UMUR BASIM MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

UMUR BASIM MAAŞLARI

UMUR BASIM MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Umur Basım Sanayi ve Tic. A.Ş. Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 120 bin m² üretim, hizmet ve depolama alanına ek olarak Ankara, İzmir, Antalya ve Kocaeli’nde bulunan matbaaları ile müşterilerinin basılı tüm ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunmaktadır.
25 yıllık bilgi ve deneyimine ek olarak 81 ile yayılmış olan ve geniş bir satış ve dağıtım ağına sahip olan Umur Basım hizmet verdiği ürün gruplarında her ölçekteki müşterileri ile birebir iletişim kurar .
Çevreye ve doğaya saygıya büyük bir önem gösteren Umur Basım aynı zamanda gerek müşterileri gerekse kendi çalışanları için her zaman için insan sağlığına uygun ürünler ve hammadde kullanımına özen gösterir.
Umur Basım aşağıdaki ürün gruplarında hizmet vermektedir.
Matbaa Kağıtları
Medikal Kağıtlar
Ofset Ürünler
Promosyon Ürünleri
Rulo Ürünleri
Sürekli Formlar
Zengin ürün çeşitliliğiyle sektörün öncüsü...
Ülkemizde kırtasiye sektörünün gelişimini bir misyon olarak gören UMUR Kırtasiye , faaliyetlerini bu bakış açısıyla şekillendirmiş ve sektörün büyümesine öncülük etmiştir.
1994 yılında, dünyanın en büyük yapıştırıcı markalarından UHU’ nun Türkiye temsilciliğini alarak kırtasiye sektörüne giriş yapan UMUR, geçen süre içerisinde, her biri alanında lider uluslararası 9 marka ile birlikte kendi yarattığı 4 markayı bünyesine katmıştır. Sektörün en geniş marka ve ürün portföyüne sahip olan UMUR Kırtasiye Grubu, tüketicilere değişik ihtiyaçlara cevap veren 6.000’e yakın ürün çeşidi sunmaktadır.
Kırtasiye alanında Türkiye’nin en geniş satış ekibine sahip olan ve düzenli ziyaretlerle ülkenin dört bir yanındaki perakende noktalarına ulaşan UMUR Kırtasiye Grubu, lojistik alanındaki yatırımları ve etkin dağıtım sistemiyle de sektörde önemli bir fark yaratmıştır. Tüm markalara ait binlerce çeşit ürünü kırtasiye perakendecilerinin toplu halde görme, ayrıntılı bilgi alma ve ihtiyaçlarına göre seçme imkanı bulabilmeleri amacıyla her yıl farklı illerde “UMUR Kırtasiye Fuarları” düzenlenmektedir.
Öncü çalışmalarıyla Türkiye’de kırtasiye kullanımını artıran UMUR Kırtasiye Grubu, sektörün kalite standardını sürekli yukarı taşımaktadır. Sektöre ‘hizmet kalitesi’ getiren grubumuz, birebir ve kapsamlı müşteri hizmeti, zengin ürün çeşitliliği, yaygın dağıtım ağı ve SAP altyapısıyla iş ortaklarına ve tüketicilere en iyiyi sunmak için yatırımlarına devam etmektedir.
Yıllar içinde sayıları hızla artan marka temsilcilikleri, UMUR Kırtasiye Grubu’nun sektörde özel bir konuma sahip olmasını sağlamıştır. Dünyanın en büyük kırtasiye markalarından 12’sini portföyünde bulunduran grubumuz, bir yandan markaların uluslararası stratejilerini Türkiye’de uygularken, diğer yandan yerel stratejiler de oluşturmaktadır. Her marka, reklamdan halkla ilişkilere, saha etkinliklerinden özel projelere “bütünleşik pazarlama” yaklaşımıyla desteklenmektedir.
UMUR Kırtasiye Grubu, kırtasiye perakendecilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 70 kişilik kapsamlı bir satış organizasyonu kurmuştur. Teknolojik donanıma sahip saha satış temsilcileri, Türkiye genelinde 7.000’den fazla kırtasiye perakendecisine düzenli ziyaretlerle ulaşmakta ve hizmet sunmaktadır.
SAP altyapısıyla, tüm perakende noktaları özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre CRM Müşteri Veritabanı’na kaydedilip sınıflandırılmakta ve bu verilerden hareketle müşterilere özel çözümler sunulmaktadır.
Etkin Lojistik Yönetimi
Müşterileri için ‘hız’ın ve ‘zamanında teslimat’ın önemini bilen UMUR Kırtasiye Grubu, lojistik yatırımlarıyla bu ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap vermekte, sipariş alımından teslimata tüm sürecin hızlı ve etkin bir şekilde yürümesini sağlamaktadır.
İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 21.000 m2 büyüklüğündeki depomuzun yönetimi, SAP WM (Depo Yönetimi) modülü ile barkod sisteminde yapılmaktadır. Ürün barkodlamasının amacı, ülkenin her köşesine hatasız ve hızlı sipariş teslimatıdır. Bunun için, teknolojik altyapının yanısıra özel bir ekip ve belli kriterlere sahip anlaşmalı lojistik firmalarından da yararlanılmaktadır.
Sektörde bir ilk: Kazandıran Kırtasiye Kart
2008 yılı başından bu yana devam eden ve kırtasiye perakendecilerine ek avantajlar sunan “Kazandıran Kırtasiye Kart” programına üye olan perakendecilerin sayısı 2009 yılı sonu itibariyle 4.000’in üzerindedir. Programa perakendecilerin gösterdiği ilgi sonucunda bu sayı her geçen yıl artmaktadır.
Ham madde girişinden, ürün teslimatına…
Umur Etiket, başlıca gıda, kozmetik, kimya, ilaç, içecek, otomotiv, tekstil, turizm, seyahat, banka ve sigortanın bulunduğu çok sayıda sektöre, geniş ürün portföyüyle, ham madde girişinden, ürün teslimatına kadar bütün süreçlerde etkin bir kalite yönetimiyle hizmet veriyor.
Umur Etiket, baskı öncesinde, üretimde ve baskı sonrasında, deneyimli kadrosuyla her zaman müşterisinin yanında bulunuyor.

10 renk kapasiteli geniş makine parkı (Tifdruk, Flekso, Ofset, Serigraf, Sıcak-Soğuk Yaldız, Piggy back, Gofre yapabilme özelliği), 12 microndan 250 gr kağıt ve film malzemeye baskı yapabilme özelliği, değişken bilgi basımı, klişe hazırlama merkezi, 5 adet kalite kontrol ve sarım makinesi Umur Etiket bünyesinde.
Etiket Çeşitleri
Giydirme Etiket (Sleeve)
Kendinden Yapışkanlı Etiket
Yapışkansız Etiket
Çepeçevre Saran Etiket
Önce Sağlığınız
UMUR, Ambalaj Dolum sektörüne girdiği ilk günden bu yana önceliğini ‘kalite’ ve ‘hijyen’ olarak belirlemiş ve sektörün en hijyenik üretim koşullarını oluşturmuştur.
Grafik departmanımız tarafından müşteriye özel tasarımlar hazırlanır, uzman satış ekibimizden müşterilerimize pazarlama ve promosyon önerileri geliştirilerek, 8 renk kapasiteli flekso makine parkımızda UV laklı olarak baskı ve dolum gerçekleştirilir.
Kuru Dolum ürünlerimiz, Tarım Bakanlığı tarafından verilen Gıda Üretim İzni Güvencesi ile Islak mendillerimiz Sağlık Bakanlığı izni ile üretilmektedir. Kendi üretim tesislerimizde gösterdiğimiz hassasiyet tedarikçilerimiz için de geçerli olup, kullandığımız bütün hammaddeler Tarım Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iznine sahip firmalardan temin edilmektedir.
Ayrıca Gıda paketlemesi kategorisinde 'BRC Food Kategori A' belgesine sahip ilk firmayız.
Kalite Yönetim Departmanımız, hammadde kabulünden üretime kadar tüm sürecin içinde yer almakta ve ürünler son muayene ve onay sonrası teslim edilmektedir. Standart ürünlerin (ıslak mendil, tuz, kahve, antibakteriyel jel vb.) dolumunun yanısıra, müşteriye özel ürünlerin dolumu da tesislerimizde yapılmaktadır.
Umur Ambalaj aşağıdaki ürün gruplarında hizmet vermektedir.
Temizleme Grubu
Kozmetik Grubu
Kuru Gıda Dolumu
Set ürünler
Sıvı Gıda Dolumu
Baştan sona, güvenilir ve hızlı çözüm...
Umur Basım Bilişim sahip olduğu yazılımın güçlü desteği ile müşterilerine ait gönderilerin tasarımını tümüyle kişiselleştirebileceği gibi, müşterilerden gelen her türlü baskıya hazır veriyi basabilecek kabiliyete sahiptir.

Kredi Kartı Ekstreleri, Özel Mektuplar, Bilgilendirme Formları, Transpromo Ürünleri, Defter-i Kebir, Muavin Defteri Dökümleri ve Ciltleme, Yevmiye Defteri, Telekomünikasyon Faturaları basımı yapabilmekte, düşük adetlerdeki poster, fotoğraf, kitap, doküman basımlarında maliyet avantajı sunulabilmekte, ayrıca iç ve dış mekân her türlü malzemeye baskı yapılabilmektedir.

Data güvenilirliği bizim için önemlidir. Müşteri talebi doğrultusunda isteğe özel kişisel gönderim imkanı sağlanır.

Umur Basım Bilişim, Tasarımdan baskıya, katlamadan zarflamaya ve dağıtıma kadar tam entegrasyonla hizmet verir. Değişken Verili Baskı Hizmetleri kapsamında Word, Excel vb. formatlarda gelen ham değişken veriyi kâğıdın üzerine tasarlar . Katalog, insert gibi düşük miktarlardaki baskılı talepleri de aynı özenle ve hızla çözer.
Ürün Çeşitleri
Çeşitli Boylarda Poster Basımları
Resmi Defter Basımları
TransPromo Uygulamaları
Müşterilerimizce Hazırlanmış Ekstre ve Mektupların Basımı ve Zarflanması
Barkod Uygulamaları
Geniş Format Baskılı İşler
Umur'da Çalışmak
UMUR olarak amacımız, doğru adayları şirket havuzuna kazandırmak, potansiyel aday sayısını arttırmak ve bu kişileri sağlıklı yöntemlerle değerlendirerek ilgili pozisyonlara yerleştirmektir.
İşe alımlarımızda, Umur kurum kültürüne ve pozisyona özel yetkinliklere sahip en uygun adayı Umur’a kazandırmayı hedefleriz. Açık pozisyonlar için kariyer.net veya danışmanlık şirketleri ile ortak çalışmalar yürütülerek gerekli niteliklere uyan adaylardan bir havuz oluşturulur ve işe alım süreci başlatılır.

İşe alım sürecimizde bütün adaylarımız, pozisyona göre fonksiyonel yetkinliklerin yanı sıra temel yetkinliklerimiz olan; müşteri odaklılık, işini sahiplenme, yenilikçilik, kendini tanıma ve geliştirme, hedeflerle yönetim anlayışını benimseme yetkinlikleri ile değerlendirilir. Kurum kültürü ve değerlerimize uygunluk, sürecin tümünde dikkate aldığımız en önemli kriterlerdir. Yönetsel pozisyonlarımız için temel yetkinliklerle birlikte, ekip geliştirme yetkinliği de aranır. Yetkinlikler ile beraber adayların mesleki ilgi alanları ve teknik bilgileri de değerlendirilir.

İşe alım uzmanlarımız adaylarla pozisyonun ilgili yöneticilerinin de katıldığı en az iki görüşme yapar. Seçme ve yerleştirme sürecinde, açık pozisyonlarımızın niteliklerine göre "kişilik envanteri" de uygulanır. Liderlik, iletişim becerileri, analitik düşünce, takım çalışmasına yatkınlık vb. yetkinlikler bazında adayları değerlendiren envanterin çıktıları, karar verme aşamasında önemli rol oynar.

Görüşmeler sonucunda olumlu bulunan adaylar için referans araştırması yapılır. Bu süreçleri olumlu olarak tamamlayan adaylara işe alım ekibimiz tarafından iş teklifi yapılır.
Görüşmeler sonucunda mevcut pozisyonda değerlendirilemeyen adayların başvuruları, başka pozisyonlarda değerlendirilmek üzere veritabanında saklanır ve takip edilir. Tüm adaylar işe alım süreci sonucu ile ilgili bilgilendirilir.
Öğrencilerimiz, geleceğimizdir...
UMUR olarak; öğrencilerin lise ve üniversitelerden edinmekte oldukları teorik bilgilerin yanı sıra iş hayatını tanımaları, iş deneyimi kazanmaları ve hayata hazırlanmalarına katkıda bulunmak amacı ile lise ve üniversite öğrencilerine sağladığımız staj olanaklarında öğrencilerin gelişimine destek verip onları iş hayatına hazırlarken, şirketimizin gelecekteki potansiyel insan kaynağını da belirlemeyi hedefliyoruz.
Lise Stajları
•          Lise staj başvuruları ve görüşmeler her yıl Mayıs-Haziran ayları içinde yapılır, stajlar öğrenim dönemi başlangıç ve bitiş tarihleri arasında hafta içi 3 gün olarak gerçekleştirilir.
•          İnsan Kaynakları koordinasyonunda şirket genelinde her yılın Mayıs ayı başında bölümlerin öğrenci sayısı, meslek alanı, ve staj günlerini içeren stajyer ihtiyaçları belirlenerek işbirliği halinde olunan okul müdürlükleri ile paylaşılır.
•          Staj duyuruları web sitemizde de yayınlanmakta, başvurular web üzerinden ve şirkete yapılan başvurulardan alınmakta, özgeçmiş üzerinden yapılan ön eleme ve mülakat sonucunda kabul edilmektedirler.
•          Staj yapması kesinleşen öğrencilerin okulları tarafından onaylanan meslek eğitim sözleşmeleri eğitim öğretim yılı başlangıç haftası içinde İnsan Kaynakları’ na ulaştırılarak staj süreci başlatılır.
•          Stajın ilk haftasında öğrencilere şirket tanıtımı ve uygulamalarını içeren Şirket Oryantasyon programı yapılmaktadır.
•          Lise stajyerlemize çalışmalarının karşılığında, çalıştıkları gün sayısına bağlı olarak belirlenen stajyer ücreti ödenmektedir. Bunun yanı sıra şirketimiz personeli için söz konusu olan yemek ve ulaşım imkanlarından faydalanmaktadırlar.  
Üniversite Stajları
•          Üniversite staj başvuruları ve görüşmeler her yıl Nisan-Mayıs ayları içinde yapılır, stajlar Haziran-Temmuz-Ağustos olmak üzere 3 farklı dönemde hafta içi 5 gün olarak gerçekleştirilir.
•          Staj süreleri stajın zorunlu olup olmamasına ve departman fonksiyonlarına göre değişebilmektedir ancak ortalama staj süremiz bir ay ile sınırlandırılmıştır.
•          Yaz stajında öncelik staj zorunluluğu olan öğrencilere verilmekte, ön lisans için 1. veya 2. sınıf, lisans için 3. veya 4. sınıf öğrencilerinin başvuruları değerlendirilmektedir.
•          Staj duyuruları web sitemizde de yayınlanmakta, başvurular web üzerinden ve şirkete yapılan başvurulardan alınmakta, özgeçmiş üzerinden yapılan ön eleme ve mülakat sonucunda kabul edilmektedirler.
•          Staj yapması kesinleşen öğrencilerin okulları tarafından onaylanan sözleşmeleri staj başlangıç haftası içinde İnsan Kaynakları’ na ulaştırılarak staj süreci başlatılır.
•          Üniversite stajyerlemiz şirketimiz personeli için söz konusu olan yemek ve ulaşım imkanlarından faydalanmaktadırlar.
Stajyer Seçim Kriterleri
•          Stajyer kontenjanları ve öğrencinin öğrenim gördüğü bölümün şirket iş süreçleri ile yakından ilgili olması. (Matbaa, Basım-Yayın, Grafik, Üretim, Mühendislik, Kalite, Bilişim Teknolojileri gibi teknik alanlar ile Satış, Pazarlama, İnsan Kaynakları, Finans bölümleri öncelikle tercih ettiğimiz alanlardır.)
•          Öğrencinin okul başarısı, başvurduğu bölümle ilgili bilgi sahibi olması ve kariyerlerini bu alanda ilerletme isteği.
•          Kurum kültürü ve değerlerimize uygunluğu.
İnsan Kaynakları Politikamız
UMUR’un İnsan Kaynakları politikasını belirleyen faktörlerin başında ‘kurumsallaşma’ gelmektedir. Kurumsallaşmanın önemine inanmakta ve bunu ‘sürekli bir gelişim yolculuğu’ olarak görmekteyiz. Geçmişten günümüze bu yönde attığımız adımlar ve hayata geçirdiğimiz İnsan Kaynakları uygulamaları; kesintisiz gelişimden sürdürülebilir büyümeye, eşitlikten verimliliğe, ekip başarısından kurumsal performans yönetimine kadar pek çok hedefimize ulaşmamızı sağlamıştır.
Eğitim ve Gelişim
Çalışanlarımızın, kişisel hedeflerine ulaşıp sonuç üretebilmeleri, değişime uyum sağlayabilmeleri, gelişime açık ve sürekli öğrenen kişiler olmaları hedeflenmekte ve desteklenmektedir. Çalışanlarımıza sunulan eğitim ve gelişim programlarımız; stratejilerimiz, hedeflerimiz ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda gereken “teknik, kişisel, yönetsel” bilgi ve becerileri kazandırmak ve geliştirmek amacıyla planlanmaktadır.

Çalışanlarımız için özel planlanan eğitimler, şirkete hızlı ve kolay uyum göstermeyi sağlayan "Oryantasyon Programları" ile başlar, kurum içi veya kurum dışı kaynaklardan yıl boyunca katıldıkları planlı veya plansız eğitimlerle devam eder.

Eğitimler tespit edilirken önceliğimiz; işin gerektirdiği özellikleri, ihtiyaçları, bilgi ve becerileri kazandıracak, çalışanın profesyonel gelişimine katkı sağlayacak ve kariyer planını destekleyecek programların seçilmesidir. Eğitim ve Gelişim Programlarımız, insan kaynağını verimli kılmak, şirketimizi geliştirmek, bireysel ve kurumsal performansı artırmak amacıyla tasarlanmıştır.
Performans Yönetimi
Tüm çalışanlarımızı kapsayan Performans Yönetim Sistemimiz “hedef ve yetkinlik” bazında yapılandırılmıştır. Performans Yönetim Sistemi’nin amacı, şirket hedefleri doğrultusunda yüksek bir kurum performansı yakalamak için;
• Çalışanların, kişisel faaliyetleri ve hedefleri ile bireysel performanslarını geliştirmelerini sağlamak,
• Bireysel performansları, çalışanların ortaya koydukları çalışmalar, ortak ilkeler, ölçülebilir ve objektif sistemler çerçevesinde değerlendirerek yönetmektir.

Performans hedefleri; çalışanın şirket stratejileri, iş hedefleri ve kişisel gelişim beklentileri doğrultusunda tespit edilen ve çalışanın bir üst yöneticisi ile üzerinde uzlaşarak 1 yıl için belirlediği, ölçülebilir, tanımlanmış ve somut faaliyet planları ve çalışma kriterleridir.

Bu hedeflerin gerçekleşmesine yönelik olarak 6 aylık dönemlerde performans değerlendirme görüşmeleri ve gelişim takibi yapılır. Yıllık performans dönemi sonunda; iş sonuçları, yetkinlikler, mesleki bilgi ve beceriler, çalışanın kendisi ve yöneticisi tarafından değerlendirilir, değerlendirme sonuçları üzerinden çalışan ve yönetici ortak sonuçta uzlaşarak yıl kapatılır. Bir yıl sonunda elde edilen bu veriler daha sonra, eğitim ve gelişim süreçlerinde, kariyer yönetim faaliyetlerinde, ücretlendirme ve ödüllendirmeyle ilgili çalışmalarda değerlendirilir.
Kariyer Yönetimi
Kariyer olanakları, şirket hedefleri doğrultusunda oluşan ihtiyaçlara bağlı olarak hedef ve yetkinlik bazlı performans sistemlerimiz ve çalışan yeterliliklerimiz çerçevesinde yürütülmektedir. Geliştirdiğimiz değerlere sahip çıkmak ve çalışanlarımızın kariyer yolunu açmak adına, terfi, görev değişimi ve yeni kadro ihtiyaçlarımızı şirket bünyesinden karşılamak, öncelikli ve önemli bir İK politikasıdır.

Yeni görevin gerektirdiği bilgi, beceri ve yetkinliklerin tespiti için çalışanlarımız, işe alım sürecimizin adımlarına, performans gelişim durumuna, mesleki kimlik analizine ve diğer test uygulamalarına uygun olarak objektif şekilde değerlendirilmekte ve kendilerine sonuca ilişkin geri bildirim yapılmaktadır. Şirket içi geçişlerden sonra çalışanlarımızın, izleme süresi içinde yeni görevin gerektirdiği bilgi, beceri ve yeterliliklerle ilgili eksiklerini tamamlamaları için, iş başı, oryantasyon ve mesleki eğitimler planlanmaktadır.
Ücret Yönetimi
Ücret yönetimi politikamızda, eşit ve objektif yapılandırma esastır. Performansa ve enflasyona dayalı olarak yapılan değerlendirmeler neticesinde yıllık ücret artışları belirlenmektedir. Ücret yönetimi ve özlük faaliyetlerimizin;
• Yapılan iş için alınan sorumluluk ve yetki standartları çerçevesi içinde,
• Görevin gerektirdiği bireysel yetkinlik ve yeterlilikler ile ilişkilendirilmiş,
• Performans ve iş sonuçları ile karşılaştırılmış,
• Verilere dayalı bir sistem bütününde yürütülmesine özen gösterilmektedir.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme