TÜRK TELEKOM İŞ İLANLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

10 Ocak 2017 Salı

TÜRK TELEKOM İŞ İLANLARI

TÜRK TELEKOM İŞ İLANLARI:Türk Telekom’a nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?
Türk Telekom, Türk Telekom Kariyer internet sitesi, Linkedin ve Kariyer.net üzerinden gelen iş başvurularını kabul etmektedir. Türk Telekom Kariyer internet sitesi üzerinden İş başvurusunda bulunabilmek için “Başvuru” sayfasında yer alan “İş Başvuru Formu”nun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.
Türk Telekom bünyesinde hangi şehirlerde çalışabilirim?
Açık Pozisyon bulunması durumunda, Türkiye’nin tüm illerinde çalışma imkanı vardır.
Türk Telekom’daki kariyer imkanları nelerdir?
Teknoloji, Strateji ve İş Geliştirme, Pazarlama, Satış, İnsan Kaynakları, Finans ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılıklarına bağlı olan departmanlarda insan kaynakları planlamasına göre kariyer imkanları yaratılmaktadır. Pozisyonun gerekliliklerine göre yeni mezun, deneyim ve uzmanlık sahibi veya yönetsel deneyime sahip kişilere kariyer imkanı sağlanmaktadır. İşgücü gereksinimlerimiz doğrultusunda, içerideki kaynaklar da değerlendirilerek çalışanlara rotasyon ve terfi ile yeni imkanlar yaratılmaktadır.
Türk Telekom’da belirli bir işe alım dönemi var mıdır?
Şirketimizde ihtiyaca göre farklı dönemlerde yıl boyunca işe alımlar gerçekleştirilmektedir. Belirli bir periyot olmadığı için sık sık Türk Telekom iş ilanları sayfalarını kontrol etmelisiniz.
Yaptığım başvurular hangi kriterlere göre değerlendiriliyor?
İşgücü ihtiyacı çerçevesinde adaylar, başvurulan pozisyonun iş profilinin gerektirdiği genel nitelikler ve yetkinliklere göre (o işten beklenen en temel sorumluluklar) değerlendirilmektedir.
İşe alımlarda uygulanan testler var mı?
Adaylara başvurdukları pozisyona uygun olarak, Kişilik Envanteri, Genel Yetenek ve pozisyon bazlı İngilizce Testi uygulanmaktadır.
Daha önce Türk Telekom’da görüştüğüm bir pozisyon için olumsuz geri dönüş aldım, farklı pozisyonlara tekrar başvurabilir miyim?
Başvurunuzla ilgili size yapılan geri dönüşlerde, ileride oluşabilecek pozisyonlarda değerlendirilebileceğiniz bilgisi yer alıyorsa niteliklerinize uygun farklı pozisyonlar için başvurunuzu yineleyebilirsiniz.
Türk Telekom’da iş görüşmesi süreci nasıl işliyor?
Şirketimizde iş görüşmeleri genellikle ilk aşamada, İnsan Kaynakları departmanından İşe Alım Uzmanı ile gerçekleştirilmektedir. İkinci aşamada ise, ilgili müdür ve/veya direktörler ile görüşme fırsatınız olur.
İşe yeni başlayan kişilere nasıl bir eğitim veriliyor?
İşe yeni başlayan çalışma arkadaşlarımız, Türk Telekom Akademi tarafından gerçekleştirilen üç günlük “İşe Uyum Programı”na dahil olurlar. Ayrıca kurumsal okulumuz Türk Telekom Akademi’nin, “Teknoloji İçin İnsan, İnsan İçin Gelişim” sloganıyla hayata geçirdiği, çalışma arkadaşlarımızın gelişimini sağlamaya yönelik çok yönlü eğitim programlarına katılarak, çalışma yaşamları boyunca kendilerini kişisel ve mesleki açıdan geliştirme imkanı bulurlar.
Türkiye’nin en büyük şirketlerinden olan Türk Telekom bünyesinde çalıştırdığı kişilerin yanına yenilerini eklemek adına yeni alımlar devam edecektir. 2017 yılındaki en büyük alımlara imza atmak adına birden çok kişiyi işe alacak olan Türk Telekom alımları ile de herkesin beklentisini yükseltmektedir. Alımlarında en çok kimi alacak diye merak edenler, geçtiğimiz senelerde yapılan alımlara bakabilirler.
Türk Telekom personel alımı 2017 yılında hangi illerde yapılacak diye baktığımız zaman karşımıza çıkan ilanlara baktığımız zaman, İstanbul’un Asya yakası başta olmak üzere İzmir, Ankara, Ordu, Konya, Samsun gibi büyük illerde bu listede yer almaktadır. Alımların en çok yapılacak olan pozisyon ise yine hiç şüphesiz çağrı merkezi elemanları olacaktır.

Türk Telekom personel alımı 2017 yılında hangi pozisyonlarla yapılacak diye baktığımız zaman aşağıda yer alan ilanları inceleyebilir ve alımlar ile ilgili olarak daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

– Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi,
– Müşteri Temsilcisi,
– Genel Başvuru (Engelli)
– Sistem Destek Uzmanı,
– Tele Satış Takım Lideri,
– Yabancı Dil Müşteri Temsilcisi,
– Müşteri İlişkileri Temsilcisi,
– IVR Sistem Uzmanı.

Türk Telekom personel alımı 2017 yılında bu pozisyonlarla yapılacak olup, bunların haricinde de birçok ilan bulunmaktadır. Bunların her birini değerlendirecek olan Türk Telekom firması, alımlarında her zaman önceliğini tecrübeli kişilere verecektir. Bu sebepten dolayı tecrübesi olan kişiler ön planda olacaktır. Alımlar ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak isteyen ve alımlara başvuruda bulunmak isteyen kişiler aşağıda yer alan link adresini kullanabilirler.
Türk Telekom 2017 yılı büyüme hedefleri doğrultusunda yeni açacağı şubelerine personel - eleman alımı yapacak. Yapılacak olan işçi alımı için başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihlerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz
Türk Telekom 1995 yılında devlet tarafından telefon hizmetlerini sunmak için kurulmuştur. 2005 yılında %55 hissesi Lübnanlı bir şirket olan Oger Telekom’a 21 yıllığına devredilmiştir. Devir işleminden Pazar payını arttırmak için ciddi yatırımlar yapmış olup, alt yapısını da büyük oranda güncellemiştir. 2017 yılında da büyüme hedefleri doğrultusunda bir çok pozisyonda personel alımı gerçekleştirecek olan Türk Telekom işçi alımı detaylarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM PERSONEL ALIMI 2017

Türk Telekom hali hazırda 35.000 personel ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çaba sarf ediyor.  2017 yılı boyunca kadrolarına genç veya deneyimli birçok personel alımı gerçekleştireceğini internet sitelerinde yayınladıkları ilan ile duyurdular.  İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul gibi illerde müşteri temsilcisi, saha satış temsilcisi,  system administrator ( yöneticisi ), destek uzmanı, iş analisti, bilgi güvenliği uzmanı, yönetici mimar gibi açık pozisyonlara bir çok eleman alımı gerçekleştirecek olan Türk Telekom ilanlarını kendi sitesi üzerinde değil kariyer.net gibi ilan siteleri üzerinden vermektedir.
TÜRK TELEKOM İŞ BAŞVURUSU ŞARTLARI

Türk Telekom çok sayıda Kiralama Uzmanı, Satış Hedeflendirme Uzmanı, Kanal Kazançları Uzmanı, Şikayet Yönetimi Uzmanı, Satış Proje Uzmanı, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, İş Analisti, Bordro Uzmanı, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi (AVEA), Bilgi Güvenliği Uzmanı, Güvenlik İzleme ve Analiz Sistemleri Uzmanı, İş Birlikleri Gelir ve Ürün Yönetimi Uzmanı,PMO Manager, Dergi ve İçerik Uzmanı, Veri Ambarı ve İş Zekası Uzmanı, Linux / Unix Sistem Yöneticisi, Özel Hukuk Avukatı,Financial Planning and Analysis SpecialistTele Satış Yetkilisi,Telefon Altyapı Operasyon Uzmanı.Yukarıda vermiş olduğumuz açık pozisyonlar arasında en çok tercih edilen ve başvuru şartları en çok merak edilen işler için 2017  yılı için aranılan şartlar aşağıdaki gibidir.

Müşteri Temsilcisi

– Diksiyonu düzgün,
– En az lise mezunu,
– 18-35 yaşları arasında,
– Telefonda etkili iletişim kurabilen,
– Vardiyalı çalışmaya uyum gösterebilecek,
– MS Office programlarını kullanabilen,
– Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirmiş kişiler tercih edilecektir.

Türk Telekom müşteri temsilcisi işinde çalışmak isteyenler için, Karaman, İzmir, Erzincan, Erzurum, Adıyaman ve daha birçok il için ilanlar verilmiştir.

ÇAĞRI MERKEZİ MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ

– Diksiyonu düzgün,
– 18-35 yaş arasında,
– Vardiyalı olarak çalışabilecek
– MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,
– İletişim becerileri kuvvetli,
– Takım çalışmasına yatkın,
– İş-Kur’a kayıtlı ve yasa gereği engelli kadrosu kapsamında değerlendirilebilecek (% 40 ve üzeri) kişiler aranmaktadır.

Çağrı Merkezi müşteri temsilcisi olmak isteyen kişiler için bu ilan birçok il için geçerlidir. Birçok il için alım yapacak olan Türk Telekom personel alımı esnasında mülakat değerlendirmeleri de yapmaktadır.

SAHA SATIŞ YETKİLİSİ

– Üniversitelerin 2/4 yıllık bölümlerinden mezun,
– Asgari 2 yıl iş tecrübesi,
– Tercihen sahada ve satış konusunda çalışmış,
– Microsoft Office Programlarına çok iyi düzeyde hakim,
– Problem çözme, analiz, planlama ve takip yeteneği olan,
– Takım çalışmasına yatkın,
– Analitik düşünce yapısına sahip, raporlama konusunda tecrübeli,
– Erkek adaylarda askerlik hizmetini tamamlamış ya da 2 yıl tecilli,
– Seyahat etme engeli olmayan,
– İyi araç kullanabilen kişilerin ilk sırada alınacak olan kişilerdir.

Saha satış yetkilisi olmak isteyenlerin önemli bir görev üstlenecek olmaları için bu alımlar özellikle büyük bir titizlik içerisinde yapılacaktır. Bu sebepten dolayı buraya Türk Telekom iş başvurusu yapmak isteyenlerin tüm gereklilikleri yerine getirmeleri gerekmektedir.

TÜRK TELEKOM BAŞVURU FORMU 2017


Türk Telekom iş başvurusu yapmak için aşağıda vermiş olduğumuz iş başvurusu formu bağlantısını kullanabilirsiniz. Buraya gerçekleştirecek olduğunuz iş başvuruları şirketin insan kaynakları departmanınca incelenmektedir ve aranılan özellikleri yerine getirdiğiniz kanaatine varıldığı taktirde mülakata çağırılarak, adayın belirtilen pozisyon için yeterli olup olmadığı kanaatine varılmaktadır. Türk Telekom işe alım sürecinde ince eleyip sık dokuyan şirketlerin başında yer almaktadır. Bu yüzden tüm süreç boyunca ciddiyetinizi ve sükunetinizi korumanız bir hayli önemlidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme