KUVEYT TÜRK ÇALIŞAN YORUMLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

17 Ocak 2017 Salı

KUVEYT TÜRK ÇALIŞAN YORUMLARI

KUVEYT TÜRK ÇALIŞAN YORUMLARI:
KUVEYT TÜRK ÇALIŞAN YORUMLARI:
Kuveyt Türk, ücret yönetim sistemiyle çalışanlarını motive ederek hedeflerinin üzerinde performans göstermelerini sağlamayı, çalışanların performans seviyelerini belirlemeyi ve böylece farklı performans seviyelerindeki çalışanları belirlemeyi ve performansa dayalı olarak ücretlendirmeyi amaçlar.

Bu kapsamda Kuveyt Türk ücretlendirme yapısı;

Maaş,
Performans primi,
Yabancı dil tazminatı,
Ulaşım ve yemek yardımı ile
diğer yan ödemeleri içeren “toplam ücret paketi” olarak ele alınır.

Ayrıca, piyasadaki rekabetçi konumunu korumak için Kuveyt Türk çalışanlarına,

Özel sağlık sigortası (eş ve çocuklar dâhil),
Kurum katkılı bireysel emeklilik sistemi,
Giyim yardımı,
Aile destek paketi gibi yan haklar da sunulur.
Performans Değerlendirme

Yetkinlikler ve ölçülebilir hedeflere dayalı olarak şeffaf bir biçimde yapılan performans değerlendirmeleri ve düzenli geri bildirimlerle, Kuveyt Türk yönetici ve çalışanlarının sürekli gelişimine katkı sağlanması hedeflenir.

Portföy Yönetim Sistemi’yle şube çalışanlarının, aylık ve yıllık olarak performans karnelerini daha sağlıklı biçimde alabilmeleri mümkündür.

Banka geneli ve Genel Müdürlük departmanları ise Kurumsal Performans Yönetimi Projesi kapsamında Dengelenmiş Karne Modeli üzerinden değerlendirilir, üç aylık periyotlarla karne gelişimlerinin takibi ve raporlaması yapılır.

Çalışanların göstermiş oldukları başarılı performansı desteklemek üzere uygulanan “Performans Starları” ödülleri ile istikrarlı bir performans grafiği elde edilmesi hedeflenir.

Esnek ve Kısmi Çalışma Modeli

Çalışanlarını en önemli değeri olarak kabul eden Kuveyt Türk, 2015 yılı itibarıyla banka genelinde tüm birimlerin hizmetine sunduğu Esnek ve Kısmi Çalışma Modeli’ne büyük önem veriyor.

Bu model ile birlikte aile, sağlık gibi nedenlerden dolayı profesyonel hayatına tam zamanlı olarak devam edemeyecek Kuveyt Türk çalışanlarına, yetkinliklerini ve uzmanlıklarını kullanarak iş hayatına devam etme fırsatı sunuldu ve böylece çalışan lehine bir adım daha atıldı. Proje kapsamında çalışanlar;

İster iş günlerinde evlerinden çalışarak,
İsterlerse haftanın sadece belirli iş günlerinde iş yerinde çalışarak profesyonel hayatlarına devam edebiliyorlar.
Esnek Yan Haklar Uygulaması: 'Sepetim'

Kuveyt Türk Katılım Bankası, her daim korumaya çalıştığı Önce Çalışan bakış açısıyla 2017 yılında büyük bir adım atarak çalışanları için Esnek Yan Haklar projesi 'Sepetim'i hayata geçirdi.

Bu proje ile;

Değişken ihtiyaçları olan çalışanlarının ihtiyaçlarına en uygun şekilde cevap verilmesi ve çalışanların kendi yan haklarını kendisi seçebilmesi,
Bankacılık sektöründe ilk ve tek olan bir uygulamaya imza atılması,
Önce Çalışan felsefesi ile çalışan memnuniyetinin artırılması,
amaçlandı.
Kuveyt Türk çalışanları, işe başladıkları ilk günden itibaren planlı bir organizasyonun parçası olurlar. Banka, her bir çalışanını yetenekleri ve hedefleri doğrultusunda en doğru pozisyonda konumlandırır. Bu doğrultuda Kuveyt Türk’ün stratejik amaçları kadar çalışanların kişisel gelişimleri de esastır.

Kariyer Temsilciliği

Kuveyt Türk’te görevli kariyer temsilcileri, çalışanlara kariyer koçluğu ederler. Böylece çalışanların kariyerlerinin hem yetkinliklerine uygun hem de çalışmaktan keyif alabilecekleri alanlarda şekillenmesine yardımcı olurlar.

Bu temsilciler ayrıca “Arkadaşım İK” uygulamasıyla çalışanların profesyonel ve sosyal hayatlarına destek olurken kişisel gelişimleri için de onları yönlendirirler.

Yurt Dışı Kariyer Fırsatları

Kuveyt Türk, güven veren güçlü ortaklık ve finansal yapısıyla yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da faaliyerlerine devam ediyor. Bankamızın yurt dışında finansal hizmet sunduğu bölgelerde profesyonel hayatlarına devam etmek isteyen Kuveyt Türk çalışanlarının sayısı hızla artıyor. Yurt dışı kariyer fırsatlarıyla hem Kuveyt Türk’ün hem de çalışanlarının uluslararası temsil yönünün kuvvetlenmesi amaçlanır.

MT (Yönetici Adayı) Programları

Kuveyt Türk, MT programlarıyla geleceğin yöneticilerini yetiştiriyor. Bu program doğrultusunda
Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden üstün başarıyla mezun olan genç profesyoneller arasından seçilen adaylar, yoğun bir Değerlendirme Merkezi sürecinden geçirilerek uzun soluklu bir eğitim sürecine tabi tutuluyor. Rekabetçi ücret ve yan haklar paketiyle desteklenen yönetici adaylarına, özellikle yönetim boyutunda gelişimlerini sağlamak üzere MBA imkanı ve kişisel gelişim planları doğrultusunda Kuveyt Türk’e özel tasarlanmış eğitim ve gelişim programları sunuluyor.

Kuveyt Türk MT programlarına hem bankamızda çalışmaya devam etmekte olan çalışanlar hem de henüz işe başlamamış aday çalışanlar başvuruda bulunabilirler. Banka içi ve dışı adaylar birbirinden bağımsız kategorilerde değerlendirilir.

İçeriden Yönetici ve Üst Düzey Ataması

Kuveyt Türk, kendi yöneticisini kendi bünyesinden yetiştirmeyi önemli bir hedef olarak kabul eder. Yönetici ve üst düzey atamalarda kurum için performansıyla öne çıkan çalışanlara öncelik verilir. Bu doğrultuda her yıl 90 ve üzerinde Kuveyt Türk çalışanı, yönetim kademelerine atanıyor.

Kişisel Gelişime Destek

Kuveyt Türk, çalışanların kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla çeşitli uygulamalara imza atıyor.

Sertifika Çalışmaları: Çalışanların gelişimi ve niteliğin artırması hedeflenir. Sertifikalar pozisyon bazında özelleşir. Pozisyonlar arası geçişlerde etkin bir belirleyicidir.
Uzmanlık Sınavı: Çalışan gelişimini hedefleyen bir diğer uygulamadır. Kuveyt Türk’te işe başlayan çalışanların bir üst unvana geçişlerinde de dikkate alınan Uzmanlık Sınavı ile işe başlayan çalışanların kurum hakimiyetinin artması hedeflenir.
Yabancı Dil Belgesi Çalışmaları: Kuveyt Türk çalışanlarının uluslararası temsil gücünü kuvvetlendirmeye yönelik bir çalışmadır. Sahip oldukları dil belgeleri ile hem kariyer yollarını çeşitlendirirler hem de dil tazminatı alırlar.
Adil ve Şeffaf Kariyer Yönetimi

Kuveyt Türk’te hayata geçirilen kariyer çalışmalarında piyasa uygulamalarıyla çalışan beklentileri dikkate alınarak oluşturulan ve her çalışanın erişimine açık olan Kariyer Politikası dikkate alınır.

Göstermiş oldukları yüksek performansla öne çıkan çalışanların bir üst unvana geçişleri, Kariyer Politikası kapsamında değerlendirilir. Bu değerlendirmelerde pozisyon bazında özelleşen kişisel gelişime destek uygulamaları da dikkate alınır.
Kuveyt Türk’ün büyüme hedefine paralel olarak, çalışan ve müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşımla daha çağdaş ve konforlu, sektörde örnek gösterilecek yeni Bankacılık Üssü ve Yaşam Alanı 2014 başı itibariyle faaliyete geçecektir. Kocaeli Çayırova İlçesi’ndeki Şekerpınar Bölgesi’nde hizmete girecek yeni tesis; bir operasyon merkezi ve bankacılık üssü olmasının yanı sıra bir "yaşam merkezi" olarak tasarlandı. Bankacılık Üssü ve Yaşam Alanı’nın içerisinde; ofisler, data center, call center, konferans salonu, açık ve kapalı spor tesisleri, misafirhane, kreş, kafeterya ve restoranlar yer alacak. Toplamda 120 bin 340 metrekare inşaat alanına sahip proje tamamlandığında; sektörde uluslararası örnek olarak gösterilebilecek, güçlü teknolojik altyapıya sahip etkili bir mimari ile inşa edilmiş esnek ve fonksiyonel kullanım alanları olan insana saygılı ve çevreye duyarlı bir tesis hizmete girmiş olacak.
Kuveyt Türk’te çalışanlara, günlük ihtiyaçlarını rahatlıkla yerine getirebilmesi, istediği şekilde sosyalleşebilmesi ve keyifli vakit geçirmesi için birçok imkân sunulmaktadır.
Kuveyt Türk; çalışanlarının huzurlu, sağlıklı ve mutlu olması için çalışma ortamı şartlarını her zaman geliştirmeyi ve çalışanlar için daha verimli ve konforlu çalışma alanları meydana getirmeyi kendine ilke edinmiştir.
Öncelikle Kuveyt Türk'de çalıştığımdan beri her geçen gün bu işe iyiki girmişim, iyi ki bu iş bana nasip olmuş diyorum. Ben böyle güzel bir iş güzel bir ortam görmedim. Bakın dostlar ben öyle ömründe ilk defa işe girmiş biri değilim. Bu kısa hayatımda o kadar çok işe girdim o kadar çok girişimde bulundum ki inanamazsınız. Bütün bu iş tecrübelerinin sonunda vardığım sonuç bu. Kuveyt Türk ve ofisimizdeki çalışanlar harika.
İnsan kaynakları kesinlikle harika bir iş çıkarıyor. Çalışanlarda hiç yanlış karar vermemişler. Hepsi takım çalışmasına uyumlu işinde gücünde düzgün insanlar. Hele bazıları varki onları çok sevdim daha şimdiden. Biz büyük bir aileyiz diyen şirketler oluyor ya işte onları bilemem ama Kuveyt Türk kesinlikle büyük bir aile. Çalışanların hayatındaki herhangi bir olay bütün Kuveyt Türk çalışanlarıyla paylaşılıyor. Tabi herhangi derken sıradan şeylerde değil. Mesela İstanbulda'ki biri evlendiğinide bütün çalışanlara mail gönderiliyor Konya'daki bizde bu haberi alıyoruz. Yada birinin çocuğu olduğunda veyahut bir cenaze olduğunda. Yada çalışanlardan birinin başarısı paylaşılıyor. Tabi birde açılan her şube hayırlı olsun dilekleriyle bütün çalışanlarla paylaşılıyor. Her Cuma günü Cuma namazından önce hayırlı cumalar mesajı alıyoruz. Ama en sevdiğim güzel haberlerden sonra veya cezalardan sonra tüm ofise bişey ısmarlanması (bilgisayarını kilitlemeden bi yere çıkan birinin o gelene kadar bilgisayarından tüm ofis çalışanlarına dondurma ısmarlama maili atılması gibi ki bu bana yapıldı :) ). Sürekli bişeyler yiyoruz ofiste, tatlılar, dondurmalar... Sözün özü biz gerçekten her biri birbirini tanımayan ama varlığını hisseden büyük bir aileyiz.
Hep şirket kurmak gibi bir hayalim var. Ancak şirket kurmak istemezsem yada kuramazsam çalışabileceğim en iyi yer Kuveyt Türk. Ben kesinlikle burda çok mutluyum. İnsanları çok iyi kurum kültürü on numara. Ve kurumsallık var ya mükemmel bişey ya.
İş tam bana göre. Neden derseniz ben yazılım teknolojileriyle çok ilgiliyim. Zaten bu konuda yaptığım projeler ve mobil uygulamalarda bunun bir göstergesi. Ve aynı zamanda insanlara iletişimi de çok seviyorum. Bir bilgisayar mühendisi bilgisayar ağırlıklı çalışır. Ama benim işim yani sistem analistliği hem bilgisayar ağırlıklı hemde insan ilişkileri ağırlıklı bir iş. Tam bana göre diye işte bu yüzden diyorum. Sistem analistinin yazılım bilgisinin çok fazla olması gerekmiyor ancak bilirse çok daha faydalı bir analist olabilir. İşte bende tam olarak bu profile uyuyorum. Hem endüstri mühendisiyim hemde yazılım konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum. Tam aranan adam olabilirim J

Kuveyt Türk’de işe girmeden önce kurum çok bildiğim bir kurum değildi. Faiz konusunda hassas olduğum için bankacılık sektöründe çalışmayı düşünmüyordum. Bu yüzden çok önemseyerek hazırlanmamıştım sınavına ve mülakatına hatta girmeyecektim ama arkadaşlar faizsiz bankacılık bu sen yine de bir gir sınavına istemezsen yine çalışmazsın dediler. Ama tabi yine biraz hazırlanmıştım boş boş gitmem çünkü hiçbir yere. Neyse sonra süreç ilerledi ve en sonunda işe girdim. İyi ki girmişim zira çalıştıkça buranın kıymetini çok daha iyi anlıyorum. Bu işe girmeden önce fabrikada çalışıyordum. Ve ordan ayrılıp düzgün bi iş bulmam gerektiğine inanıyordum o sıralar. Zira mezun olduktan sonra iyi bir kurumda iyi bir pozisyonda iş tecrübem olmazsa iş bulmada sıkıntı çekebilirdim. Tam o sıralarda da Kuveyttürk oldu. İyiki de olmuş. Faizsiz bankacılıkta kariyer düşünen arkadaşlar varsa kesinlikle Kuveyt Türk’ü düşünsün. Bankada Kampüs projesiyle işe girdim ben. Üniversite öğrencilerinin daha okurken iş tecrübesi kazanmasını sağlayan, maaş ve bir çok açıdan iyi imkanlar sağlayan bir proje. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme