TAMEK MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

TAMEK MAAŞLARI

TAMEK MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


1955
Türkiye gıda sektörünün öncülerinden TAMEK, 31 Mart 1955 tarihinde, Bursa-Demirtaş'ta kuruldu. TAMEK, Türk Alman Meyve Ekstreleri Kumpanyası sözcüklerinin baş harflerinden oluşuyor.

Sanayi gelişiminin hızlandığı 1950'li yıllarda, hazır gıda ürünlerinin üretiminde beklenen verimliliğe ulaşılamamıştı. Modern üretim teknolojilerinin kullanılmadığı bu dönemde, Alman'larla yapılan teknolojik işbirliğiyle beraber TAMEK, Mehmet Sipahioğlu tarafından kuruldu. TAMEK'in Alman ortağı bir yıl sonra ayrıldı ve TAMEK %100 Türk menşeli bir gıda üreticisi olarak sektörde yerini aldı.

1958
TAMEK, Türkiye'nin ilk ketçap ve domates suyunu üretti.

1959
TAMEK, Türkiye'de ilk hazır yemek ve dolma üretimini gerçekleştirdi.

1963
TAMEK, ilk fabrikası olan Bursa-Demirtaş'ta ilk meyve suyu üretimini gerçekleştirdi.

TAMEK Meyve Suyu ünlü kahverengi şişelerinde pazara sunuldu.

1974
TAMEK, Türkiye'nin ilk haşlanmış bakliyatlarını üretti.

1987
Bursa - Karacabey Fabrikası'nda üretim başladı. Fabrikada üretilen ürünler: Salça, sebze, konserve, bezelye, reçel, meyve konsantresi ve marmelat.

1992
TAMEK, Türkiye'nin ilk diyabetik reçelini üretti.

1993
TAMEK, Türkiye'nin ilk teneke kutulu meyve suyu üretimini gerçekleştirdi.

1994
Balıkesir – Kızıksa Fabrikası'nda üretim başladı. 1994'den bu yana salçacık, meyve konsantresi, ketçap ve mayonez üretimi devam ediyor.

2000
TAMEK, Türkiye'nin ilk karton kutudaki salça üretimini gerçekleştirdi.

2001
TAMEK'in ilk fabrikası Bursa-Demirtaş, tamamen meyve suyu üreten bir kompleks haline dönüştürüldü.

2002
Manisa - Salihli Fabrikası'nda üretim başladı. Fabrika, salça, haşlanmış ürünler, hazır yemek ve dolmalar, bamya konservesi ile meyve konsantreleri üretmektedir.

2003
Türkiye'de bir ilk olan, A-C-E vitaminli TAMEK PLUS Portakal Havuç Limon Meyveli İçecek lansmanıyla beraber altı yeni meyve suyu çeşidi piyasaya sürüldü. Uzun bir dönem vişne, kayısı, şeftali gibi meyvelere odaklı olan tüketimi böylelikle değişmiş oldu.

2005
İlk kez Ketçap ve Mayonezde 'Body Sleeve' ambalajı kullanıldı.

2006
TAMEK, Türkiye'nin ilk katkısız ve koruyucu içermeyen konserve ürünlerini üretti.

2007
Türkiye'de bir ilk olan potasyum açısından zenginleştirilmiş ve kalp dostu olan %100 Portakal Suyu'nun lansmanı gerçekleştirildi.

TAMEK, Nielsen'in İlk Akla Gelen Markalar araştırmasında Meyve Suyu ve Reçel kategorilerinde “İlk Akla Gelen Lider Marka” seçildi.

2008
Bursa - Karacabey Fabrikası, modern üretim hatlarının devreye girmesiyle meyve suyu üretimine başladı.

TAMEK Plus 7+7 Karışık Meyve Nektarı‘nın lansmanı yapıldı.

2010
TAMEK'in Kahvaltım ailesinin ilk ürünü olan, TAMEK Kahvaltım 7 Meyve + 7 Vitamin meyve suyunun lansmanı yapıldı.

2011
TAMEK Teen kavun-elma ve çilekli meyveli içeceklerin lansmanı yapıldı. TAMEK Premium Reçel serisi, ürün gamına eklendi. Kahvaltım ailesine kahvaltı sosları eklendi.

2012
TAMEK Şefim markalı ürünlerin lansmanı yapıldı. Salça grubuna "Geleneksel Ev Tipi" ürünleri eklendi. Meyve suyuna %100 Şeftali-Elma, %100 Kayısı-Elma çeşitleri ile Teen grubuna Mandalina çeşidi eklendi. Kahvaltım serisine Plus grubundan çeşitler eklenerek relansmanı yapıldı.

Türkiye'nin gıda devi TAMEK, kuruluşunun 57. yılında ilk günkü heyecanını ve yenilikçi ruhunu koruyarak yeni nesillere sağlıklı ürünler sunmaya devam ediyor.
TAMEK, üretim, satış, pazarlama, finans, ihracat ve insan kaynakları
alanlarında her yıl daha iyiye giderek çalışıyor, Türkiye'nin önde gelen
kuruluşlarından biri olarak ilerlemeye devam ediyor.

Vizyonumuz

Gıda sektöründe, ülkemizin en çok tercih edilen markası olmak ve TAMEK adını dünyaca tanınan bir marka haline getirmek!

Misyonumuz

Doğanın insana en büyük armağanlarından meyve ve sebzenin besleyiciliği ve yararlarından ödün vermeden tüketicilerin aradığı lezzeti TAMEK markasıyla ve TAMEK Güvencesi altında sunmak, tüketicilerin güvenli gıda anlayışı adı altında beklediği her türlü ürün çeşit ve formunu en kaliteli ve sağlıklı şekilde Türkiye’nin ve de Dünyanın dört bir yanına ulaştırmaktır!

Kalite Politikası

Ürün ve süreçlerimizi sürekli iyileştirerek;

• Teknolojik gelişmeler ve müşteri talepleri doğrultusunda sağlıklı ve kaliteli üretim yapmak,
• Ayni, nakdi ve teknik olarak üreticileri desteklemek ve ilişkilerimizi geliştirmek,
• Müşteri istek ve beklentilerine ve yasal düzenlemelere uygun olarak yeni ürünler üretmek ve mevcutları geliştirmek,
• El birliği ile çalışarak çevre ile dost kalmak,
• Kaliteye odaklanmış insan gücü için çalışma koşullarını, ortamını çalışanlarımızı geliştirmek.
Gıda Güvenliği ve Brc Politikası

Yasal mevzuatın ve müşterilerimizin talep ettiği, mikrobiyolojik, fiziksel ve kimyasal spesifikasyonlara uygun ürünlerin, sağlıklı ve kaliteli girdilerle, hijyenik koşullarda üretilmesini, depolanmasını ve satışını sağlayarak müşterilerimize sağlıklı ve kaliteli ürünler sunmayı ve bu amaçla sistemimizi ve fabrikalarımızı sürekli geliştirmeyi taahhüt ederiz.

Çevre Politikası

Gıda sektöründe faaliyet gösteren TAMEK GIDA için Çevre Politikası; Beklenti ve ihtiyaçlarının en üst düzeyde karşılanmasının yanı sıra kendisine, yaşadığı çevreye ve dünyasına değer verilmesini, saygı gösterilmesini talep eden bir tüketici gözüyle değerlendirerek, faaliyetlerini sürdürmektir. Bu amaçla Tamek Gıda;

• Yükümlü olduğu yürürlükteki mevzuat şartlarını yerine getirmeyi,
• Ürün ve prosesler ile ilgili projeler hazırlanırken çevresel etkileri dikkate alarak kirliliği kaynağında önlemeyi,
• Enerji ve su sarfiyatlarını azaltıcı tedbirler almayı ve her yıl oluşturulan hedeflerle sürdürülebilir gelişme sağlamayı,
• Atıkları kaynağında azaltmayı, mümkün olduğu kadar geri kazanmayı, geri kazanımı olmayan atıkları çevreye zarar vermeden bertaraf etmeyi veya ettirmeyi,
• Çevre konusunda başarıya ulaşmak için tüm çalışanlarımız bilinçlendirmek ve bireysel sorumluluk kazandırmak için eğitimler düzenlemeyi,
• Çevre ile ilgili amaç ve hedeflerine ulaşmak için yönetimin de desteğini alarak periyodik gözden geçirmeler yapmayı
taahhüt etmektedir.

Enerji Politikası

TAMEK GIDA ve KONSANTRE SAN. ve TİC. A.Ş. olarak, meyve suyu ve gıda üretimlerinin yapıldığı fabrikamızda elektrik ve doğalgaz verimini arttırarak maliyetlerin düşürülmesini ve doğal kaynakların korunmasını sağlayarak, enerji performansımızın sürekli iyileştirilmesini taahhüt ediyoruz. Bu taahhüdü gerçekleştirmek amacıyla, Enerji Yönetim çalışmaları aşağıdaki ilkeler ışığında yürütülmektedir;

• Mevcut enerji kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak, etkin enerji kullanımını konfordan ödün vermeden sağlamak ve “Sürdürülebilir Kalkınma” yaklaşımına paralel olarak enerji faaliyetlerini yönetmek,
• Ulusal ve uluslararası mevzuat ve yasalara, düzenlemelere ve zorunlu standartlara uymak,
• Müşteriler, yasal merciler, çalışanlarımız, taşeron ve tedarikçilerimiz ile Enerji Yönetimi ile ilgili konularda ortak değer ve faydalı sonuçlar yaratmak üzere etkin iletişim kurmak,
• Enerji yönetim sistemini, kurumsal yönetim uygulamalarına entegre ederek uygulamak, sürekli olarak gözden geçirmek ve iyileştirmek,
• Enerjinin üretim, iletim, dağıtım ve tüketim aşamalarında, enerji verimliliğinin arttırılması ve sürdürülebilir kılınması, kuruluş genelinde enerji bilincinin geliştirilmesi konularında gerekli kaynakları sağlayarak aktif rol oynamak,
• Enerji verimli ürün, ekipman ve servislerin satın almasında ve enerji performansının iyileştirilmesi amacı ile tasarım konularında, enerji verimliliğine uygun seçimlerin yapılmasını güvence altına almak.
İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası

Gıda sektöründe yürüttüğü faaliyetlerinde insanı en değerli varlığı olarak kabul eden Tamek Gıda, yasal yükümlülüklerini de yerine getirerek; Çalışanları, taşeronları ve ziyaretçileri için güvenli bir ortam sağlamak üzere altyapı oluşturmayı ve meydana gelebilecek olası bir iş kazası riskini en aza indirgemeyi İş Sağlığı ve Güvenliği politikası olarak benimsemiştir.

Bu yolda kendi risklerimizi kontrol etmek ve performansımızı iyileştirmeyi sağlamak amacıyla üst düzey yöneticilerin de dâhil olduğu İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu oluşturulmuş ve kurul toplantılarında çalışanların kendi düşüncelerini ifade etmeleri sağlanmıştır.

Bu sayede iş sağlığı ve iş güvenliği faaliyetlerinin sistematik bir şekilde ele alınıp, sürekli iyileştirme yaklaşımı çerçevesinde çözümlenmesi hedeflenmiştir. Tamek Gıda, İş Sağlığı ve Güvenliğinin kuruluşumuz çalışanları ve taşeronlarımız tarafından benimsenmesi ve uygulanması için gerekli eğitim faaliyetlerini düzenleyerek ve ziyaretçi bilgilendirmelerini yaparak, iş kazalarını ve iş hastalıklarını önlemeyi yönetimin de desteğini alarak taahhüt etmiştir.

Üretim Değerleri

TAMEK, üretimden satışa kadar her adımda, "Sağlık ve kalite önce gelir." prensibiyle hareket ediyor. En iyi kaliteye sahip sebze ve meyveler Tarım Satınalma Departmanımız tarafından Türkiye'nin tüm bölgelerinde gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra bizzat satın alınıyor ve işlenerek Karacabey, Salihli, Kızıksa Fabrikaları'nda kullanılmak üzere, sebze-meyve konsantresi, konserve, hazır yemek, reçel üretimi gerçekleştiriliyor. Hammaddeler, genetiği ile oynanmış ve insan sağlığına olumsuz etkileri olabilecek maddeler olmasın diye belirli kontroller sonrasında ve uluslararası standartlara bağlı olarak tedarik ediliyor. Türk Gıda Kodeksi gereği % 100 meyve suları ve nektarlarda koruyucu ve renklendirici katkı maddesi kullanımı yasaktır. TAMEK İçecek ürünlerimizin tamamı Türk Gıda kodeksi ve yasalara uyumlu bir şekilde hazırlanmaktadır. Meyve nektarlarımızın çoğunda asitliği düzenleyici sitrik asit yerine limon suyu konsantre kullanılmaktadır.
Vizyonumuz

TAMEK'in hedeflerini gerçekleştirmesi için azami insan kaynağı desteğini vermek ve çalışanlarımızın yetkinliklerini geliştirmektir.

Hedeflerimiz

Günlük işlerde etkinlik
Yüksek performanslı çalışanlar
TAMEK değerlerinde bütünleşme ve gelişim
Beklentilerimiz

Potansiyelini tam olarak kullanan, amaçlarını şirket hedefleri ile bütünleştirmiş, gelişmeye ve geliştirmeye açık, TAMEK'in girişimci ve öncü ruhunu yansıtan, müşteri odaklı, hızlı ve dinamik, işinden gurur duyan, karşılıklı saygı ve eşit davranma ilkesini özümsemiş, sağlam bir takım oyuncusu, yaratıcı ve yenilikçi, basarı tutkunu olmaktır.

İstediğimiz Yetkinlikler

Analitik düşünme, stratejik yönlendirme, girişimcilik, güçlü iletişim ve etkileme, sonuç odaklılık, sürekli performans gelişimi, takım çalışması, kendini ve ekibini geliştirme, kendine güven, yeterli eğitim ve deneyim.

Başvuru Süreci

Başvuru için özgeçmişlerinizi, çeşitli başvuru kanalları aracılığı ile bize ulaştırabilirsiniz.Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme