TAŞIMACILIK SEKTÖRÜ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

TAŞIMACILIK SEKTÖRÜ MAAŞLARI

TAŞIMACILIK SEKTÖRÜ MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:Lojistik sektöründe çalışanlar bölümlere, derecelere göre ne kadar ücret alır ve maaşları ne kadardır? Bilgilerini paylaşıyoruz.

Lojistik Maaşlar

Lojistik eğitimi alan öğrencilerin ve sektör değiştirmek isteyen kişilerin sıkça sorduğu sorulardan biridir “Lojistik sektörü maaşlar” konusu. Bu konu aslında Türkiye şartlarında iş sektöründe geçerli olan kural ve eğilimlere bağlıdır.

Genel olarak sektörlere baktığımızda maaş düzeyleri iş yeteneği, bilgi düzeyi ve becerilerle ölçüldüğünde kişinin alacağı maaş oranlaması ortaya çıkar. Sektörel maaşlarda iş yoğunluğu, rekabet ortamı, işçi talebine göre değişkenlik gösterir.

Genel Olarak Lojistik Sektöründe Çalışanların Maaşları

Lojistik Bölümü Yönetici Maaşı

Yeni Başlangıç İşe Başlama Ücreti Aylık Maaşı: Asgari Ücret, 1.000 – 1.500 TL arasında değişmektedir.
Deneyimli Elemanların Lojistik Sektöründe Maaşı: 1.750 TL – 2.500 TL
Lojistik Bölüm Şefi: 2.500 TL – 3.200 TL
Lojistik Pazarlama Elemanı: 2.000 TL – 3.000 TL
Lojistik Müdürü: 3.000 TL – 5.000 TL

Yukarıdaki yazılan rakamlar genel olarak lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından işçi ve yöneticilere ödenen maaş aralıklarını göstermektedir.
ANASAYFALOJİSTİK BİLGİLERİ | LOJİSTİK YÖNETİMİLojistik Bölümünden Mezun Olanlar Nerelerde Çalışabilir?
Lojistik Bölümünden Mezun Olanlar Nerelerde Çalışabilir?


 seoturkey Eylül 22, 2016 SHARETWEETGOOGLE+
Üniversite’nin Lojistik bölümünden mezun oldunuz. Aklınıza takılan sorular var. Bunların en başında nerede çalışıp, iş yapacağınız hakkındadır.

2 yıllık veya 4 yıllık Üniversite Eğitim ve Öğretimin ardından okuldan mezun oldunuz. Üniversite’ye başlamadan önce Lojistik bölümü çoğu kişi tarafından övülerek geleceğin mesleği denildi. Kararınızılojistik bölümü olarak belirlediniz. Okul sürecinden sonra mezuniyet günü geldi çattı. İş arama düşüncüleri aklınızda oluştu. Aklınıza bazı sorular takılıyor bunlar: Nerede çalışacağım?, Tecrübem yoktur iş verirler mi?, CV Hazırlayıp göndermem faydalı olur mu? v.s. yüzlerce soru aklınızda gezip duruyor.

Öncelikle öğrencilerin mezuniyetten sonra ne yapacağını beyninde netleştirerek, bir hedef doğrultusunda planlı şekilde yürümelerini öneririz. Aşağıdaki sektör seçenekleri hedef belirlemenize yardımcı olacaktır.

1) Dış ticaret departmanlarında,
2) Finans departmanlarında,
3) Lojistik departmanlarında,
4) İthalat ve ihracat firmalarında,
5) Dağıtım sektörü,
6) Depolama sektörü,
7) Gümrükleme sektörü,
8) Uluslararası taşımacılık sektörlerinde iş bulabilme imkanlarına sahiptirler.Lojistik Bölümü Mezunu Çalışma Alanları

Lojistik sektöründe çalışacak olan elemanların genelde ne şartlarda çalıştığı hakkında bilgiler verelim. Ofis ortamı, farbrika, depolar, araç sevkiyat işlerinde çalışacakları gibi açık ve kapalı ortamlarda çalışmaktadırlar. Araç yükleme boşaltma yapan kişiler depolarda çalışacakları gibi fabrika içerisinde de çalışabilmektedirler. Araçların fiziksel kontrolü, depolara giriş çıkış mal takibi gibi işlerde yapmaktadırlar. Operasyon elemanları evrak işlemleri ve sevk sürecini yönetmektedir. Lojistik elemanlarının temel görevi güvenliği sağlamaktır. Araç yükleme, boşaltma, mal istifleme, araç giriş ve çıkışlarını sağlarken önleyici tedbirler almaları gerekir. Ülkemizde okumuş insan deyimi vardır ya! Buna uygun şekilde bilinçli çalışmalarında fayda vardır.

Lojistik bölümünden mezun olan öğrencilere sektörel yakınlıklarından dolayı yukarıda iş kollarında çalışabilmektedirler. 2014 yılında genel olarak Lojistik sektöründe faaliyet gösteren yeni tecrübe sahibi olmayan kişilerin başlangıç maaşları asgari ücret veya 1.000 – 1.500 TL başlangıç maaşı olarak verilmektedir. Tecrübeli elemanlar 1,750 TL veya 2.100 TL civarında para eline geçmektedir.

Yukarıdaki bilgilere göre hedeflerinizi ve amaçlarınızı belirleyerek Lojistik sektöründe başarılar elde edebilirsiniz. Bilinçli, disiplinli ve sistemli çalışmalar her zaman başarıya yol açar. Bu yolda yürümek zor olduğu gibi keyflidir. Siz zorluk içinde mutluluğu yaşamalısınız ki başarılı olasanız.


Lojistik bölümüü öğrencilerine Lojistik Staj Defteri hakkında bilgiler.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme