OPERASYON DEPARTMAN MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

OPERASYON DEPARTMAN MAAŞLARI

OPERASYON DEPARTMAN MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


2017 Bankacı Maaşları hakkında genel bilgiler yazımızın devamındadır.

Ülkemizde bankacılık sektörü oldukça gelişmiş bir sektördür. Bu sebepten dolayı bankacılık sektöründe çalışan sayısı da oldukça fazladır. Bankacı maaşları da kişilerin çalışma potansiyeline göre değişmektedir.
Bankacı olarak kariyer yapmak isteyenler bankacı maaşları ortalamasını merak etmektedir. Bankaların çalışanlarına verdiği maaş ortalaması değişiklik göstermektedir. Her banka kendi politikalarına göre çalışanlarının maaşlarını belirlemektedir. Bunun yanı sıra kamu bankalarında çalışan personellerin maaşları genel olarak özel sektöre göre daha fazla olmaktadır.

Bankacılık sektöründe çalışmak isteyen ve bu sektörde yükselerek kariyer yapmak isteyenler öncelikle bankaların maaşlarından dolayı tercihlerini belirlemeleri normaldir ancak bankaya ilk girişte maaşlar ilk sırada olmamalıdır. Çünkü bankalar çalışanlarının performansına göre değerlendirerek maaşlarında bazı ayarlamalar yapmaktadır. Bir personel çalışmalarında oldukça başarılı, diğer personellerle ilişkileri iyi ise maaşı da belirli aralıklarla bu performansına göre artacaktır. Aynı zamanda terfi alma şansıda bulunmaktadır.

Bankalarda çalışan gişe görevlisi olarak görev yapanlar ortalama olarak 1.500*2000 TL ortalama maaş almaktadır. Bu ücretin üzerine yemek parası, yol parası, kasa tazminatı gibi ücretler de eklenebilmektedir. Bankalarda uzman yardımcısı görevinde çalışanların ise maaşları daha da yüksek olmaktadır. Ortalama olarak maaşları 2.000TL’den başlamaktadır. Yukarıda belirtildiği gibi kişinin performansına göre maaşlarında daha da çok artışlar olmaktadır. Bu durum müdür ve müdür yardımcıları için de geçerlidir.

İçindekiler [gizle]
1 Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor
1.1 Bireysel Müşteri Temsilcileri Maaşları
1.1.1 Müfettişlik, iç denetçilik, uzman yardımcılığı Maaşları
1.1.1.1 Banka Şube müdürü Maaşları
1.1.1.1.1 Bölge ve Şube Koordinatörü Maaşları
Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor
Asgari ücretin 1404TL seviyesine gelmesinden sonra en alt düzey bankacının alacağı maaşta 1404TL olarak belirlenmiştir.  Bu maaş kimi bankalar için 1500TL seviyesine kadar çıkabilmektedir. Yeni yıl maaşların %10 gibi bir seviyede artmasını sağlamıştır. Özel bankalarda çalışan kişilerden bazıları devlet bankalarına göre daha yüksek maaşlar alabilmektedir. Kimi bankalar belli dönemlerdeki kazançlarını çalışanlarına bölüştürebilmektedir. Bu sayede 1500TL seviyesinde olan bankacı maaşları 2017 yılı için 1700TL seviyesine kadar çıkabilmektedir. Yani bunlarda hesaba katıldığında bankacı olan bir kişinin alacağı maaş 1750TL gibi bir rakamdan başlayıp 21000TL gibi bir rakama ulaşabilmektedir.

Bankalarda çalışan bazı kısımların maaşları şu şekildedir;

Bireysel Müşteri Temsilcileri Maaşları
Gişe asistanı, gişe görevlisi maaşlarından bir önceki kısımda bahsetmiştir. Genelde bireysel müşteri temsilcileri gişe görevlilerinden 200-250TL gibi daha yüksek maaş alabilmektedir. Kimi bankalarda bireysel müşteri temsilcileri gişe görevlilerinden çok daha yüksek maaş alabilmektedir. Yani bu fark 600-800TL arasında da olabilmektedir.

Müfettişlik, iç denetçilik, uzman yardımcılığı Maaşları
Bankalarda bu pozisyonlarda çalışan kişiler 2600TL ile 6100TL arasında maaş alabilmektedir. Elbette bu konuma ulaşmanız için ciddi bir çaba sarfetmeniz gerekecektir.

Banka Şube müdürü Maaşları
Bölge ve şube koordinatörlerinden sonra en yüksek maaş alan kişilerdir. Bu pozisyonda çalışan kişilerin 710oTL ile 15200TL arasında maaş almaktadır.

Bölge ve Şube Koordinatörü Maaşları
Bankacılık sektöründe en yüksek maaş alınan pozisyon olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Bölge veya şube koordinatörü pozisyonunda çalışan bir kişi 16000TL ile 22000TL arasında maaş alabilmektedir.
Bir operasyon memuru genellikle çalışan işletme bölümü doğrudan denetimi altında. Pozisyon bu tür ana rolü bütün bir operasyon ekibi, bir operasyon için idari destek sağlamak için yönetici veya şirketin ihtiyaçları ve kurulum bağlı bir yönetici ekip üyesi,. Operasyon elemanları ve sanayi alanları geniş bir çeşitlilik bulunmaktadır. Bazı insanlar bu pozisyonu olarak kabul yönetici sekreteri rolünü.

Operasyon katip onların günlük görevleri birçok rolleri ve sorumlulukları vardır. Örneğin, bazı katip öncelikle, tüm operasyon ekibi ya da raporlarını ve e-postalar, tebrik müşteriler ve zamanlama randevuları, telefonlara cevap mesajları alarak, yazma gibi idari görevleri odaklanmak işlemleri yürütme . Diğerleri departman toplantıları, etkinlikler ve gezileri, yanı sıra bazı hafif muhasebe görevleri organize sorumludur. En operasyonları katip için ana hedefi günlük işlemler ve prosedürler şirket sorunsuz olduğundan emin olmaktır.

Çoğu şirket operasyonları katip istihdam. Sanayi ve üretim şirketleri onları üst düzey yöneticileri ve yönetim ekibi üyeleri destek ve yardımda bulunmaya gerek. Onlar da finansal kurumlar, oteller, hastaneler, eğitim kurumları, devlet kurumları ve pazarlama şirketleri bulunmaktadır. Bazıları perde arkasında çalışmak, ve diğerleri üst düzey yöneticileri ve şirket çalışanları geri kalanı arasında kabzımal vardır.

Operasyonlar memuru işini genellikle genellikle mesai içerir saat, etrafında arama olmanın gerektirir. Bu kişi son dakikada acil veya acil sorunları için her zaman yürütme işlemleri için erişilebilir olmalıdır. Bazı işlemler katip bile kendi yöneticileri ile seyahat ve yürütme uzaklıkta iken diğerlerinin yetkili bir rol geride kalmak.

Birçok operasyon memuru iş sadece lise gerektiren diploması veya dengi ve temel bilgisayar bilgisi. Bu profesyonellerin çoğu, ancak, gibi diğer idari veya destek rolleri, deneyimi birkaç yıl var resepsiyonist veya yönetici asistanı . Çoğu şirket operasyonları katip belli bir tecrübe ve gerçek sektöründe profesyonel altyapıya sahip gerektirir. Sert beceri setleri ve deneyimi ile birlikte, katip bu tür güçlü kişilerarası, organizasyon ve iletişim becerilerine sahip olmalıdır. Onlar profesyonel tutum, güçlü iş ahlakı sahip ve sorumlu olmalıdır.

Operasyon katip birçok kariyer seviyeleri bulunur. Bazıları sadece işgücünün kalkış ve idari asistan rolü daha bürünüyor. Diğerleri onlarca yıllık deneyime sahip ve yürütme sırdaşı ve olarak düşünülen kişisel asistan . Bu pozisyonda aralıkları giriş seviyesi ücretinizden altı rakam, yıllık maaşları için ödeme aralığı.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme