TUBORG MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

TUBORG MAAŞLARI

TUBORG MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayii A.Ş. (“Türk Tuborg”) 1967 yılında yılında İzmir-Pınarbaşı'nda kurulmuş ve 1969 yılından bu yana Kemalpaşa Caddesi No:258 Işıkkent İzmir adresinde mukim tesislerinde bira ve malt üretiminın yanısıra  yurtdışından ithal etmekte olduğu bira markalarının distribütörlük faaliyetleri ile iştigal etmektedir.

Yılda 36 bin ton malt ve 413 milyon litre bira üretim kapasitesi ile entegre bir tesis olan Türk Tuborg fabrikası, Türkiye'nin en büyük bira fabrikalarından biridir.

Türkiye bira sektöründe, tüm kategorilerde çarpıcı bir geçmişi ve Carlsberg ile 15 yılı aşkın süredir yakın işbirliği bulunan Türk Tuborg, yaptığı uluslararası ortaklıklar ile Türkiye bira pazarının en büyük oyuncularından biri konumuna gelmiştir.

Türkiye’de birçok "ilk"in sahibi olan Türk Tuborg, kalite odaklı yapısı ve geleneksel bira üretimine verdiği önemle, bira üretimini maddi kazancın ötesinde tıpkı bir sanat gibi ele almayı ve saygın bir konuma getirmeyi ilke edinmiştir. Mutlak mükemmelliği hedefleyerek üretim çeşitliliğini ve niteliğini sürekli geliştirmek ve örnek alınacak ürünler sunmak bu anlayışın merkezinde yer almaktadır. Yani Türk Tuborg için kalite vazgeçilmezdir...

İşte bu yüzden Türk Tuborg, sahip olduğu

- ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi,

- ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi,

- ISO 14001: 2004 Çevre Yönetim Sistemi

sertifikaları ve

- İş sağlığı ve güvenliği,

- Enerji yönetimi 

uygulamalarıyla kaliteli ve güvenli bira üretimini ilke edinmiştir.
Türk Tuborg olarak biz çalışanlarımızın en önemli varlığımız olduğunun farkındayız ve onlar için güvenilir bir iş ortamında, ayrımcılığa izin vermeyerek insan haklarına saygılı bir iş ortamı yaratmayı hedefliyoruz.
Eşit fırsat Türk Tuborg’un temel ilkelerinden biridir. Bu ilke gereği, Türk Tuborg’da ırk, din, dil, cinsiyet farklıklıkları nedeniyle herhangi bir ayrımcılık yapılması söz konusu olamaz. Aksine farklılıklarımızla gurur duyar ve bunları Türk Tuborg için rekabet avantajı sağlayacak fırsatlarımız olarak görürüz. Eşit fırsat ilkesi sadece işe alım süreci için geçerli olmayıp terfi, transfer, iş akdinin sonlandırılması, işten çıkarma, izin, ücret ve eğitim gibi tüm Türk Tuborg İnsan Kaynakları uygulamalarının temelini oluşturur.
şe alım sürecimizde kalite hedefimiz ve değerlerimiz ışığında doğru pozisyona doğru adayları yerleştirmeyi amaçlıyoruz.

Tüm iş başvurularını Kariyer.net üzerinden yayınlanan ilanlarımız aracılığı ile kabul ediyoruz. Adaylarımız kendi niteliklerine uygun bir ilan olmadığı takdirde Genel Başvuru ilanımıza başvurarak veritabanımızda yer alabiliyorlar.

İşe alım sürecimizde adaylarımızı pozisyonun gerektirdiği bilgi, deneyim ve yetkinlik kriterleri kapsamında, yetkinlik bazlı mülakat, sayısal ve sözel genel yetenek testleri, mesleki kişilik envanteri ve vaka çalışmaları gibi araçlarla değerlendiriyoruz.

Şirketimizde işe başlayan çalışanlarımızı uyum süreçlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için Bira-Der Sistemimize ve Oryantasyon Programımıza dahil ediyoruz.
Performans Yönetimi

Tüm çalışanlarımızı performans odaklı düşünmeye yönlendirmek, onların şirkete katkısını adil ve verilere dayalı bir şekilde değerlendirmek, profesyonel gelişimlerine destek olmak ve üstün performans gösteren çalışanlarımızı ödüllendirmek amacıyla Performans Yönetimi Sistemimize dahil ediyoruz.

Performans Yönetimi Sistemimiz iş hedefleri ve yetkinlikler olmak üzere iki temele dayanıyor. Performans döngümüz dahilinde yılın başında çalışanlarımız yöneticileri ile birlikte bireysel hedeflerini ve yetkinliklerini belirliyor, yıl ortasında ilk 6 aylık dönem için performans ara görüşmelerini gerçekleştiriyor ve yıl sonunda tüm yılı kapsayacak şekilde performanslarını değerlendiriyor. Yıl sonu performans görüşmelerinde çalışanlarımız performanslarını daha da ileriye taşıyabilmek için yöneticilerinden geribildirim ve koçluk alıyor, gelişim planlarını yöneticileriyle birlikte hazırlıyorlar.

Bunun yanında performansa dayalı ücret artışı uyguluyor, yüksek performansı ödüllendiriyoruz.
Yetenek Yönetimi

Yetenek Yönetimi Sistemimiz ile çalışanlarımızın gelişimlerini desteklemeyi ve potansiyellerini ortaya çıkarabilecekleri kariyer yolları oluşturmayı hedefliyoruz.

Yetenek Yönetimi Sistemimiz kapsamında her yıl yöneticilerimiz ile bir araya gelerek çalışanlarımızın güçlü yönlerini ve gelişim alanlarını tespit ediyor ve gelişim planlarını oluşturuyoruz. Aynı zamanda organizasyonumuzdaki kilit pozisyonlar için yedekleme planları yapıyoruz. Belirli bir seviyenin üzerindeki çalışanlarımızın kariyer ve gelişim planlarını Üst Yönetim’e sunuyor, birlikte değerlendiriyoruz.
Eğitim

Hem şirketimizin kalite hedefini, değerlerini ve stratejilerini hem de çalışanlarımızın bireysel ihtiyaçlarını dikkate alarak eğitim planlarımızı hazırlıyoruz.

Bu doğrultuda çalışanlarımıza kişisel gelişim eğitimleri, teknik eğitimler, işbaşı eğitimleri, dil eğitimleri ve sertifika programları gibi çeşitli eğitim olanakları sunuyoruz.

Ayrıca, çalışanlarımızın zaman ve mekandan bağımsız olarak faydalanabilecekleri e-öğrenme platformumuz ile Türkiye’nin dört bir köşesinde büyüyen organizasyonumuzdaki çalışanlarımıza ulaşarak, onların gelişimlerine sürekli katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Türk Tuborg’da iç iletişim süreçlerimiz ile şirket içi iletişimimizi sürekli kılmayı, tüm çalışanlarımızın şirketimizdeki gelişmeler ile ilgili zamanında bilgi sahibi olmalarını ve departmanlar arası işbirliğini arttırmayı hedefliyoruz.

Yılda bir kez tüm çalışanlarımızın katıldığı, bir önceki yılın değerlendirildiği ve ilgili yılın stratejilerinin ve hedeflerinin paylaşıldığı BizBize toplantımız, yıl içerisinde çalışanlarımızı bir araya getirdiğimiz etkinliklerimiz, aylık İcra Kurulu mektuplarımız, aylık İnsan Kaynakları duyurularımız ve intranet portalımız ile yıl boyu şirket içi bilgi akışı sağlıyoruz.

Çalışan bağlılığı ve motivasyonunun yüksek iş performansının sürekliliği açısından büyük önem taşıdığını biliyor ve bu amaçla belirli dönemlerde Çalışan Bağlılığı ve Memnuniyeti Anketi gibi birçok farklı anket uygulayarak çalışanlarımızdan sistemlerimiz ve süreçlerimizle ilgili geribildirim alıyoruz.

Aynı zamanda birbirimize sunduğumuz hizmetin kalitesini ölçümlemek ve sürekli geliştirmek amacıyla İç Müşteri Memnuniyeti Anketi uyguluyoruz.

Anket sonuçlarını analiz ediyor, iyileştirilmesi gereken alanları tespit ediyor ve bu alanlarla ilgili aksiyon planları çıkartıyoruz.
Ücretlendirme ve Yan Haklar Politikamız ile pozisyon bazında adil, dengeli ve işgücü pazarında rekabetçi bir ücret yapısına sahip olmayı, yüksek performansı ödüllendirmeyi ve sürdürülebilir kılmayı hedefliyoruz.

Ücret ve Yan Haklar Politikamızın temelini uluslararası olarak kullanılan pozisyon değerlendirme sistemi oluşturuyor. Bu sistem ile kişiden bağımsız, görev tanımına dayalı bir pozisyon değerlendirme yapıyor ve pozisyon sınıfları bazında ücret politikamızı belirliyoruz.

Her yıl çok sayıda firmanın yer aldığı ücret araştırmalarına katılarak sektör bazında ücret piyasasını yakından takip ediyoruz.

Pozisyon sınıfı ve ücret araştırma verilerine ek olarak, kişisel performans ve ekonomik göstergeleri de gözden geçirerek ücret artış çalışmalarımızı tamamlıyoruz.


Tüm bu ücret çalışmalarımızla birlikte toplam gelir paketinin bir parçası olan yan haklarımızla da çalışanlarımızı destekliyoruz.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme