SODEXO MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

SODEXO MAAŞLARI

SODEXO MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Bireylerin yaşam kalitesini artıran ve kurumların performansını yükselten birçok hizmeti tasarlıyor, yönetiyor ve sunuyoruz. Global tecrübemizi ülkemizdeki uzman insan kaynaklarımız ile birleştiriyor, çözüm ortağı olarak kurum kültürüne ve iş önceliklerine tam entegrasyon sağlıyoruz.

Müşterilerimizle açık, şeffaf ve güvene dayalı ilişkiler kurarak uzun dönemli işbirlikleri yürütüyoruz.

gardeners gathering branches

Hizmetlerimiz:

Yerinde Hizmetler

Yaşam kalitesinin sayısız alanda önemli rol oynadığı bilinciyle çalışıyor ve hizmetlerimizi geniş bir yelpazede tüm sektörler için sunuyoruz. Ülkemizde 1992 yılından bu yana faaliyette bulunuyoruz. Türkiye’nin en seçkin şirketlerine ve değerli kamu kuruluşlarına yemek, temizlik, teknik hizmetler, bina yönetimi, çamaşırhane, resepsiyon, santral ve enerji yönetimi gibi pek çok alanda hizmet sağlıyoruz. Şirketimizin global vizyonunun bir parçası olarak , ülkemizdeki operasyonlarımızda tedarik zinciri ve istihdamın tamamını yerel kaynak kullanarak gerçekleştiriyoruz.

Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri olarak, 1993 yılından beri Türkiye'de faaliyet göstermekteyiz. Bugün 40.000'i aşkın üye iş yeri, 18.000'den fazla müşteri ve 550.000'den fazla tüketiciye hizmet veriyoruz. Bireylerin yaşam kalitesini artırmak ve firmaların performanslarına katkı sağlamak için Çalışan Yan Hakları, Teşvik ve Ödüllendirme ve Harcama Yönetimi alanlarında hizmetler sunuyoruz.
Sodexo olarak, hizmet sektöründe özgün ve orjinal bakış açımızla farklılaşıyoruz. Uzman ve yetkin çalışanlarımızla, 100’den fazla alanda yenilikçi bakış açısıyla eksiksiz hizmet sunuyoruz.

Sodexo Türkiye
Sodexo Grup
1966 yılında Fransa’nın Marsilya şehrinde Pierre Bellon tarafından kurulan Sodexo, günümüzde Yaşam Kalitesi Hizmetleri’nde dünya lideridir. 40 yıldan fazla süredir, dünya çapında 80 ülkede, 420.000 çalışanımızla, hizmetlerimizi benzersiz bir uzmanlıkla sunmaya devam ediyoruz.

Profesyonel kadrolarımız ve beklentilerin ötesine geçen yenilikçi hizmet anlayışımız ile 100’den fazla uzmanlık alanında yaşam kalitesini artırmak için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sodexo olarak, hizmet sunduğumuz tüm bireylerin yaşam kalitesini artırmak amacı ile Yerinde Hizmet Yönetimi, Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri ve Kişiye ve Evlere Özel Hizmetler geliştiriyor, yönetiyor ve sunuyoruz.

Her gün 75 milyondan fazla kişiye hizmet sunmanın tecrübesiyle Yaşam Kalitesi hizmetlerimizi geliştiriyor, sağlıklı ve iyi yaşama katkı sağlıyor, çalışanların iş-yaşam dengesinin kurulması ve kurumların verimliliğinin artması için çalışıyoruz.

Rakamlarla Sodexo - 2015

19.8 MİLYAR KONSOLİDE GELİR

Yerinde Hizmetler / 96%

İş Merkezleri ve Fabrikalar
Eğitim Kurumları
Sağlık Kurumları
Yerleşim Dışı Alanlar
Yaşlı Bakım Merkezleri
Askeri Kurumlar
Eğlence ve Spor Tesisleri
Segment bazlı gelir dağılımı

Avantaj & Ödüllendirme Hizmetleri  / %4

Dünyadaki en büyük  19’inci işveren

32,000 hizmet noktası
420,000 çalışan
Günde 75 milyon tüketici

Coğrafi bölgelere göre gelir dağılımı / 80 ülke

Kuzey Amerika % 41
Avrupa % 31
İngiltere ve İrlanda % 10
Diğer ülkeler % 18
Neden Sodexo?

1966 yılında Fransa’nın Marsilya şehrinde Pierre Bellon tarafından kurulan Sodexo, günümüzde Yaşam Kalitesi Hizmetleri’nde dünya lideridir. Hizmet için aynı tutkuyu paylaşan 420.000 çalışanı ile  80 ülkede faaliyetlerini  sürdürmektedir.  Sodexo dünya genelinde en büyük 18. işverendir.

team meeting2

Varlık nedenimiz

Sodexo, misyonunun merkezine 75 milyon tüketicinin yaşam kalitesini yerleştiren insan odaklı bir firmadır. Bunun için ekibimize katılın ve benzersiz Sodexo ruhunu ve tutkusunu birlikte paylaşalım!
Sodexo’nun müşterilerine sunduğu katma değerlerin temelinde , yaşam kalitesinin bireylerin gelişimine  ve kurumların performans artışına katkı sağladığı  yer alır.  Çalışanlarımızın olduğu her yerde ve yaptıkları her işte onların yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyoruz.

Paylaşılan değerler

Her gün çalışanlarımızın %95’i müşterilerimiz ve tüketicilerimiz ile yüz yüze iletişim kuruyor.  Müşteri sadakat oranımızın  %95 olmasından gurur duyuyoruz. Bu büyük başarıyı, hizmet ruhu, takım ruhu ve gelişim ruhundan oluşan güçlü değerlerimiz ve bağlılık, insana saygı, şeffaflık ve iş bütünlüğünden oluşan etik ilkelerimiz ile sağlıyoruz.

Değerlerimiz hakkında daha fazla bilgi için
Etik prensiplerimiz hakkında daha fazla bilgi için
Neden Sodexo?

Sodexo büyük bir takımın parçası olmanın gururunu yaşatır.
Sodexo çalışanlarının ırkına, inancına, politik görüşlerine, kişisel düşüncelerine, cinsiyetine, yaşam tercihlerine veya yaşlarına bakmaksızın onlara eşit fırsatlar tanır.
Sodexo dinamik ve arkadaşça iş ortamı ile hayatınıza renk katar.
Sodexo’da her çalışanının saygı, ilgi ve işbirliği ortamında şikayet ve endişelerini dile getirmeye hakkı vardır.
Sodexo için şeffaflık, kültürün önemli bir parçasıdır.

Farklı iş deneyimleri

80 ülkede  sunduğumuz çeşitli  hizmetlerimiz kapsamında  150’den fazla  farklı pozisyonda  çalışma  fırsatları sunuyoruz.

 technical equipment maintenance employee

Güçlü profesyonel deneyim

Sodexo çalışanlarına motive edici ve uzun vadeli bir  çalışma ortamı yaratır.

Çalışan Değer Önerisi (EVP)

Çalışanlarımızın kaliteli ve benzersiz bir deneyime sahip olmaları için , Sodexo Çalışan Değer Önerisi Sistemimizi geliştirdik.  Bu çalışmada, Sodexo’da her çalışanımızın profesyonel hayatı boyunca deneyimleyeceği 5 temel dönemi detaylandırdık.

İşimizin temelinde “Çalışan Memnuniyeti” yer alır ; Farklı tecrübe ve geçmişe sahip, birbirine saygı ve bağlılığı olan Sodexo ailesinin üyeleri şirketimizin başarısının yapı taşlarıdır. Sodexo İnsan Kaynakları Sistemlerine güveniriz; Hizmet ruhu, gelişim ruhu ve takım ruhu, gerçekleştirdiğimiz her faaliyetin temelinde yer alır.  İşimizi Yaparken Etik Değerleri Göz Önünde Bulundururuz; Sodexo’da işler doğrulukla, dürüstçe ve bir bütünlük içerisinde yürütülür.Tüm çalışanlar bireysel olarak bundan sorumlu ve yükümlüdür.  Sürekli Gelişmek için Sınırlarımızı Zorlarız; Değişen müşteri, çalışan ve sistem ihtiyaçlarını görmeyi ve cevaplamayı amaçlayan, sürekli gelişmekte olan bir şirketiz.

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi’nde kariyer  ailemizde sana da yer var!

Hayatınıza Sodexo’lu olarak devam etmek için:

İşe alım sürecinde pozisyonun gerektirdiği bilgi, birikim ve deneyimlere sahip olmanın yanı sıra adaylarımızda, Sodexo’nun temel değerlerine uygunluk dikkate aldığımız değerlendirme kriterleri arasındandır.
Eğitim ve yetenek gelişimi

Eğitim ve gelişim iş modelimizin temelinde yer alır

Yaşam Kalitesini artırmak Sodexo’nun temel sorumluluğudur. Müşteri ve tüketicilerimize sunduğumuz hizmetlerimizin kalitesini sağlayan dünya genelindeki 420.000 çalışanımızın her birinin bu sorumluluk ile çalışması sayesinde amacımıza ulaşıyoruz. Dünyadaki 18. en büyük işveren olarak , çalışanlarının gelişimi Sodexo’nun birinci önceliğidir.

Fırsatlar Dünyası

Sodexo, çalışanlarına pozisyonları ve sorumluluk alanları ne olursa olsun, kariyerleri boyunca önemli gelişim fırsatları sunar.

Çalışanlarımızın gelişim ve ilerlemesinin, Sodexo’yu da aynı doğrultuda etkileyeceğinin bilincindeyiz.

Sodexo olarak çalışanlarımıza iş yaşamlarında destek olmak, gelişimlerini izlemek ve onlara yeni fırsatlar sunmak öncelikli hedefimizdir.
Sodexo hizmet ve standartlarını paylaştığımız, “Ailemize hoş geldiniz” oryantasyon programının ardından  başarılı bir performans gerçekleştirmeleri için destekliyoruz.
Kariyer yolunda ilerlemenin temeli etkin geri bildirim alabilmektir. Sodexo olarak bu gerekliliği, “Performans Değerlendirme Sistemi” ile sağlıyoruz.
Onlara, dikey ve yatay kariyer fırsatları sunuyor, düzenlediğimiz eğitimler ile çalışanlarımızın hem mesleki hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.
Düzenli eğitimler çalışan bağlılığını artırır

Çalışanlarımızın %85’i, sektördeki diğer firmalar yerine Sodexo’da çalışmayı tercih etmektedir.
Uluslararası bir ortamda çalışmak

Dünya şirketiyiz

Fransız  kökenli bir firma  olmamıza rağmen, toplam ciromuzun %85’ini  Fransa dışındaki  ülkelerdeki faaliyetlerimizden sağlıyoruz. Bu durum çalışanlarımıza uluslar arası kariyer fırsatları,  kültürel zenginlik ve farklı kültürlerden gelen kişilerle çalışma imkanı sunuyor. Paris’te yer alan Sodexo Grup Genel Müdürlüğü 35 farklı ülkeden çalışanımızı bir araya getirmektedir.

Uluslararası iş fırsatlarını destekliyoruz

Son 5 yıllık dönemde, Sodexo özellikle yönetici ve üzeri pozisyonlar için uluslar arası mobiliteyi desteklemektedir. Bunun temelinde yer alan 3 temel neden:

Global alanda büyümek ve gelişmek, global müşteriler ile daha etkin bir şekilde iletişime geçerek spesifik ihtiyaçlarına cevap vermek;
İyi uygulama ve uzmanlıkların paylaşımını kolaylaştırmak;
Sinerji yaratmak, yaratıcılığı geliştirmek ve müşterilerimiz için yaratıcı çözümler sunmaktır.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme