SANOVEL MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

SANOVEL MAAŞLARI

SANOVEL MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


İlkelerinden ve kaliteden ödün vermeden, Dünya standartlarında üretim yapan Sanovel, Eczacı Erol Toksöz tarafından kurulmuştur.

İlaç sektörüne 1976'da Ankara Galenos Ecza Deposu'nu kurarak giren Erol Toksöz, 1982 Yılında Adilna’yı satın aldı. Sanovel’in temellerini ise 1983’de attı.

Üretim yolculuğuna 1983 yılında, Şişli'de 5 personel ile başlayan Sanovel, bugün 125 bin metrekare arsa üzerinde, 59 bin metrekare kapalı alana sahip bu modern tesislerde Türk ilaç sektörünü geleceğe taşıyor.

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulup, ilaç sektöründe 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Sanovel, alanında bir taraftan dinamizmi ve gelişmeye açık yapısıyla adından söz ettirirken, diğer taraftan insan kaynakları ve AR-GE çalışmalarına yaptığı yatırımlarla Türk ilaç sektöründe örnek teşkil ediyor.

Kuruluşundan bu yana hızlı ve istikrarlı büyüyen Sanovel, IMS verilerine göre Türk ilaç endüstrisinde; ciro sıralamasında ilk 10 firma arasında yer alıyor.

Sanovel İlaç Sanayii’nin İstanbul Silivri Çantaköy’ de 3 Kasım 2001 tarihinde temeli atılan yeni ilaç üretim tesisi, tüm hatlarıyla Nisan 2006 tarihinde üretime başladı.

Yeni tesisin kuruluş amacı, üretim kapasitesini artırmanın yanı sıra uluslararası akreditasyon kurumları tarafından onaylanıp, dış pazarlar için üretim yapabilecek duruma gelmekti. Nitekim 2009 yılında Avrupa Birliği GMP onayı alarak bu hedeflerinden ilkini gerçekleştirmiştir.

Yeni üretim tesisi; ana üretim ünitesi, sefalosporin üretim ünitesi, arıtma ünitesi, yüksek depo ve sosyal tesisten oluşmaktadır. Üretim kapasitesi tek vardiyada 200 milyon kutudur.

Üretime ilk başladığı günden itibaren kaliteyi yaşam tarzı olarak benimseyen Sanovel; tıbbi etiği ön planda tutan, üretimde mükemmelliği hedefleyen, insana ve çevreye saygılı, müşteri memnuniyetini önemseyen, yenilikçi, değişime ve gelişime açık, kurumsal ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde bir kurum olmayı kendine ilke edinmiştir.

Türk ilaç sektörünün en büyük 10 şirketinden biri olan Sanovel, ilaçlarını Dünya Sağlık Örgütü'nün güncel 'iyi üretim uygulamaları' ve 'iyi laboratuar uygulamaları' standartlarına sıkı sıkıya bağlı olarak, en ileri teknoloji ile geliştiriyor ve üretiyor.

Sanovel beşeri ürün üretiminde ulaştığı kalite standartlarıyla ürettiği   27adet veteriner ürünü ile hayvan sağlığı alanında da hizmet veriyor.

1200'ü tıbbi tanıtım temsilcisi olmak üzere, toplamda 2000’e yakın uzman, eğitimli çalışanı ile sektörün önder kuruluşlarından olan Sanovel, insan kaynaklarına da büyük önem veriyor ve yüksek kalitede hizmet vermeye devam etmek için, çalışanlarına güncel eğitim programlarıyla destek oluyor.

Dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden Sanovel, İnsan kaynakları ve Ar-Ge çalışmalarına yaptığı büyük yatırımlarla da, Türk ilaç sektörüne örnek oluyor.

Uzman kadrosu ile Ar-Ge ekibi, çağdaş tedavi uygulamalarını dikkate alarak, modern tıbbın ihtiyaçlarına; zamanında ve yeni çözümler üretiyor.
Sanovel İlaç İnsan Kaynakları olarak mutlu çalışma ortamları yaratabilmek adına seçme ve yerleştirme süreçlerinde kurum kültürüne uygun, pozisyon için gerekli bilgi ve beceriye sahip adaylarla yetkinlik bazlı mülakat yapılarak titiz bir işe alım süreci uygulanmaktadır.

İşe alım süreçlerinde pozisyonun gerekliliklerine göre İngilizce testi, kişilik testi, genel yetenek testi ve grup mülakatı yapılmaktadır.

İnsan kaynakları görüşmesi akabinde bölüm görüşmesi yapılarak aday yetkinlikleri ve deneyimi doğrultusunda en uygun pozisyona yerleştirilmektedir.

Satış pozisyonu işe alım süreçlerinde yetiştirilmek üzere ilaç sektöründe deneyimi olmayan üniversite mezunu adaylar tüm Türkiye’de yapılan görüşmeler sonucu belirlenir. İnternette yayınlanan ilana başvuran uygun nitelikteki adaylar; grup mülakatı, birebir mülakat ve sürüş testi uygulamasına tabi tutulur. Tüm süreçleri başarıyla tamamlayan adaylar 9 hafta mesleki formasyon eğitimine katılırlar. Ardından mentor gözetiminde 6 hafta süren işe adaptasyon sürecine tabi tutulurlar.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme