NOVO NORDISK MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

NOVO NORDISK MAAŞLARI

NOVO NORDISK MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


90 yılı aşkın süredir dünyayı değiştiriyoruz

Bugün tanıdığımız Novo Nordisk’in ardında 90 yıl önceye uzanan heyecan verici bir hikaye yatmaktadır. Hikayemiz, 1923 yılında kurulan Nordisk Insulinlaboratorium ve 1925 yılında kurulan Novo Terapeutisk Laboratorium adlı iki küçük Danimarka firmasının Kanadalı bilim adamları tarafından yeni keşfedilen, devrim niteliğindeki yeni insülin ilacını üretmesiyle başlar.

Novo Nordisk Tarihçe
Geçmişten güç alıyor, geleceğe bakıyoruz

İlk faaliyete geçtikleri günden itibaren Nordisk ve Novo firmalarının her ikisi de diyabetlilerin yararlanacağı ürünler geliştirmeye odaklanırlar. Kendi aralarında yoğun rekabet içerisinde olan bu iki firma alanlarının en iyi firmaları olur. Sonunda 1989 yılında birleşme kararı alarak, o tarihten bu yana diyabet tedavisi, hemofili tedavisi, büyüme hormonu tedavisi ve hormon replasman tedavisi alanlarında lider pozisyona sahip olan ve süratle büyümeye devam eden Novo Nordisk’i oluştururlar.

Günümüzde Novo Nordisk Tarzı; hastalar, çalışanlar, toplum ve yatırımcılar için sorumluluk taşımaktadır.

Gelecekte de Novo Nordisk’in kurucularının mirasını ileri taşımaya ve diyabeti değiştirmek için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Geçmişimiz bize bunun yapılabileceğini göstermektedir.
Novo Nordisk hakkında

Novo Nordisk olarak diyabetle mücadele ve diğer ciddi kronik hastalıkların önlenmesinde değişime yöne veriyoruz.

Novo Nordisk diyabet tedavisi alanında 90 yıllık yenilikçilik geçmişine ve liderliğe sahip global bir sağlık şirketidir. Kazanılan bu tecrübe ile Novo Nordisk, diğer ciddi kronik hastalıklardan olan hemofili, büyüme hormonu eksikliği ve obezite ile mücadele de hastalara yardımcı olmaktadır.

Genel merkezi Danimarka’da bulunan ve 75 ülkede yaklaşık 41,000 çalışanıyla faaliyet gösteren Novo Nordisk’in ürünleri 180’in üzerinde ülkede satışa sunulmaktadır.Şirket kültürümüz

Novo Nordisk Tarzı, kim olduğumuzu, nereye ulaşmak istediğimizi ve şirketimizi oluşturan değerleri açıklamaktadır. Her çalışan Novo Nordisk Tarzı’na uygun hareket etmeli ve bunun pratikte ne anlama geldiğini meslektaşlarının anlamasına yardımcı olmalıdır.

Novo Nordisk Tarzıİnsanlara yardım etme tutkusu

Novo Nordisk’in ardında 90 yıl önceye uzanan heyecan verici bir hikaye yatmaktadır.

Hikaye, Kopenhag Üniversitesi'nde görev yapmakta olan Nobel Ödüllü profesör August Krogh'un devrim niteliği taşıyan ve insülin adı verilen yeni bir preparatı üretmek için çalışmasıyla başlamıştır.

Novo Nordisk tarihçesi

 Novo Nordisk tarihçesi
Yönetim Prensibimiz

Novo Nordisk, “Temel Üçgen” prensibi ile yönetilmektedir. Bu, yaptığımız işi finansal, sosyal ve çevresel performansımızı karşılayacak şekilde yönettiğimiz anlamına gelmektedir. Şirket içerisindeki kararların alınmasında Temel Üçgen prensibi bir mercek görevi görmektedir.

Stratejik olarak şirketin sürdürülebilirliğine olan adanmışlığımız, paydaşların bağlılığı ve sürdürülebilir olarak yüksek seyreden performansı ile şirketimizi bugünün ortamında merkezde bulunan lider bir oyuncu haline getirmiştir.

2013 yılında Novo Nordisk, Corporate Knight’ın en sürdürülebilir Global 100 Kuruluş listesinde, Farmakoloji ve Biyoteknoloji endüstri grubunda en üst sıralarda yer almıştır.
Nordisk insülinleri Türkiye’ye ilk kez 1974 yılında gelmiştir. İki Danimarkalı şirket birleştikten sonra Novo Nordisk, 1991 yılında Türkiye’de bir ofis açmıştır.

1995 yılında ithalat ve dağıtım yapmak amacı ile Novo Nordisk Sağlık Ürünleri Tic. Ltd. Şirketi kurulmuştur.

Novo Nordisk’in Türkiye’deki merkez ofisi İstanbul’dadır; Ankara’da bir bölge ofisi bulunmaktadır. Şirketin yaklaşık 250 (2015 yılı verilerine göre) çalışanı bulunmaktadır. Yapılan aktivitelerin %85’i diyabet, %15’i şirketin diğer biyofarmasötik ürünleri ile ilgilidir. 2002 yılından beri Novo Nordisk Türkiye, şirketin ilaç geliştirmek için yaptığı dünya çapındaki klinik çalışmaların aktif bir parçası olmuştur. 2007 yılında Yakın Doğu Bölgesi merkezimiz İstanbul’a taşınmıştır.

Novo Nordisk, insan insülinleri, analog insülinler ve enjeksiyon sistemleri temin eden Türkiye’deki lider diyabet firmasıdır. 2001’de şirket ayrıca büyüme hormonu ürünleri, hormon replasman tedavileri ile birlikte kanama bozukluklarında kullanılan hemofili tedavisini de sunmuştur.


Organizasyon

Novo Nordisk yalnızca yenilikçi ve üstün ürünleriyle değil, mükemmelin peşindeki servis anlayışıyla da farklı bir yapının peşindedir. Şirketin yönetim yapısı bu dinamik hizmet anlayışı doğrultusunda yatay olarak planlanmıştır. Novo Nordisk Türkiye'de tüm dünyadaki Novo Nordisk şirketlerinde olduğu gibi demokratik bir yapılanma vardır.


Yönetim Kadrosu

Genel Müdür: Dr. Burak Cem

Diyabet İş Ünitesi Satış Direktörü: Serdar Kızılcık

Biyofarma İş Ünitesi Direktörü: Aslı Kurt

Klinik, Medikal ve Ruhsatlandırma İş Ünitesi Direktörü: Praful N.Chakkarwar

Finans İş Ünitesi Direktörü: Flemming Busch

Diyabet İş Ünitesi Pazarlama Direktörü: Utku Ocak

İnsan Kaynakları İş Ünitesi Direktörü: Emine Yeşil Güner

Pazar Erişim ve Kurumsal İlişkiler İş Ünitesi Direktörü:
20 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet göstermekteyiz. Yaklaşık 250 çalışanımızla diyabet tedavisi, hemofili tedavisi ve büyüme hormonu tedavisine ihtiyaç duyan hastaların yaşamlarını iyileştirme kararlılığıyla çalışmaktayız. Merkez ofisimiz İstanbul’da olup, Ankara’da da bir bölge ofisimiz bulunmaktadır.

Novo Nordisk Türkiye olarak, insülin ve cihaz portföyümüz ile, Türkiye’de yaklaşık 700.000 diyabetliye hizmet etmekteyiz. Yaptığımız aktivitelerin %85’i diyabet, %15’i şirketin diğer biyofarmasötik ürünleri ile ilgilidir. Şirketimiz 2002 yılından beri, Novo Nordisk’in ilaç geliştirmek için yaptığı dünya çapındaki klinik çalışmaların da aktif bir parçası olmuştur.

Novo Nordisk Türkiye’de kararları ve aksiyonları, finansal sonuçlarının yanında, topluma ve çevreye olan pozitif etkisini göz önünde bulundurarak almaktayız. Bu çerçevede, Novo Nordisk Türkiye olarak Türkiye’nin önde gelen bilimsel araştırma merkezleri ile ortak ARGE projelerine destek vermekte; diyabet, hemofili ve büyüme hormonu alanları ile ilgili olarak burslar ve değişim programları sağlamaktayız.

Novo Nordisk Türkiye çalışanı olarak hem hastalar hem de toplum için bir fark yaratıyoruz. Hastaların sağlıklarını ve üretkenliklerini korumalarını sağlamakla kalmıyor, bu kişilerin ailelerine ve topluma da yardımcı oluyoruz. Düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerle, diyabet tarama faaliyetleri, halk bilgilendirme toplantıları, sağlık mesleği mensuplarına yönelik eğitim seminerleri ve sağlık basınını diyabete odaklanmaya teşvik eden aktiviteler gerçekleştirmekteyiz. Hemofili farkındalığının artırılmasına da aktif katkıda bulunmaktayız.

Novo Nordisk Türkiye’de kişisel performans ve gelişime odaklanıyor, sağlıklı ve çalışanlarımızın bağlılığını artıran bir çalışma ortamı sağlıyoruz.


Çalışanlarımız;

Organizasyon hedef ve stratejileri ile kendi rol ve katkılarını anlarlar.
Yeni fırsatlar ararlar ve sürekli gelişimi sağlarlar.
Sosyal ve çevresel projelere katkıda bulunurlar.
Diyabeti Değiştirmek ve Hemofilide Olanakları Değiştirmek ile ilgili farkındalıklarını artırırlar.
Novo Nordisk, çalışanlarına “Hayat Değiştiren Kariyerler” sunmayı arzulamaktadır. Şirketin eğitim ve gelişim prensibi, tüm çalışanların bulundukları pozisyonun gereğini yerine getirebilecek yetkinliklere sahip olmalarını, gelecekte alacakları görevlere hazırlanmalarını ve potansiyelleri ölçüsünde en iyi şekilde kendilerini geliştirmelerini sağlamak şeklinde özetlenebilir.


Novo Nordisk Türkiye İK olarak hedeflerimiz;

Novo Nordisk Tarzı ile gurur duyacak ve bağlılık sergileyecek yetenekli bireyleri kurumumuza çekmek ve bünyemizde tutmak
Bireylerin hayat değişten kariyerlere sahip olabilmeleri için gerekli çalışma ortamını yaratmak
Çalışanlarımızı, potansiyellerini gerçekleştirmeleri için desteklemek ve böylece şirket olarak potansiyelimizin ötesine geçmek
Novo Nordisk’in “Hayat Değiştiren Kariyerler” konseptiyle sunduğu kariyer yolculuğu, kişisel farkındalık ve kişisel gelişim planlarını önceliklendirir ve kariyer gelişimine verilen önem organizasyon içinde görünür olarak desteklenir.
Fark yaratmak

Novo Nordisk, hayat değiştiren yenilikçi tedaviler geliştirerek diyabetin yanı sıra, hemofili gibi diğer kronik hastalıklar için tedavi çözümleri üretmektedir. Bağlılığı sağlayan bir şirket olmamızın temelinde, hastalara olan bağlılığımız yatmaktadır.

geri
75 ülkede 39,000’in üzerinde çalışan, profesyonel anlamda kendilerini Novo Nordisk’te hayat değiştiren bir kariyer sahibi olmaya adamıştır. Çalışanlar her gün, daha ileriyi hedeflemekte ve yeteneklerini başarmak için kullanmaktadırlar. Çalışanların bu gayretleri, çeşitli gelişim fırsatları ile ödüllendirilmektedir.

Novo Nordisk’te çalışmak, hayatını kazanmanın ötesinde fark yaratmaktır.

Sizin için olanaklar

Novo Nordisk, çalışanlarına dünyanın her yerinde fırsatlar sunan global bir firmadır. Çalışanlarımız araştırma ve geliştirmeden, üretim, pazarlama ve satışa kadar çok çeşitli birikim ve becerilere sahiptir.

Değer zincirimiz, sizlere farklı iş alanlarını tecrübe etme imkanı sunarak, kariyerinizi şirket içi ve dışı eğitimlerle de geliştirme olanağı sağlamaktadır.
geri
Performans yönetimi
Performans sistemimiz, Novo Nordisk’te performansı global olarak belirli bir standart doğrultusunda yönetmemizi sağlar. Novo Nordisk Tarzı’nın ayrılmaz bir parçası olan performans yönetimi, daha başarılı sonuçlar elde etmek ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bireysel hedeflerin iş hedefleriyle uyumlu hale getirilmesini sağlamaktadır. Net ve ölçülebilir hedefler konulduğunda herkes kendinden bekleneni bilmekte ve performansı değerlendirmek ve ödüllendirmek, yetenekleri tespit etmek ve yetiştirmek daha kolay hale gelmektedir.


Kişisel gelişim planları

Her Novo Nordisk çalışanının Kişisel Gelişim Planı (KGP) bulunur. KGP’niz, kariyeriniz için kısa ve uzun dönemli hedefler belirlemenizi sağlar. Gelişim planınızın ana başlıklarını oluşturmak ya da planınızı gözden geçirmek, güçlü yönlerinizi ve gelişim ihtiyacınızı tespit etmek amacıyla yöneticinizle yılda bir kez bir araya gelirsiniz. Hedeflerinize ve tercih ettiğiniz öğrenme tarzına uygun olarak, planınızda farklı aktiviteler yer alacaktır. Bu aktivitelere örnek olarak pozisyon rotasyonlarını, iş başı eğitimlerini, koçluk ve şirket içi/dışı eğitimleri verebiliriz.


Yetenek ve liderlik gelişimi

Novo Nordisk’te liderlik, önceliği yüksek bir konudur. Liderlik gelişiminin, kişinin hem kendisi hem de diğerleri hakkında, gerek sezgisel gerekse entelektüel olarak farkındalık düzeyini artırmasıyla bağlantılı olduğuna inanıyoruz. Bu farkındalık, kişinin kendi güçlü ve zayıf yönlerini, bu yönlerin diğerleriyle ilişkilerinde nasıl ortaya çıktığını anlamasıyla ilgilidir. Novo Nordisk yerel, bölgesel ve global yetenek ve liderlik programları sunmaktadır. Bu programlar kendi hakkınızda ve diğerleri hakkında farkındalık düzeyinizi deneysel egzersizler ve teorilerle artırmaya yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Novo Nordisk kültürü

Şirketimizin temelini oluşturun Novo Nordisk Tarzı, yenilikçi ve sorumlu kültürümüzü destekleyerek şirketimizin uzun dönemde büyümesini ve başarılı olmasını sağlar, tutku ile rekabetçilik arasında doğru dengeyi bulmamıza yardımcı olur.

Novo Nordisk Tarzı, vizyonumuzu, değerlerimizi ve Temel Üçgen Prensibine bağlılığımızı içerir; her zaman yeniliğe odaklı, sosyal, çevresel ve finansal açıdan sağlam yapımızı koruyan temeli oluşturur. Tarzımız, aynı zamanda çalışanlarımız için pozitif bir çalışma ortamı ve koşulları sağlar.

geri
Novo Nordisk’te çalışmaya başladığınızda şirket kültürümüzün kağıt üzerinde sözcüklerden ibaret olmadığını, her gün değerlerimizi yaşadığımızı tecrübe edeceksiniz. Çalışanlara inisiyatif verilen, uzlaşmacı ve kapsayıcı bir kültüre sahibiz. Kaliteye olan bağlılığımız ve yüksek etik standartlar konusundaki hassasiyetimiz, paydaşlarımız, hastalarımız ve topluma karşı sorumluluklarımızı yerine getirmenin ayrılmaz bir parçasını oluşturur.

Değerlerimizin, global olmakla birlikte yerel düzeyde de sahiplenilmesi ve yaşanması, esnekliği ve fikir çeşitliliğini teşvik etmektedir.

Harekete geç

Her yıl binlerce Novo Nordisk çalışanı, sosyal sorumluluğumuzu yansıtan ve bulunduğu topluma yardımcı çok çeşitli yaratıcı ve iddialı faaliyetler için gönüllü olmaktadır. Çalışanlarımız, ücretsiz diyabet taramalarından, dünyanın riskli bölgelerinde ilaç ikmal hatlarının açık tutulmasına kadar farklı alanlarda Novo Nordisk’in değerlerini daha geniş kitlelere götürmekte ve kronik hastalığı olan insanlar, aileleri ve onlara destek olanlar için yaşamın nasıl olduğu konusunda farkındalığı artırmaya yardımcı olmaktadır.

Başarılı bir şirket

1923 baharının ilk günlerinde, Novo Nordisk’in kurucuları tarafından üretilen insülin ilk kez hastalara verilmeye başlandı. O zamandan bu yana uzun bir yol kat ettik. Çığır açan yenilikler dünyanın her yerinde milyonlarca diyabet, hemofili ve büyüme bozukluğu olan hastaların yaşamını daha iyi kılmakta ve Novo Nordisk’in tedavi edici proteinler alanında dünya liderlerinden biri olarak tanınmasına yardımcı olmaktadır.

Kronik hastalıklardan etkilenen insanlara yardımcı olmaya devam edebilmemiz için şirketimiz hem karlı hem de sorumlu bir biçimde büyümeye ihtiyaç duymaktadır. Biz bu yaklaşımı Temel Üçgen Prensibi olarak adlandırıyoruz. Temel Üçgen Prensibi, Novo Nordisk’in bireyler, toplum ve yatırımcılar için değer üretirken aldığı her kararda finansal, toplumsal ve çevresel etkiyi dikkate alması anlamına gelmektedir.
Novo Nordisk Tarzı ile Çalışmak

İşlerin günlük işleyişinde Novo Nordisk Tarzı bize yol gösterir. Bizim kim olduğumuzu, nereye varmak istediğimizi ve bizi ayırt eden değerleri tanımlamaktadır. Ne iş yaptığımız veya nerede çalıştığımızdan bağımsız olarak, Novo Nordisk Tarzı, tüm çalışanlar için yön gösterir. Hepimiz Novo Nordisk Tarzı’na uygun olarak aksiyon almakla ve iş arkadaşlarımızın Novo Nordisk Tarzı’nı anlamalarını sağlamakla sorumluyuz.

yakın
Novo Nordisk Tarzı Bizim Tarzımız

1923'te Danimarkalı kurucularımız diyabeti değiştirmek için bir yolculuğa çıktılar. Bugün, dünya çapında binlerce çalışan olarak diyabet hastalığını önlemek, tedavi etmek ve hastalığın çaresini bulmak için bu yolculuğa tutku, yetenek ve bağlılıkla devam etmekteyiz.

Hedefimiz diyabet alanında liderliğimizi güçlendirmektir.
Hemofili ve fark yaratabileceğimiz diğer ciddi kronik rahatsızlıklara dair olasılıkları değiştirmek istiyoruz.
En önemli katkımız, yenilikçi biyolojik ilaçları bulmak, geliştirmek ve onları dünyanın dört bir yanındaki hastalar için erişilebilir hale getirmektir.
İşlerimizi büyütmek ve rekabetçi finansal sonuçlar elde etmek, hastalarımızın daha iyi hayatlar sürmesine yardım etmemize, hissedarlarımıza çekici bir geri dönüş sağlamamıza ve toplumumuza katkıda bulunmamıza izin veriyor.
İş felsefemiz finansal, sosyal ve çevresel hususları dengeleme üzerine kuruludur; biz buna “Temel Üçgen Prensibi" diyoruz.
Biz, açık ve dürüst, hırslı ve sorumluluk sahibi ve herkese saygı ile yaklaşırız.
Çalışanlarımızın potansiyellerini gerçekleştirmesi için fırsatlar sunarız.
Kalite ve iş etiğinden asla ödün vermeyiz.
Her gün, zor kararlar verirken hastalarımız, çalışanlarımız ve hissedarlarımız için uzun dönemde neyin en iyi olduğunu düşünürüz.

Bu Novo Nordisk Tarzı’dır.
Temel Unsurlar

“Temel Unsurlar”, Novo Nordisk Tarzının uygulamada nasıl olduğunu anlatan 10 maddedir. Temel Unsurlar, yöneticilerin ve çalışanların, bağlı oldukları birimlerinin Novo Nordisk Tarzı ile ne derece uyumlu çalıştığını değerlendirebilmeleri için oluşturulmuştur. Bu nedenle Temel Unsurlar, Novo Nordisk Tarzı’nı tanımlayan düşünce sistemi ve değerler ile uyumlu çalışmamız için alabileceğimiz aksiyonları tanımlamada önemlidir.

yakın
Hasta odaklı iş yaklaşımı ile değer yaratırız.
Hırslı hedefler koyarız ve mükemmellik için çaba gösteririz.
Finansal, çevresel ve sosyal performansımızdan sorumluyuz.
İş ortaklarımızın yararı için yenilik sağlarız.
Başlıca iş ortaklarımız ile iyi ilişkiler kurarız ve bunu sürdürürüz.
Herkese saygılı davranırız.
Bireysel performans ve gelişime odaklanırız.
Sağlıklı ve bağlılığı sağlayan bir çalışma ortamına sahibiz.
Çalışma yöntemimizi sürekli iyileştiririz ve yalınlık için çaba gösteririz.

Kalite ve iş ahlakından asla ödün vermeyiz.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3400TL olsa da satış müdürü maaşları  13200TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8900TL, insan kaynakları maaşları 3150TL-9650TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3200TL-9400TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8400TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4400TL den başlayıp 15400TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12900 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8300 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2350TL ile 9900 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme