ASELSAN ÇALIŞAN YORUMLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

17 Ocak 2017 Salı

ASELSAN ÇALIŞAN YORUMLARI

ASELSAN ÇALIŞAN YORUMLARI:


ASELSAN ÇALIŞAN YORUMLARI: ASELSAN, çalışanlarını, sosyal sorumluluk bilinciyle yer alacakları uygun sosyal faaliyetlerde gönüllü olmaları konusunda destekler.

ASELSAN çalışanları dernek ya da sivil toplum girişimleri gibi kamu yararına çalışan kuruluşlarda gönüllü olarak etkinlik gösterebilir. Bu etkinlik çalışanın ASELSAN’daki göreviyle ilgiliyse önceden İnsan Kaynakları Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı bilgilendirilir.
Tam zamanlı çalışanlar, aşağıda belirtilen hallerde gelir getirmese dahi ikinci veya ek meşguliyetleri, yan faaliyetleri veya boş zamanlarındaki çalışmaları için şirket düzenlemelerinde belirlenmiş süreçleri takip eder:

Görevi yerine getirme ve mesleki çalışma performansını olumsuz etkileyebilecek faaliyetler veya işler.
ASELSAN’ın ve iştiraklerinin bulunduğu veya bulunmayı planladığı faaliyetler ile çatışabilecek veya çatışıyor görünebilecek ikincil faaliyetler.
ASELSAN’a ait tesisleri veya donanımları kullanarak ya da ASELSAN bünyesinde çalışırken edinilen tecrübelerden veya uzmanlıktan yararlanarak yapılacak ikincil faaliyetler.
Savunma Sanayii Müsteşarlığı'na bağlı olarak çıkan Savunma Sanayii Gündemi Dergisi'nde ASELSAN'ın işe alımda dikkat ettiği temel konuların başında, adayın ASELSAN kültürüne uygunluğu, ekip çalışmasına yatkınlığı geldiği belirtildi. Türkiye'de bulunan tüm üniversitelerden değil, yetkinliğini ve başarısını kanıtlamış ayrıca ÖSS sınav sonuçlarına göre tercih edilen üniversiteler arasında ilk sıralarda yer alan üniversitelerin mezunlarını istihdam etmek amacıyla, tespit edilen ilk 10 üniversiteden mezun adayların istihdamına öncelik veriliyor. Adayların seçiminde sadece üniversite başarılarının değil aynı zamanda kişilik özelliklerinin ve yapacakları işe mesleki uygunluklarının test edildiği uluslararası standartlara uygun destekleyici testler uygulanıyor.

ASELSAN'da en çok ODTÜ'lü mühendis çalışıyor

ASELSAN'da çalışan mühendislerin bin 184'ü ODTÜ, 348'i Hacettepe, 184'ü Bilkent, 160'ı İstanbul Teknik, 107'si ise Gazi Üniversitesi mezunu. Çalışan mühendislerin bin 398'i Elektrik / Elektronik, 343'ü Makine, 157'si Bilgisayar, 147'si Endüstri ve 24'ü Havacılık Mühendisi.

ASELSAN'da 3 bin 851 kişi çalışıyor

2 bin 168 mühendis ve bin 84 teknisyen olmak üzere toplam 3 bin 851 personel ASELSAN'da çalışıyor. Ayrıca çalışanların yaklaşık 60'ı mühendis. 4 ARGE merkezinde de bin 741 personel çalışıyor.

Çalışanlar yüksek lisans mezunu

ASELSAN'da çalışan personelin bin 140'ı yüksek lisansını, 81'i doktorasını tamamlamış olup, 425 personelin yüksek lisansa, 138 personelin ise doktoraya devam ettiği açıklandı. Kurumda çalışmakta olan mühendislerin 78'i doktora, bin 53'ü yüksek lisans ve bin 37'si de lisans mezunu olduğu belirtildi. Ayrıca uzmanlık seviyesine kadar olan personelin lisansüstü eğitimi tamamlamaları ve tez konusunun kurumda çalıştığı konuyla uyumlu olması koşuluyla kademe artışı veriliyor. Ücretinin yükselmesi, kişinin
çalışma yılı ve performansı dikkate alınarak, unvanının yükselmesi olanağı da sağlanıyor.

Stajlara büyük önem veriliyor

ASELSAN, ileriye dönük istihdam politikası kapsamında şirkette stajlara büyük önem veriyor; çok sayıda meslek lisesi ve üniversite öğrencisine staj imkanı yaratılıyor. 2010 yılında 193 meslek lisesi öğrencisi ile 789 üniversite öğrencisine staj yapma olanağı sağlandı. Ayrıca ASELSAN personel temininde kurumda staj yapılmış olmasına da büyük önem veriyor.

Aday mühendislere asgari ücret

ASELSAN, aday mühendislik uygulaması kapsamında Ankara'da yerleşik üniversitelerin elektronik, makine, bilgisayar, uzay havacılık bölümlerinde 3. sınıftan 4. sınıfa en az 3 not ortalaması ile geçmiş başarılı öğrencileri ağırlıklı olarak staj dönemlerinde tespit ederek, bu dönemde verilen brifinglerle kuruma branşlarıyla ilgili uygulama sahasını görmeleri sağlanıyor, bu adaylar yapılan mülakatlar sonucunda aldıkları derslerle ve kariyer hedefleri ile uyumlu bölümlere yerleştiriliyor. Aday mühendisler
haftada 1,5 gün ASELSAN'a gelmekte, asgari ücret karşılığı çalışmakta. Mezuniyetleri sonrasında performansı uygun bulunan adaylar, mühendis kadrosuna geçiriliyor. Kurum bu yöntemle personeli önceden yetiştiriyor.

Başarılı öğrenciler kuruma kazandırılıyor

Kurum personelleri üniversitelerin düzenledikleri kariyer fuarlarına katılım sağlayarak, özellikle başarılı öğrencilerin staj yapmaları, aday mühendis olmaları veya mezuniyetleri sonrası kurumda istihdam edilmeleri için gerekli bağlantılar kuruyor. Ayrıca öğrenci kulüpleri vasıtasıyla düzenlenen etkinliklere de katılım sağlanarak, teknik personelin sunumlar yaparak öğrencilerin ilgisini kuruma çekmeye çalışmakta.

Engelli istihdamından dolayı ödül

ASELSAN, İŞKUR'la işbirliğiyle yürütülen çalışmalar neticesinde tespit edilen adayları, yasada da öngörüldüğü şekilde bedenen ve ruhen kendilerine uygun işlerde istihdamının sağlandığını belirtti. İstihdamı sağlanan personelin tamamının şirketteki görev tanımlarına uygun olduğu, yapılan uygulamalar ile Özürlüler İdaresi'nden teşekkür aldığı açıklandı.

Tez hazırlayan araştırma görevlilerine burs

Her yıl ihtiyacımıza bağlı olarak tespit edilen konularda doktora tezi hazırlayacak üniversite araştırma görevlilerine burs veriliyor. Burs karşılığında bursiyerin doktora sonrası üniversitede kalması ve konunun ders olarak okutulması hedefleniyor.

Slikon Vadisi'nden kuruma personel transferi

2007 yılından bu yana 'Tersine Beyin Göçü Projesi' kapsamında Amerika Silikon Vadisi'ne gidilerek lisansüstü eğitim yapmış adayların, Türkiye'ye geri dönmeleri ve kurumda istihdamları konusunda başarılı adımlar atıldığı belirtildi. Bununla birlikte Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında kabul gören projelerde teşvik alındığı da vurgulandı.
Aselsan sistem mühendisi maaşları
Aselsan 1970’lerde savunma ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için halkın bağışları ile  Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerini Güçlendirme Vakıfları adı ile kurulmuştur. 1975 yılında ise Aselsan adı ile faaliyetlerine başlamıştır. Bugün Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağlı bir kuruluştur. Macunköy, Ankara Gölbaşı, ODTÜ Teknokent ve Akyurt tesislerinde hizmetlerine devam etmektedir.
Peki, Aselsan sistem mühendisi maaşları ve diğer çalışanların maaşları 2015 yılında ne kadarmış? İnceleyelim.
Aselsan çalışanları ne kadar maaş alıyor?


Aselsan bünyesinde çalışan sistem mühendisleri 2850 ile 6000 tl arası maaş almaktadır. Eğitim seviyesi, tecrübe ve firmada çalışılan yıllar bu maaş miktarını etkilemektedir. Aynı şekilde düşünerek diğer pozisyonlara bakacak olursak,
Elektronik mühendisi 2250 tl ile 9000 tl arası,
AR-GE mühendisi 3500 tl ile 7000 tl arası,
Tasarım mühendisi 3800 ile 4150 tl arası,
Stajyer 900 ile 1100 tl arası,
Pazar geliştirme uzman yardımcısı 3050 ile 3200 tl arası,
Kalite mühendisi 4150 ile 4350 tl arası maaş almaktadır.
Verilen maaşlar net maaşlardır.
Diğer Firmalardaki Mühendis Maaşları
2015 Mühendis maaşları
Türk Telekom Mühendis Maaşları
A Sınıfı Mühendis Maaşları
Danıştayda Mühendis Maaşları

Gelen Aramalar:

aselsan mühendis maaşları
aselsan mühendisleri maaşları
aselsan mühendis maaşları 2015
aselsan maaş
sistem mühendisliği maaşları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme