SENTİM BİLİŞİM MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

SENTİM BİLİŞİM MAAŞLARI

SENTİM BİLİŞİM MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Bu politika, Sentim Bilişim Teknolojileri’nin bilgi varlıklarının ve bilgi işleme tesislerine üçüncü taraflar tarafından ulaşılması durumunda güvenliğinin sağlanması amacıyla hazırlanmıştır.

B. Kapsam

Bu politika, Sentim Bilişim Teknolojileri ile çalışmakta olan ve üçüncü taraflarla iletişim halinde olan, çeşitli anlaşmalar tanımlayan ve sonlandıran kişiler için tanımlanmıştır.

C. Politika Metni

1. Tedarikçilerin finansal durumu senelik olarak gözden geçirilmelidir. Bazı sektörlerde, iflas, batak, dolandırıcılık gibi olaylar çok sık gerçekleşmektedir.

2. Kurum dışından gelen bakım ve tamir çalışanları, diğer tedarikçilerde de olduğu gibi, kurum içinde olduğu süre boyunca bir gizlilik anlaşması imzalamalıdır.

3. Kurum içinde kullanılan telefon rehberleri üçüncü tarafların eline geçmemelidir. Üçüncü taraflar kendi şirketlerine transfer olabilecek çalışanlarımızı görmemelidir.

4. Sadece uygun yetkileri almış olan çalışanların organizasyonun bilgi veya iletişim sistemlerine erişimi vardır.

5. Üçüncü taraflarla herhangi bilgi alışverişi yapılmadan önce bir gizlilik anlaşması yapılmalıdır.

6. Üçüncü taraflara kurumun network’une erişim izni verilmeden önce bilgisayarlarını güvenliğe almaları gerekir. Kurum, üçüncü taraflara herhangi bir uyarıda bulunmadan ağa olan erişimlerini kesebilir.

7. Anlaşma sona erdiğinde, tarafların, birbirlerindeki dokümanları geri vermesi gerekir.

8. Kurumun isminin halka yayınlanacak dokümanlarda kullanılabilmesi için üçüncü tarafların uygun kişiler tarafından yetkilendirilmesi gerekir.

9. Sadece yetkilendirilmiş tedarikçiler, kurumla çalışmakta olduklarını veya yapmakta oldukları işin doğasını halka yayabilirler.

10.   Tedarikçiler kuruluşun sistemlerine erişmeden önce koşulların tanımlanmakta olduğu bir anlaşma imzalanmalıdır.

11.   Gizli bilgilerin dağıtımını içeren kurallar belirlenmeli ve üçüncü taraflara bu bilgiler iletilmeden önce taraflarla bu kurallar hakkında anlaşılmalıdır.

12.   Eğer bir gizlilik politikası, kurumun dezavantajlı olmasına neden oluyorsa, kurum bu dezavantajdan kurtulmak için bir üçüncü taraf kurumla anlaşma yapmamalıdır.D. YaptırımKurumsal Bilgi Güvenlik Politikalarının ihlali durumunda, Bilgi Güvenlik Kurulu ve ilgili yöneticinin onaylarıyla Bilgi Güvenlik Politika Yaptırımları Dokümanında belirtilen kanunlar ve ilgili maddeleri esas alınarak işlem yapılır.
Sentim Bilişim; bilgisayar teknolojisini ülkemize getiren, gelişimine ve yaygınlaşmasına öncülük eden lider firmalardan biridir. 20 yılı aşkın geçmişine birçok ilki ve başarıyı sığdıran Sentim, günümüzde de sektöre yön vermeye devam etmekte, gelişen teknolojilerle ve değişen sektör ihtiyaçlarına yeni, özgün ve uzman yaklaşımlarla çözümler üretmektedir.

2000’li yıllardan itibaren IT sektöründe sistem entegratörü olarak yüzlerce çalışanıyla müşteri verimliliğini artırıcı ve iş hayatını kolaylaştırıcı makro ölçekli özel çözümler üreten Sentim; sağlık, eğitim, arşivcilik, güvenlik vb. alanlarda ulusal çaplı birçok projeyi başarıyla gerçekleştirmiş, ülkenin her yerinde milyonlarca insanımıza bilişim konforunu taşımıştır.

Dünyada en prestijli şirket sıralaması olan Fortune 500 listesinin içerisinde yer alan Sentim, Türkiye’nin e-dönüşümündeki öncü ve lider firmalarından biri olmaya devam etmektedir.
Vizyonumuz: Müşterilerimiz için iyi bir yatırım danışmanı, uzman bir sistem entegratörü ve güvenilir bir kurum olmak ülkemize ve yakın bölgesine teknoloji gücü olarak değer katmaktır.

Misyonumuz: Türkiye’nin teknoloji gücü olarak müşterilerine, çalışanlarına, sektörüne, ülkesine ve yakın bölgesine değer katmak, bilişim alanında yeni ufuklar açmaktır.
Capital dergisi ile dünyadaki en önemli değerlendirme şirketlerinden biri olan İngiliz Brand Finance şirketinin Türkiye’de 31 ayrı sektörde yaptığı ‘‘Türkiye’nin En Değerli Markaları’’ araştırması sonuçlarına göre Sentim Bilişim, sektöründe en değerli markalar arasında üçüncü sırada yerini almıştır.


Türkiye genelinde tüm sektörler ve tüm şirketler arasında ise Türkiye’nin en değerli 143. markası olarak rakiplerinin yanı sıra birçok büyük şirketi de geride bırakmayı başarmıştır.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3600TL olsa da satış müdürü maaşları  13800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3600TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3900TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3000TL-9700TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4800 TL dir. Mühendis maaşları 4800TL den başlayıp 15500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3100-12800 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2250TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme