RENAULT MAIS MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

RENAULT MAIS MAAŞLARI

RENAULT MAIS MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:1969’da Renault, Oyak ve Yapı Kredi Bankası ortaklığı ile kurulan ve iki yıl sonrasında faaliyete geçen Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, bugün Renault firmasının Batı Avrupa dışındaki en büyük iştiraki konumunda bulunuyor. Karoseri-montaj ve mekanik-şasi fabrikaları ile bir uluslararası lojistik merkezinden oluşan Oyak Renault, Renault Grubu’nun dünya çapındaki 38 üretim merkezinden biri. Yıllık 360 bin otomobil ve 600 bin motor üretim kapasitesine sahip. Oyak-Renault, Clio IV, Clio Sport Tourer ve Fluence modelleriyle bu otomobillerin motor ve mekanik aksamlarını üreterek ihraç ediyor.
Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, çalışanlarına ve üretim tesislerine yatırımlarını kurulduğu günden günümüze aksatmadan sürdürerek Renault Grubu içerisinde stratejik bir konuma yerleşti, Türk Otomotiv Sanayinde ise üretim ve ihracatta liderlik konumunu 16 yıldır aralıksız sürdürüyor.
Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, çalışanlarına ve üretim tesislerine yatırımlarını kurulduğu günden günümüze aksatmadan sürdürerek Renault Grubu içerisinde stratejik bir konuma yerleşti, Türk Otomotiv Sanayinde ise üretim ve ihracatta liderlik konumunu 1998 yılından beri aralıksız sürdürüyor.
582 bin 483 metrekare üzerinde kurulu olan Bursa üretim tesisleri, imalat sürecinde; pres, kaporta, boya, montaj ve mekanik olarak tam anlamıyla bir bütünlüğe sahip.
Türkiye’deki 1971 yılındaki üretime başlamasından bu yana Renault ve imalatçıları, ortak çalışmalarında kalite standartlarını ön planda tutmalarıyla dikkati çektiler. Bu doğrultuda Oyak-Renault, Kalite Güvence Sistemi’ni 1996 yılında ISO 9001 belgesiyle onaylatan ilk Türk otomobil üreticisi oldu.
Oyak-Renault, Renault Grubu’nun tüm fabrikaları gibi çok bilinçli bir çevreci tutum çerçevesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Harcanan çabalar fabrikanın Eylül 1999’da “sıfır hata” ile ISO 14001 belgesini almasını sağladı.
1969 yılında Oyak ve Fransız Renault grubunun katılımı ile kurulan Şirket, Renault marka binek araçlarının ve mekanik parçalarının üretimi ve ihracatını gerçekleştiriyor. Bugün yıllık 360.000 otomobil ve 600 bin motor üretim kapasitesi ile Renault'nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasiteye sahip fabrikası konumunda yer alıyor.

HEP İLK’LERE İMZA ATTIK
Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, 1971 yılında üretime başladığından beri Türkiye’nin ilk station wagonlu (Renault 12 SW), ilk klimalı (Renault 12 GTS), ilk dizel motorlu (Renault 9 GTD), ilk otomatik vitesli (Renault 9), ilk yol bilgisayarlı (Renault 21 Concorde) otomobilini ve ilk dizel otomobil motorunun üretimini gerçekleştirerek pek çok ilke imza attı. 1998’de Megane Wagon, tek üretim fabrikası olarak sadece Oyak Renault'da üretilmeye başlandı. Bu model Türk Otomotiv Sanayi’nin gelişmiş pazarlara yüksek miktarlarda ihracata başlamasında öncülük yaparak sanayi tarihine geçti.
Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, elektrik motorlu Fluence üretimi ile Türk Otomotiv Sanayi’nde yeni bir çığır açtı. Kullanımda sıfır salımlı elektrik motorlu araçlar ile Renault herkese sürdürülebilir ulaşım olanağı sunuyor. Elektrik motorlu otomobiller ile herkes için sürdürülebilir ulaşım olanağı sunan bu çığır açıcı çözümde Oyak Renault Otomobil Fabrikaları önemli bir rol üstlendi.

Oyak Renault Yönetimi olarak:
Şirketimizin Toplam Kalite Felsefesi doğrultusunda, değişimi ilke edinerek sürekli gelişimi yaşam biçimi olarak alan,
Faaliyetimizin vazgeçilmez unsuru olarak gördüğümüz insanın var olan değerlerini, endüstriyel performansını artırmak yönünde harekete geçiren,
Yasal ve sosyal sorumluluklarını eksiksiz yerine getiren,
Kurumsal imajımızı şirket içinde ve dışında güçlendiren,
Türkiye’de referans olmayı hedefleyen; bir insan kaynakları politikası uygulamayı taahhüt ediyoruz.
İlkemiz

Çalışana saygı duyan ve sorumluluk veren bir yönetim tarzı uygulamaktır.

Hedeflerimiz
Güvenli, sağlıklı ve çevreye saygılı bir iş ortamı oluşturmak,
Etkin endüstriyel ve sosyal ilişkiler kurarak çalışma barışının devamlılığını sağlamak,
Şirket bütünlüğü içinde gelişimi hızlandırmayı planlamak ve yönetmek,
İnisiyatif almayı ve yaratıcılığı teşvik etmek,
Çalışanlarımızın memnuniyetini ve motivasyonunu artırmak, şirketimize bağlılık duygularını geliştirmek,
Çalışanlarımızın bireysel gelişimini ve yetkinliklerini artırmak, bunları şirketimizin ve çevresinin değişimlerine göre uyarlamak,
Kurumsal bir kariyer yönetimi ve teşvik sistemleri uygulamak,
Ulusal ve uluslar arası projelere ve çalışmalara aktif olarak katılmak.

Gelişim Fırsatları
Kariyer gelişimi; birey, eğitim ya da iş üzerinde öğrenme yoluyla beceri gelişimini gerçekleştirdiğinde ya da yeni iş deneyimleri elde ettiğinde meydana gelir. Amacımız; bu deneyimleri, kişilerin kariyer gelişimlerini ve şirket performansını olumlu etkileyecek şekilde organize etmektir.

Renault, 100’ün üzerinde ülkede, araçları hayal eden, tasarlayan, üreten ve pazarlayan 100.000’den fazla yetenek demek. Renault Grup, uluslararası boyutu ve grup içi faaliyet alanlarının çeşitliliği ile çalışanlarına ilerleme olanakları sağlamaktadır.

Bireysel Görüşmeler: Her yıl kişi ile amiri arasında gerçekleştirilen “Bireysel Görüşmeler”, şirket hedeflerinin en alt çalışana kadar indirilmesini ve “Yıl Sonu Değerlendirmeleri” ile de bu hedeflerin ne kadar ve nasıl gerçekleştirildiğinin kontrol edilmesini sağlar.

Şirket İçi Görev Değişiklikleri ve Uluslararası Transferler: Kariyer gelişimleri; şirket içi görev değişiklikleri (mobilite), proje gruplarında ve uluslararası diğer Renault grubu şirketlerinde görev alma şeklinde olabilir. Kişilerin bu görev süreçlerindeki performansları, şirketin yönetici ihtiyaçlarına bağlı olarak, yönetimsel kademelere geçişin altyapısını hazırlar.

Sürekli Eğitim: Çalışanlarının kendilerini geliştirmesini teşvik eden Oyak Renault, onlara meslek yaşamları boyunca eğitim olanakları sunmaktadır. Oyak Renault’nun her 5 çalışanından 4’ü yılda ortalama bir eğitime katılır.
Oyak Renault olarak; çalışanlarımızın kaynaşması, sosyal aktivitelerde buluşması amacıyla kültürel ve sportif faaliyetlere önem veriyoruz.
Oyak Renault çalışanlarından oluşan birçok sosyal kulüp bulunuyor.

Türk Halk Müziği Topluluğu Türkü SöylüyOR!
Türk Halk Müziği Topluluğu (Türkü SöylüyOR), 2004 yılında şirket çalışanlarının katılımıyla kuruldu. Türkü SöylüyOR, her yıl Eylül-Mart ayları arasında repertuar çalışmaları yapıyor. Yeni katılımlarla sürekli zenginleşen topluluk, yurdumuzun farklı yörelerinden özenle seçilmiş türküleri başarıyla seslendiriyor. Topluluk, 2004 yılından beri düzenli olarak bahar konseri veriyor.

Türk Sanat Müziği Topluluğu ORSAM
Türk Sanat Müziği Korosu, Oyak Renault çalışanlarının katılımı ile 2009 yılında kuruldu. Topluluk, kurulduğu yıldan bu yana düzenli olarak bahar konseri veriyor.

Tiyatro Topluluğu TiyatOR
2010'da kurulan tiyatro topluluğu, belirlenen eğitim programı çerçevesinde; temel tiyatro eğitimi, vücut denge bütünlüğü, karaktere bürünebilme, teatral olgu, sahne hakimiyeti, dans gibi çok çeşitli konularda çalışmalar yapıyor.
Yeni katılımlarla sürekli büyüyen TiyatOR, sahne performansları yanı sıra, komedi ve müzikal tarzında oyunlar da sahneliyor.

Doğa Sporları Topluluğu: ORDOS
ORDOS Grubu çevreye ve doğaya duyarlı, doğa sporlarına ilgi duyan Oyak-Renault çalışanlarını bir araya getirip, hep birlikte keyifli etkinlikler, geziler, turlar düzenlemeyi, bunların sonucu olarak çalışanlarımız arasındaki arkadaşlık, sosyal ilişkiler, dayanışma ve yardımlaşmanın gelişmesine katkı sağlamayı amaçlayan bir sosyal kulüptür.
Bütün etkinliklerin gönüllü Oyak-Renault çalışanları tarafından yürütüldüğü ORDOS’ta parkur çalışmaları ve rehberlikler de bu konularda deneyimli arkadaşlarımız tarafından yürütülmektedir.


Oyak-Renault Mensupları Yardımlaşma Derneği Lokali

1992 yılında üyelerinin hizmetine açılmış olan Oyak-Renault Derneği Lokali, 2002 Nisan ayından beri Uludağ Yolu’nda bulunan binasında Oyak–Renault Aşiyan Lokali olarak hizmet vermektedir.

Lokal binasında toplam 200 kişi kapasiteli 3 ayrı yemek salonu, 50 kişi kapasiteli 1 bar bölümü, 35 kişi kapasiteli tam donanımlı 2 eğitim salonu, 1 çocuk oyun odası, 1 okey ve briç salonu bulunmaktadır. Ayrıca, toplu organizasyonlarda da kullandığımız iki ayrı alandan oluşan bahçe bölümümüz ve çim alanlı bir bahçemiz bulunmaktadır.


Oyak-Renault Tüketim Kooperatifi

Tüketim Kooperatifi 1979 yılında Oyak-Renault çalışanlarının oluşturduğu bir kuruluştur. Kooperatifin amacı üyelerine daha kaliteli ve daha uygun fiyata ürün sunmaktır. Geçmişte sadece market olarak başlattığı hizmet ağını genişleten kooperatif, kafeteryadan pastaneye, elektronikten kitapçıya çeşitli mağazalarıyla üyelerine hizmet vermektedir.


Oyak-Renault Sağlık Merkezi

Oyak-Renault Sağlık Merkezi 5 hekim, 7 sağlık personeli, 1 adet tam donanımlı acil müdahale ambulansı ile 7 gün 24 saat çalışanlarına hizmet vermektedir. Bunu yanı sıra haftanın belirli günlerinde sağlık merkezimizde diyetisyen bulunmaktadır.

Ayrıca sağlık merkezi, çalışma koşullarıyla ilgili gürültü, aydınlatma ve hava kirliliği gibi konularda ortam ölçümleri gerçekleştirmektedir.Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme