PWC POZİSYONU NE İŞ YAPAR - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

10 Ocak 2017 Salı

PWC POZİSYONU NE İŞ YAPAR

PWC POZİSYONU NE İŞ YAPAR:


PWC POZİSYONU NE İŞ YAPAR: PwC firmaları, müşterileri için değeri arttırmak için endüstri odaklı güvence, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. PwC ağı genelindeki 154 ülkede 161.000'den fazla kişi, yeni perspektifler ve pratik tavsiyeler geliştirmek için düşünce, deneyim ve çözümlerini paylaşıyor.

1981'den beri Türkiye'de faaliyet gösteren PwC Türkiye, 5 bürodan oluşmaktadır; İstanbul'da (2), Ankara'da, Bursa'da ve İzmir'de 31 ortağı ve yaklaşık 1.100 profesyonel kadrosuyla gerçekleştirildi.PwC İnsan Kaynakları HizmetleriPwC İnsan Kaynakları Hizmetleri (www.ikportal.com), 100'den fazla ülkede 6000'den fazla profesyonelle dünyanın en büyük İK danışmanlık kuruluşlarından birine sahiptir. Türkiye'de 1986 yılında kurulmuş; Müşterilerimize, işletmelerinde insanlar aracılığıyla değer yaratmalarında yardımcı oluyoruz. Muhasebe, vergi danışmanlığı ve hukuktaki uzmanlığımızı insan kaynakları ve küresel veri ağının bilgi ve tecrübesiyle birleştiren şirketimiz, diğerlerinden farklıdır.Küresel ve yerel deneyimlerimizi insan boyutu ile birleştirerek insan gücünü karşılaştırmalı üstünlüğe dönüştürüyoruz.İnsan Kaynakları Hizmetler Ekibi, büyüme, daralma, üretkenlik, durum tespiti, maliyet düşürme gibi bir dizi çözüm sunmaktadır. Hizmetlerimiz ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmaktadır.Farklı bakış açılarımızdan taze perspektifler, standart yaklaşımlara meydan okumak ve aşağıdakiler için yeni çözümler geliştirmek ve uygulamak için yol gösteririz:

Yeteneği çekme, koruma ve geliştirme
Kişilerin performansı ile geliştirilen veya geliştirilmiş işletme performansı
İnsanın ve insanların ses yönetimi programları
İnsanların ve insanların etkinliklerinin ölçülmesi programları

PwC İş İlanları

Açık pozisyon sayısı: 3

Pozisyon Şehir / Ülke Firma Adı
Mali Kontrolör İzmir PwC
Mali Kontrolör Kocaeli PwC
Finans Müdürü İstanbul (Avr.) PwC
PwC, yıl içerisinde bölümlerin ihtiyaçları doğrultusunda deneyimli profesyonel alımları yapmaktadır. Deneyimli pozisyonlarda özellikle pozisyonun açık olduğu bölüm ve pozisyona uygun olacak şekilde alanında tecrübeli ve firmaya katkısı olabilecek adaylar tercih edilmektedir. İşe alım sürecinde, adayların deneyimleri, elde ettikler tecrübeleri değerlendirilmekle birlikte, farklı seviyelerden beklenen PwC yetkinliklerine göre değerlendirme yapılmaktadır.
İ şe alım sürecinde belirli bölümler için adaylara vaka çalışması uygulanmakta, PwC yetkinlikleri ve teknik becerilerin ölçümü dikkatlice ve titizlikle yapılmaktadır.

PwC deneyimli işe alım sürecinde pozisyona göre değerlendirilmeye alınan CV'ler olumlu bulunduğunda ilk görüşme İnsan Kaynakları uzmanı ve bölüm yöneticisi tarafından yapılmaktadır. Olumlu sonuçlanan adayların ikinci görüşmeleri bölüm üst düzey yöneticisi ile yapılmakta, tüm süreç sonunda olumlu değerlendirilen aday için referans çalışması yapılarak süreç uygun bulunan adaya teklif verilmekle sona ermektedir.

Değerlendirme Süreci
Açık Pozisyon
CV değerlendirme
Telefon görüşmesi
Mülakat Süreci
İlk aşama: İnsan kaynakları uzmanı ve bölüm yöneticisi ile görüşme
İkinci aşama: Bölüm üst düzey yöneticisi ile görüşme
Son aşama: Vaka analizi
Sonuç
Referans kontrolü
Teklif
PwC Türkiye Personel Alımı İş Başvurusu ve Partnerlik
PwC Türkiye uluslararası bir danışmanlık firması olarak her yıl 250 yeni mezun genç personel alımı yapıyor. İş başvuruları titizlikle değerlendirilip en uygun adaylar şirket bünyesine katılıyor...
Uluslararası vergi, denetim ve danışmanlık şirketi olan PwC Türkiye'ye yeni personel alımları kapsamında her yıl üniversitelerden yeni mezun 200 - 250 yeni genç alımı yapılıyor.

Denetim ve vergi bölümleri için üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümlerinden yeni mezun olmuş ya da mezun olacak adaylar değerlendiriliyor.

Şirket diğer bölümleri için ise ağırlıklı olarak mühendislik bölümlerinden mezun olmuş olan adayları değerlendiriyor. Yapılan mülakatlar sonunda uygun görülen adaylara teklif sunuluyor. Bu adaylar her sene eylül ayında uzun bir oryantaston ve teknik eğitim sonucunda PwC Türkiye ofislerinin ilgili bölümlerinde görevlerine başlıyor.

PwC Türkiye, çalışanlarına asistan, ekip şefi, müdür yardımcısı, müdür, kıdemli müdür, direktör ve partnerliğe uzanan bir kariyer yolculuğu sunuyor. Ünvanlar bölümden bölüme değişkenlik göstermekle birlikte ortalam partnerlik yolu 13 - 15 yıl sürüyor. PwC Türkiye'de partner olabilmek için şirketin tüm çalışanlar için gereçli olan bütünsel liderlik, küresel zeka ve ilişkiler başlıklarında toparlanan PwC Professional özelliklerinde rol model olmak gerekiyor.

PwC Türkiye üniversitelerden yeni mezun personel alımlarından yararlanmak isteyen adaylar iş başvurusu yapmak için şirketin web sitesini ziyaret edebilir buradan iş başvurusu konusundaki gerekli bilgilere insan kaynakları bölümü altında ulaşabilirler...

Danışmanlık firmalarında işe başlayan adaylar ilerleyen kariyer yolculuklarında yükselirken bir yandan da yüksek maaş alma olanaklarına sahip oluyorlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme