OTOKOÇ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

OTOKOÇ MAAŞLARI

OTOKOÇ MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Merhum Vehbi Koç’un 1928 yılında kurduğu, Koç Holding’in ilk otomotiv sektörü yatırımı olan Otokoç, aradan geçen 86 yıl boyunca birçok ilke imza attı. Her alanda kendini yenileyen ve geliştiren Otokoç, ilk günden bu yana aynı kaliteli hizmet anlayışı ile hizmet veriyor...

Koç Topluluğu’nun kurucusu merhum Vehbi Koç tarafından 1928 yılında kurulan Otokoç Otomotiv, Türkiye’nin lider otomotiv perakendecisi ve araç kiralama şirketidir.

Otokoç Otomotiv’in temelini oluşturan ve Koç Holding’in ilk otomotiv sektörü yatırımı olan Otokoç A.Ş.’nin temelleri “Ford Motor Company” acentalığının alınmasıyla Ankara’da atılmıştır.

Otomotivle ilgili tüm çözümleri tek çatı altında müşterileriyle buluşturan Otokoç Otomotiv, yeni ve ikinci el araç satışı, satış sonrası, toptan yedek parça ve aksesuar satışı, sigorta, finansman, araç koruma hizmetleri, günlük ve operasyonel araç kiralama hizmetleri sunmaktadır.

Kalite ve Hizmet Anlayışımız.
Kurulduğu günden beri; her zaman “Koşulsuz müşteri memnuniyeti” ilkesini ön planda tutan ve bu yaklaşımı ile 2004 yılında Ulusal Kalite Ödülü’nü almaya hak kazanan Otokoç; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Samsun, Konya, Eskişehir, Kütahya, Bursa illeriyle Tarsus ve Alanya ilçelerinde bulunan şubeleri ile hizmet veriyor, bir yandan da yeni yatırımlarla genişlemeye de devam ediyoruz.

Otokoç olarak, Ford ve Volvo markaları için toplam 800 çalışanımızla Türkiye genelinde 18 çağdaş Hizmet Noktasında hizmet veriyoruz. Gerek ticari gerekse bireysel müşterilerimize araçları ile ilgili her türlü hizmeti ve çözümü tek çatı altında sunuyoruz. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye’de satılan her 10 Ford aracın 3 tanesini biz satıyoruz. Her yıl servislerimizde 200.000’den fazla araç misafir ediyoruz. Yeni araç satışı, 2.el araç hizmetleri, araç kiralama, sigorta ve finansman çözümleri, araç koruma sistemleri ve danışmanlık hizmetlerini Koç kalitesi ve güvencesi ile sunuyoruz.

Çalışanlarımızı özenle seçiyor, gelişimin önemine olan inancımız ile sürekli eğitimler düzenliyoruz. Tüm tesislerimizi en yeni teknolojilerle destekliyor ve yeniliyoruz. Tek amacımız var: Müşterilerimize mümkün olan en iyi hizmeti sunmak...

Misyon
Rekabetüstü uygulamalarla müşteri, çalışan ve hissedara değer katarak sektörde öncü olmak için varız.

Vizyon
Faaliyet gösterdiğimiz her coğrafyada ve her işbiriminde lider olmak.

Değerlerimiz
- Müşteri odaklıyız
- Etik değerlere saygılıyız
- Topluma ve çevreye duyarlıyız
- Çalışanımıza değer katarız
- Hedef odaklıyız
- Öncü ve yenilikçiyiz

Kritik Başarı Faktörlerimiz
- Markanın gücü ve Tedarikçilerle olan ilişkiler
- İmaj ve Güvenilirlik
- İK uygulamaları
- Teknolojik altyapı
- Rekabet gücü & Hızlı reaksiyon
- Müşteri memnuniyeti
- Kurumsal yapı
- Finansal güç
Kalite Politikamız
Müşteri mutluluğu "1" numaralı kalite ilkemizdir.

Yönetimimiz, en mükemmelini hedefleyecek şekilde "Toplam Kalite'de Mükemmellik" ilkesi benimsenmiştir.Temel görevimizin, değerlerimizin ve ilkelerimizin uygulanmasında da Mükemmellik ilk hedefimiz olmalıdır. Müşteri mutluluğunu mükemmelleştirmek için, ürün ve hizmetlerimizin kalitesi en önemli önceliğimiz olmalıdır. Kalite seviyesini "Müşteri" belirler. Mükemmel Toplam Kalite' ye ulaşmanın en kısa yolu, çıkan sorunlara çözüm bulmak yerine sorunun çıkmasını önleyecek tedbirler almaktır. Şirketimizin bütün çalışmaları, müşteriye yönelik ürün veya hizmet sürecinin bir parçasıdır. Mükemmel Toplam Kalite' ye ulaşmak için tüm proseslerin sürekli olarak gözden geçirilmesi,iyileştirilmesi ve geliştirilmesi gereklidir. Bu gelişmeleri gerçekleştirmek için çalışanların fikir üretmeleri ve planlı şekilde faaliyette bulunmaları şarttır. Birbirimizin potansiyel müşterisi olduğunu düşünerek, her müşterinin en mükemmeli beklemeye hakkı olduğunu bilmemiz gerekmektedir.


Müşteri Başvuru Yönetim Politikamız

- Sorularınız, talepleriniz ve şikayetleriniz için 7 gün 24 saat, çağrı merkezimiz ve internet adresimizden bize ulaşabilirsiniz. (Çağrı Merkezi: 444 3 300 ve www.otokoc.com.tr)
- Başvurularınızın alınmış olduğu bilgisi internet sitemizden, çağrı merkezimizden belirlenmiş süreye göre verilmektedir.
- Başvurularınız herhangi bir ücret almadan, adil, tarafsız ve eşit olarak değerlendirilmektedir.
- Kişisel bilgileriniz kesinlikle hiçbir amaçla üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır.
- Şirket politikaları ile yasal uygulamalar çerçevesinde uygulanabilir çözümler sunmaya; ihtiyaçlarınızı karşılamaya ve haklarınızı her zaman korumaya özen göstermekteyiz.
- Sorularınız, talepleriniz ve şikayetleriniz kayıt altına alınarak çözüm önerileri ve alınan kararlar gerekçeleriyle açıklanır.
- Sizlerden gelen her türlü geri bildirimi, ürün ve hizmetlerimizin kalitesi ve iş süreçlerimizin iyileştirmesini sağlayacak şekilde değerlendiriyor; mükemmeli hedefleyerek müşteri odaklı bir yaklaşım benimsiyoruz.

Otokoç Müşteri Başvuru Yönetim Süreci İçin Tıklayınız.

İş Sağlığı, İş ve Çevre Güvenliği Politikamız
Kurduğumuz İş Sağlığı, İş ve Çevre Güvenliği Sistemi ile; İnsana ve Çevreye Değer Vermek; olgusundan yola çıkarak;

- Çevresel yükümlülüklerimizi yerine getirerek faaliyet göstermeyi,
- Çevresel kirlenmeyi önlemeyi ve çevresel performansı sürekli olarak geliştirmeyi,
- Çevreye olan saygımızı her noktada göstermeyi,
- Yürürlükteki İş Sağlığı, İş ve Çevre Güvenliği ile ilgili kanun, yönetmelik, mevzuat, standart ve diğer şartlara uymayı,
- Doğal kaynakları korumayı ve en verimli şekilde kullanmayı,
- Zararlı atık oluşumunu engellemeyi ya da miktarını azaltmayı,
- Sağlık bozulması ve yaralanmaları ile ilgili riskleri değerlendirmeyi,önleyici faaliyetler gerçekleştirmeyi ve böylelikle sağlığın korunması sağlamayı,
- Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin çevreye saygı bilincini artırıcı faaliyetlerde bulunarak bunları yaygınlaştırmayı,
- İş sağlığı, İş ve çevre güvenliği amaç ve hedeflerini oluşturup, gözden geçirerek sürekli iyileştirmeye katkıda bulunmayı,taahhüt ederiz.

İK Vizyonumuz
Otomotiv perakendeciliği sektöründe en fazla tercih edilen şirket olmak.

İK Misyonumuz
Otokoç'ta insan kaynakları vizyonumuz, çalışanlarımızın memnuniyetini sağlamak ve iş süreçlerimizi mükemmelleştirmek için çağdaş, adil ve tüm paydaşlarımıza katma değer yaratan İK sistemleri geliştirmek ve bunları uygulamaktır.

İK Politikamız
Otokoç olarak insan kaynakları politikamız, çalışanlarımızın memnuniyetini artırmak, gelişimlerini sürekli kılmak ve iş süreçlerimizi mükemmelleştirmek üzere, süreçlerde şeffaflık, çalışanlara adil yaklaşım, insan odaklı yönetim, tüm paydaşlarımıza katma değer yaratan insan kaynakları sistemleri geliştirmek ve uygulamaktır.

Performans Yönetimi
Otokoç çalışanlarının tümü, Performans Yönetim Sistemi’ne dahildir. Çok önem verdiğimiz ve tüm süreçlerimizin temelini oluşturan sistem sayesinde, işini kendi işi gibi benimseyen tüm çalışanlarımız; maddi ve manevi olarak tatmin olurken, müşterilerimize de en iyi hizmeti sunuyorlar. Otokoç'ta herşey çok şeffaf ve şirketimiz kazandıkça çalışanlarımızın da kazandığı bir altyapı oluşturduk. Çalışanlarımızın işlerinde yaşadıkları tatmin, müşterilerimize her birimimiz ve kadememizde sunduğumuz kaliteli, verimli ve güler yüzlü hizmetimizin de kaynağını oluşturuyor.Satış maaşları yeni çalışanlar için 3000TL olsa da satış müdürü maaşları  13000TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3500TL-8200TL, insan kaynakları maaşları 3200TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10500TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2900TL-9900TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7200TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4500 TL dir. Mühendis maaşları 4500TL den başlayıp 16500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3900-12400 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2000 ile 8500 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2000TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme