AKBANK İŞ İLANLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

10 Ocak 2017 Salı

AKBANK İŞ İLANLARI

AKBANK İŞ İLANLARI:


AKBANK İŞ İLANLARI:
Akbank insan kaynakları biriminden yapılan duyuruya göre Akbank personel alımı yapıyor. Akbank iş başvurusu yaparak çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açmaya ne dersiniz? Akbank iş ilanlarını çeşitli kaynaklardan sizler için hazırladığımız bu haberde Akbank eleman alımı ihtiyacına göre sayfamızda sürekli güncellenecek olan iş ilanı haberlerimizi kolaylıkla bulabileceksiniz.

Temelleri Adana’da atılan Akbank 1948 yıllarında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana sektörde gösterdiği başarılı faaliyetlerle kısa sürede pek çok insan tarafından tercih edilmeye başlanan Akbank ülkemizin en büyük bankalarından birisi haline gelmiştir. Türkiye’nin neredeyse tüm bölgelerinde faaliyetlerine devam eden Akbank personel alımı yapmaya devam ediyor. Siz de ilanın devamını inceleyerek Akbank’da çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Akbank İnsan Kaynakları Bu Nitelikte Personel Arıyor

Tüm resmi kurumlarda olduğu gibi Akbank insan kaynakları birimi de personel alımı yapmadan önce ince elemeler yapmaktadır. Bu elemelerden bazıları mülakat esnasında gerçekleşirken bazıları ise başvuru formları incelenirken gerçekleşir. İşte Akbank İK birimininin personel adaylarında aradığı nitelikler;
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan
28 Yaşından Büyük Olmayan
Üniversite Mezunu
Erkeklerin Vatani Görevini Yapmış Olması
İletişim Becerileri Yüksek Olan
Takım Çalışmasına Uyum Sağlayabilen
Daha Önce Akbank Çalışma Başvurusu Olumsuz Sonuçlanmayan
Yukarıdaki niteliklere uygun olan personel adayları Akbank’a iş başvurusunda bulunabilirler.

Akbank Personel Alımı Yapacağı Pozisyonları Açıkladı

Alımlarını ülkemizin neredeyse her bölgesinde yapmaya devam eden Akbank personel alımı yapacağı pozisyonları duyurdu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzlerce insana iş imkanı sağlayan Abank’ın bu günlerde 25’in üzerinde açık pozisyonu bulunmaktadır. Sizler de bu ilanlardan kendinize göre bir iş seçip kariyerinizi Akbank gibi özel bir firmada devam ettirebilirsiniz.

Gişe Yetkilisi
İngilizce Bilen Çağrı Merkezi Yetkilisi
Kobi Müşteri İlişkileri Yöneticisi
Bireysel Müşteri İlişkileri Yöneticisi
KOBİ Saha Satış Yönetici Yardımcısı
Akbank Personel Alımı Yapacağı Şehirleri Belirledi

İstanbul – ( Avrupa, Anadolu )Adıyaman, Gaziantep, Antalya, Hatay, Kahramanmaraş, Ankara, Kahramanmaraş (Elbistan), Kilis, Malatya, Osmaniye, Bursa, Şanlıurfa, Şanlıurfa (Siverek, Viranşehir), Afyon, Bilecik (Bozüyük), Eskişehir, Kütahya, Uşak, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Manisa, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sakarya, Zonguldak, Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Giresun, Kars, Rize, Trabzon
Akbank personel alımı 2017 yıllarında bu pozisyonlarda ve şehirlerde yapılacaktır. Sizler de Akbank gibi büyük banka’da çalışıp kariyerinizin en güzel adımlarını atabilirsiniz. Buradan Akbank insan kaynakları sayfasına giderek konu ile ilgili daha detaylı bilgiye ve başvuru yapılacak kanallara ulaşabilirsiniz.
Kariyer yö​netimi prensiplerimiz:
​Din ve mezhep, dil, ırk, cinsiyet, yaş, siyasal düşünce ve felsefi inanç ve benzeri sebepleri gözetmeksizin tüm çalışanlara eşit yaklaşım,
İnsan kaynakları uygulamalarında şeffaf yönetim, bilgilendirme ve etkin iletişim,
Performansa ve geribildirime dayalı, adil ve tutarlı yönetim,
Tüm çalışanların taleplerinin ve önerilerinin tek bir kontakt noktadan alınıp değerlendirilmesi,
Sürdürülebilir başarının desteklenmesi amacıyla değişime ve gelişime açık insan kaynağı yetiştirilmesi,
Çalışanların bilgi, beceri ve yeteneklerine uygun gelişme imkanlarını en iyi ve en üst düzeyde kullanmasını sağlayabilecek ortamın yaratılması,
Çalışan bağlılığı ve memnuniyetinin sürekli arttırılması.


Kariyer yönetimi sistemi, bankamıza aşağıdaki alanlarda katkı sağlamayı amaçlar.​
Organizasyonun etkin işleyişinin devamlılığını sağlamak,
Kaliteli çalışan profilini kuruma çekebilmek,
Kuruma bağlılık ve motivasyon sağlamak,
İletişimi geliştirmek,
Çalışanlar için dikey ve yatay kariyer olanakları sunmak,
Çalışan beklentilerine cevap vermek ve çalışan tatminini sağlamak,
Çalışanların kendi değer, beceri ve ilgi alanlarını keşfedeceği kişisel kariyer yolları önermek,
Kişisel gelişim imkanı sağlamak,
Kritik pozisyonları yedekleyen altyapı oluşturmak.
Akbank'ta tüm eğitim ve gelişim uygulamaları, çalışanların gelişimini desteklemenin yanı sıra, motivasyon ve iş tatmini yaratma amacıyla Akbank Akademi çatısı altında gerçekleşir.
Akademi'de; çalışanların potansiyelleri ve tercihleri doğrultusunda, hem mevcut görevleri hem de organizasyon içinde üstlenebilecekleri farklı görevler için gelişim imkanları sunulur.
Akbank Akademi; bankayı geleceğe taşıyacak ana kurumsal yetkinlik ve stratejileri öğrenme mekanizmalarına yansıyacak şekilde farklı okullar altında yapılandırılmış bir kurumdur.
Etkin Bankacılık Okulu
Liderlik Okulu
Satış Okulu
Mükemmel Müşteri Deneyimi Okulu
İş Geliştirme ve Süreç Yönetimi Okulu
Bilgi Teknolojileri Okulu
Yenilikçilik Okulu
Pazarlama Okulu

Bu okullardaki programlar işe giriş, kariyer, sertifika programları, yönetici geliştirme eğitimleri, kurumsal performans eğitimleri, uluslararası eğitim ve konferanslardan oluşur.
İşe Giriş Eğitimleri: Göreve yeni başlayan Akbank çalışanlarının pozisyonlarına uygun olarak aldıkları eğitimlerdir. (Oryantasyon, Temel Eğitim, Yönetici Adayı, Müfettiş Yardımcısı eğitimleri)
Kariyer Eğitimleri: Kariyer basamaklarında ilerleyen Akbank çalışanlarının, teknik bilgi, beceri ve kişisel gelişimlerini sağlayacak eğitim programlarıdır.
Sertifika Programları: Çalışanlarımızın bulundukları veya aday oldukları görevlerde gerekli olan bilgi ve becerilerini geliştirmelerine yönelik, sınıfiçi eğitim, e-öğrenme, simulasyon, ödev, sınav gibi farklı yöntemlerden oluşan karma eğitim programlarıdır.
Yönetici Geliştirme Eğitimleri: Çalışanları aday oldukları bir sonraki göreve hazırlayan yönetim, liderlik ve bankacılık konularını içeren programlardır. Üst düzey yöneticiler için de bireysel gelişim planları hazırlanır ve uygulanır. Yönetici geliştirme eğitimlerinde bugünün liderleri sınıfiçi eğitim, birebir danışmanlık ve online araçlar ile desteklenmekte, geleceğin liderleri yetiştirilmektedir. Bu programlar Sabancı Üniversitesi'yle, uluslarası alanda tanınmış kurum ve eğitmenlerle işbirliği içerisinde hazırlanır.
Kurumsal Performans Eğitimleri: Bankanın stratejik öncelik ve hedeflerine göre belirlenen, kurumsal performansı arttırmaya yönelik düzenlenen eğitimlerdir.
Uluslararası Eğitim ve Konferanslar: Çalışanların yurtiçi ve yurtdışında gerçekleşen zirve, konferans ve seminerlere katılımları sağlanarak, dünyada ve Türkiye'deki yenilikler ile en iyi​ uygulama örneklerini takip etmelerine ve ilişki ağını genişletmelerine imkan tanınmaktadır.

Çalışanların yetkinlik düzeyleri, sınıf içi eğitimlerin yanı sıra kişisel ve mesleki gelişimi destekleyen uzaktan eğitim (e-öğrenme, video konferans ve webinar) ve işbaşı uygulamalı eğitim yöntemiyle de geliştirilir. Çalışanlar, tüm e-eğitimlerinin yer aldığı internet ortamı kanalıyla zaman ve mekândan bağımsız ulaşabildikleri "Akbank Akademi"den, 7/24 evden veya ofisten mesleki ve kişisel gelişimlerini sağlayabilirler.
Akbank öğrenen bir organizasyon olarak çalışanlarını sürekli geliştiren bir okuldur. Bankacılık sektöründeki liderliğini sürdürmenin sürekli gelişme ve öğrenme ile mümkün olduğunun bilincindedir. Öğrenen organizasyon stratejimiz paralelinde, deneyimi yüksek çalışanlardan banka içi eğitmenlik, mentorluk ve kurum içi koçluk uygulamalarında destek alınmaktadır. Böylece ilgili alanlardaki tecrübelerin paylaşımı ve gelişimde verimlilik sağlanır.
Ücretlendirme
Ücretin yanı sıra, aylık brüt ücret tutarı üzerinden yılda 4 kez ikramiye verilir. Akbank çalışanları görevlerine göre, kasa tazminatı, İngilizce seviyelerine göre yabancı dil tazminatı gibi tazminatlardan da yararlanır.
Yabancı Dil Tazminatı​
İngilizce bildiğini kanıtlayan her Akbank'lıya İngilizce bilgi düzeyine göre dil tazminatı ödenir.
İnsan Kaynakları Uygulama Esasları'nda belirtilen, yabancı dilde eğitim veren üniversite ya da yabancı liselerden mezun olanlar, bu tazminatı herhangi bir sınava girmeden almaya hak kazanır.
Bu tazminatı almak ya da mevcut yabancı dil tazminat derecesini yükseltmek isteyen her Akbank'lının TOEFL, IELTS veya TOEIC sınavından belirli bir taban puanı alması ve Bankamızda yılın çeşitli dönemlerinde düzenlenen sözlü sınavlarda başarılı olması gerekir.
Primler
Yıl içerisinde belli hedeflere ulaşıldığında performans primi, belli kıdeme ulaşıldığında ise kıdem teşvik primi gibi prim ödeneklerine hak kazanılır.
Ödüller
Akbank çalışanları, gösterdikleri performans ve yaratıcı katkılarından dolayı teşekkür mektubu, takdirname ya da parasal ödül alırlar.
Sosyal Yardımlar
Akbank çalışanları; ölüm yardımı, doğal afet yardımı, maluliyet yardımı, ölüm ve yaralanma tazminatı, aile yolculuk yevmiyesi, göç tazminatı, seyahat harcırahları gib​i sosyal haklara sahiptir.
Lojmanlar
Lojmanlarımızın bulunduğu yerlerde görev yapan şube müdürlerimiz, ihtiyaçlarına göre müfettiş lojmanı olanağından yararlanabilirler.
Servis Olanağı
Genel Müdürlük binamıza İstanbul'un çeşitli semtlerinden hareket eden servislerimiz bulunur.
Sağlık Hizmeti Olanağı
Sadece Akbank çalışanlarına değil, bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerine de, Akbank T.A.Ş. Mensupları Tekaüt Sandığı Vakfı tarafından sağlık hizmeti verilir.
Vakıf Sağlık Merkezlerimiz, İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana'dadır. Bunun yanı sıra, yurdumuzun birçok yöresinde de Vakfımızın anlaşmalı olduğu hastane, görüntüleme ve laboratuar merkezleri vardır.
Özellikle İstanbul'daki Sağlık Merkezimiz, çağdaş sağlık donanımlarına sahip bir poliklinik niteliğindedir.
Anlaşmalı olduğumuz kuruluşlardan, sağlık merkezlerimizden sevk alınarak yararlanılabilir.
İzin Olanağı
1 yıldan 5 yıla kadar hizmet süresine sahip olanlar 18 gün
5 yıldan 15 yıla kadar kıdeme sahip olanlar 24 gün
15 yılın üzerinde bankamıza emek verenler 30 gün izin kullanır.

Ayrıca Akbank'ta, hastalık, evlilik, ölüm, doğum ve süt izni gibi izin hakları geçerlidir.
Akbank yayınlamış olduğu ilan ile 2017 yılı içerisinde çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Bu ilana dair başvuru formu, şartları ve tarihleri ile diğer banka iş ilanları ve açık pozisyonların hepsi haberin devamında.
Akbank, 1948 yılında aralarında Hacı Ömer Sabancı’nın da bulunduğu bir grup iş adamı tarafından bölgede bulunan pamuk üreticilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kuruldu. Kurulduğu yıldan bu yana istikrarlı büyümesini sürdüren Akbank, bu istikrarlı büyüme sonucunda ülkemizin en büyük finans kuruluşlarından birisi olmayı hak kazanmıştır. Akbank geçtiğimiz yıllarda Brand Finance tarafından hazırlanan “Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası” araştırmasında üst üste 3. Kez ‘Türkiye’nin En Değerli Banka Markası’ olmuştur. Bu büyük finans kuruluşu büyüme istikrarının sürdürülebilmesi için 2017 yılında bir çok yeni şube açacağı ve bu şubeler ile mevcut şubelerine ihtiyaç doğrultusunda binlerce personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştireceğini belirtti.  2017 Akbank güncel iş ilanları ve açık pozisyonları haberimizin devamında görebilirsiniz.

Akbank Personel Alımı ve Güncel İş Başvurusu Formu 2017

Akbank, 2017 yılı itibariyle 17 bin çalışanı, 1.000 şubesi ve 4 bin ATM ile müşterilerinin ihtiyaçlarına anında cevap verebilmek için çalışmalarına devam etmektedir.  Akbank ülkemizin en büyük finans kuruluşu olmak hedefiyle 2017 yılında bir çok memur alımı gerçekleştirecek. Akbank, servis görevlisi, banko asistanı, güvenlik görevlisi, müfettiş yardımcısı, müşteri danışmanı, bireysel satış temsilcisi, avukat, mühendis gibi bir çok pozisyonda binlerce eleman alımı gerçekleştirecek olan Akbank hakkında güncel iş ilanları ve diğer açık pozisyonları, başvuru şartları , başvuru tarihlerini  belirten başvuru formuna aşağıdaki bağlantı sayesine ulaşabilir ve anında size en uygun iş ilanı için iş başvurusu yapabilirsiniz.
Akbank 2017 yılı içerisinde İzmir, Antalya, İstanbul, Adana, Ankara, Bursa, Konya, Aydın, Sinop, Trabzon, Kayseri gibi sayısız ilde personel alımı gerçekleştirecek. Bu personel alımı ilanlarına ve iş başvurusu formuna yukarıda vermiş olduğumuz bağlantı sayesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu alımlar ilkokul, lise ve üniversite mezunu insanlar arasından yada deneyimli, deneyimsiz kişiler arasından yapılacaktır. Yukarıda bulunan açık pozisyonlardan kendinize uygun olanı seçmenizin ardından başvuru formunu doldurmanız ve göndermeniz gerekmektedir. Ardından başvurunuz onaylanır ve o pozisyon için olumlu sonuçlanırsa, mülakata çağırılırsınız. Bu aşamayı da başarıyla geçmeniz durumunda ise birer Akbank çalışanı olmaya hak kazanırsınız. Akbank eleman alımı ilanları için kendi web sitelerini kullanmaktadır. Personel alımı için Akbank sınavı yapılmaz.

Bankalar çalışma olanakları ve dolgun maaş seçenekleri ile iş arayanları her zaman cezbetmeyi başarmıştır. Akbank bu kurumların en başında yer alıyor ve her sene binlerce iş başvurusu formu alıyor. Sizler de Akbank ailesine katılmak için vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanabilir ve anında iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.
Akbank personel alımı başvuruları başladıAkbank 10 ilde 25 farklı pozisyonda lise, önlisans ve lisans mezunu personel alımı yapacak. Başvuru ve detaylar için tıklayınız. Kaynak: Akbank lise, önlisans, lisans personel alımı başvuruları başladı


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme