TOPLULUKLAR SEKTÖRÜ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

TOPLULUKLAR SEKTÖRÜ MAAŞLARI

TOPLULUKLAR SEKTÖRÜ MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:Sosyal ağlarda topluluk yönetimi kapsamında, topluluk yaratmak, yönetmek, genişletmek ve sürekliliğini sağlamak neredeyse tüm markalar için önemini artırıyor. Peki, topluluk yönetimi nedir ve nasıl yapılır?

Topluluk yönetimi nedir?

Topluluk yönetimi, tüketicilerin sosyal medya ve benzeri online platformlarda marka ya da kurum ile etkileşime geçiş sürecinde, bu iletişim sürecini aktif olarak yönetmektir. Topluluk yöneticileri, markaya ait olan sosyal medya kanallarında, web sitesi ve bloglarda hedefe uygun toplulukların oluşturulmasını, bu topluluğa uygun içeriklerin geliştirilmesini ve hem markaya ait kanallarda hem de markaya ait olmasa dahi marka hakkında konuşulan kanallarda iletişimin yönetilmesini sağlayan kişilerdir.

Topluluk yönetimi nasıl yapılır?

Alışveriş yapmanın, ilişki yaşamanın, yeni filmleri izlemenin ve iletişim kurmanın online olarak yapılabildiği bir dünyada yaşıyoruz. Zaten bunlar hayatımızın büyük bir parçasını oluşturuyor.

Bir çoğumuz online olarak aldığımız bir şeyin pişmanlığını yaşar, berbat bir film izledikten sonra yorum yazma ihtiyacı hisseder ya da kötü bir ilişkiden sonra hayal kırıklığımızı paylaşmak isteriz.

Kişisel ya da daha önemlisi iş için kullanılan sosyal ağlara gelirsek, yararlanmamız gereken birçok şey ve kaçınmamız gereken birçok tehlike var. Eğer online topluluk yönetimini etkili bir şekilde yapabilirseniz, aşağıdaki avantajları elde edebilirsiniz;

Sektörünüzdeki profesyonellerle iletişim kurmak
Beklentileriniz ve müşterilerinize dair bakış açınızı geliştirebilecek tartışma ve araştırmalar yapmak
Hepimiz sosyal medya platformlarında anlamlı bir online topluluk yaratıp, sürekliliğini sağlamak istiyoruz. Bu yazımızda topluluk yönetimi kapsamında ağınızı genişletmek ve sürekliliğini sağlamak için 3 önerimiz var:

1.  Sabırlı Olun

Online ağınızı genişletmek için sabırlı olmak önemli bir faktör. Twitter’da saygın bireyler ya da organizasyonlarla temas kurdunuz ve takıntılı bir şekilde yeni takipçilerinizin ne yaptıklarını her saat kontrol ediyorsunuz.

Ağınızı genişletirken, daha stratejik bir yaklaşımda bulunmak isteyebilirsiniz. Araştırma yaparak, ortak noktanız olup olmadığını ya da benzer hedefleriniz olup olmadığını anlamaya çalışın. Online dünyada bile, insanlar hoşlandıkları insanlarla iletişim kurmak isterler.

Sosyal ağlarda anlamlı bağlantıların, aktif olmayan hesaplar ya da yasadışı profillerden daha kayda değer olduğunu unutmayın.

2.  Arkadaş edinmek istiyorsanız, arkadaşça yaklaşın

Akıllı telefonlar için Google Maps ve benzeri uygulamalar geliştirilmeden önce, hepimizin yaptığı bir şey başkalarına yön sormaktı. Eğer kaybolsaydınız, hangi kişi sizin üzerinizde daha fazla etki bırakırdı:

1. Kişi – Gideceğiniz yerin birkaç blok ötede olduğunu hemen söyleyen birisi…
2. Kişi – Nereye gideceğinizi göstermek için birkaç dakikasını harcayıp, gideceğiniz yerin basit bir haritasını çizen birisi…
Büyük ihtimalle size birkaç dakikasını ayırıp, gideceğiniz yere nasıl gideceğinizi detaylı bir şekilde anlatan kişi sizde daha iyi bir izlenim bırakır.

Bu online topluluğunuz için nasıl uyarlanabilir?

Facebook ve Twitter’da uzmanı olduğunuz alanla ilgili arama sözcükleri kullanın ve cevap vermenize yardımcı olacak sorular bulun.
Sohbetlere katılmak için LinkedIn gruplarını ziyaret edin ve soru sorup, cevap verin.
Şirketinizin blogunda ve sosyal hesaplarında yapılan yorumları günlük olarak izleyin ve cevaplandırın.
Her gün üzerinde yorum yapacağınız en az 2-3 tane web yazısı tanımlayın.
3.  İnsanlara istediklerini verin

Topluluğunuza bir solukta okuyacakları içerik sunabilmek için, ilk olarak onların ne istediklerine karar vermeniz gerekiyor. Neleri ilginç bulduklarına karar vermek için mevcut müşterilerinizle konuşmak ve rakipleriniz ile potansiyel müşterilerinizin ne tarz etkileşimlerle ilgilendiğini izlemek gibi taktikler uygulayabilirsiniz.

Özetlersek, içeriğiniz şunların iyi bir karışımını içeriyor olmalı:

Güncel ve ilgili sektör haberleri mevcut ve potansiyel müşterilerinize yardımcı olacaktır.
Şirketinizle ilgili bilgilendirici paylaşımların satış odaklı olmaması daha çok işe yarar.
Müşterilerinizin problemlerine odaklanan soruları tanımlamak işinizi kolaylaştırır.
Müşterilerin ilgisini çekecek konular hakkında basit sosyal medya kampanyaları ses getirebilir.
İyi düşünülmüş bir sosyal medya stratejisi, ilgi çekmek, katılım sağlamak ve potansiyel müşterileri mevcut müşteriye dönüştürmek ve anlamlı bağlantılar kurmak için yardımcı olacaktır.

Mutluluk paylaştıkça artar :)

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme