KOÇ SİSTEM ÇALIŞAN YORUMLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

17 Ocak 2017 Salı

KOÇ SİSTEM ÇALIŞAN YORUMLARI

KOÇ SİSTEM ÇALIŞAN YORUMLARI:

KOÇ SİSTEM ÇALIŞAN YORUMLARI:

İş ve teknolojinin, yakınsamanın da ötesinde bütün haline geldiği bir dönemdeyiz. Sektörü, iş alanı ne olursa olsun tüm kurumlar teknolojiyi işlerinin, stratejilerinin odağına alarak, iş ihtiyaçlarını ve teknolojiyi bütünsel olarak değerlendirme çabasındalar. Çünkü iş dünyasında başarılı olmanın temel kuralları yeniden yazılıyor ve ilk kural dijitalleşmek!

KoçSistem olarak her geçen yıl gündemimizde daha fazla yer ayırdığımız dijital dönüşüm, kurumsal hayatı tepeden tırnağa, hem de önceki değişim başlıklarından çok daha hızlı biçimde değiştiriyor. Dijital dönüşüm ve mega trendler önümüzde sınırsız bir dünya yaratıyor.

Bizler yepyeni fırsatlarla dolu bu akıllı dünyaya NoW - New Opportunities World adını veriyor ve siz değerli iş ortaklarımızı bu yeni fırsatlardan hemen şimdi, gerçek teknolojiyi yaşayarak faydalanmaya davet ediyoruz!
Amacımız 71. yılını kutladığımız KoçSistem’in, başarısının ve gelişiminin sürekliliğiyle daha iyi hizmet vermesini sağlamaktır. KoçSistem bunu da ancak çalışanlarıyla gerçekleştirebileceğinin bilincindedir. Çalışanlarının sürekli eğitim programları, etkin performans ve ödüllendirme sistemleri ile geliştirmeyi hedeflemektedir.
Vizyonumuz, misyonumuz, hedeflerimiz ve ortak değerlerimiz ışığında:

Eğitim düzeyi yüksek, yeniliklere açık, enerjik, kendisini ve işini geliştirme potansiyeli bulunan, takım çalışması yapabilen insan gücünü bünyemize kazandırmak,
Topluma karşı sorumlu, ahlaki değerlere saygılı, çağdaş, koşulsuz müşteri memnuniyeti felsefesini özümsemek,
Çalışanların sürekli gelişimini, farklı vizyon, beceri ve teknik bilgi kazanmasını sağlamak,
Zamana karşı yarışan ve daima kazanmayı hedefleyen grubumuzun en değerli kaynağı olan yüksek nitelikli çalışanlarının değişime her an hazır ortamda bilgi, beceri, potansiyel ve performanslarını devamlı geliştirerek kişisel hedeflerinin örgütsel hedeflerle en doruk noktada birleşmesini sağlamaktır.
Amacımız 71. yılını kutladığımız KoçSistem’in, başarısının ve gelişiminin sürekliliğiyle daha iyi hizmet vermesini sağlamaktır. KoçSistem bunu da ancak çalışanlarıyla gerçekleştirebileceğinin bilincindedir. Çalışanlarının sürekli eğitim programları, etkin performans ve ödüllendirme sistemleri ile geliştirmeyi hedeflemektedir.

Nitelikli insan kaynağı ile başarı ve gelişimin sağlanacağının bilincinde olan KoçSistem, İnsan Kaynakları Yönetiminin önemine inanmaktadır.
İnsan Kaynakları İşe Alım sürecimizin amacı;

İnsan Kaynakları Politikamızla uyumlu,
Organizasyon yapımızdaki açık pozisyonlar için gerekli davranışsal ve mesleki bilgi, becerilere sahip,
Yenilikçi, takım çalışmasına, sürekli kendisini geliştirmeye açık, kişileri bünyemize kazandırmaktır.
Yetkinlik Bazlı İşe Alma ve Yerleştirme Sistemimiz

Koç Topluluğu’nu geleceğe taşıyacak potansiyeli olan yeni mezun adayları seçmek için “Yetkinlik Bazlı İşe Alma ve Yerleştirme” süreci işletilmektedir.

İnsan Kaynakları bölümü tarafından aday ile yetkinlik bazlı mülakat yapılır.

Teknik Mülakatlar; ilgili departman yöneticisi tarafından adayın pozisyonun iş tanımına, teknik beklentilere uygunluğu mülakat sonucunda değerlendirilir.

Panel Görüşme veya Sunum Uygulaması; Ön mülakatlar sonrası yeterli sayıda aday olması durumunda tüm adayların birlikte bir grup çalışması yapması sağlanır. Bu grup çalışmasında adayların yetkinlikleri değerlendirilir. Yeterli sayıda aday olmaması durumunda pozisyona göre adaylara sunum alıştırması yaptırılır.

Kişilik Envanteri ve İngilizce Sınavı; Mülakatlar sonrası olumlu olarak değerlendirilen adaylar için kişilik envanteri ve İngilizce sınavı uygulanır.

Bu aşamalardan sonra başarılı adayların referans kontrolleri yapıldıktan sonra iş teklifinde bulunulur.


Performans Değerlendirme
Hedef Yayılım Sistemimiz; KoçSistem’de tüm çalışanların aynı hedefe koşmalarını sağlamak için çok boyutlu hedef bazlı bir performans yönetimi sistemi uygulanır. Çalışanların hedefleri şirket hedefleri doğrultusunda belirlenir. Tüm çalışanlar ve yöneticileri karşılıklı yapılan görüşmeler sonucunda açıklanmış olan KoçSistem iş hedeflerine uygun olarak kişisel hedefleri belirler ve yıllık iş planlarını hazırlarlar.


Orion - Yetenek Yönetimi
KoçSistem olarak sektörümüzde öncü olabilmemizi sağlayan en büyük değerin “çalışanlarımız” olduğu inancıyla; onların gelişimlerini sağlamak, performanslarını artırmak ve kariyer yollarının haritasını çıkarabilmek için yeni bir projeyi hayata geçirdik. Globalleşme ve yoğun rekabet ortamında, firmaların farkındalığını ortaya koymaları ve rekabet üstünlüğünü sağlamalarındaki en önemli faktörün, “yetkin insan kaynakları” olduğu düşüncesinden hareketle başlattığımız ve “Orion”adını verdiğimiz yetenek yönetimi projemiz ile çalışanlarımızın sürekli gelişmelerine olanak sağlıyoruz.

Yetenek yönetimi projemiz “Orion” ile çalışanlarımızın alan uzmanlıklarında kariyer gelişimlerinin bir yol haritasının çıkarılmasını sağlıyor ve alanında derinlemesine uzmanlaşmak isteyen çalışanlarımıza kariyer imkanı yaratıyoruz. Projemizin logosunu ve adını oluşturan Orion takım yıldızı* gibi, KoçSistem takımının bir üyesi ve birer yıldız olduğunu düşündüğümüz çalışanlarımıza, bu proje ile kariyer yollarını belirlemelerinde ve bulmalarında faydalı olabilecek yönlendirmeler sunuyoruz. Onlara verdiğimiz geri bildirimler ve yönlendirmeler ışığında yeteneklerini keşfetmelerine ve yeteneklerine yoğunlaşmalarına imkan tanıyoruz. Onların güçlü yönlerine odaklanmalarını sağlıyor ve bu sayede farklı kariyer merdivenleri sunuyoruz.

*Orion (Avcı Takımyıldızı), gökyüzünde hem güney, hem de kuzey yarıküresinde bulunan ve bu sayede tüm dünyadan görülebilen, oldukça parlak yıldızlardan oluşan dolayısıyla da kolay bulunabilinen takım yıldızı.


Eğitim
KoçSistem, çeşitli eğitim programları ile, şirket çalışanlarının sürekli gelişimini desteklemektedir. KoçSistem eğitim ve geliştirme programları çalışanlarımızı verimli kılmak ve Şirketimizi geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Çalışanlara özel planlanan eğitimler; şirkete hızlı ve kolay uyumunuzu sağlayan “Oryantasyon Programı” ile başlar. Yetkinliklerinizin performansına yönelik geliştirici faaliyetlerle devam ederek sürekli öğrenme sürecinizde size rehberlik eder.

Amacımız; KoçSistem çalışanlarını, yurtiçi ve yurtdışında, yönetici eğitim programları, kişisel gelişim eğitimleri, teknik eğitimler gibi vizyonlarını geliştirmelerine, kişisel ve mesleki yetkinliklerini güçlendirmelerine fırsat veren, çeşitli eğitim programlarına katabilmektedirler.

Bunun yanında, yurt içi-yurtdışı konferanslar, KoçSistem personelinin tüm dünyadaki gelişmeleri yakından izlemesini sağlamaktadır.


Ücretlendirme, Sosyal Yardımlar ve Yan Haklar
Şirketimizde yılda bir defa, yıl başlangıcında olmak üzere performans ve enflasyona dayalı ücret ayarlaması yapılır. Ücretler 16 brüt maaş olarak ödenmektedir. Ücretlendirme paketi; maaş, ikramiye (yılda 4 ikramiye her ay maaşa yansıtılarak ödenir) ve sosyal yardım paketinden oluşmaktadır.



Çalışanlarımıza her ay yakacak yardımı, Ramazan ve Kurban Bayramları’nda, bayram harçlığı, Temmuz ayında izin harçlığı Sosyal Yardım Paketi olarak ödenmektedir. Ayrıca her ay üç çocuğa kadar çocuk yardımı ve yılda bir kez olmak üzere personelin ilköğretim, lise ya da üniversitede okuyan çocuklarına tahsil yardımı yapılmaktadır. Evlilik, doğum ve ölüm hallerinde belirlenen yardım tutarları ödenmektedir.

Otuz beş yaşın altındaki tüm çalışanlarımız Koç Vakfı’na üye olurlar. Koç Vakfı’nın belirlediği oranda maaş üzerinden yapılan kesintiler vakıfta oluşturulan hesapta çalışan adına birikir ve çalışanın işten ayrılması durumunda kıdemine göre farklı koşullarda geri ödeme yapılır. Koç Vakfı’na bağlı olarak opsiyonel Koç Allianz özel sağlık sigortası da çalışan ve ailesi için uygulanmaktadır. Ayrıca her çalışanımıza Ferdi Kaza Sigortası da yapılmaktadır.

Sosyal Olanaklar

Çamlıca İş Merkezimizde kafeterya, kuaför, kuru temizleme gibi günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacak tesisler bulunur. İş merkezimizde ayrıca çalışma saatleri dışında faydalanabileceğiniz bir spor salonu mevcuttur. Bu salonda dans dersleri, aerobik, fitness, yoga, pilates gibi spor aktiviteleri düzenlenmektedir.

Ayrıca çalışanlarımız her yıl gerçekleşen Koç Topluluğu Spor Şenliği ve ÇİM Olimpiyatları’nda bireysel ya da takım olarak spor faaliyetlerine katılabilirler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme