ÖZTIRYAKILER MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

ÖZTIRYAKILER MAAŞLARI

ÖZTIRYAKILER MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Öztiryakiler, mutfak ekipmanları sektöründe, Türkiye’nin ilk imalatçı firmalarından biri olarak 1958 yılında kurulmuştur. Kuruluşunun ilk dönemlerinde 50 m²’lik bir atölyede imalat yapan Öztiryakiler, bugün 149.500 m² kapalı üretim alanında, 10 grup şirketinde 1300 çalışanı ile hizmet vermektedir.

Türkiye’de 4 Bölge Müdürlüğü, 60 bayii, 64 yetkili servisi ile yaygın bir pazarlama ve satış sonrası hizmet servis ağına sahip Öztiryakiler, endüstriyel mutfak sektöründe iç piyasada lider durumundadır. Yurt dışı pazarda ise, 5 kıtada 100'ü aşkın ülkede dağıtım kanalları ve yetkili servisleri ile hizmet vermekte olup sektöründe dünyada ilk 15 firma arasındadır.

Rusya ve Kazakistan’da satış-pazarlama ve proje ekiplerinin bulunduğu showroom ve depoları ile yine Rusya’da 10 bin m² alanda üretim yapan tesisi bulunmaktadır. Öztiryakiler, üretim teknolojileri ve makine parkı ile sektörde dünyada bilinen en ileri uygulamalara ve üretim teknolojilerine sahiptir. Ar-Ge, Ür-Ge, mühendislik birimleri, güçlü laboratuvarı ile ürün-süreç geliştirme çalışmalarına ilişkin proje tasarımı ve uygulamaları, teknik üniversiteler ve Tübitak destekli yürütülmektedir. Özgün tasarım, yenilik niteliği taşıyan ürün ile ürün özellikleri konusunda endüstriyel tasarım tescil, faydalı model ve patent çalışmalarında Türk Patent Enstitüsü’nden, sektörde en çok belgeli firmalardan biri olarak ödülü bulunmaktadır. Öztiryakiler, hotel, restaurant, cafe (HoReCa) başta olmak üzere, pastane grupları, askeri mutfaklar, mobil arazi mutfakları ve ekipmanları, hastane ekipmanları, okul ve fabrika mutfakları gibi endüstriyel mutfak sektörü alanında; saklama, hazırlık, pişirme, taşıma ve servis ekipmanları ürün gruplarında, 4750'yi aşkın ürün çeşidi ile mutfakların projelendirilmesi, kurulması, eğitimlerinin verilerek işletmeye açılmasına kadar tüm süreçlerin planlamasını, üretimini ve servis desteğini sağlar.

Öztiryakiler tarafından üretimi yapılan, başta cihazlar olmak üzere ürünler, firma bünyesinde ve dış kaynaklı laboratuvarlarda uluslararası sertifikasyon merkezleri tarafından testleri yapılarak belgelendirilmiştir. Avrupa bölge pazarı için CE, Amerika için ETL ve NSF, Rusya için EAC (Gümrük Birliği Sertifikası) başta olmak üzere, ürünlerin uluslararası pazara satışı konusunda diğer ulusal ve ihracat pazarında geçerli olacak 2000’i aşkın ürün ve ürün grubu için sertifika sahibidir.

1998’de ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi ile ürün ve yönetim sistemini belgelendiren Öztiryakiler, uluslararası pazara kendi özgün markası ile ürün satan firmalardan “10 yılda 10 dünya markası yaratma” projesi kapsamında kurumsal yönetim esasları dahilinde, marka performansı sağlayabilecek firmalara dış ticaret müsteşarlığı tarafından TURQUALTY sertifikası ve ikinci 5 yıllık dönem onayı verilen ilk 34 firmadan biridir.

Merhum Muharrem Öztiryaki çalışma hayatına, 1930’lu yıllarda Gerede’de bulunan 50 m²’lik bir dükkanda çaydanlık, bakraç ve yemek tepsileri imalatı yaparak başlamıştır. 1945 yılında İstanbul Bakırcılar Çarşısı’nda açtığı ilk dükkanla Gerede’de bulunan atölyesini İstanbul’a taşımış ve 1958’de “Muharrem Öztiryaki ” markasını İTO’ya tescil ettirmiştir. İleriki yıllarda işleri devralan Aydoğan ve Yusuf Öztiryaki’ye, Tahsin Öztiryaki de dahil olmuş; bilgi ve tecrübelerini birleştiren kardeşler Öztiryakiler’i günümüze taşıyan adımları atmaya başlamışlardır.

Yıllarca mutfak sektörünün dünyadaki gelişmelerini takip ederek üretim kapasitelerini ve ürün çeşitliliklerini artıran Öztiryakiler, 1973’te kolektif şirket 1982’de de anonim şirket olmuştur.1977 yılında ihracata başlamış, 1980’de de bir ilke daha imza atarak Türk ordusu için 110 cm. çapındaki ilk helvane tencereyi üretmiştir. Endüstriyel mutfak sektörünün ilk üretici firmalarından biri olan Öztiryakiler, “bacasız sanayi” olarak adlandırılan turizm sektörünün dünyadaki hızlı gelişimini öngörüp, 1980 yılından itibaren gazlı ve elektrikli endüstriyel mutfak cihazlarını üretmeye başlamıştır. Geniş ürün yelpazesi ile otel mutfaklarının; ardından hastane, okul, fabrika, şantiye, tatil köyü, bar, pastane, fast food, askeri mutfaklar gibi yoğun üretimin olduğu yerler ile bireysel kullanımın söz konusu olduğu ev mutfakları gibi birçok mutfağın ihtiyaçlarını karşılamıştır.

Yüksek performanslı iklimlendirme elemanları sayesinde zorlu arazi ve iklim koşullarında çalışabilen, maksimum faydalı konteyner ürünler ile endüstriyel mutfağın hazırlık, pişirme, servis, taşıma, bulaşıkhane gibi tüm aşamaları için üretim yapan Öztiryakiler, 2000’li yılların başından beri yurt dışında da tamamladığı anahtar teslim projeler ile dünya pazarında örnek gösterilecek bir noktaya gelmiştir. Bu pazardaki satışının % 95’ini OZTİ “Türk Malı” adı ile yapan Öztiryakiler,’in Dubai, Şeyşel Adaları, Maricus Adaları, Avusturalya, Çin, Gana, Nijerya, Malta, Libya, Türkmenistan gibi birçok ülkede, kaliteli endüstriyel mutfak ihtiyacını karşıladığı müşterileri vardır. 1998’de ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi ile ürün ve yönetim sistemini belgelendiren Öztiryakiler, ürünlerinin % 70’lik bir kısmını 5 kıtada 100'ü aşkın ülkeye ihraç etmektedir. İhracat yaptığı ülkeler için gerekli kalite sertifikalarını prosedürler doğrultusunda alan Öztiryakiler’ in, Avrupa bölge pazarı için CE, Amerika için ETL ve NSF, Rusya için Gost başta olmak üzere, ürünlerin uluslararası pazara satışı konusunda diğer ulusal ve ihracat pazarında geçerli olacak 2000’i aşkın ürün ve ürün grubunu kapsayan kalite belgeleri bulunmaktadır.

2015 yılı itibariyle 4 bin 500’ü aşkın ürün çeşitliği, bin 300 çalışanı, İstanbul, Antalya, Rusya ve Çorlu’da bulunan toplam 130 bin m2’lik teknolojik üretim tesisi ile sektörünün dünyadaki temsilcisi olan Öztiryakiler; 10 grup şirketi, yurt çapında 4 bölge müdürlüğü, 50 bayii, Merkez Satış Sonrası Hizmet Müdürlüğü’ne bağlı Türkiye’de 80, yurtdışında ise geniş satış ve servis ağı ile uluslararası pazarda ilk 15 firma arasındadır.

Dünyanın en gelişmiş teknik niteliklerdeki makine-teknoloji parkına sahip Öztiryakiler, sertifika, ehliyet ve yetki belgesine sahip 250’yi aşkın yetkili teknik servis personelinin eğitimini, her yıl düzenlediği ürün teknik eğitimi ile desteklemektedir.

Proje ve iyileştirme çalışmalarını, bünyesindeki mühendislik ekiplerinin yanında üniversitelerle, yurt içi ve yurt dışı özel Ar-Ge kuruluşları ve Tübitak desteği ile yürüten Öztiryakiler, 10 yılda 10 dünya markası yaratma projesi kapsamında, kurumsal yönetim esasları dahilinde, marka performansı sağlayabilecek firmalara dış ticaret müsteşarlığı tarafından TURQUALTY sertifikası ve ikinci 5 yıllık dönem onayı verilen ilk 34 firmadan biridir. Ayrıca, yurt içi ve yurt dışında taşıdığı misyonun sorumluluğu ile yılda ortalama 20 civarında yabancı fuara katılım gerçekleştirmekte, müşteri talep ve beklentilerini bölgesel, kültürel ve demografik yapıları itibariyle de analiz etmektedir.
Misyonumuz

Tüm çalışanlarımızla;
Müşteri Beklentilerini maksimum seviyede karşılamak.
Kalitede ve hizmette süreklilik temin etmek.
Topluma ve çevreye sürekli bir katma değer sağlamak.

Vizyonumuz

Sektörde dünyada ilk 10'da olmak.
İnsan Kaynakları Politikamız


Öztiryakiler önce insan anlayışını ilke edinmekle birlikte kalitenin, sürdürülebilir rekabetin ve istikrarlı büyümenin mutlu çalışandan ve kaliteli işgücünden geçeceğinin savunucusudur. İnsan Kaynakları politikamızın başlıca hedefi, çalışanlarının motivasyonunu yüksek tutmak, kuruma bağlılıklarını güçlendirerek verimli süreçlerin ortaya çıkmasını sağlamak, şeffaflık prensibine uygun bir şekilde her türlü görüş ve fikrin paylaşılmasına olanak sağlayarak, çalışanlarına rahat, huzurlu, aile sıcaklığını yaşayacakları bir iş ortamı oluşturmaktır.

Başarı için; Ürün ve hizmet kalitesinin yanında, nitelikli personeli bulmak, mevcut personelin teknik ve davranışsal yetkinliklerini geliştirmesini sağlayarak, çağdaş insan kaynakları yönetim sistemleri ile kaliteyi devamlı kılmak temel ilkelerimizden biridir. Dünya üzerindeki en kıymetli varlığın insan olduğunu hiçbir zaman unutmamakla birlikte %2 gibi düşük bir turnover ile çalışmanın yalnızca aidiyet duygusuyla oluşabileceğini ve bu duygunun maddi manevi doyuma ulaşmadan gerçekleşemeyeceğinin farkındayız ve haklı gururunu yaşıyoruz. Ar-Ge, teknoloji, üretimdeki yenilikçi anlayışımız, doğru yatırımlarımız nasıl bizi yarım asırdan fazla zirvede tutuyorsa nitelikli işgücünün bizi fark etmesini sağlayarak ve bünyemizdeki çalışanlarımızı, yetişmiş işgücümüzü Öztiryakiler çatısı altında tutarak, daima ülkemize ve sektörümüze yüksek katma değer sağlayacağız. İnsanı hiçbir zaman ikinci planda tutmayan bir anlayışla ÇALIŞANLARIMIZIN TİRYAKİSİYİZ.
Personel Seçme ve Yerleştirme


Seçme ve Yerleştirme sürecimizin temel amacı; yaratıcı, dinamik, kendisini ve işini geliştirme potansiyeline sahip, değişime açık, takım çalışmasına yatkın, şirket kültürümüzü benimseyip sahip çıkabilecek adayları aramıza katmaktır. Seçme ve Yerleştirme sürecindeki ana ilke; şirketimize ve çevreye katma değer sağlayacak, işin gerektirdiği yetkinliklere sahip, kişilerin hiçbir ayrım yapılmadan, eşit şans verilerek seçilmesidir. Seçme ve Yerleştirme prosedürümüz ırk, dil, din ayrımı gözetmeksizin adil bir şekilde uygulanır.


Yapılan başvurular, İnsan Kaynakları Bölümü tarafından incelendikten sonra, mevcut boş pozisyonlar çerçevesinde değerlendirilir. Başvurunun pozisyon için gereken nitelikleri sağlaması halinde adaylarla irtibata geçilerek, karşılıklı görüşme gerçekleştirilir. Görüşmelerimizi yapılandırılmış yetkinlik bazlı mülakatlar, yabancı dil ölçüm testleri ve kişilik testleri ile desteklemekteyiz.
Eğitim ve Geliştirme


Öztiryakiler “Sürekli Eğitim ve Gelişim” anlayışıyla, sürdürülebilir büyümenin en kıymetli unsuru olan insana yatırım yapmaktan geri durmayan, bütçe planları içerisinde eğitime daima önemli bir pay ayıran ve eğitimin çalışanlar ve şirketler üzerindeki etkisinin farkında olan bir kurumdur.

Eğitimler şirketimizin amaç ve hedeflerine katkı sağlayacak şekilde, çalışanlarımızın ihtiyaç duyduğu alan ve konularda planlanır ve bu planlar İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından takip edilir.

İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi

İlgili yasal mevzuatlara olarak, çalışanlarımıza İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri periyodik olarak verilmektedir.

Oryantasyon eğitimi

İşe yeni başlayan mavi ve beyaz yakalı çalışanlarımıza işyerine daha kolay adapte olabilmeleri için, kurum hakkındaki genel bilgilerin, iş ortamının ve iş ilişkisinde olacağı bölümlerin tanıtımının yapıldığı eğitim programımızdır.


İş başı eğitimi

Öztiryakiler’de yeni göreve başlayan personele ya da görev değişikliği yapılan personele ilk yöneticisi tarafından işe girdiği ilk hafta içerisinde işini yapabilmesi için gerekli temel bilgilerin verildiği eğitimdir.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Çalışanlarımızın bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmeye yönelik eğitimlerdir.

Mesleki Eğitimler

Çalışanlarımızın sorumlu olduğu işle ilgili bilgi ve ecerilerini arttırmaya yönelik eğitimlerdir.
Kariyer Planlama


Öztiryakiler’de kariyer yönetimi şirketimizin amaç ve hedeflerine de katkı sağlayacak şekilde insan kaynağı gereksinimlerinin belirlenmesi ve öncelikle kurum içinden bu yetkinliklere sahip adayların tespit edilmesi ve geliştirilmesine yönelik insan kaynağının planlanmasıdır.Öztiryakiler ailesine girdiğinizde, kişisel gelişim ve kariyer gelişiminize destek veren yapısı, kişiye kendini geliştirebilme ve yeni şeyler öğrenebilme imkânı sunması, aile ortamındaki sıcaklığı ve samimiyeti, değerlerine bağlı ve güncel uygulamaları takip eden yapısı sayesinde, çalışanlarına iyi bir kariyer fırsatı sunar.
Ücretlendirme


Ücret sistemi yapılandırılırken temel olarak adil, rekabetçi, yüksek performansı ödüllendirici olması ve ülke genel ücret seviyeleri ile ilişki içinde bulunması esas alınmıştır.

Maaşlar 12 ay üzerinden ödenmekte olup, ayrıca performans primleri ile desteklenir.
Çalışma saatleri


Şirketimiz hafta içi 5 gün (pazartesi - cuma ) saat 08:00- 18:00 aralığında çalışmaktadır. Haftasonu çalışma yapılmamaktadır.
İzinler


Çalışanlarımız ilgili şartları sağladıkları takdirde, yıllık izin, evlilik izni, ölüm izni, babalık izni ve ücretsiz izinlerini iş kanununda yer alan esaslar dahilinde kullanabilirler.
Yan Haklar


Çalışanlarımıza sağladığımız yemek ve servis olanaklarının yanında; evlenme yardımı, ramazan erzak yardımı, yılbaşı erzak yardımı gibi sosyal yardımlarımızla çalışanlarımıza destek vermekteyiz.
Performans DeğerlendirmeÖztiryakiler’de performans süreci, somut ve yetkinlikleri ölçmeye dayalı olduğundan oldukça objektiftir. Öztiryakiler, şirketin performansının çalışanlarının birey ve ekip olarak ortaya koydukları performansa bağlı olduğunun farkındadır ve bu sürecin tüm yıl boyunca etkin olarak yürütülmesi gerektiği anlayışını benimsemiştir. Performans değerlendirme yıl içerisinde bir defa olmak üzere Aralık ayında yapılır. Çalışanların 1 yıllık çalışması, verimliliği, yıl içindeki davranışları, bilgi ve tecrübesi değerlendirilir. Çalışanların performans düzeyi, kişisel kariyer planlarını oluşturarak, kendilerini çeşitli görevlere aday gösterebilmelerini sağlar ve ücretlerini etkiler.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3000TL olsa da satış müdürü maaşları  13000TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3500TL-8200TL, insan kaynakları maaşları 3200TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10500TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2900TL-9900TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7200TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4500 TL dir. Mühendis maaşları 4500TL den başlayıp 16500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3900-12400 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2000 ile 8500 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2000TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme