OERLIKON MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

OERLIKON MAAŞLARI

OERLIKON MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


İK Politikamız
Şirketimiz, gelişen pazar, teknoloji ve insani değerlere paralel olarak insan gücünün geliştiği, işine, çevresine dolayısı ile temelde kendisine saygı duyan bireylerin çalışmaktan mutlu olabileceği, yaklaşan problemlerin önceden fark edilerek zamanında önlemlerin alındığı, stresten uzak bir çalışma ortamı oluşturmayı öncelikli amaç olarak değerlendirilmiş ve programının ilk sırasında bu amaca yer verilmiştir.


İşe Alım İlkelerimiz
Eleman seçimindeki temel ilkemiz, aradığımız niteliklere uygun ve yeterli personelin cezbinde ve seçiminde objektif yöntemlerden yararlanmak, adaylara eşit fırsat tanınmasını sağlamaktır.
İşe alım sırasında yaptığımız mülakatlarda verdiğimiz sözlere ve taahhütlere sadık kalmaya, etik kurallar içinde hareket etmeye özen gösteririz.
Aradığımız pozisyonun çalışma şartları zorunlu kılmıyor ise, başvuranlar arasında cinsiyet, yaş gibi ayrımcılığa asla girmeyiz.
Başvuranlar arasında seçim yaparken kişinin başvuru sırasında göstermiş olduğu ortak tanıdıklarımız, seçim kriterleri arasında hiçbir zaman birinci sırada yer almaz.
Başvuru yapan tüm adayları, seçim sürecinin her aşamasında bilgilendirmeyi amaç edinir, empatik hareket ederiz.

İşe Alım Sürecimiz
İhtiyacımız olan pozisyonları öncelikle, web sitemizde ilan ederiz. Ancak, gerektiği hallerde gazete ilanları, kariyer günlerine katılım gibi alternatif arama kanalları da kullanırız. Ayrıca , boş pozisyonlarımızı organizasyon içinde de yayınlayarak organizasyon içi başvuruları özendirerek, çalışanlarımızın kariyer yollarında ilerlemelerini destekleriz.

Personel seçim aşamalarımız:

Ön değerlendirme
İK Uzmanı ile ön mülakat
Psikoteknik test bataryalarının uygulanması
Gerekiyorsa yabancı dil testi
İK Yöneticisi ile son mülakat
Mesleki uygunluk için bölüm görüşmesi ve testler
İşe alım görüşmesi
İşyeri hekimi onayı

şeklindedir. Ancak, pozisyonun gerektirmesi halinde farklı mülakat teknikleri de (Panel Mülakat, vaka uygulaması gibi ..) uygularız


Oerlikon Kaynak Elektrodları ve Sanayi A.Ş.
1957 yılında İstanbul’da kurulmuştur.
1959 yılında İLK TÜRK ELEKTRODUNU üretmiştir.
Merkezi İstanbul'da, üretim alanları ise Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde yer almaktadır.


Magma Mekatronik Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Kaynak ve Kesme Makineleri ile Kaynak Otomasyon Sistemlerinin üretimi alanında Manisa Fabrikamızda 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren faaliyetini sürdürmektedir.


Mart Makina Ticaret A.Ş.
Oerlikon'un ürettiği ve ithal ettiği tüm ürünlerin yanında kaynak sektöründe kullanılan yardımcı malzemeler ve bazı hırdavat malzemelerinin satışını yapmaktadır.
Tuzla Tersaneler bölgesinde ve İzmit Merkezli olmak üzere 2 şubesi vardır.Hidrel Hidrolik Elemanlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.
20 yılı aşan deneyimiyle hidrolik, pnömatik ve otomasyon alanında mümessillik, ürün temini ve ürün satışı, mühendislik, sistem tasarımı, teknik danışmanlık, teknik eğitim, satış sonrası teknik servis hizmetleri, distribütörlük konularında hizmet vermektedir.
Türkiye genelinde 7 şubesi bulunmaktadır
ZAİMOĞLU HOLDİNG’de Çalışma Hayatı

ZAİMOĞLU HOLDİNG’de işe başlamak
İşe başlayan tüm adaylara eşit imkanlar ve gelişim fırsatları tanınır. Liyakat birinci plandadır, çalışanlara uzun vadeli bakılır ve onlarında uzun vadeli bakmaları beklenir.


ZAİMOĞLU HOLDİNG'de çalışmak neden özeldir?
Çalışanlarımızın memnuniyeti önemlidir. Memnuniyet ölçümlerini düzenli aralıklarla gözden geçirir, gerekli iyileştirmeleri olanaklar çerçevesinde gerçekleştirmeye özen gösteririz.


ZAİMOĞLU HOLDİNG'de eğitim
ZAİMOĞLU HOLDİNG grubu içerindeki şirketlerimizin başarısı , yılların getirdiği bilgi birikimine ve nitelikli işgücüne bağlıdır.Yenilikçilik ve Türkiye’de ilkleri başarmak en önemli özelliğimizdir. Özellikle OERLIKON KAYNAK ELEKTRODLARI VE SANAYİ A.Ş., ilk yerli elektrodu üretme başarısını göstermiş, kendi alanında hep ilkleri gerçekleştirmiştir. Bu üstünlüğümüzü pekiştirmek, her bir çalışanımızın iş yaşamı boyunca gerçekleştirmek zorunda olduğu bir görevdir. Bu nedenle çalışanlarımızın, kendilerini daha da fazla geliştirmeleri için gerekli olanakları yaratmak zorundayız. Geniş kapsamlı eğitim programlarımız ile tüm çalışanlarımızı sistemli bir şekilde destekleriz. Çalışanlarımızın yeni şeyler öğrenme ve kendini geliştirme istek ve gayreti olmadan başarılı olamayız. Çalışanlarımızdan beklentimiz aynı zamanda kendi kendine öğrenme yeteneklerini geliştirmeleridir.Oryantasyon süreci
İşe aldığımız her çalışanı , pozisyonuna uygun oryantasyon programından geçirir ve işe yerleştiririz.

Oryantasyon programı iki aşamalı uygulanır.

Birinci aşamada, başlangıç eğitimleri ile firmayı, organizasyonu ve süreçleri tanıtır, çalışma hayatı ile ilgili genel bilgiler veririz.Bu eğitimler daha çok işe ve firmaya uyumu amaçlar.

İkinci aşamada pekiştirme eğitimleri ile çalışanın üstlenmiş olduğu görevde başarılı olması için gerekli olan ilave eğitimleri veririz.Bu eğitimler kişi işe yerleştirildikten sonra belli bir süreçte devam eder.

Bunlara paralel olarak mesleki eğitimlere yönelik olarak hazırlamış olduğumuz eğitim modüllerini, kişi işe yerleştirildikten sonra pratik ve teorik olarak uygulayarak, mesleki gelişimlerini hızlandırırız.
Genel Başvuru

Sitemizde ilan ettiğimiz boş pozisyonlarımızı inceleyerek, özelliklerinize uygun olan pozisyon için başvuru yapabilirsiniz. Size uygun boş pozisyonumuz olmaması halinde genel başvuru yapmanız mümkündür. Genel başvurular eleman havuzumuzda saklanmaktadır. Özelliklerinize uygun bir pozisyon açılması halinde eleman havuzundan özgeçmişinize ulaşılacak ve sizinle iletişime geçilecektir.

Genel Başvuru için tıklayınız...Staj başvuruları

Üniversite öğrencileri için staj başvuruları
Grup şirketlerimizde üniversitelerin ön lisans, lisans ve yüksek lisans bölümlerinde eğitim gören öğrencilere staj olanağı tanınmaktadır. Staj programlarımızda öğrencilerin üniversitede aldıkları teorik bilgilerin uygulamalarını görmelerine yardımcı olmak ve iş yaşamı hakkında genel fikir sahibi olmaları amaçlanmaktadır. Stajyer alımları için başvuruların Nisan –Mayıs aylarında yapılması gerekmektedir.Staj süreleri projelerin yoğunluğu ve ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmektedir. Staj başvurunuzu aşağıdaki linki tıklayarak yapabilirsiniz Formu doldururken staj yapmak istediğiniz süre ve dönemi "Bu Formda Sorulmayan Ancak Bilinmesini İstediğiniz Diğer Özellikleriniz" bölümünde belirtmeyi unutmayınız.

Ticaret / Meslek Lisesi Öğrencileri için Mesleki Eğitim Stajı
3308 sayılı Mesleki Eğitim Yasası gereği Grup şirketlerimizde kontenjanları doğrultusunda Ticaret/ Meslek Lisesi öğrencilerine staj olanağı sağlanmaktadır.

Staj Başvurusu için tıklayınız....

Başvuru formunu nasıl dolduracaksınız?
Form içerisinde yanında kırmızı renkle * gösterilen tüm alanlar zorunlu alanlardır. Bu alanları boş bırakmanız halinde formunuzu kaydedemezsiniz.
Sayfaların altında yazan "Formu Kaydet" butonuna basılırsa bilgiler kaydedilir ve başvurunuz işleme alınır.

Özgeçmiş Bölümleri

Kişisel
Bu bölümde adresiniz,iletişim bilgileriniz gibi kişisel bilgilerinize cevap aranmaktadır. Fotoğraf eklerken .jpg ve .gif uzantılı olması gerektiği gibi büyüklüğünün de 30 KB’ı geçmemesi ve son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir

Genel
Bu kısımda doğum yeriniz, cinsiyetiniz, askerlik bilgileriniz gibi bazı bilgilerinizi girmeniz beklenmektedir.

Eğitim
Bu bölümde öncelikle eğitim durumunuzu belirleyip "ekle" butonunu tıklayarak mezun olduğunuz son eğitim kurumundan başlayarak geriye doğru ilk öğrenime kadar tüm eğitim bilgilerinizin girilmiş olması beklenmektedir. Eğer eğitiminize devam etmekte iseniz, kaçıncı sınıfta olduğunuzu belirtebilirsiniz.

İs Deneyimi
Bu bölümde öncelikle çalışma durumunuzu belirleyip geçmiş iş ve staj bilgilerinizi en sonuncudan başlayarak geriye doğru oluşturmanız beklenmektedir. Birden fazla iş ve staj bilgisi girmek mümkündür.

Yabancı Dil
Bu bölümde bildiğiniz yabancı dilleri okuma, yazma ve konuşma olarak 10 üzerinden puanlayarak belirtmeniz beklenmektedir.

Bilgisayar Bilgisi
Bu bölümde bilgisayar bilgi düzeyinizi bildiğiniz hazır programlar ve programlama dilleri olarak belirtmeniz beklenmektedir.

Katıldığı Eğitim/Kurs
Bu bölümde almış olduğunuz eğitim, kurs ve sertifika programlarının bilgilerini girebilirsiniz.

Hobiler
Bu bölümde ilgilendiğiniz alanlar, üyeliklerinizle ilgili bilgiler, varsa yayınlanmış eserleriniz ve aldığınız burs ve ödül bilgilerinin girilmesi beklenmektedir.

Sağlık Durumu ve Özel Bilgiler
Bu bölümde istenilen bilgilerin açık bir biçimde doldurulması çok önemlidir.

Bu Formda Sorulmayan, Bilinmesini İstediğiniz Diğer Özellikleriniz
Bu bölüm formda sorulmayan ancak bilinmesini istediğiniz bilgiler için serbest giriş yapabileceğiniz bir alandır.

Referanslar
Bu bölümde geçmiş iş deneyimlerinizden veya stajlarınızdan referans olarak verebileceğiniz akrabalarınız dışındaki kişilerin bilgisini oluşturmanız beklenmektedir. Birden fazla referans bilgisi oluşturmanız mümkündür. Maksimum 3 kişi bildirmeniz yeterlidir.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3400TL olsa da satış müdürü maaşları  13200TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8900TL, insan kaynakları maaşları 3150TL-9650TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3200TL-9400TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8400TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4400TL den başlayıp 15400TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12900 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8300 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2350TL ile 9900 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme