PEPPERS&ROGERS MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

PEPPERS&ROGERS MAAŞLARI

PEPPERS&ROGERS MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Peppers & Rogers Group, Yönetici Ortak olarak bünyesine katılan Tunç Akyurt ile kadrosunu güçlendiriyor
2003 yılından bu yana  Türkiye'nin önde gelen kurumlarına danışmanlık hizmetleri veren Peppers & Rogers Group, Yönetici Ortak olarak bünyesine katılan Tunç  Akyurt ile kadrosunu güçlendiriyor.  Akyurt, finans sektöründeki deneyimini Peppers&Rogers  Avrupa,  Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'ne de taşıyacak.

Dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden Peppers&Rogers Group,  Türkiye'deki 11. yılında yoluna güçlenerek devam ediyor. Şirket, finans sektörünün deneyimli isimlerinden Tunç  Akyurt'u Finans Sektöründen Sorumlu Yönetici Ortak olarak kadrosuna kattı.  Akyurt, Peppers&Rogers'ın  Türkiye,  Avrupa,  Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'nde finansal hizmetler sektöründen sorumlu olacak.

1989 yılında İstanbul Erkek Lisesi'ni birincilikle bitiren Tunç  Akyurt, 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ardından ABD'de  Virginia Tech Üniversitesi'nden Yönetim Mühendisliği üzerine master derecesi aldı. Kariyerine ABD'nin en büyük 10 bankasından biri olan Capital One'da başladı. Buradaki görevinin ardından  Türkiye'ye dönerek yönetim danışmanlık firması McKinsey & Company'de kıdemli danışman olarak çalıştı. Ardından  Finansbank'ta bireysel bankacılık, kredi kartları ve uluslararası iş geliştirme alanlarında üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.  Akyurt, Peppers&Rogers'a katılmadan önce son olarak  Akbank'ta strateji, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), ürün ve kanal geliştirme, bankasürans ve ekonomik araştırmalardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.
Müşteri arasında Ford ve DaimlerChrysler’in de bulunduğu Peppers & Rogers Grup Danışmanlık şirketi, Türk şirketi directCom'la ortaklık kurdu. Peppers & Rogers Grup Kurucu ortağı Don Peppers, ‘‘Türkiye gibi ekonomik krizin olduğu ülkelerde şirketler daha yaratıcı olur, biz şirketlerin yaratıcılığını artıracağız’’ dedi.Dünyaca ünlü yönetim gurusu Don Peppers, ekonomik krizin yaşandığı ülkelerde şirketlerin daha yaratıcı olduğunu ve müşterileriyle ilişkilerinde daha parlak yöntemler geliştirdiklerini söyledi. Türk şirketi directCom'la ortak olarak kurulan Peppers&Rogers Group İstanbul Ofisi'nin açılışı öncesi sorularımızı yanıtlayan Peppers, ‘‘Türkiye'deki şirketler müşteri ilişkileri yönetimini (CRM) uygulamada bir çok ülkeye göre daha ileri olmak zorunda, ancak şirket yönetiminin diğer alanlarında yakalanan başarı bu alanında yakalanamamış’’ dedi.Ahmet Pura’nın başında bulunduğu Türk şirketi directCom'la 2 yıl süren bir işbirliği sonucunda ortak olmaya karar verdiklerini vurgulayan Peppers, ortaklığın Türkiye ile sınırlı kalmayacağını, Türkiye merkez olmak üzere Güneydoğu, Doğu Avrupa ve Ortadoğu'nun da çalışma alanları içine gireceğini söyledi. Türk şirketlerine uluslararası rekabet alanında yardımcı olacaklarını söyleyen Peppers, şöyle devam etti: ‘‘Türkiye'de ve bölgede büyük bir potansiyel var. Türkler iyi girişimci. Özellikle finans yönetiminde çok başarılı adımlar atıyorlar. Türk insanı yeniliğe açık. Sektörümüzde çalışan insanlar son derece yetenekli ve parlak. Ortağımız directCom, bölgeyi ve Türk şirketlerinin, Türk insanının yapısını çok iyi biliyor. Birlikte çok güzel işler yapacağız ve bölgenin potansiyelini yaratıcı tarzda devreye sokacağız.’’Peppers, iyi bir CRM için gelişmiş bir teknoloji kullanmanın yetmeyeceğini, asıl önemli olan noktanın teknoloji yönetimi olduğunu söyledi. Bilişim şirketlerinin her geçen gün daha hızlı ve geniş kapasiteli çözümleri devreye soktuğunu ve bu çözümlerin şirketlere maliyetinin her geçen gün düştüğünü hatırlatan Peppers, şunları söyledi:‘‘Ancak CRM ile teknoloji farklı şeydir. Yöntemi sağlam olmayanlar CRM'den sonuç alamaz. Biz de tam bunun için varız. CRM'i etkin kullanmanın yöntemini öğretiyoruz. Satış yapmak için müşterinin istek ve ihtiyaçlarını doğru tespit etmek gerek. Müşteriye uygun hizmet ve malın uygun yöntemle sunulması için gereken stratejiyi biz oluştururuz.’’Türkiye örnek ülkeTürk şirketi directCom'la ortaklık kurarak İstanbul'da bir yönetim danışmanlığı şirketi kuran Don Peppers, Türkiye'yi, ‘‘Dünyaya model olacak ülke’’ olarak tanımladı. Türkiye'nin laik bir İslam ülkesi olarak liberal demokrasiyi uyguladığını vurgulayan Peppers, ‘Laiklik, İslam, liberal ekonomi, parlamanter demokrasi, bunlar bir araya geldiğinde Ortadoğu’da model olacak bir ülke ortaya çıkıyor'' dedi.İş potansiyeli açısından da Türkiye'nin müthiş bir ülke olduğunu söyleyen Peppers, sadece Türkiye'nin değil, Ortadoğu ve Doğu Avrupa'nın da müthiş bir potansiyele sahip olduğunu vurguladı.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme