YKM MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

YKM MAAŞLARI

YKM MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


oyner Büyük Mağazacılık A.Ş. Türkiye'nin halka açık gıda ve elektronik dışı en büyük perakende grubu Boyner Grup’un amiral gemisi ve Türkiye’nin lider mağaza zinciri... 1981’de ‘Çarşı’ tabelasıyla Bakırköy’de açılan mağazasıyla faaliyetlerine başlayan Boyner, alışveriş dünyasını yeniliklerle tanıştırarak, sürekli büyümesini sürdürdü. 2013’te YKM’nin hisselerini alarak, sektördeki konumuna güç kattı. Boyner bugün çok katlı mağazaları, tek kategoride uzmanlaşmış konsept mağazaları Boyner Sports, YKM Sport, Outlet Mağazaları ve YKM Mağazaları ile 6 farklı mağazacılık konsepti ile Türkiye’nin 37 ilinde 117 mağazası ile hizmet veriyor. Boyner, müşterilerine kadın, erkek, çocuk, bebek, genç aktif spor giyimden ayakkabı ve aksesuara, kozmetikten ev dekorasyon ürünlerine kadar farklı kategorideki pek çok yerli ve yabancı marka ürünü bir arada sunuyor. Ayrıca kadın, erkek, çocuk, genç aktif spor giyim ve ayakkabı kategorilerinde House Of Camellia, Black Pepper, Penford, North Of Navy, Cotton Bar, T-Box, Limon Company,  Mammaramma, Monster High, Barbie, Pink & Orange, Funky Rocks, North Of Navy Kids, Limon Company Kids ile sadece Boyner ve YKM’lere özel markaları, Boyner Fresh koleksiyonu ile de dünya moda markalarını müşterileriyle buluşturuyor. Boyner ve YKM Mağazaları, tüm lifestyle kategorilerinde müşterilerine doğru sezon, marka birliktelikleri, görsel sunum, servis ve mükemmel alışveriş düzeni ile yüksek kaliteli milyonlarca ürün sunarak müşterilerinin keyifli alışveriş deneyimi yaşamaları için hizmet veriyor.

2015’te ‘Türkiye’nin en çok sevilen ve tercih edilen alışveriş markası olma’ vizyonuyla kapsamlı bir değişim sürecini başlatan Boyner, ürün ve marka çeşitliliğinden müşteri deneyimine, tedarik süreçlerinden satış kanallarına kadar birçok yeniliği hayata geçiriyor. Yenilikçi kimliğiyle e-ticaret alanında da hızla büyüyen Boyner, mağaza ve online alışverişi birleştiren “all-line” uygulamaları ile yeniliklere imza atıyor.

BİR BAKIŞTA BOYNER BÜYÜK MAĞAZACILIKBoyner Büyük Mağazacılık A.Ş. ("Boyner”) Türkiye'de gıda dışı perakende sektörünün önde gelen gruplarından Boyner Grup’un bir üyesi olarak 1981 yılında faaliyete başladı. İlk Boyner Mağazası, o zamanki adı olan "Çarşı” tabelası altında Bakırköy'de açıldı.

Ardından Ankara’da Kızılay’da ve İstanbul Sultanhamam’da iki mağaza açıldı. Bu dönemde Çarşı Mağazaları tek markalı indirim mağazası olarak çalıştı ve kaliteli ürünleri hesaplı fiyatlarla müşterilerine sundu.

1985 yılı ile birlikte Çarşı Mağazaları hizmet verdiği müşteri kitlesini büyük mağazacılık anlayışına uygun yeniliklerle karşılamaya başladı. Bu anlayışın ilk ürünü olan Altimod markalı ürünler 1985 yılından itibaren mağazalarda müşteri ile buluştu ve çok beğenildi. Çarşı’nın o günlerdeki hizmet anlayışı müşterilerin isteklerini karşılarken müşteri lehine ek değer yaratmak olarak tanımlandı. Müşteri mutluluğunu hedef alan bu anlayış, 1989 yılında Türk perakendecilik sektöründe bir devrim niteliği taşıyan Çarşı Kredi Kartı’nın doğmasına yol açtı.

1990 yılına gelindiğinde artık büyük mağazacılığın evrensel üretim ve pazarlama ilkeleriyle yürüyen öncü ve yenilikçi mağazalar zincirinin başlangıç noktasına gelinmişti. 1991 yılında 7000 metrekarelik alanda açılan Maslak Mağazası, kadın, erkek, çocuk, ayakkabı, spor giyim ve ev gibi ayrı departmanları ile mağazacılık sektörüne yepyeni bir anlayış getirdi.

Maslak Mağazası’nı, alışveriş merkezleri içinde ilk ana mağaza olan Çarşı Capitol izledi. 1993 yılında açılan Çarşı Capitol Mağazası, alışveriş merkezi içinde de departmanlı mağazanın başarılı olabileceğinin örneğiydi.

Çarşı Büyük Mağazacılık A.Ş bu büyük mağazaların ardından bir büyük adım daha attı, bu da başarıyla sonuçlanan halka açılma programı oldu.

1997 yılında halka açık ve perakendecilik sektörünün liderliğine yürüyen Çarşı mağazalar zincirine Smart adlı outlet zinciri eklendi.

1998 yılı yeni bir büyüme hamlesine sahne oldu. Bir yıl içinde Çarşı İçerenköy Carrefour, Çarşı Beylikdüzü, Çarşı Adana ve Çarşı Şaşkınbakkal Mağazaları açıldı. Bu büyük adım, Çarşı mağazacılık anlayışını müşterinin bulunduğu her noktaya taşıyan yeni bir yaklaşımı hayata geçirdi. 2002 yılında Ankara Kavaklıdere Mağazası ayrıca, Profilo ve Nautilus Alışveriş Merkezleri’nde yeni mağazalar açılırken, 2003 yılında ise Metrocity Alışveriş Merkezi’ndeki mağazamız açıldı.

2003 yılında bayilik sistemi ile büyümeye başlayan Çarşı Büyük Mağazacılık, Diyarbakır, Trabzon, Mersin, Denizli ve Konya’da ilk bayilerini açtı.

2004 yılındaki Değişim Programı çerçevesinde ismi Çarşı’dan Boyner’e değişen BBM, 2006 yılında kozmetik ile başlayan, 2007 yılında ev tekstili ve 2008 yılında spor giyim alanlarında devam eden yatırımları ile yeni küçük konsept mağazaları olan Boyner Evde ve Boyner Sports’u da müşterileri ile buluşturdu.

Boyner, sektörün güçlü markalarından YKM'nin % 63 oranındaki hissesini 2012 yılında satın almasının ardından, 2013 yılında geri kalan % 37'lik hissesini ve kalan marka haklarının tamamını da satın alarak YKM Giyim ve İhtiyaç Maddeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. ve YKM Pazarlama A.Ş.'nin paylarının tamamına sahip oldu.

Şirket, 30 Haziran 2014 tarihi itibariyle, YKM A.Ş. ve YKM Pazarlama A.Ş.’yi devir almak suretiyle şirketlerin kolaylaştırılmış usulde birleşmesi yoluyla tek bir yasal kişilik haline gelmiştir.Kısaca Boyner Büyük Mağazacılık

2016 yıl sonu itibarıyla Türkiye'nin 37 ilinde 117 mağazası ile 300.000 m2 satış alanına ulaşan Boyner Büyük Mağazacılık, yılsonu itibariyle yaklaşık 4.800 çalışanı ile yaklaşık 120 milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.Kilometre Taşları

1981 - İlk Çarşı Mağazası İstanbul Bakırköy'de açıldı.

1989 - Çarşı Kredi Kartı'nın lansmanı yapıldı.

1990 - İlk Çok Katlı Mağaza, Maslak Mağazası, açıldı.

1992 - Karat Mağazacılık A.Ş.'nin kuruluşu ile Çarşı Mağazaları ayrı bir tüzel kişilik kazandı.

1996 - Karat Mağazacılık A.Ş., Çarşı Büyük Mağazacılık A.Ş.'ye dönüştü ve %15'lik ilk halka arz gerçekleştirildi.

1998 - %15'lik ikinci halka arz gerçekleştirildi. 4 yeni mağaza açılarak büyüme ve genişlemeye hız verildi.

2004 - Çarşı'dan Boyner'e Değişim Programı hayata geçirildi.

2006 – %9,9'luk üçüncü halka arz gerçekleştirildi.

2007 - Fennella S.a.r.l (Citi Venture Capital International, CVCI) ile %30,05 oranında ortaklık gerçekleştirildi.

2010 - Yıllık 500 milyon TL net satış rakamına ulaşıldı.

2011 - Çarşı Mağazaları yeniden müşterileriyle buluştu.

2012 - YKM A.Ş. ve YKM Pazarlama A.Ş.'nin çoğunluk hisseleri satın alındı.

2013 - YKM A.Ş. ve YKM Pazarlama A.Ş.'nin kalan kontrol gücü olmayan payların hisseleri de satın alındı.

Şirket'in CVCI'daki %30,05 hissesi Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. tarafından satın alındı. Eylül ayında yapılan çağrı sonucu, Halka açık olan pay oranı %4’ün altına düştü. .

2014 - Boyner Büyük Mağazacılık  A.Ş., YKM A.Ş. ve YKM Pazarlama A.Ş. ile devir alma sureti ile birleşerek , 3 şirket tek bir tüzel kişilik altında toplandı.

2015 – Boyner Büyük Mağazacılık, yıl içinde ana ortağı Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.’nin hakim ortak konumuna gelmesi sonrasında Borsa İstanbul kotundan çıkma kararı aldı..
Boyner Grubu çalışanları olarak, şirket ve çalışma arkadaşlarımıza karşı etik 1 davranırız.

Boyner Grubu şirketlerinin tamamı, iş başvurusunda bulunan adaylara cinsiyet, yaş, etnik köken, dil, din, medeni hal, engellilik, politik görüş ya da aidiyet, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği nedenleri ile ayrımcılık yapmamayı ilke edinmiştir.

Çalışanlarımızın tamamına iş ilişkisi süreci, ücretlendirme, eğitime katılım, terfi, emeklilik ve tüm istihdam koşullarında fırsat eşitliği sunulmaktadır.

Boyner Grubu şirketlerindeki görevlerimizi aksatmadıkları sürece, çalışanlarımızın dernek, vakıf, sendika, siyasi parti, kooperatif, spor kulübü ve meslek odalarına üyelik, sivil toplum kuruluşları ve Boyner Grubu Gönüllüleri gibi toplumsal yarar sağlayan faaliyetlerde bulunması her zaman desteklenmektedir.
Dünyada 49 ülkede faaliyet gösteren ve faaliyette bulunduğu tüm ülkelerde en iyi işverenlerin belirlenmesinde araştırma yöntemleri ile önemli bir saygınlığa ve öncülüğe sahip olan Great Place to Work® Enstitüsü tarafından hazırlanan ve şirket çalışanlarının cevaplandırdığı Trust İndex© anketi sonuçları ile İK Yönetimine sorulan ve İK politiları ile uygulamalarının cevaplandırıldığı Culture Audit© İşyeri kültürü analizlerinin ortalaması sonucunda Boyner Grubu “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2013” listesinde yer almaya hak kazanmıştır.

Great Place to Work® mükemmel bir işyerini; çalışanların yöneticilerine güvendiği, yaptıkları işten gurur duyduğu ve birlikte çalıştığı insanlardan keyif aldığı yer olarak tanımlamaktadır.

Aynı zamanda Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2013 Yarışması ve Benchmark çalışması kapsamında araştırmaya katılan şirketler içerisinde, Boyner Grubu, fark yaratan İK uygulamaları ve politikaları ile “Fırsat Eşitliği ve Kadınların Desteklenmesi Özel Ödülü”nü de almaya hak kazanmıştır.

BOYNER ABD’NİN EN PRESTİJLİ EĞİTİM ÖDÜLLERİ BRANDON HALL’DA İKİ ÖDÜL BİRDEN ALDI.

Boyner Büyük Mağazacılık, dünyanın en önemli eğitim ödüllerinden biri olan ‘Brandon Hall Excellence Awards’da, Satış Danışmanlarının servis kalitesini iyileştirme ve satışları arttırmayı hedefleyen ‘Eğitim Koçları’ programı ile ‘Özgün Öğrenme ve Gelişim Programı’ dalında ve saha çalışanlarına sağladığı başarılı uzaktan eğitim projesi ‘Power Up’ programı ile ‘Mobil Öğrenme’ dalında iki Gümüş Ödül sahibi oldu.

Tüm dünyada  1000’den fazla şirketin başvuru yaptığı yarışmada, Boyner Büyük Mağazacılık iki projesi ‘Eğitim Koçları’ ve ‘Power Up’ ile ödül kazandı. Boyner’in yürüttüğü ödüllü projesi ‘Eğitim Koçları’ Satış Danışmanlarının servis kalitesini iyileştirmeyi ve satışları arttırmayı hedefliyor. Türkiye’de perakende sektöründe ilk defa anında koçluk sağlayan bu proje, mağaza yöneticilerinin yönetim ve koçluk becerilerinin gelişimini de destekliyor. Program sayesinde Eğitim Koçları, satış danışmanlarının müşterilere hizmet verdikleri sırada anında geri bildirim sağlayıp, verdikleri servisin gelişmesine katkıda bulunuyorlar.

Boyner bünyesinde bulunan satış danışmanları ve kasiyerleri daha donanımlı hale getirmeyi amaçlayan diğer ödüllü proje ‘Power Up’ ise Boyner Grup – Turkcell Akademi işbirliğindeki  altyapı üzerine kurulu bir online eğitim platformu. Power Up ile yaklaşık 5 bin çalışana haftada beş gün, beş farklı içerik sunuluyor. Mağaza çalışanlarına her gün tek tek ulaşarak, o güne özel üretilen 3-4 dakikalık hap eğitimler veriliyor. Çalışanlar, uygun oldukları anda cep telefonlarından eğitimi takip edebiliyorlar. Dijital teknolojilerden sonuna kadar yararlanılan bu çalışma ile Boyner eğitimin geleceğini temsil ediyor.

Konusunda uzman, bağımsız denetmenlerin jüri olarak yer aldığı ödül programında, ürünün ihtiyaca cevap veriyor olması, programın fonksiyonelliği, yenlikçiliği ve ölçülebilirliği öne çıkan kriterler olarak ön plana çıkıyor.

BOYNER’İN SAHA ÇALIŞANLARINA SAĞLADIĞI UZAKTAN EĞİTİM PROJESİ POWER UP, ‘EN İYİ TEKNOLOJİ DESTEKLİ GELİŞİM PROGRAMI’ SEÇİLDİ

Boyner Büyük Mağazacılık’ın satış danışmanları ve kasiyerlere yönelik uyguladığı e-learning eğitim programı, Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği’nin (TEGEP) ‘En İyi Teknoloji Destekli Gelişim Programı’ ödülüne layık görüldü. Perakende sektöründe örnek oluşturan Power UP ile haftada 5 gün 5 farklı içerik ile yaklaşık 5 bin Boyner saha çalışanına interaktif eğitim olanağı sağlanıyor.

Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği’nin kurumsal eğitim ve gelişim alanında yapılan yatırım ve çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlediği 2. TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sahiplerini buldu. Ödüller için Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasında yer alan 24 kurum, 6 farklı kategoride 36 farklı proje ile yarıştı.

Yenilikçi uygulamalarıyla perakende sektörüne öncülük eden Boyner Büyük Mağazacılık ise saha çalışanlarına sağladığı çok başarılı uzaktan eğitim projesi Power UP ile ‘En İyi Teknoloji Destekli Gelişim Programı’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Haftada 5 gün 5 farklı eğitim

Boyner bünyesindeki satış danışmanları ve kasiyerleri güçlendirmeyi amaçlayan eğitim platformu Power UP ile yaklaşık 5 bin çalışana haftada beş gün, beş farklı içerik sunuluyor. Mağaza çalışanlarına her gün tek tek ulaşılarak, o güne özel üretilen 3-4 dakikalık hap eğitimler veriliyor. Çalışanlar, uygun oldukları anda cep telefonlarından eğitimi takip ediyor.

Power UP, sektöre örnek olacak

Ödül töreninde Power UP hakkında bilgi veren Boyner Eğitim ve Gelişim Müdürü Esra Eseroğlu, sektörde ezber bozan bir uygulamayı hayata geçirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Daha önce perakende sektöründe görülmemiş şekilde her gün mağazalarımızdaki saha kadrolarımıza tek tek ulaşıyoruz. Böylece merkez ve mağazalar arasındaki uyum, en yüksek seviyeye çıkıyor. Boyner’deki değişim süreci kapsamında henüz bir sene önce kurulan Eğitim ve Gelişim departmanı olarak, öğrenme ve gelişim alanında uzman olan eğitim profesyonelleri ve akademisyenlerden tarafından ödüle layık görülmekten gurur duyduk. Dijital teknolojilerden sonuna kadar yararlandığımız bu çalışma ile eğitimin geleceğini temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Çok genç bir iş gücü ve dinamik bir yapıya sahip olan perakende sektörüne örnek olacağına inanıyoruz.”

BOYNER'E SOSYAL SORUMLULUK DALINDA İKİ ÖNEMLİ ÖDÜL!

Boyner Büyük Mağazacılık, sosyal sorumluluk projesi İyiliğe Dönüştür ile ÇEVKO'nun Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri'nde Büyük İşletme kategorisinde ödül aldı. Proje aynı zamanda TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde Etkililik Ödülü’ne layık görüldü.

Boyner ve YKM mağazalarında “Sizin için Fazla Olan Bir Şey, Başkası için İyiliktir” sloganı ile hayata geçirilen İyiliğe Dönüştür projesi, tekstil atıklarının yeniden ekonomiye kazandırılmasını amaçlıyor. Projede, mağazalarda ve şirket merkez ofislerinde toplanan kıyafetler “yeniden kullanılabilir, hammaddesine ayrıştırılabilir, enerjiye dönüştürülebilir” olarak gruplandırılarak yeniden kazandırılıyor.

Toplanan ürünler ve hammadde dönüşümünden elde edilen gelir, proje ortağı Lokman Hekim Sağlık Vakfı’nın öğrenci burs fonuna aktarılıyor. Boyner Büyük Mağazacılık'ın 24 Ekim 2014 tarihinde başlattığı proje ile bugüne kadar 3.440 koli giysi toplandı, 4.769 parça kıyafet ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Toplanan eşyaların 26.8 tonu ipliğe, 4.1 tonu ise enerjiye dönüştürüldü.

Boyner Büyük Mağazacılık’ın İyiliğe Dönüştür projesi, ÇEVKO’nun Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri’nde Büyük İşletme kategorisinde ödüle layık görüldü. 15 Aralık’ta Wyndham Grand Istanbul Oteli’nde gerçekleştirilen ödül töreninde Boyner Büyük Mağazacılık adına ödülü Boyner Grup Başkan Yardımcısı İdil Türkmenoğlu aldı.

Proje TISK tarafından da Ödüllendirildi


Boyner Büyük Mağazacılık’ın sosyal sorumluluk projesi İyiliğe Dönüştür aynı zamanda Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu tarafından da ödüllendirildi. Proje, TİSK 2015 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde Etkililik Ödülü’ne layık görüldü. TİSK KSS Ödülleri, Ocak ayında düzenlenecek ödül töreninde dağıtılacak.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3600TL olsa da satış müdürü maaşları  13800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3600TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3900TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3000TL-9700TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4800 TL dir. Mühendis maaşları 4800TL den başlayıp 15500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3100-12800 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2250TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme