve geçmişi olan insanları şirketimize çekiyoruz. Unilever'i dünyanın en başarılı tüketici ürünleri şirketi ve aynı zamanda çalışmaya böylesine teşvik eden bir yer yapan da, bu farklı insanların birlikte çalışması.
Finans departmanında kariyer
Unilever finans ekibinde, diğer departmanlarla yakın çalışarak, değişen iş ihtiyaçlarını zamanında anlayıp, finansal sonuçların işimizi geliştirecek araçlar olarak kullanılmalarını sağlayabilirsiniz.
Finans
Finans departmanının, maliyet düşürme ve inovasyon projelerinin yanında, Unilever’in uzun, orta ve kısa vadeli planlarında da önemli bir rolü bulunmaktadır.

Sürekli olarak tüketici ihtiyaçlarını, ulaşılabilir fiyatlara sahip ürünler ile karşılama amacında olan bir ekibin parçası olacaksınız. Operasyon yapımız, değer yaratacağımız alanlarda en üst seviye uzmanlık sağlayarak iş faaliyetlerinin tam merkezinde bulunan etkileyici bir güç olmak üzere tasarlanmıştır. Üç farklı iş akışından oluşmaktadır.

Finans iş ortakları
En iyi pratikleri uygulama ve karar destek becerilerini iyileştirmekten sorumludurlar.

Muhasebe ve bilgi
İş süreçlerinde değer yaratmak için bilgi yönetimi süreçlerini uygulamakla görevlidirler.

Uzmanlık hizmetleri
Sigorta ve riskten, yatırımcı ilişkileri ve emekli maaşlarına kadar her alanda çalışır.
İnsan kaynakları departmanında kariyer
Unilever İnsan Kaynakları Liderlik Geliştirme Direktörü İrem Özbalyalı Unilever İnsan Kaynakları’ndaki kariyer yolculuğunu paylaşıyor.

İnsan kaynakları
Tüm dünyada bizim için çalışmakta olan 167.000 kişinin refahını ve başarısını desteklemekle sorumlu olacaksınız. Çalışanların ve şirketimizin başarılı olması için ihtiyacımız olan becerileri geliştirme yönünde kuvvetli sezgilere ve isteğe sahip olan İnsan Kaynakları çalışanları aramaktayız.

İnsan Kaynakları olarak, Unilever kültürünün bir parçası olmanın ötesinde bu kültürün yaratılmasında önemli bir rolümüz var.Yaptıklarımız, organizasyon içindeki çalışanlarımızla birlikte dolaylı olarak tüketicilerimizi de etkileyecektir.

İnsan kaynakları
İnsan Kaynakları, üst düzey iş performansı ortaya çıkarmalarını sağlayarak Unilever’in en önemli varlığı olan çalışanlarımızın gelişimini destekler.

İnsan kaynakları iş ortakları
Uygun stratejiler geliştirmek, yönetmek, uygulamak için işin ihtiyaçlarını belirlemekten sorumludur. Olumlu çalışma ilişkilerini teşvik etmeye yönelik olarak, doğru yapının, kültürün, insanların ve becerilerin faaliyette olmasını sağlarlar.

İnsan kaynakları uzmanlık ekipleri
Yetenekli bireylerin seçilmesi ve geliştirilmesini sağlayacak politikalar, süreçler ve sistemler üzerinde çalışırlar. Ayrıca şirket dışı uzmanlar ile temas kurarak en iyi ve güncel endüstri uygulamalarından haberdar olmamızı sağlarlar.

İnsan kaynakları hizmetleri
Maaş, yan haklar, işe alım gibi hizmetleri gerçekleştirirler ve sürekli olarak geliştirirler. Ayrıca, hizmetlerin en uygun maliyetle, gerektiği nitelikte sağlanması için hizmet performansını izlerler.
Ev Bakım Kategorisi Genel Müdür Yardımcısı
"Unilever’de pazarlama departmanı pazar araştırması, global pazarlama ekipleri ve lokal pazarlama ekipleri olarak çeşitli alanlarda çalışıyor." - Kamuran Uçar

Pazarlama
Dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan tüketiciler için küresel markalarımızla pazarlama faaliyetlerimizin kapsamı ve çeşitliliği çok geniştir.

Pazarlama faaliyetimizin kapsamı ve çeşitliliği çok geniştir. Sürekli olarak değişim halinde bulunan rekabetçi bir ortamda, heyecan verici kategoriler ve markalar üzerinde çalışmak ve büyüme oranını arttırma mücadelesi vermek motive edici bir görevdir.

Uzmanlık bilgisi
Pazarlama Departmanı tüketicilerin anlayışları, tercihleri ve ihtiyaçları ile yakından ilgilenmeyi gerektirmektedir.Geniş bir ürün yelpazesinde, küresel, bölgesel ve yerel seviyede faaliyette bulunmalı, birinci sınıf profesyonel gelişim deneyimine ve liderlik vasıflarına sahip olmalısınız. Sonucunda, iş ve marka değerini büyüten görevlere liderlik edeceksiniz.

Marka geliştirme
Markalarımız için heyecan verici ve ilgi çekici vizyonlar yaratma ve tüm pazarlama yöntemlerinin birleşimiyle planlar geliştirmenin yanı sıra marka iletişimi, inovasyonu ve yenilemesini içerir.

Marka oluşturma
Bu alanda vizyonları, yerel pazar bağlamı ile uyumlu hale getirmekte, pratik faaliyetler planlamakta ve bu planların kusursuz bir şekilde uygulanmasını sağlamaktayız. Bu alandaki ekibin görevi, ülke operasyonlarına liderlik ederek pazar payını ve geliri arttırmaktır.
Ar&Ge Direktörü
"Unilever Ar&Ge içinde çok farklı seçenekler var. Reçete, formülasyon geliştirme, süreç geliştirme, tüketicileri teknik anlamda anlama, şeflik gibi, sağlık ve beslenme uzmanlığı..." Ayşegül Yanık Kızıltepe

Araştırma & geliştirme
Ar&Ge, entelektüel gelişim ve yaratıcılığı, sürekli olarak tüm iş alanınıza yayar.

İnovasyon
Ekiplerimiz, markalarımızı daha büyük, daha cesur ve daha heyecan verici hale getirmek için fikirleri uygulamaya geçirirler. Önde gelen uluslararası uzmanlar, akademik gruplar ve diğer üçüncü taraflar ile işbirliği kurmak, en güncel bilimsel gelişmeleri takip etmemizi sağlar.

İlham
Başından sonuna kadar tüm üretim süreci ile ilgilenerek, farklı disiplinlerden gelen bireylerden oluşan bir grup ile çalışacaksınız. Bu kişilerin, ürünün laboratuvarda geliştirilme aşamasından rafa çıkış aşamasına kadar farklı sorumlulukları vardır. Bu deneyim, sürekli olarak zihninizi canlı tutacak ve farklı açılardan düşünmenizi teşvik edecektir.

Katılım
Patent koruması, düzenlemelere uyum görevlerinde bulunabilir veya faaliyetlerimizin çevre üzerinde en az etkiye sahip olmasını sağlamak için çalışabilirsiniz. Ürün tasarımında öncü olabilir veya kalite sistemlerinin uygulanmasından sorumlu olabilirsiniz.

Her iki şekilde de, tüm faaliyetlerimizin merkezine müşterileri koyan çalışma programı, uygulamaya yönelik birinci el projelerden, gelecekte işlerimizi nasıl gerçekleştireceğimizi araştırmaya kadar oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Araştırma alanınızda dilediğinizce hareket etme esnekliğine sahip olacak ve başarıya ulaşmak için ihtiyacınız olan her şeyi yapabileceksiniz.
Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı
"Tedarik zinciri kariyeri ilk önce çok önemli bir genel yönetim tecrübesi demek. Çok önemli bir değer zincirini yönetirken aynı zamanda insan yönetimi konusunda çok önemli tecrübeler ediniyorsunuz." - Nihal Temur

Tedarik zinciri
Hammadde temininden, nihai ürünün teslimine kadar, teknolojik olarak ilerlemiş tedarik zinciri uygulamalarımız, büyümemizi desteklemek üzere müşteriye odaklanmaktadır. Düşük maliyetler ile mükemmel hizmet sunma hedefindeyiz.

Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı
Sürdürülebilir yaşamı, yaptığımız her işin tetikleyicisi olarak görüyoruz. Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı, aynı zamanda işimizi sürdürülebilir bir şekilde büyütme planı demek.

Kasım 2010’da, sürdürülebilir büyüme doğrultusunda çıktığımız on yıllık bir yolculuğa dair kararlılığımızı içeren Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı’nı açıkladık. Planımızı farklı kılan, değer zincirinin tamamı için geçerli olması. Sadece kendi doğrudan faaliyetlerimiz hakkında değil, aynı zamanda tedarikçilerimiz, dağıtımcılarımız ve en önemlisi tüketicilerin markalarımızı nasıl kullandıkları hakkında da sorumluluk alıyoruz. Planımızı destekleyen yaklaşık 60 hedef bulunuyor. Burada, planın ilk yılında kaydettiğimiz ilerlemelere dair bir rapor sunuyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme