TAT KONSERVE MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

TAT KONSERVE MAAŞLARI

TAT KONSERVE MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Vizyonumuz
Bulunduğumuz tüm pazarlarda karlılık sağlayarak lider olmak

Misyonumuz
Gıda sektöründeki bilgi birikimini kullanarak, tüketicilere bulundukları her noktada sağlıklı, güvenilir ve yenilikçi ürünler sunarak, hayata değer katmak.
Tarihçe
Markalar arası sinerji, maliyetlerin azaltılması, kaynakların daha verimli kullanılması amacı ile Tat, SEK, Maret ve Pastavilla; Tat Konserve Sanayi A.Ş. altında birleşti. 15 Kasım 2013 tarih itibarı ile Tat Gıda Sanayi A.Ş. unvanını alan Tat Gıda , Türkiye'nin en büyük gıda şirketlerinden biri haline geldi. Amerika'da sayılı işletmelerde, Avrupa'da ise sadece Türkiye'de Tat'ta bulunan, kutuların hava alma riskini milyarda bire indiren kaynaklı kapak teknolojisi Rossi Catelli Magnum Doğranmış Domates Dolum Hattı için gerekli yatırımlar yapıldı ve üretime başlandı. Balıkesir işletmesinin doğalgaz dönüşümü yapıldı. Diğer illerde bulunan fabrikalarda da ilgili dönüşümün yapılabilmesi için çalışmalara başlandı.


İşletmelerin Tarihçesi
Tat:
1967 Mustafa Kemalpaşa, Bursa’da kurulmuş olup halen Mustafa Kemalpaşa-Bursa Karacabey-Bursa ve Torbalı İzmir tesislerinde salça, ketçap, mayonez, domates ürünleri, sebze konservesi faaliyetlerini sürdürmektedir. 1989 yılında doğranmış domates üretim teknolojisini Türkiye’ye getirmiş aynı hatta kutulu doğranmış domates ve soyulmuş tüm domates üretilmeye başlanmıştır.1997-98 yılında en son teknoloji kullanılarak Kavanoz, Ketçap ve Mayonez dolum hatları kurulmuştur. 2003 yılında ise Amerika ‘da sayılı işletmelerde, Avrupa’da ise sadece Türkiye’de TAT’ ta bulunan, Aseptik Doğranmış domatesin hava alma riskini milyarda bire indiren kaynaklı kapak teknolojisi Magnum doğranmış domates hattı devreye alınmıştır. İşletmelerimiz, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen TS EN ISO 9001:2008 Kalite Belgesine sahiptir.

SEK:
1963 yılında Türkiye’de süt üretiminin gelişmesini sağlamak ve tüketiciye en kaliteli, sağlıklı, hijyenik doğal ürünler sunmak için amacıyla Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı olarak kurulmuş olup 1997’de Koç topluluğu küçük ve büyük sermayenin beraber çalıştığı bir modele öncülük etmek üzere SEK hisselerinin %68 ‘ini satın almıştır. 2005 yılı Mayıs ayından bu yana süt ve süt ürünleri üretimi faaliyetlerini Mustafakemalpaşa, Bursa’daki tesislerinde TS EN ISO 9001: 2008 Kalite Belgesi ile sürdürmektedir. 1968 yılında ilk pastörize süt, 1972 yılında ilk homojenize yoğurt, 1979 yılında ilk dil peynirini ve 2001 yılında ilk sahlep üreten tesis olmuştur. SEK, 2011 yılında yaptığı teknolojik yatırımlarla pastörize süt üretiminde Türkiye’de ilk kez kullanılan miktofiltrasyon üretim teknolojisini kullanmıştır. Yine Türkiye’de ilk kez SEK tarafından ultra clean dolum makinası ile pastörize sütün raf ömrünü 5 günden 10 güne uzatmıştır.

Pastavilla:
1928 yılında İsmail Hakkı Ulukartal tarafından Kemeraltı’nda kurulan tesis 1960 yılında halen makarna, irmik, irmikaltı un ve pane unu üretimi faaliyetlerini devam ettirdiği İzmir, Bornova’daki fabrikasına taşınmıştır. 1995 yılında şirket hisselerinin tamamı Koç Topluluğu bünyesine geçmiştir. PASTAVİLLA markası ile makarna sevenlere geleneksel makarnadan çok farklı bir lezzet ve yüksek kaliteli makarna sunmaktadır. Pastavilla, Kartal ve Lunch&Dinner markaları ile tüketicinin beğenisine hitap etmekte olup Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen TS EN ISO 9001: 2008 Kalite Belgesi’ne sahiptir.
Kurucumuz Vehbi KOÇ'un Tat Mustafakemalpaşa İşletmesi'ndeki açılış konuşması:

Teşebbüsümüzün merkezi olarak Mustafakemalpaşa ilçesini seçtik. Portekiz'den getirilen tohumlarla 2 sene boyunca yaptığımız denemeler başarı ile sonuçlanınca ve 12.000.000 TL sermaye ile TAT KONSERVE SANAYİ A.Ş'yi kurduk.

Mustafakemalpaşa'da arazi alarak inşaata başladık ve fabrikada kullanılacak makinaları tespit ederek sipariş verdik. Nihayet 8 Şubat 1968 Pazar günü inşaatı bitirip köylülerle 1968 mahsülü için kontratlar imzaladık. Allah izin verirse, Eylül ayında imalata başlamayı düşünüyoruz. Şimdiye kadar hiç ihraç edilmemiş olan bir mahsulümüzden memlekete döviz temin edebilirsek kendimi bahtiyar addedeceğim ve bütün yorgunluklarımı unutacağım.

Biz bu işte muvaffak olursak, memlekette ihracaata yönelecek birçok fabrikanın kurulacağına inanıyorum. Nitekim biz de yeni ürünlerle, kalkındırılmaya muhtaç olan Orta Anadolu Bölgesi'ne doğru yayılmayı tasarlıyoruz.

Bıkmadan, usanmadan 20 küsür seneden beri koştuğum bu işin tahakkukunda Allah'ın bize yardımcı olacağına güveniyorum. Teşebbüsün başlangıcından beri kıymetli yardımlarını gördüğüm zevatı ve mesai arkadaslarımı bu vesile ile hatırlamak ve kendilerine teşekkürlerimi tekrarlamak isterim. Bu işte muvaffak olmak için bundan sonra da bıkmadan, usanmadan çalışmak lazım.
Tat olarak tüm çalışanlarımız ile Koç Topluluğu’nun ortak değerlerini benimseyerek hayata değer katmak amacındayız.

Müşterilerimiz velinimetimizdir.
Müşterilerimiz için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimizdir. Ürünlerimize sahip çıkmak ve satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmak görevimizdir.

Daima "en iyi" olmak, vazgeçilmez hedefimizdir.
Kalitede, hizmette, ikmal kaynaklarımız ve bayi ilişkilerimizde, hissedarlara sunulan yatırım seçeneklerinde en iyi olmak ve kamuoyunda sahip olduğumuz bu imajı korumak ana hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak üzere faaliyet gösterilen alanlarda yönetimi üstlenmek ve piyasada lider olmak temel ilkemizdir.

En önemli sermayemiz, insan kaynağımızdır.
Ürün ve hizmetlerimizin kalitesi çalışanlarımızın kalitesiyle başlar. En iyi personeli ve yetişkin insan gücünü Topluluğumuza çekmek ve istihdam etmek, insanımızın yeteneklerinden, gücünden ve yaratıcılığından azami fayda sağlamak; verimliliklerini artırmak, gelişmelerine imkân tanımak ve iş birliği ve dayanışmanın yeşerdiği bir çalışma ortamı yaratmak, Koç Topluluğu'nun kuşaklar boyu devamlılığını sağlamak için seçtiğimiz yoldur.

Amacımız, sürekli gelişmek için kaynak yaratmaktır.
Hizmetin sürekliliğini sağlamak üzere, gerekli yatırımları gerçekleştirebilmek; küçük ve büyük tasarrufların birleşmesini teşvik etmek üzere sermayenin hakkı olan kârı, hissedarlara sağlamak; çalışanlarımızın ve toplumun ekonomik ve sosyal gelişmesine yardımcı olmak üzere, faaliyetlerden kaynak yaratmak ve tüm kaynakların akılcı kullanımını sağlayarak savurganlığa ödün vermemek, ana ilkelerimizdendir.

Üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerine uymak düsturumuzdur.
Tüm ilişkilerimizde adilane, karşılıklı yarar sağlamak amacıyla, iyi niyet ve anlayışla davranmak, yasalara ve ahlak kurallarına daima uymak ilkemizdir. Bugünün insanına ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek, öncüsü olduğumuz ve vazgeçemeyeceğimiz bir başka temel ilkemizdir. Türkiye ve dünya için, çevre koruma bilinciyle davranmak ve bu bilinci yaymak görevimizdir.
6 farklı lokasyonda dönemsel olarak 2000i aşan çalışan sayısı ile faaliyet gösteren Tat ailesi, keyifli, heyecanlı ve gelişim odaklı bir çalışma ortamı sunuyor.

Tat, sistem ve süreçlerini düzenli olarak gözden geçirerek daha iyiye ulaşma konusunda sürekli adım atar. Bu yönde ilerlerken her çalışanın fikri önemlidir ve bu fikirlerin değerlendirilmesi için öneri sistemi işletilir. Amacımız; önerileri ile tüm çalışanlarımızın katılımını sağlamak ve onların fikirleri ile Tat’ın geleceğini inşa etmektir.

Çalışanlarımızın başarılarını fark etmek; zamanında onları takdir etmek ve ödüllendirerek mutluluklarını paylaşmak için şirketimizde farklı ödüllendirme sistemleri kullanılır. Her yıl, en başarılı yürütülen projeleri ve çalışmaları belirleyip törenlerle başarıları paylaşırız. Şirketimizdeki yaratıcı uygulamaları, müşteri mutluluğu sağlayan çalışmaları, fark yaratan ve topluma değer katan projeleri belirleyip Koç Topluluğu bünyesinde En Başarılı Koçlular ödül sürecine katılırız. Tüm çalışanlarımızı kapsayan ödül sistemimiz ile; ortak değerler ve yetkinliklere dayalı başarıları takdir etmeyi, şirket içi dayanışmayı arttırmayı ve en iyi uygulamaları ortaya çıkartarak sürekli iyileştirmeyi desteklemeyi amaçlıyoruz. Ayrıca Uzun yıllar şirketimize emek vermiş çalışanlarımız için her yıl “Hizmet Yılı Ödüllleri Töreni” gerçekleştiriyoruz.

Stratejilerinin hayata geçirilmesi amacıyla şirket hedeflerimizi her yıl tüm çalışanlarımızın hedeflerine dönüştürüyoruz. Bu kapsamda, şirketimizde dengelenmiş hedefler metodolojisine dayanan performans yönetim sistemini kullanıyoruz. Performans sisteminin temel yapı taşını ise karşılıklı iletişim oluşturur. Yönetici ile çalışanların yıl içinde belirli aralıklarla bir araya gelerek; hedef belirleme, değerlendirme, izleme ve gelişim planlama görüşmelerini gerçekleştirirler. Bu sistem ile amacımız karşılıklı iletişim ortamını kuvvetlendirerek tüm çalışanların şirket hedeflerine doğru hareket etmelerini sağlamaktır.

Koç Topluluğu iş değerlendirme sistemi ile beyaz yakalı her pozisyonun kapsamındaki sorumluluklar ölçümlenmekte ve şirket hedeflerine sağladıkları katkı ve sorumluluk seviyelerine göre sıralanmaktadır. Tüm bu pozisyonlar için iş kademeleri belirlenir; sunulan ücret ve yan faydalar bu çerçevede düzenlenir.

Tüm çalışanlarımıza sunduğumuz “Koç Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı” uygulaması ile çalışanlarımız ek sosyal güvence ve yardım sağlarlar. Uzun dönemli birikimlerini sağlarken dönemsel olarak finansman desteği sağlayarak Vakfın farklı hizmetlerinden de yararlanabilirler. Tat çalışanları ayrıca Koç Topluluğu ailesinin bir üyesi olarak KoçAilem programına dahil olurlar. KoçAilem Programı çalışanlarımıza, Koç Topluluğu şirketlerinin ürün ve hizmetlerinden sağlanan özel avantajlar, düzenlenecek dönemsel kampanyalar ile de ekstra avantajlar sunar.

Çalışma ortamımızda sürekli iletişimi desteklemek amacıyla lokasyonlarda farklı etkinlikler yürütülür. Bu amaçla şirket içinde gönüllülük esası ile kurulan Tataktif ekibi her ay farklı ve keyifli sosyal faaliyetler düzenler. Çalışanlarımızın büyük keyif aldığı ve her yıl ilgiyle izlediği bir diğer uygulamamız ise Koç Spor Şenliği’dir. Bu şenlik kapsamında her lokasyonumuzdan farklı spor kategorilerinde ekipler kurularak yarışmalara katılırlar. Tat çalışanları topluma değer katmak amacıyla pek çok faaliyete de öncülük eder ve Koç Topluluğu’nun gönüllülük esasına dayanarak uyguladığı “Ülkem İçin” projelerine aktif katılım sağlarlar.
Gelecekte Koç Topluluğu’na rekabet avantajı sağlayacak liderlik yetkinliklerine sahip çalışanları önceden tespit etmek ve gelişimlerini desteklemek amacıyla şirketimizde yetenek yönetimi uygulamaları yürütülür. Potansiyel olarak belirlenen çalışanlarımız için farklı gelişim programları uygulanır ve bireysel gelişim planları sürekli takip edilir.

Gelişim yönetimi çerçevesinde bireysel, fonksiyonel ve şirket bütününe yönelik eğitim ve gelişim programları yürütülür. Amacımız çalışanlarımızın yetkinliklerini geliştirmek ve teknik bilgi seviyelerini sürekli yükseltmektir. Tat, gelişim için sadece eğitim programlarını değil iş başında öğrenme faaliyetlerini, proje çalışmalarını ve rotasyonları gelişim yönetiminin bir parçası olarak değerlendirir. Ayrıca tüm çalışanlarımız Koç Topluluğu intranet portalı üzerinde bulunan “Koç Akademi” sayesinde farklı öğrenim kaynakları ile hem evden hem de işyerlerinden gelişim planlamalarını kendileri yapabilirler.
Amacımız, bizi geleceğe taşıyacak ve uygun yetkinliklere sahip çalışanları işe almak ve bu kişileri en kısa sürede geliştirerek iş sonuçlarına katkılarını arttırmaktır. Seçme yerleştirme sürecimiz yetkinliklerimizi esas alır. Başvuru değerlendirme sürecinde pozisyona uygun olan adaylar görüşmeye davet edilir. Adayın pozisyona uygunluğu farklı ölçüm araçları kullanılarak değerlendirilir. Şirketimize ulaşan tüm başvurulara olumlu / olumsuz yanıt vermek ilkelerimizden biridir.Satış maaşları yeni çalışanlar için 3400TL olsa da satış müdürü maaşları  13200TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8900TL, insan kaynakları maaşları 3150TL-9650TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3200TL-9400TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8400TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4400TL den başlayıp 15400TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12900 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8300 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2350TL ile 9900 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme