P&G İŞE GİRİŞ ŞARTLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

10 Ocak 2017 Salı

P&G İŞE GİRİŞ ŞARTLARI

P&G İŞE GİRİŞ ŞARTLARI:


P&G İŞE GİRİŞ ŞARTLARI: P&G; çalışanları, markaları ve değerleri ile bir bütündür. Bu yüzden çalışanlar, şirketin en önemli varlığıdır ve şirketin büyüyen başarısının temelidir. İçeriden terfi sistemiyle gelişen P&G çalışanları, dünyadaki tüketicilerin yaşamlarını küçük ama anlamlı adımlarla iyileştirmeye odaklanarak bugün ve gelecek için çalışıyorlar.

Lider yetiştirmek, içten terfi sistemimizin temelidir.
İçten terfi sistemimizle geleceğin liderleri konumuna gelecek dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarımızı geliştirmek için disiplinli ve sistemli  programlar izleriz.
P&G’de işe alım pozisyonlar için değil kariyerler için yapılmaktadır. P&G’de hangi bölümde olursa olsun, tüm çalışanlar başlangıç seviyesinde kariyerlerine başlar. P&G’nin kendi kültürüyle ve teşvik edici insan kaynakları uygulamaları ile yükselip, yönetici hatta organizasyonlarının liderleri konumuna gelirler; çeşitli ve zengin görevlerle gelecekteki liderlik görevlerine hazırlanırlar.

Şirketimizin bu özelliği nedeniyle her yıl binlerce kişi P&G pozisyonlarına başvurmaktadır, P&G üniversite mezunları için ideal şirketlerden biri olarak görülmektedir. P&G’ye yapılan başvurular adil işe alım sistemi çerçevesinde değerlendirilir, kanıtlanmış standart adımlardan geçen adaylar P&G pozisyonlarında başlamak için ilk adımlarını atarlar.

Çalışanlarımız ilk günden sorumluluk alırlar.
Lider yetiştirirken verilen sorumluluğun önemini savunuruz, bu nedenle P&G çalışanları ilk günden anlamlı sorumluluklar yüklenirler.

Tüm P&G çalışanları ortak amaca doğru ilerlerken prensiplere uygun hareket eder.
Amacımız, Değerlerimiz ve Prensiplerimiz şirketimizde lider gelişiminin temelidir. Amacımız (dünya tüketicilerinin yaşamlarını iyileştirmek) ve değerlerimiz (güven, dürüstlük, sahiplenme, liderlik ve kazanma arzusu) bize ortak hedefimize ulaşmak için her gün ilham verir.

P&G çalışanları, dünya tüketicilerine bugün ve gelecekte yaşamları iyileştirecek üstün kalite ve değerde markalı ürün ve hizmetler sunarken, aldıkları tüm kararlarda şirket prensiplerini yansıtırlar. ”Doğru Olanı Yapma Kültürü” olarak da özetlenebilecek bu kültür, P&G’nin DNA’sını oluşturur.

Çalışanlarımız ilk günden itibaren P&G’nin “Dünya Genelinde İş Etiği” prensipleri hakkında eğitim alırlar ve çalışanlarımızın bu kılavuzda belirlenmiş kurallara uymaları beklenir. Çalışanlar P&G Prensipleri dahilinde karar almaları konusunda devamlı olarak bilgilendirilirler.

Liderlerimiz işe alımdan, kariyer planlamasına kadar her lider gelişiminin tüm adımlarında aktif olarak çalışır. 
Liderlerimiz işe alımda aktif rol alarak, şirket içi eğitimleri vererek, genç liderlere koçluk ve mentorluk yaparak deneyimlerini yeni nesillere aktarırlar.

Öğrenmek yaşam biçimimizdir.
İş yaparken öğrendiklerimizin dışında şirketimiz bünyesinde geliştirilen teknik, fonksiyonel ve kurumsal eğitimlerimizle çalışanlarımızı kariyerleri boyunca destekleriz. Şirketimizin liderleri tarafından verilen bu eğitimler çalışanlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir. Eğitimlerimiz hem daha iyi bir lider olmamıza hem de amacımıza  yönelik çalışmalarımızı geliştirmemize imkan sağlar.
“Beklediğin o an geldi. Uzun süredir çalışmak istediğin P&G’de mülakata başlamak üzeresin. Şimdi kendini gösterme zamanı. Eğer mülakatta kendin olur ve doğru şeyleri yaparsan o işe bir adım daha yaklaşacaksın.”
Peki şimdi mülakat öncesine geriye saralım. O noktaya gelmeden önce başarılı bir mülakat için neler yapman gerektiğini biliyor olmasın. Biz senin için P&G mülakatları henüz başlamamışken şirket liderlerine mülakatta başarılı olmanın sırlarını sorduk!

İşte 10 maddede P&G mülakatlarında başarının sırrı!

1-Hem fiziksel hem de kafa olarak hazır ol!
Bir gece öncesinde iyi bir uyku uyumaya özen göster… Mülakat sırasında yorgun gözlerle bakma… Temiz görünmek önemli, temiz giysiler giymeye özen göster… Kendine özen göstermen mülakata ve işe olan ciddiyetini gösterecektir.
2-Hazırlan, hazırlan, hazırlan!
Mülakatta başarılı olmanın en önemli kuralı hazır olmak! İlk hazırlanman gereken şirket olmalı. Görüşme yaptığın şirket hangi sektörde yer alıyor, hangi hizmetleri veriyor, pazarda ürün ve markaları nedir tüm bu yanıtların cevabı sende olmalı. Ve tabi ki sen neden oradasın ve senin şirkete katkın ne olacak!
Mülakatta sorulacak anahtar soruları önceden tahmin etmeye çalışarak belirli cevaplar hazırlayabilirsin. Kendini çok iyi tanımalısın ve bir hikayen olmalı. Pozisyona uygun olabilecek ve öne çıkartmak istediğin becerilerin ve deneyimlerin neler bunları önceden mutlaka belirlemeye çalış. Mülakata İngilizce devam etmek isteyen olursa bunun için de bir ön hazırlığın olsun.
3-Her şeyden önce kendine güvenin tam olsun!
Unutma, vücut dilin kendini her zaman ele verir. Kendinden emin görünmeli ve konuşmalısın. Aslında yapman gerekenler çok basit. Tanıştığında el sıkışmak için ayağa kalk ve mutlaka tokalaş. Gülümsemeye özen göster. Konuşmaların net ve anlaşılır olsun. Oturmana dikkat et, yayılma ve dik otur. Böylece kendinden emin ve kendine güvenin tam olarak bir görüşme yapabilirsin.
4-Dikkatini topla, hata bile yapmış olsan sakin kal!
Mülakat sırasında kendini yargılama, hata yapabilirsin, bu çok doğal! Bir ismi hatırlayamamış olabilirsin ya da söyleyeceklerini karıştırmış, sakin kal! Çoğu durumda, görüşme yaptığın kişi bunu bilmeyecek. Sahneye çıkan bir müzik grubunu düşün, hata yapsalar bile çalmaya devam ediyorlar öyle değil mi
5-Mütevazi ol!
Kendini abartmana hiç gerek yok: bırak karşındaki karar versin senin iyi olup olmadığına. ‘Arkadaşlarım iyi bir lider olduğumu düşünüyor’ gibi ifadeler seni iyi yapmayacaktır. ‘Mütevazi olmaktan kimseye zarar gelmez! Mütevazi de hala harika olabilirsin.
6-Mülakatın ne hakkında olduğunu yakalamaya çalış!
Bu bir stres mülakatı mı? Eğer öyle düşünüyorsan, o zaman serin kalmasın. Tipik bir cevap mı arıyorlar? Eğlenceli ya da ilginç mi olmak zorunda? Eğer dikkatini verip mülakata odaklanırsan çok daha kolay bir şekilde üstesinden gelebilirsin.
7-Doğruları anlat!
En iyisi kendin olmak, en kötüsü ise başka biri olmaya çalışmak. Asla yalan söylemeye ya da başka biri olmaya, göründüğünden farklı olmaya çalışma.
8-İyi cevaplar ver!
İyi cevaplar verebilmek için için yapman gereken tek şey kendin hakkında gerçeklere odaklanmak, kurgulara değil. Başarılarına dikkat çek. Deneyimlerini anlatmak için örneklerle desteklemeye çalış.
9-İlgili sorular sor!
Sadece sormak için soru sorma: mülakatı yapan kişiye saygı göster. Sorularını akıllıca belirle: bilgisiz ve ilgisiz görünme! Ne zaman işe başlayacağım, beni beğendiniz mi, mülakatım güzel geçti mi gibi sorular sormaktan kaçının. Sorabileceğiniz sorular şunlar olabilir:
Bundan sonraki süreç nasıl olacak?
Şirket hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?
Pozisyon gereği sorumluluklarım neler olacak?
Kariyer gelişimi konusunda neler sunuyorsunuz?
10-Mülakat sonunda gülümsemeyi ve teşekkür etmeyi ihmal etme!
Odaya girdiğin gibi kendinden emin bir şekilde ayrılmalısın – çünkü gerçekten iyi ya da kötü bir mülakat olduğunu bile bilmiyorsun. Üzgün ve asık bir yüz yerine gülümsemek her zaman en iyisidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme