TIBBİ DÖKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

TIBBİ DÖKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK MAAŞLARI

TIBBİ DÖKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir


Tıbbi Sekreter Maaşları 2016, Aldıkları Maaş Çalıştıkları Kurumun Döner Sermayesi ile değişiklik gösterdiği gibi Tecrübeside Maaşlarında değişiklik göstermektedir tabi bu Özel Hastane Tıbbi Sekreter Maaşları için Geçerlidir. Devlet Hastanelerinde Çalışan Tıbbı Sekreter’ler hakkında bilgiyi detaylı olarak aşağıda yer vereceğiz.

2016 Tıbbi Sekreter Maaşları 657 Sayılı Devlet Memuru Statüsünde çalışanlar Her sene yılda iki defa ocak ve temmuz ayında zam almaktadırlar. Her Zam döneminde aldıkları Zam oranı ise %3lük bir dilimdir ve Ek olarak Evli olan ve eşi çalışmayan bir Tıbbi Sekreter’in maaşına ilave olarak Aile yardım tazminatı ve çocuğu olanlar için yaş grubuna göre değişiklik gösteren bir rakam ilave edilmektedir. Aile yardım Tazminatı ise 2016 Ocak ayında 181 TL olarak artış göstermiştir.
Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik Maaşları 2016 Ocak döneminde Aldığı Maaş Özel Hastanelerde 1400 TL ile 1800 TL arasında değişmektedir.
Devlet Hastanelerinde Çalışan Tıbbı Sekreterler ise 2250 TL ile 2600 TL arasınde değişiklik göstermektedir. Temmuz Zammı hakkında bilgi almak için zam döneminde sayfamızı ziyaret ederek güncelleyeceğimiz rakamları öğrenebilirsiniz.
Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Maaşları
Özel Hastanelerde Çalışan tıbbi laboratuvar teknikeri maaşları 2016 yılında 1750 TL ile 2100 TL arasında değişiklik göstermektedir
Kimler Tıbbi Sekreter Olabilir, Tıbbi Sekreterler Ne Kadar Maaş Alır? Tıbbi Sekreter Olmak İçin Hangi bölüm Mezunu Olmak Gerekir?, Hangi Sertifikayı Almak Gerekir? Tıbbi Sekreter Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır? Bu Soruların cevaplarını burada sizlerle paylaşmaya çalışacağız.
TIBBİ SEKRETERLİK NEDİR? Tıbbi sekreter, sağlıkla ilgili istatistikî verileri derleyen, bilimsel metotlarla analiz ederek ilgili birimlere rapor edebilen, tıbbi ünitelerdeki haberleşme ve yazışma hizmetlerini yürüten, bilgileri toplayıp belgeye dönüştürebilen Sağlık bakanlığımca  tescil edilen bir okuldan mezun olan sağlık meslek mensubudur.  TIBBİ SEKRETER NE İŞ YAPAR? Çalıştığı hastanelerde yatak ve tedavi olanakları, giriş yapan hastaların çeşitli birimlere dağılımı, yapılan tedavinin türü, süresi, şifa ile taburcu olan veya ölenlerin vb. sayılarını toplar, düzenler ve ilgililerin hizmetine sunar, Çalıştığı hastane veya sağlık kuruluşunun verimlilik, yatak kapasitesi, doğum hızı, ölüm oranı vb. konulardaki periyodik istatistik cetvellerini derler ve araştırıcıların hizmetine sunulması için düzene koyar, Tıp alanında yapılan bilimsel araştırmalarda elde edilen bulguları derler, düzene koyar, Hastanelerde hasta kaydı ve taburcu işlemlerini yapar, ilgili bölüm veya doktorlara gönderir, Tıbbi raporları yazar, Hastane arşivini baştan kurup düzenleyebilir. KİMLER TIBBİ SEKRETER OLABİLİR? Tıbbi dokümantasyoncu ve sekreter olmak isteyenlerin; El ve parmakları, görme ve işitme organları sağlam, Ayrıntıyı algılayabilen, Dikkatli, düzenli Kurallara uyan, sorumluluk sahibi, Kapalı ortamlarda oturarak çalışmaktan hoşlanan, Sabırlı ve insanlarla rahat iletişim kurabilen kimseler olmaları gerekir.
ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI Tıbbi dokümantasyoncu ve sekreter hastanelerde hasta dosyaları arşivinde, polikliniklerde, servis sekreterliklerinde ve bürolarda görev yaparlar. Hastane personeli ve hastalarla yakın ilişki içerisindedirler. Çalışma ortamı kalabalık ama temiz ve gürültüsüzdür. Hasta yatırma veya taburcu etme işlemleri ile ilgili birimlerde çalışan sekreterler isteklerini ifade edemeyen veya isteklerinin hemen yapılmasını isteyen hasta sahipleri veya yakınlarına durumu açıklamakta zorluklarla karşılaşabilirler.   Göreve yeni başlayan bir tıbbi sekreter maaşlarından bahsedecek olursak 1.550 – 1-800 arasında değişmketedir. Ayrıca döner sermayesi olan hastanelerde çalışan personeller ise döner sermayeden de 250 – 400 tl arasında ek ödeme de almaktadır. Maaşlarına ek olarak bir nöbet sistemini dahil edilmektedir. Eğer çalışılan hastanede branşına göre nöbet sistemi yada vardiya sistemi uygulanırsa personel buradan da ek bir ücret almaktadır. Özetle tıbbi sekreter ne kadar maaş alıyor diye soracak olursak bütün ek ödemeler ile birlikte tıbbi sekreter maaşı 1.800 – 2.250 tl arasında değişmektedir. Aynı zamanda sağlık personelinin yararlandığı bazık haklar da vardır. Bunlar bir kaç tanesi söyleyecek olursak, hastane tedavi ücretleri ve masraflarında indirim, tıbbi malzeme ve ilaçlı tedavilerde anlaşmalı eczanelerden faydalanma gibi çeşitli kolaylıklar sağlanmaktadır. Güncel : Maaş 1900 + döner 900+ek ödemelerle =3100 tl
Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Bölümü Nedir Tanıtımı
Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :
Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Bölümü Tanıtımı:
Temelde bir büro işi niteliğini taşıyan meslektir. Tıp ve sağlık bilimin dökümlerini araştırmalarının, bulgularının derlenmesi, hizmete sunulması, saklanması ve ilgililere iletilmesiyle meşgul olurlar. Mezunlar tıbbi dökümantasyon meslek elemanı ünvanı ile resmi ve özel hastanelerde, kliniklerde görev alırlar.
Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Nedir, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Ne İş Yapar, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Maaşları, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği İş İmkanları, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği İş Çalışma Alanları, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Bölümünün Geleceği, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı
Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Bölümü Tercih Edilir mi, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Tanıtımı, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği İş Bulma Durumu


Müsteşar maaşları 9498 TL iken genel müdür maaşları 8335 TL olması beklenmektedir. Şube Müdürü 4369 TL alırken düz memur      maaşı 2683 TL dir. Hizmetlilerin başlangıç maaşı 2517 TL’dir. Yeni atanacak öğretmen maaşı 3363 TL olacaktır. Kaymakam maaşı 4596 TL alırken başkomiser maaşı 4366 TL olacaktır. Polis maaşı, 3818 TL, uzman doktor maaşı 5.093 TL, doktor          maaşı 4225 TL, hemşire maaşı 2916, mühendis maaşı 4460 TL, teknisyen maaşı, vaiz maaşı ve imam maaşı  3496 TL, hakim maaşı 4063 TL ve savcı maaşı 4257 TL olacaktır. Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik maaşları ise 4312 TL dir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme