PERFETTI MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

PERFETTI MAAŞLARI

PERFETTI MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Perfetti Van Melle dünya çapında 150’den fazla ülkede şekerleme – sakız üretimi ve dağıtımı yapan özel bir şirkettir. Şirket, Mart 2001’de Perfetti S.p.A. ve Van Melle BV'nin birleşmesi ile kurulmuştur. Grup, Haziran 2006’da İspanyol şirketi Chupa Chups’u alarak, dünyanın en büyük üçüncü şekerleme (şekerleme+sakız) grubu konumunu güçlendirmiş ve küresel şekerleme piyasasının en büyük oyuncusu haline gelmiştir. Şu anda dünyanın en büyük üçüncü, başlıca Asya pazarlarında ise birinci şekerleme grubudur. Perfetti Van Melle, dünya çapındaki 19,000 çalışanı ve 35 şirketiyle gerçek bir küresel şirkettir: Asya Pasifik Bölgesinden, Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’ya tüm pazarlarda faaliyet göstermektedir. Şirketin genel merkezi Lainate'da (İtalya) ve Breda’da (Hollanda) bulunuyor. Markalarının birçoğu, beş kıtada bilinen ve yaygın olarak kullanılan ürünlerdir. Mentos, Frisk, Fruittella, Alpenliebe, Golia, Happydent, Vivident, Big Babol, Airheads, Chupa Chups ve Smint.Bu küresel markalara ek olarak, Perfetti Van Melle popülaritesi bireysel, yerel ve bölgesel pazarlara dayanan geniş bir ürün serisi sunmaktadır. Yerel pazarların farklı talep ve olanaklarına uygun yeni ürünler ve ya versiyonlar ve tatlar geliştirme becerisi Perfetti van Melle'nin başarısının anahtarlarından biridir.PerfettiPerfetti Van Melle'nin yenilikleri, ürün özelleştirme stratejisinin ve müşteri taleplerine duyarlılığının açık kanıtlarıdır. Pek çok Asya ülkesinde Alpenliebe yerel tercihlere uygun formül, ambalaj ve formatlarla üretilerek pazar liderliğini elde eden şekerleme olmuştur. Çok gelişmiş Avrupa pazarlarında ise, Perfetti Van Melle, bol çeşitlilik gösteren ve rahatlıkla ayırt edilebilen özelliklere sahip geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Bunlar arasındaki işlevsel sakızın bir benzeri, başlıca uluslararası rakiplerimiz tarafından henüz üretilememiştir. Grubun bir numaralı markası olan Mentos’un dağıtımı Amerika’da özel bir ürün yelpazesiyle yapılarak, pazarın özel potansiyelinden sonuna kadar faydanılmaktadır.Dünyaca ünlü yuvarlak Chupa Chups lolipopları dünyada tam 150 ülkede 40 ayrı çeşit lezzetiyle çocukları ve ebeveynlerini mutlu etmektedir.
Perfetti Van Melle, Mart 2001’de Perfetti SpA ve Van Melle B.V.’nin birleşmesi ile kurulmuş olup; bu iki şirket 1979’dan bu yana pek çok ülkede birlikte çalışmaktaydı. Daha sonra, 1991 yılında, Perfetti ortak çıkarları doğrultusunda Van Melle’in %37’lik hissesini satın aldı. Bu işlem, daha en başından kazançlı olacak ve Ocak 2001’de Perfetti’nin Van Melle’in tüm hisselerini almasına dek giderek güçlenecek bir ortaklığın henüz yalnızca ilk adımıydı. PVM, Temmuz 2006’da popüler Chupa Chups ve Smint markalarıyla tüm dünyada ünlenmiş bir aile şirketi olan İspanyol Chupa Chups’un %100 hissesini satın aldı. Bu satın alım Grubun şekerleme pazarındaki liderlik konumunu daha da güçlendirdi. Olgun ve gelişmekte olan pazarlardaki satış potansiyelini artırdı
Perfetti Van Melle Türkiye; güvenilirliği, dinamizmi, kalite yönetimi ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla sürekli gelişmeyi hedefleyen öncü bir şirkettir. Yoğun rekabetin yaşandığı sakız ve şekerleme sektöründe bizi zirveye taşıyan en önemli değerimiz çalışanlarımızdır. İnsan Kaynakları Yönetimi; şirket kültürü ve ana değerleri çerçevesinde, tüm çalışanların katılımını sağlayan, işbirliğine ve sürekli iyileştirmeye dayalı bir sistem oluşturmayı ve PERFETTI VAN MELLE çalışanlarının profesyonel ve kişisel gelişimlerini desteklemeyi amaçlamaktadır.
Perfetti Van Melle Türkiye İnsan Kaynakları olarak; görevimiz:Şirket stratejilerinin gerçekleştirilmesinde ve başarıyı yakalamamızda en önemli kaynağımız olduğuna inandığımız çalışanlarımıza yönelik insan kaynakları uygulamalarımızı çağın gerekleri doğrultusunda sürekli geliştirerek, İnsan Kaynakları stratejimizin, şirket hedef, politika, ve stratejileriyle sürekli bir uyum içerisinde olmasını ve İnsan Kaynaklarının etkin ve verimli şekilde kullanılmasını sağlamaktır.

“Perfetti Van Melle Türkiye ailesi olarak, çalışanlarımızın kendilerine değer verildiğini hissetmelerinin ve motive edilmelerinin önemli olduğuna inanıyoruz; adil bir ücret paketinin çalışanlarımız için büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu biliyoruz. Ücretlendirme ve Yan Haklar politikamız, şirketimiz hedeflerine ulaşması için gerekli yetkinliklere sahip yetenekleri çekmek, bağlılıklarını sağlamak ve çalışanlarına görev ve sorumluluklarıyla uyumlu bir ücretlendirme yapısı yürütmektir.   Çalışanlarımıza sunmuş olduğumuz olanakların güncelliğini kontrol etmek ve piyasadaki konumumuzu görmek amacıyla her yıl piyasa ücret araştırmalarına katılır, ekonomik göstergeler doğrultusunda gözden geçiririz.   Esnek Yan Hak uygulamamız ile çalışanlarımızın bireysel isteklerine ve gelişim ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yan hak paketlerini kendilerinin oluşturmasına olanak tanıyoruz.”

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3600TL olsa da satış müdürü maaşları  13800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3600TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3900TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3000TL-9700TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4800 TL dir. Mühendis maaşları 4800TL den başlayıp 15500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3100-12800 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2250TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme