TARIM SEKTÖRÜ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

TARIM SEKTÖRÜ MAAŞLARI

TARIM SEKTÖRÜ MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:Tarım işçiliği , işsizliğin arttığı şu yıllarda iş beyanlarının yoğunlaştığı bir dal haline gelmiştir. Alanının günden güne artması sebebiyle yeni iş güçlerine ihtiyacı olan tarım işçiliği iş bekleyen birçok işsiz vatandaşımıza umut ışığı olmuştur.
Tarım işçiliği , işsizliğin arttığı şu yıllarda iş beyanlarının yoğunlaştığı bir dal haline gelmiştir. Alanının günden güne artması sebebiyle yeni iş güçlerine ihtiyacı olan tarım işçiliği iş bekleyen birçok işsiz vatandaşımıza umut ışığı olmuştur. Aranan şartlar içerisinde okul, kariyer şartlarına gerek duyulmaması, bedenen iş şartlarına göre bir engelin bulunmaması, yoğun ve ağır iş gücü gerektiren işler için dayanıklı olabilen her vatandaş tarım işçiliği için başvurabilir.
Günlük çalışma ücretine tabii tutulan bir meslek dalıdır. Tarım işçilerinin uzun zamandır bekledikleri zam haberi nihayet yetkililerden geldi. Birçok işveren , yetkililer günlük taban ücretlerde artış olacağını işçilerine bildirdi. Tarım işçisi maaşları 2016 yılında günlüğü bayan işçiler için 46 tl, erkek işçiler için ise 52 tl olarak açıklanmıştır. Artışlardaki bu farklılık kadın işçiler arasında tepkiye yol açmıştır. Aynı işlerde aynı saat ve emek ile çalışan bayanlar erkeklerden az tutarda günlük ücret almalarına karşın yetkililere bu duruma bir çözüm bulmaları için taleplerde bulunmuşlardır. Tarım işçileri günlük olarak çalışabildikleri gibi sürekli olarak çalışan işçileri de vardır. Geçimini sürekli olarak tarım işçisi olarak sağlayan işçilerin sayıları da oldukça fazladır. Yapılan zamlarda sürekli işçiler için de gerekli artışlar yapılmıştır. Uygulanacak bu zam oranlarından sonra sürekli çalışan bir tarım işçisi maaş olarak aylık 1532 tl alması kararlaştırılmıştır. yapılan bu artışlar zam bekleyen işçilerin bir neviii yüzlerini güldürmüştür.Tarım işçiliği, yoğun iş zamanı, emeği, gerekli olan iş gücü ve gösterilen sabır da göz önünde bulundurulduğunda yetersiz bir maaş almalarına karşın işsizliğin hat safhada olduğu ülkemizde iş arayanlar için bir umut kapısı olmuştur. İş bekleyen birçok vatandaşımız günlük çalışma programlarına katılarak farklı günlerde başka meslek dallarıyla da çalışmalar yapabilmektedir. Özellikle işsizliğin arttığı son yıllarda tarım işçisi sayıları da günden güne artış göstermiştir.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme