WILO MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

WILO MAAŞLARI

WILO MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Dünyanın en büyük pompa sistemleri üreticilerinden biri olan WILO, Türkiye’de de sektörün lideri konumda. Enerji tasarrufunda öncü bir şirket olan WILO’nun Türkiye’deki yeni yeşil binası, sektörünün Avrupa’daki ilk LEED Gold sertifikalı yeşil binası olma özelliğini de taşıyor.


Bugün hem dünyada hem Türkiye’de pompa sektörünü yönlendiren WILO’nun hikâyesi bundan 143 yıl önce 1872’de, Louis Opländer'in bronz ve bakır parçalar işleyen atölyesinde başladı. WILO, suyun taşınması için gereken her alanda, ısıtma ve soğutma teknolojilerinde dönüm noktası oluşturan buluşlarla ve patentlerle büyüdü, yeni bir sektör yarattı. Bu yeniliklerden en önemlisi, Opländer’in bugün dünyanın en önemli ısınma yöntemi olan sıcak su ile ısıtma sistemlerinin kalbi olan “sirkülasyon pompasını” icat etmesiydi. Louis Opländer'in oğlu Wilhelm Opländer, babasının başlattığı işi geliştirdi, dünyanın WILO markasıyla tanışması bu sirkülasyon pompalarıyla oldu. “WILO” ismi de Wilhelm Opländer’in adından ve soyadından türetilerek markaya verildi. Sonrasında Opländer ve çocukları, sektörde dönüşüm yaratan icat ve yenilikleri hayata geçirdi. Yeni teknolojileri arka arkaya geliştiren grup, ısıtma, soğutma, klima, su temini, atıksu arıtma ve tahliyesinde kullanılan pompalar ve pompa sistemlerinin günümüzde önde gelen üreticilerinden biri oldu. Dünyanın ilk elektronik pompasını da WILO geliştirdi. Bir aile şirketi olarak kurulan; profesyonel yönetimle büyümeye devam eden WILO SE, bugün 70 ülkede yerleşik kendi satış firmalarıyla, 7200’ü aşkın çalışanı ile 1,2 milyar Euro’yu aşan ciroya sahip.


WILO’nun tamamlayıcı nitelikteki tesisat ekipmanları, tüm dünyada yapılardan endüstriyel proseslere, ziraattan genel amaçlı temiz ve kirli su transferine, altyapı yatırımlarından arıtma tesislerine kadar uzanan geniş bir yelpazede kullanılıyor. WILO, ürünlerinde enerji tasarrufunu en üst seviyeye çıkarmak için AR-GE çalışmalarına büyük önem veriyor. Grup, her yıl cirosunun yüzde 3,5’ini AR-GE’ye ayırıyor. WILO’nun yüksek enerji verimli pompaları ile klasik pompalara kıyasla elektrik enerjisinden yüzde 90’lara varan oranlarda tasarruf sağlanabiliyor.


WILO Türkiye, yetkili satıcı ağı ve servis hizmetleri ile müşteriye hızlı geri dönüş yapabilen dinamik yapısıyla da sektörde fark yaratıyor. Türkiye genelinde yaygın yetkili satış bayilerinin yanı sıra, 68 noktada iyi eğitime ve her türlü ekipmana sahip merkeze bağlı WILO servisi bulunuyor. WILO Türkiye’nin bu hızlı hizmetinde, 7/24 çalışan çağrı merkezinin de rolü büyük. WILO Türkiye’nin göstermiş olduğu performans ve başarı doğrultusunda 2010’da yakın bölgedeki 8 ülkenin (Azerbaycan, Türkmenistan, Irak, Lübnan, Suriye, İsrail, Ürdün ve Filistin) operasyonları da Türkiye Ofisi’ne bağladı. Böylece Türkiye ile birlikte toplam 9 ülkenin operasyon yönetimi WILO Türkiye’de yapılır hale geldi.


Temiz su transferinde ve atıksu arıtmada belediyelerle çalışan WILO, inşaat sektöründe de lider  üretici olarak dikkat çekiyor. Türkiye’deki alışveriş merkezlerinin %75’i WILO pompalarını kullanıyor. Bu da her 4 AVM’nin 3’ünün WILO kullanması gibi çarpıcı bir oranı işaret ediyor. Her yıl çift haneli rakamlarla büyüyerek pazar lideri olan WILO Türkiye, yaklaşık 50 milyon euro bölge cirosuna ulaştı. WILO Türkiye pazarın ihtiyaçlarına uygun, ekonomik ürünler geliştirerek, grup içerisinde stratejik bir önem de kazandı.


WILO sektörünün ilk yeşil binasını hayata geçirdi
WILO Türkiye, sektöründe Avrupa çapında bir ilki gerçekleştirdi. Avrupa pompa sektörünün ilk LEED Gold sertifikalı yeşil binasını açan WILO Türkiye, enerji tasarrufu konusundaki öncülüğünü bir kez daha kanıtlamış oldu. Yaklaşık 11 milyon dolarlık yatırımla Orhanlı - Tuzla’da yapılan WILO Türkiye tesisi, pompa sektöründe Avrupa’nın ilk LEED Gold sertifikalı (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik Sertifikası) yeşil binası olma özelliği taşıyor. WILO’nun yeşil bina projesi, elektrik kullanımından su tüketime kadar her konuda yüksek enerji tasarrufu yapmasıyla dikkat çekiyor.

W ilo, her zaman öncü bir marka oldu. Sektörümüzü geliştirmek, müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için yıllardır pek çok başarılı projeye imza attık. Geldiğimiz noktada, pompa ve pompa sistemleri denince akla gelen ilk markalardan biriyiz. Her kapasite ve enerji sınıfında zengin ürün gamımızla hizmet veriyoruz. Yaptığımız araştırmalarda sektörümüzdeki ortalamanın çok üzerinde bir kalite ve müşteri memnuniyeti algısına sahip olduğumuzu görüyoruz. Bu tablo bizi elbette çok memnun ediyor. Ancak her zaman daha fazlasını hedeflememiz gerektiğinin de bilincindeyiz.

Hayatımızın giderek hızlandığı dijital dünyada, verdiğimiz hizmetlerin daha fazlasını yapabilme hedefiyle 2016’da Wilo’nun vizyonunu yeniden şekillendirdik. Yolumuza “Wilo, pompanın çok daha ötesinde” anlayışıyla devam ediyoruz. Günümüzde bütünsel çözümler büyük bir öneme sahip oldu. Biz de pompanın çok daha ötesine geçme hedefiyle; modern teknolojileri, yenilikçi uygulamaları, yüksek bir yetkinlikle sorunsuz sistemler halinde bütünleştiriyoruz. Müşterilerimize 360 derece ve kusursuz bir hizmet verme amacındayız.

“Wilo, pompanın çok daha ötesinde” diyerek, en yeni teknolojilerle hayata kattığımız değerin altını çizmek istiyoruz. Teknolojiyi çok önemsiyoruz. ArGe çalışmalarına ciddi bir kaynak ayırıyoruz. Çünkü teknoloji, beraberinde verimliliği getiriyor. Verimlilik konusu günümüzde tüm sektörlerin birinci gündem maddesi haline geldi. Kaynakları verimli bir şekilde kullanmak büyük önem taşıyor. Biz de Wilo olarak “enerji verimliliğini” sahipleniyoruz.

Küresel çapta önem taşıyan enerji verimliliği konusu, Wilo’nun iş yapış sürecinin de omurgasını oluşturuyor. Genel merkezimizin yer aldığı yeşil binamızdan, gelişmiş ürünlerimize ve pazarlama projelerimize kadar iş sürecinin her aşamasında “önce enerji verimliliği” diyoruz.

Wilo olarak bugünden yarının ürün ve sistem çözümlerini en yüksek kalitede sunarak, enerji verimliğinde fark yaratıyoruz. Enerjiyle ilişkili ürünler yönetmeliğinin (ErP) gerektirdiği standartların ötesinde çözümler sunuyoruz. Üretimi, kaliteyi ve performansı iyileştirirken, bir yandan da enerji tasarrufu sağlıyoruz.

Hepsi birbirinden değerli çalışanlarımız, yetkili satıcılarımız, servislerimiz ve iş ortaklarımızla oluşturduğumuz sinerji ile sektörümüze örnek olacak çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyoruz. WILO Türkiye tarafından yönetilen 9 ülkede de operasyonlarımızı kusursuz bir şekilde yürütmeyi sürdürüyoruz.

“Pompanın çok daha ötesinde” vizyonumuzla, 2016 yılında sektörümüze ve ülke ekonomisine değer katmaya devam edeceğiz.

Tüm Wilo dostlarına destekleri ve işbirlikleri için teşekkür ederim.Saygılarımla,

Ercüment Yalçın

Türkiye Genel Müdürü / Yakındoğu Bölge Müdürü

Wilo SE
Wilo Yeşil Binası
Wilo Türkiye, LEED Sertifikalı Yeşil Binasında
WTR Wilo0010
WILO, 2011 yılında inşaatı tamamlanan, yaklaşık 11 milyon dolarlık yatırımla Orhanlı - Tuzla’da yapılan tesisininde faaliyetlerini sürdürüyor. 9 dönümlük arsa üzerine kurulu 8.000 metrekare kapalı alana sahip olan tesis, pompa sektöründe Avrupa’nın ilk LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik Sertfikası) sertifikalı yeşil binası olma özeliği taşıyor. Hazır ürün ve yedek parça stokları, montaj ve test bölümlerinin yanı sıra servis ve eğitim merkezine de sahip bir kompleks olan tesis, gelişmiş teknolojik ve çevreci özellikleri ile hem doğaya hem de çalışanlarına değer katıyor.

Yüksek Enerji Tasarrufu
Wilo0111
WILO’nun yeşil bina projesi, enerji performansı ile de dikkat çekiyor. Proje henüz tasarım aşamasındayken belirlenen tasarruf uygulamaları inşaatın başladığı andan itibaren devreye alındı. Enerji modellemesi yapılarak binanın enerji performansı ASHRAE standartları ile karşılaştırılmış ve enerji maliyeti açısından yüzde 24 daha tasarruflu bir proje ortaya konmuştur. Projede, enerji etkin bir bina yaratabilmek için birçok sistem uygulanıyor. Örneğin, binanın ısıtması, soğutması ve havalandırılması için otomasyon sistemi ile ısı geri kazanımlı ve yüksek verimli değişken gaz debili (VRV) ısıtma ve soğutma sistemleri kullanılıyor. Isıtma ve soğutmadaki kayıpları önlemek için ise yüksek performanslı dış cephe izolasyonu ve yüksek performanslı camlar tercih edildi. Dim edilebilir aydınlatma sistemleri ile ışık seviyesi ihtiyaca göre ayarlanabiliyor. Bunun yanında hareket ve varlık sensörleri ile gereksiz aydınlatmanın önüne geçiliyor. Yüksek verimli pompalar ve fanlar ile de enerji tasarrufu sağlanıyor. Binanın sıcak su ihtiyacı ise güneş panellerinden karşılanıyor.Projede kullanılan sistemlerin çevre dostu olması da dikkat çeken bir başka özellik… Isıtma ve soğutma sistemlerinde, ozon tabakasına zarar verecek gazların (CFC gazı Kloroflorokarbon)  yerine  küresel ısınmaya en az etki edecek gazlar kullanılıyor. (R407C ve R410A gibi)Sürdürülebilir Alanlar

Proje kapsamında inşaat çalışmalarına başlamadan önce hava ve su kirliliğini önlemek, toprak kaybının önüne geçmek için ESC planı (Erozyon ve Sedimentasyon Kontrol Planı) devreye alınmış. Bu kapsamda; şantiye araç giriş- çıkışında araç yıkma alanı oluşturulmuş, verimli üst toprağın kaybını önlemek ve daha sonra değerlendirmek için toprak bir bölgede biriktirilmiş. Yağan yağmurla birlikte toprağın şantiye dışına çıkmasını engellemek için ise geotekstil malzeme ile şantiye etrafı çevrelenmiş. Çökelti havuzu oluşturularak ve rogar kapaklarında özel önlemler alınmış ve suyun yağmur kanallarına filitre edilerek geçişi sağlanmış.Projede bitki örtüsünün köreltilmiş olduğu ve siyah yüzeylerde ortaya çıkan ısı alan etkisini en aza indirmek için de birçok tedbir yer alıyor. Öncelikle saha içi araç yollarında asfalt yerine beton uygulması tercih edilmiş. Otoparklarda ise delikli taşlar kullanılarak yeşil alanların artması sağlanmış. Tüm bu uygulamalar sonucunda, peyzaj alanlarında ısı adası etkisinde yüzde 87 oranında düşüş yakalanmış. Çatı alanlarında ise, yansıtıcı etkisi yüksek olan beyaz renkli TPO malzeme kullanılmış ve ısı adası etkisi yüzde 76 oranında düşürülmüş.Daha Az Su Tüketimi

Proje, suyun verimli kullanımı içinde birçok uygulama içeriyor. Binalardaki şebeke suyu tüketiminde peyzaj alanlarının etkisi düşünülerek mümkün oldukça az su tüketen çalı, yer örtücü bitkiler ve su ihtiyacı az olan karışık çim çeşitleri tercih edilmiş. Damlama sulama sisteminin kullanıldığı peyzaj alanlarında, nem ölçer cihazı da sisteme dahil edilerek daha verimli bir sulama sistemi hayata geçirilmiş. Bu stratejilerle yalnızca peyzaj alanlarında sağlanan su tasarrufu yüzde 50’ye ulaşıyor.Bina içi su tüketiminde ise ıslak hacimlerde düşük debili klozetler, susuz pisuarlar ve yüksek verimli, sensorlu bataryalar kullanılarak şebeke suyu kullanımından yüzde 50 tasarruf sağlanıyor.Wilo0475
Daha Fazla Geri Dönüşüm

Projede kaynakların ve çevrenin korunması amacıyla atık yönetimi uygulamaları inşaat çalışmaları sürecinde başlatılmış. Şantiyeden çıkan atıklar, sahada bir alanda toplanarak, atık değerlendirme firmalarına iletilmiş. Kontrollü ve düzenli bir çalışma planı izlenmesi sonucu, inşaat sırasında çıkan atığın yüzde 93’ünün atık tesislerinde yeniden değerlendirilmesi sağlanmış. Proje kapsamında günlük evsel atıkların oluşumunu düşürmek için ise atıkların farklı kaplarda ve bina içinde kolay ulaşılabilir alanlarda toplanması sağlanıyor.Projede yer alan inşaat maliyetlerinin yüzde 30’unu geri dönüştürülmüş malzemeler oluşturuyor. Böylece doğal kaynakların korunmasına da katkı sağlanıyor. Yerel ekonomiyi desteklemek ve yakıt tüketimi kaynaklı çevre kirliliğini önlemek için ise  inşaat maliyetinin yüzde 59’unda yerel malzemeler tercih edilmiş.Daha Az Karbon Salınımı

WILO’nun yeni tesisinin bulunduğu arsa, sanayi bölgesinde yer alıyor. Bu durum yeşil bina kriterleri için uygun bir saha yaratıyor. Proje, toplu taşıma ulaşımına yakın değil ancak bireysel otomobil kullanımından kaynaklanan karbon salımını azaltmak ve personelin ulaşımını sağlamak amacıyla personel servisleri bulunuyor. Projede yakın çevreden gelen bina kullanıcıları için bisiklet kullanımı da teşvik ediliyor. Binada bisiklet park alanları ve duş alanları da bulunuyor. Biryesel araç kullanımının çevreye verdiği zararı en azına indirebilmek amacıyla düşük emisyonlu-yüksek yakıt verimli araçların kullanımı ile paylaşımlı araç kullanımı da özendiriliyor.Önce İnsan
Website Turkey1
WILO’nun yeşil binası,  çalışanların motivasyonunu olumlu yönde etkileyecek özellikler de barındırıyor. Örneğin proje manzara ve gün ışığından maksimum fayda sağlayacak şekilde tasarlanmış. Gün ışığı aydınlık seviyesini arttırmak için çatıya ilave ışıklıklar yerleştirilmiş. Projede, gün ışığı alan yaşam alanlarının aydınlık oranı yüzde 85’i, manzara gören yaşam alanlarının oranı ise yüzde 92’yi buluyor.

İnşaat sırasında, malzemeleri ve inşaat çalışanlarının sağlığını korumak için de birçok tedbir uygulamaya alınmış. Örneğin, klima kanalları montajı sırasında çalışanların ağızlarının maskelerle kapatılması sağlanmış. İnşaatı devam eden alanlar bitmiş alanlardan izole edilerek toz taşınımının önüne geçilmiş. İnşaat sahasında çalışanlar için havalandırma sağlanmış ve ince işler belirli bir sıraya konularak verimli ve efektif bir çalışma sağlanmış; zaman yönetimi de etkin bir şekilde uygulanmış.

İç mekanlarda kullanılan yapıştırıcı, boya ve kaplama malzemelerinin içeriğinde VOC (zararlı uçucular maddeler) değeri yüksek maddeler içermeyen ürünler kullanılmış. Böylece kısa ve uzun vadede insan sağlığına zarar verecek maddelerin solunmasının önüne geçilmiş. Ofislerin zemin kaplamasında ise CRI (Carpet & Rug Institute) tarafından test edilmiş ve GLP (Green Label Plus) sertifikalı halılar tercih edilmiş.
                                                                                                                           
Fotokopi odaları bağımsız bir egzoz sistemi ile donatılarak binanın diğer alanlarından ayrı olarak havalandırılan bir alanda yer alıyor. Binanın ana girişinde yer alan özel paspaslar sayesinde tozun içeri girmesi önlenerek içerideki havanın kalitesi korunuyor. Tüm klima santrallerinde ise yüksek verimli filtreler kullanılıyor.

Binada ASHRAE standartlarına göre yüzde 30 daha fazla taze hava sağlanıyor. Kullanım yoğunluğu yüksek olan toplantı odaları, yemekhane gibi alanlarda ise karbondioksit sensörleri kullanılarak hava kalitesi kontrol altında tutuluyor. Böylece çalışanlar için sağlıklı bir çalışma ortamı sağlanıyor.
Tüm dünyada  70 ülkede 7200 çalışanı ile küresel bir şirketin ve 143 yıllık bir geçmişin parçasıyız.


Şirket kültürümüz  ve değerlerimiz, başarılı olmaya, yeni fikirler oluşturmaya,  birlikte çalışmaya teşvik ederken, mesleki bilgi ve becerilerin geliştirilmesine de büyük önem verir. Şirketimizde ortak amaçlar doğrultusunda hareket etme yeteneğini ve buna bağlı olarak işgücü verimliliğini artırmayı hedefleriz.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme