MUSTAFA NEVZAT İLAÇ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

MUSTAFA NEVZAT İLAÇ MAAŞLARI

MUSTAFA NEVZAT İLAÇ MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. Türkiye'nin önde gelen, en eski ve köklü ilaç firmalarından biridir. Firma 1923'te Üsküdar, İhsaniye'de Mustafa Nevzat Laboratuvarı adı altında kurulmuştur.

Kurucusu olan Prof. Mustafa Nevzat Pısak'ın çağdaş eczacılığın gelişmesinde, eczacılık eğitiminin batı yöntemlerine göre değiştirilmesinde ve Türk Eczacılık Endüstrisinin kurulmasında büyük rolü olmuştur.

1879 yılında Gönen’de doğan Mustafa Nevzat Pısak, 1898'de Tıbbiye-i Askeriye İdadisi'nden eczacı namzedi olarak; 1902’de ise Tıbbiye-i Adliye-i Şahane’den Eczacı-Kimyager olarak mezun olmuştur. İlk görevi Makedonya'daki Selanik Asker Hastanesi'ndedir.1909'da Harekat Ordusu ile İstanbul'a gelmiştir. 1911 yılında Mekteb-i Tıbbiye'nin laboratuar şefliği sınavını kazanarak bu göreve getirilmiştir. 1915 yılında Eczacılık Mektebi'nde Fenn-i İspençiyari müderrisliğine atanmıştır. Öğretim üyeliği süresince Tıp Fakültesi'nde Müfredat-ı Tıp dersleri de vermiştir.

Onun "Laboratuvarı" Türkiye'de enjektabl preparat üreten ilk ilaç şirketlerinden biri olarak bu alandaki önemli bir boşluğu doldurmuştur. İlk kurulduğu yıllarda 8 kişinin çalıştığı laboratuvar, 1933 yılında Divanyolu'na, oradan da Nuruosmaniye'ye taşınmıştır.

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş., 1957'de Mecidiyeköy'deki yeni binasına taşınmış ve aynı yıl anonim şirket haline dönüşmüştür. 1984'te Mecidiyeköy işletmesine ek olarak Yenibosna işletmesi kurulmuştur. 2003 yılında Mecidiyeköy'deki işletmenin büyük bir bölümü Yenibosna'ya taşınmıştır.

Bugün Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. 1090 kişilik uzman kadrosu ve modern tesisleriyle Türkiye'nin önde gelen mamul ilaç ve ilaç hammaddesi üreticilerindendir.

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A. Ş. Hammadde Üretim Tesisleri'ndeki birbirinden bağımsız dört ayrı üretim ünitesinde, penisilin grubu ilaç etkin maddeleri, makrolid grubu ilaç etkin maddeleri ile Etodolak ve diğer ilaçlar etkin maddeleri üretilmektedir. Üretim Ünitesi I'de penisilin grubu ilaç etkin maddeleri olarak Sulbaktam Sodyum, Sultamisilin Tosilat ve Sultamisilin Baz üretimleri yapılmaktadır. Üretim Ünitesi II'de makrolid grubu antibiyotik olarak Klaritromisin Granül ile Etodolak ve Vorikonazol üretimleri yapılmaktadır. 1-500 kg kapasitede üretimlerin yapıldığı; pilot ve küçük ölçekli üretim tesisinden oluşan Üretim Ünitesi III ve IV'de ise Granisetron, Zoledronik Asit, Rokuronyum Bromür, Aripiprazol, Monosodyum İbandronat Monohidrat ve İmatinib Mesilat üretilmektedir.

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. İstanbul, Yenibosna'daki dört ayrı üretim ünitesinde likit ve liyofilize ampul, flakon ile steril toz flakon enjektabl dozaj şekilleri ve sert jelatin kapsül, tablet, film kaplı tablet ve kuru toz süspansiyon oral dozaj şekilleri üretmektedir.

Geniş kapasiteli enjektabl preparat üniteleri ve liyofilizasyon tesisleriyle parenteral ilaç üretiminde Türkiye'nin en deneyimli kuruluşudur.
Mamul farmasötik preparatların üretildiği bağımsız tesislerinden birinde penisilin grubu beta-laktam ürünler, diğerinde ise sefalosporin grubu beta-laktam ürünler üretilmektedir.

Üçüncü bir tesiste ise penisilin ve sefalosporin gruplarının dışındaki antibiyotikler, kortikosteroidler, kardiyovasküler ajanlar, antienflamatuar ajanlar, gastrointestinal ajanlar ve diğer tedavi gruplarındaki ajanlar üretilmektedir.

Dördüncü bitmiş ürün tesisi olan Enjektabl Onkolitik Ürünler Tesisi 2009 yılı başında hizmete girmiştir. Bu tesiste likit ve liyofilize flakon dozaj şekilleri üretilmektedir.

Dünya standartlarındaki "Güncel İyi Üretim Uygulamaları (cGMP)" ve "Güncel İyi Laboratuvar Uygulamaları (cGLP)" kurallarına uygunluk içinde, sürekli eğitim, bilgi birikimi ve modern teknoloji ile üretilen ilaçlar yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da birçok ülkede insan sağlığının hizmetine sunulmaktadır.

Temmuz 2004'te Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş.'ye ampisillin sodyum/sulbaktam sodyum üretimi için Almanya'dan EU-GMP Sertifikası verilmiştir. Bu sertifika 2007 ve 2009 yıllarında yapılan denetimlerle yenilenmiştir.

2005 yılında Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş., ürünlerinin ABD'de satış, pazarlama ve dağıtımı için imzalamış olduğu stratejik ortaklık anlaşmaları ile Türk İlaç Endüstrisi'nde yerli firmalar adına da çok önemli bir başarıya imza atmış ve diğer Türk şirketlerinin de önünü açmıştır. İlk ANDA dosyası FDA onayına sunulmuştur. Bu Türk İlaç Endüstrisi için de bir ilktir.

Kasım 2006'da hammadde ve mamul ürün tesisleri FDA tarafından denetlenmiş ve FDA onayından geçmiştir. Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. mamul ürüne yönelik olarak FDA onayı almış ilk Türk ilaç üreticisi olmuştur.

2007 yılında mamul ürün tesisleri BSI tarafından ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri kapsamında sertifika almıştır. Mayıs 2007'de Türkiye'den ABD'ye ilk bitmiş ürün ihracatı gerçekleştirilmiştir.

Mayıs 2008'de yapılan MHRA denetimi sonucunda Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş.'ye İngiltere Otoritesi tarafından EU-GMP Sertifikası verilmiştir.
Temmuz 2008'de ikinci ürün de ABD piyasasına girmiştir.

2010 Mayıs ayında Onkolitik (kanser ilaçları) Üretim Ünitesi ABD Gıda ve İlaç Kurumu'ndan (FDA), Temmuz ayında ise Avrupa İlaç Kurumu'ndan (European Medicine Agency - EMEA) onay almıştır.

2010 Aralık ayında ise, Türkiye'den ABD'ye ilk kanser ilacı sevkiyatı gerçekleştirilmiştir.

2016 yılında LRQA tarafından gerçekleştirilen denetim sonucu Yenibosna ve Şekerpınar tesislerimiz ISO 14001 Çevre Y önetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Prof. Mustafa Nevzat Pısak'ın daima en iyiyi yapmayı hedef alan meslek ahlakı ve çalışma hayatında insan unsuruna verdiği büyük değer, bugün de Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A. Ş.'nin temel felsefesini oluşturmaktadır.
Mustafa Nevzat İlaç Sanayi A.Ş. olarak amacımız mevcut çalışanlarımız için en iyi ortamı sağlayarak onların performanslarını arttırmak ve aynı zamanda kendilerini Mustafa Nevzat İlaç Sanayi A.Ş.'nin bir parçası gibi hissetmelerini sağlamaktır. Bu çerçevede İnsan Kaynakları ekibi olarak, en değerli varlığımız olan insan kaynağımızın Mustafa Nevzat'ın kurumsal değerlerini benimseyip bu değerleri geliştirebilecek kişilerden oluşmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

Amaçlarımız
Çalışanlarımız için en rahat şekilde çalışabilecekleri ortamı sağlamak
Çalışanlara Mustafa Nevzat'ın bir üyesi olduklarını hissettirmek ve takım çalışmalarını desteklemek
Çalışanların motivasyonlarını yakından takip etmek ve bunu arttırmak için gerekli yolları tespit ederek uygulanmasını sağlamak
Çalışanların eğitim eksikliklerini belirleyerek bunların giderilmesi için eğitim programlarından yararlanmalarını sağlamak
İşe yeni eleman alımında kişinin gereken yetkinliklere sahip olup olmadığını belirlemek
İşe alım sürecinde herkese eşit şekilde davranılmasını sağlamak
İşe alımlarda sadece bugünün ihtiyaçlarını değil geleceği de düşünerek buna uygun şekilde eleman seçimini yapmak


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3000TL olsa da satış müdürü maaşları  13000TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3500TL-8200TL, insan kaynakları maaşları 3200TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10500TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2900TL-9900TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7200TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4500 TL dir. Mühendis maaşları 4500TL den başlayıp 16500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3900-12400 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2000 ile 8500 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2000TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme