MİGROS ÇALIŞAN YORUMLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

17 Ocak 2017 Salı

MİGROS ÇALIŞAN YORUMLARI

MİGROS ÇALIŞAN YORUMLARI:


MİGROS ÇALIŞAN YORUMLARI: Migros perakende sektörün de her zaman öncü olmuştur.2000'li yılların ortasın da bir kaç sefer el değiştirip,bünyesin de bulunan bir kaç firmayı devretse de yakın zaman da büyük illere açtığı mağazalar ile,perakendenin en büyük oyuncusu olduğunu bir kez daha gösterdi.

Migros aynı zaman da bir çok perakende çalışanının da tercih ettiği/edeceği bir firmadır.Her ne kadar sürekli bir personel sirkülasyonu olsa da,firma personel alımlarına son derece dikkat etmektedir.Peki bu büyük firma da,personel ne alır nasıl çalışır? yazımızın devamın da istediğiniz cevabı bulabileceksiniz
ÇALIŞMA SAATLERİ

Günde 8,5 saat çalışırsınızbu süreye yemek ve çay molanız dahildir.Çalışma şekli iki vardiya halin de işler.giriş çıkış saatleri 10:00 - 18.30  - 13:30 - 22:00 şeklin de olsa da,Avm dışın da olan mağazalar için değişebilmektedir.Hafta da bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumun da yıllık izin haklarınız vardır.

MİGROS PERSONEL MAAŞLARI

Geçmiş yıllar da personel 3 ay da bir maaşının 3/1'ini maaşına ek ödeme şeklin de alırdı,lakin 2016'nın başın da bu ücret 3 ayda bir verilmesi yerine 12 aya eşit şekil de bölünerek verilmeye başladı.Aşağı da vereceğimiz rakamlar 6. ayını doldurmuş bir personelin aldığı rakamlardır.Kasiyer ve Orta reyonların ücreti ilk 6. aya kadar düşüklük gösterebiliyor.

MAAŞLAR

Her ayın 4'ünde 185 lira ulaşım ücreti 140 lira personel bonosu yatar (alışveriş ücreti).Ayın 11'inde 600-650 civarı , 26'sında ise 850-900 lira kadar bir ücret yatar hesabınıza.

Tezgahtar yani Kasap,şarküteri ve manavlar da durum biraz daha farklıdır.Zira bu reyon da çalışanların uzmanlık sınavları vardır ve belirli tartihler de bu sınavlara girerek ve başarılı olarak maaş ve statülerini yükseltebilmektedirler.

Not:Yöneticilerin maaşları farklıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme