ORGANİZASYON DEPARTMAN MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

ORGANİZASYON DEPARTMAN MAAŞLARI

ORGANİZASYON DEPARTMAN MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Yönetim ve Organizasyon Bölümünü seçmeyi düşünen öğrenci adayları için bu meslek hakkındaki bilgileri,puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri sizler için bir araya getirdik değerli okurlarımız. İşte Yönetim ve Organizasyon Bölümü ve Mesleği hakkında ki bilgiler;

Yönetim ve Organizasyon Bölümü Tanıtımı:
            Açıköğretim fakültesine bağlı olarak 4 yıl eğitim verilen bu bölümde, işletmelerde yöneticilik yapacak elemanlar yetiştirilir.

Yönetim ve Organizasyon Nedir, Yönetim ve Organizasyon Ne İş Yapar, Yönetim ve Organizasyon Maaşları, Yönetim ve Organizasyon İş İmkanları, Yönetim ve Organizasyon İş Çalışma Alanları, Yönetim ve Organizasyon Mesleği Hakkında Bilgiler, Yönetim ve Organizasyon Bölümünün Geleceği, Yönetim ve Organizasyon Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Yönetim ve Organizasyon Bölümü Tercih Edilir mi, Yönetim ve Organizasyon Tanıtımı, Yönetim ve Organizasyon Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Yönetim ve Organizasyon Mezunları Ne İş Yaparlar , Yönetim ve Organizasyon Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Yönetim ve Organizasyon İş Bulma Durumu
Danışmanlık şirketi olan Glassdoor, gelecek vaat eden 10 mesleği sıraladı. İşte geleceği parlak 10 meslek   Veri Analisti: Geleceğin bilgi kaşifleri olarak adlandırılan mesleklerden bir tanesi olan veri analisti olmak sanıldığı kadar kolay değil. İyi bir veri analisti olmak için büyük veri setlerine erişebilme, sorgulama ve seçim ile...
Danışmanlık şirketi olan Glassdoor, gelecek vaat eden 10 mesleği sıraladı. İşte geleceği parlak 10 meslekVeri Analisti:
Geleceğin bilgi kaşifleri olarak adlandırılan mesleklerden bir tanesi olan veri analisti olmak sanıldığı kadar kolay değil. İyi bir veri analisti olmak için büyük veri setlerine erişebilme, sorgulama ve seçim ile bilgi kaşifliği yapabilme özellikleri aranıyor. Bunların yanı sıra, kullanıcılarınız ile etkin bir iletişim, iyi ve güçlü sezgiler de veri analistcisinde aranan özellikler.
Ortalama yıllık maaş: 116.840 dolar

Vergi Uzmanı:
Vergi uzmanları genel olarak vergi ile ilgili konularda görüş ve önerilerde bulunmak üzere istihdam edilir. Vergi ile ilgili tahakkuk ve tahsilata ait işlerle ilgili çalışırlar ve bu işlerde sorumlu olurlar. Ayrıca vergi dairesinde yapılacak her türlü işte de çalışabilirler.
Ortalama yıllık maaşı: 108.000 dolar

Çözüm Analisti:
Genellikle şirketlerin proje yönetimlerinde görev alırlar. Şirketlerin organizasyonlarında yaşanılabilecek aksilikleri ve sorunların çözümleriyle ilgilenirler.
Ortalama yıllık maaş: 119.500 dolar

Sözleşme ve Birleşme Uzmanı:
Kişi veya kurumlar için en iyi sözleşmeler hazırlarlar. Ayrıca yaşanılabilecek birleşmeler için en iyi sözleşme şartlarını belirleyip, hatasız bir birleşme sağlamaya çalışırlar.
Ortalama yıllık maaş: 125.000 dolar

Mobil Geliştirici:
Mobil teknolojiler hayatımızın o kadar vazgeçilmezi oldu ki, artık her şeye mobil cihazımızdan bakıyoruz. Geliştiriciler, mobil uygulamalar geliştirilmesi konusunda görevli olarak çalışırlar.
Ortalama yıllık maaş: 90.000 dolar

İnsan Kaynakları Müdürü:
İnsan kaynakları müdürü; işe alım, bordrolama, eğitim, kariyer yönetimi gibi konularda çalışır. İnsan kaynakları müdürü olarak çalışmanız için; iletişim, takım çalışması, planlama ve organizasyon özelliklerine sahip olmak gerekiyor.
Ortalama yıllık maaş: 85.000 dolar

Ürün Müdürü:
Ürün müdürü; kullanılabilir, değerli ve yararlı bir ürün bulmak için çalışır. İyi bir ürün müdürü; ürün, müşteri ve şirketten oluşan 3 ana unsura hakim olması gerekir.
Ortalama yıllık maaş: 106.680 dolar

Doktor Asistanı:
Doktor asistanı genel olarak; hastaya tedavi için gerekli alet ve malzemeleri hazırlar. Teknisyen ve tedavi malzemesi satın şirketlerle doktor arasında bilgi akışını sağlar.
Ortalama yıllık maaş: 97.000 dolar

Denetim Müdürü:
Şirketlerde kapsamlı bir risk analizi gerçekleştirmesini sağlar, kurumun amaç ve hedefleri ile uyumlu bir denetim planı oluşturur ve iç denetim kaynaklarını bu risk bazlı planlama çerçevesinde tahsis eder. Genel olarak şirketin işlerinin düzgün ilerlemesi için gerekli olan süreçlerden sorumludur.
Ortalama yıllık maaş: 95.000 dolar

Yazılım Mühendisi:
Hazırlanacak yazılım ile ilgili müşteri ilişkileri kurar, müşterilerden aldığı bilgiler doğrultusunda analiz yapar. İhtiyaca uygun tasarım yapar, programı yazar ve programı test eder. Yazılımı sorunsuz çalışır hale getirdikten sonra, gerekli durumlarda kullanım yönergesini hazırlayarak, kullanıcıın eğitilmesini sağlar.
Ortalama yıllık maaş: 95.000 dolar


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme