SANOFI AVENTIS MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

SANOFI AVENTIS MAAŞLARI

SANOFI AVENTIS MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Yenilikçi ilaç sektörünün öncüsü Sanofi, uygun maliyetli, modern markalı eşdeğer ilaç üreticisi Zentiva, hastalıklardan korunmada en etkin yöntem olan aşının lideri Sanofi Pasteur ve biyoteknolojinin gücü Genzyme... Bu güçlü şirketleri çatısı altında toplayan Sanofi  Grubu aynı zamanda Türkiye toplumunun ihtiyaçlarına yönelik tüm çözümleri sunan tek ve öncü kuruluş.

Sanofi Grubu, Türkiye sağlık sektöründe diyabet, onkoloji ve kalp-damar hastalıkları başta olmak üzere 16 tedavi alanında çözüm sunmaktadır. 300’e yakını merkezde olmak üzere yaklaşık 2000 çalışanı ile faaliyet gösteren Sanofi, ürünlerinin tamamına yakınını Avrupa’nın en büyük üretim merkezlerinden biri olan Lüleburgaz Tesisleri’nde üretmektedir.
Aşı sektöründe dünya lideri olan sanofi pasteur, 2010 yılında Sağlık Bakanlığı’yla yaptığı işbirliği çerçevesinde Türkiye’de aşı üretiminin ilk adımını atmış oldu. Türkiye’nin ilk ve tek aşı imalatını hayata geçiren sanofi pasteur, beşli karma aşıların dolum operasyonunu ülkemize taşıdı.

Türkiye’nin en büyük üretim ve Ar-Ge merkezlerinden biri olan Lüleburgaz’daki Zentiva Üretim Tesisleri, Sanofi Grubu’nu Ar-Ge’de  ve ihracatta liderliğe taşımaktadır.
350 bin metrekareye yayılan tesis, 425 milyon kutu ilaç üretim kapasitesiyle hem Türkiye’nin hem de dünyanın önemli üretim merkezleri arasında yer almaktadır. 1000’den fazla kişinin çalıştığı tesiste en son yenilikleriyle birlikte dünya sağlık standartlarına uygun, en yüksek kalitede her türlü formda ilaç üretimi yapılabilmektedir.

Sanofi-aventis ayrıca Türkiye’yi antibiyotik üretiminde Mükemmellik Merkezi olarak konumlandırmaktadır.
2012 yılında hayata geçecek proje kapsamında yaklaşık 9 milyon adet flakonun üretimi Türkiye’de yapılarak Avrupa, Asya, Kanada, Japonya, Orta Doğu, Rusya, Azerbaycan bölgeleri olmak üzere toplam 29 ülkeye ihraç edilecek.

Ar-Ge’de yakalanan başarıyı ihracata da yansıtan Zentiva Üretim Tesisleri, yaklaşık 45 ülkeye ulaşan ihracat kapasitesiyle son 2 yıldır üst üste Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Türkiye’nin en büyük 3 ihracatçısından biri olarak sıralanmaktadır.
Sanofi’nin Ar-Ge portföyü, özellikle Grubun uzmanı olduğu Tromboz, Kardiyometabolizma, Aşılar, Onkoloji, Merkezi Sinir Sistemi ve İç Hastalıkları tedavi alanlarında odaklanmaktadır.
Hali hazırdaki tüm Ar-Ge çalışmalarının yüzde 25’inin altında Sanofi imzası yer almaktadır. Bu araştırmalar, Türkiye’yi Ar-Ge çalışmalarında uluslararası alanda kabul gören bir ülke haline getirmektedir.

Türkiye’yi bir Ar-Ge merkezi olarak konumlandıran Sanofi, son olarak, ülkede ilaç keşfinin yolunu açmak üzere Ege Üniversitesi ile güçlerini birleştirmiştir. Sanofi, Ege Üniversitesi ile yaptığı İnovasyon işbirliği sayesinde Türkiye’ye daha çok çalışmayı taşırken Ege Üniversitesi’nin de yoğun bilgi ve deneyim transferinden yararlanması hedeflenmektedir. Yaklaşık 15 yıllık işbirliklerini bu anlaşma bir adım ötesine taşıyan iki kurum aynı zamanda sağlık sektöründe inovasyon ikliminin geliştirilmesi için ilk tohumu atmıştır.

Üretimin yanı sıra her yıl onlarca yeni ürünü geliştiren 70 kişilik Ar-Ge ekibiyle Lüleburgaz üretim tesisleri, 2010 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi sertifikasına layık görülmüştür. İlaç sektöründen sadece 4 firmanın hak kazandığı değerlendirme sonucunda Zentiva, Ar-Ge merkezi olarak kabul gören tek çok uluslu firma olmuştur.
Sanofi ’nin dünya genelinde 100,000’i, Türkiye’de 1000’i aşan çalışanı vardır. Türkiye’nin her yerine hizmet götüren şirketimizin 13 ilde bölge ofisi bulunmaktadır.

Çalışanlarımız, özel süreçlerle, performansları ve potansiyelleri doğrultusunda değerlendirilmekte, kendilerine mesleki becerilerini sürekli olarak geliştirme, dinamik ve rekabete dayalı bir ortamda ilerleme fırsatı sunulmaktadır.

Sanofi için, hedeflenen iş sonuçlarına ulaşmada kritik başarı faktörü, insana ve entelektüel sermayeye yapılan yatırımdır.

İş yaşayan ilaç sektöründe kritik başarı faktörünün, “insan gücü” ve bu gücün ortaya çıkardığı “entelektüel değer” olduğuna inanıyoruz. Bu vizyonla, calışanlarımızı, en iyi insan kaynakları uygulamaları ile buluşturma çabası içindeyiz. Firmamızda, tüm çalışanlarımız için performans değerlendirme, koçluk ve yetenek yönetimi sistemleri uygulanmaktadır. İnsan kaynakları ekibi olarak önceliğimiz, çalışanlarımızın eğitim ve gelişimine katkıda bulunmaktır.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme