MSD MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

MSD MAAŞLARI

MSD MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Geçmişte büyük işler başardık. Bugün de, geleceğe yönelik büyük işlere imza atmak için çalışıyoruz.
MSD’nin uzun ve köklü geçmişi, insanların sağlığını ve yaşam kalitesini iyileştirmek için yapılan çalışmalarla doludur. Araştırmacılarımız yıllar boyunca hastalıkları tedavi etmek ve önlemek için, B1 vitamininin keşfinden ilk kızamık aşısına, soğuk algınlığı ilaçlarından antasitlere ve yüksek kolesterolü tedavi et​meye yönelik ilk statinlere kadar pek çok yeni yol bulmaya yardımcı olmuşlardır. Bilim adamlarımız ayrıca aşıların ve antibiyotiklerin yanı sıra, hayvan sağlığını iyileştirmek için de pek çok ürünün geliştirilmesine katkı sağlamıştır.

Geçmişimizden gurur duyuyoruz , aynı zamanda bu yeni şirketin geleceği konusunda büyük bir coşku içindeyiz ve dünya genelindeki insanlar için daha sağlıklı, daha parlak bir gelecek yaratmaya yardımcı olmanın heyecanını taşıyoruz.
Temel değerlerimiz, insan yaşamını iyileştirme, bilimsel mükemmelliğe ulaşma, en yüksek dürüstlük ilkeleriyle faaliyet gösterme, ürünlerimize erişimi artırma ve işbirliğine değer veren farklı yeteneklere sahip çalışanlar istihdam etme tutkumuz çerçevesinde şekillenmektedir.
HATİCE KURTAR DEMİRAY

Genel Müdür

1992 yılında Satış Temsilcisi olarak katıldığı MSD’de, 1993 yılında Ürün Müdürü oldu ve artan sorumluluklarla birlikte bu görevini 1998 yılına kadar sürdürdü. Bu tarihten itibaren Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı, 2001 yılında kurumsal genel merkeze Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü olarak atandı. 2004 yılında döndüğü MSD Türkiye’de kariyerine İş Birimi Direktörü olarak devam etti. Lisans derecesini Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden aldı. ​
ET.jpgEBRU CAN TEMUÇİN

Finans Direktörü

1997 yılında Planlama Analisti olarak MSD Türkiye ekibine katıldı, Temmuz 2009’da aldığı Finans Direktörlüğü görevinden kısa bir süre sonra da Gelişmekte Olan Pazarlar (EEMEA) Finans Direktörü pozisyonuna atandı. MSD bünyesinde 12 yıl boyunca değişik kademelerde ve pozisyonlarda görev aldıktan sonra, Almanya’nın Münih kentinde Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (CEEMEA) bölgesine bağlı 46 ülkeden sorumlu Fiyatlama ve Operasyon Müdürü olarak da çalıştı. Daha sonra Amgen Türkiye operasyonunun Finans Liderliği'ni yürüttü ve Şubat 2012’de, Finans Direktörü olarak MSD Türkiye’ye geri döndü. Lisans derecesini ODTÜ Ekonomi Bölümü’nden aldı.


GE.jpgECE GÖKDEMİRTAŞ

İş Geliştirme Direktörü

Profesyonel hayatına 2006 yılında Deva Holding’te İş Geliştirme Uzmanı olarak başladı ve 2007 yılında Abdi İbrahim İlaç’a transfer oldu. Burada sırasıyla İş Geliştirme Uzmanı, İş Geliştirme Süpervizörü, İş Geliştirme Müdürü ve son olarak da Uluslararası Pazarlardan Sorumlu Müdür olarak ihracaat departmanında görev aldı. 2005 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek derece ile mezun olmasının ardından, 2006 yılında Warwick Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.
 GE.jpgGAYE ERÇALIŞKAN

Ticari ve İş Operasyonları Direktörü

Kariyerine 1996 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Klinik Psikolog olarak başladı, 2001 yılında Ürün Müdürü olarak Aventis’e katıldı. 2008 yılına kadar Sanofi-Aventis Türkiye ve Global’de Kardiyovasküler, Nöroloji, Endokrinoloji ve Metabolizma ve Onkoloji Satış ve Pazarlama Müdürlüğü  görevlerinde bulundu. 2008-2011 yıllarında Boehringer Ingelheim’da Pazar Erişim, Fiyatlandırma, Sağlık Sonuçları Araştırmaları ve Kurumsal İlişkiler’den Sorumlu Direktör görevini üstlendi. Şubat 2013’de Dış İlişkiler ve Pazar Erişim Direktörü olarak MSD Türkiye’ye katılmadan önce, Dünya Bankası ve Dünya Sağlık Örgütü İngiltere ofislerinin projelerinde Danışman ve Sağlık Ekonomisti olarak çalışıyordu. Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde ve MBA derecesini Koç Üniversitesi’nde tamamladı. 2012 yılında London School of Economics ve London School of Hygiene and Tropical Medicine Üniversiteleri’nden Sağlık Ekonomisi, Planlama ve Finansmanı MSc derecesi aldı.
 BE.jpgBETÜL ERDOĞAN

Türkiye, Orta Doğu ve Mısır Klinik Araştırma Direktörü

Kariyerine 1994 yılında Sanofi-Pasteur’de Ürün Müdürü olarak başladı, 1995 yılında Sanofi’ye geçti. 2000 yılında Pfizer’e katılarak, Klinik Araştırmalar’da çeşitli sorumluluklar üstlendi. MSD Türkiye’ye 2007 yılında katıldı; önce Schering-Plough’ın, daha sonra ise MSD’nin Klinik Araştırmalar departmanlarından sorumlu yönetici olarak çalıştı. Lisans derecesini Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden aldı, MBA eğitimini ise Koç Üniversitesi’nde tamamladı.
​IU.jpgIŞIL ÜLGER İŞÇİ

Medikal Direktör

1997 yılında Şişli Etfal’de Aile Hekimi olarak başladığı kariyerini, 1999-2001 yılları arasında Roche’da Medikal Müdür, 2001-2002 yılları arasında Abbott’ta Ürün Müdürü, 2002-2007 yılları arasında ise Bristol Myers Squibb’de Kıdemli Medikal Müdür olarak sürdürdü. 2007-2012 yılları arasında AstraZeneca’da önce Uyum Sorumlusu, sonra Kıdemli Grup Medikal Müdürü oldu. Coca Cola’da Türkiye, Orta Doğu ve Kafkas Ülkeleri’nden sorumlu Kıdemli Bilim, Ruhsatlandırma ve Beslenme Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2012 yılında İş Süreçlerine Uyum Direktörü olarak MSD’ye katıldı ve Haziran 2014’de Medikal Direktör olarak atandı. Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden, yüksek lisans derecesini ise Pazarlama ve Finans alanında Boğaziçi Üniversitesi’nden aldı.
HKD.jpgDENİZ BİG ÖNCEL

Sağlık Politikaları ve İletişim Direktörü

Kariyerine 1995 yılında Interbank’ta Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak başladı. Farklı sektörlerde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptıktan sonra  2002 yılında çalışmaya başladığı Amerikan Büyükelçiliği’nde önemli roller üstlendi.  Ekonomik İşler Danışmanı olarak çalıştığı dönemde A.B.D. ve Türkiye arasında karşılıklı ticaret ve yatırımlara konu olan engellerin ortadan kaldırılması, karşılıklı ticaret ve yatırımların arttırılması, iki ülke arasında imzalanmış olan Bilim ve Teknoloji Antlaşması’nın hayata geçirilmesi, girişimcilik, araştırma ve geliştirme ve fikri mülkiyet hakları alanlarında karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi için platform ve programların oluşturulması için çalıştı. 2014 yılında Pazara Erişim Müdürü olarak katıldığı Novo Nordisk’te bir çok önemli projede yer aldı. Lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden aldıktan sonra yüksek lisansını İngiltere’de Salford Üniversitesi’nde Kurumsal Finansman alanında tamamladı.
 MeteSaylan2.png
SENEM DEMİREL

Pazar Erişim Direktörü

Kariyerine 2001 yılında MSD Türkiye'de Satınalma Stajyeri olarak başladı. 2002 Ekim ayında Satınalma departmanındaki görevine Müşteri İlişkileri Uzmanı olarak devam etti. 2007 yılında  Muhasebe departmanında Fiyatlandırma Uzmanı olarak görev alan Senem, 2011 yılı itibariyle Fiyatlandırma Müdürü olarak atandı. 2014 yılında mevcut sorumluluk alanına Pazar Erişim fonksiyonunun da dahil edilmesiyle, Pazar Erişim ve Fiyatlandırma Müdürü olarak MSD Türkiye'ye katkı sağlamaya devam etmiştir. Senem, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Geçtiğimiz sene MSD Türkiye'nin 'Next Leader Academy' Liderlik Gelişim Programımızı başarı ile tamamlamış olan Senem, firmamızda çalıştığı süre boyunca birçok farklı proje ve uygulamada görev almış ve katkı sağlamıştır.
BernaYuksel.jpgBERNA YÜKSEL

İnsan Kaynakları Direktörü

​Berna, Primary Care, Finans ve Hayvan Sağlığını da içeren çeşitli organizasyonlardan sorumlu İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak MSD Türkiye’ye 2008 yılında katılmıştır. SP-MSD birleşme dönemindeki entegrasyon komitesinde yer almış olan Berna sorumlu olduğu fonksiyonlardaki yetenek yönetimi, işe alım, yönetim değişikliği ve organizasyondaki farklı konulardaki projelere destek vermiştir. 2010 yılında ailesiyle birlikte Luzern/ İsviçre’ye taşınan Berna bölgede İnsan Kaynakları Ortağı, Değişim ve Bağlılık Lideri ve EEMEA İnsan Kaynakları Operasyon Lideri olarak bir çok önemli rol oynamıştır. Berna aynı zamanda bölgede yeni insan kaynakları modelinin hayata geçirilmesinde, insan kaynakları politikasının oluşturulması ve sürecinin tasarlanmasıyla ilgili yerel insan kaynakları ve uzmanlık birimleriyle yakından çalışmıştır. MSD Ailesine katılmadan önce farklı uluslararası firmalarda çeşitli görevlerde bulunan Berna’nın organizasyonumuza katılımıyla kendisinin bölge içindeki iletişim ağı ve MSD İnsan Kaynakları iş yapış tarzı konusundaki hakimiyeti sayesinde ekibimiz güçlü bir lider daha kazanmış olacaktır. Berna Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuş, İngiltere Sussex Üniversitesi’nde Avrupa Politikaları üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.IU.jpgFUNDA ZEYNEP EKİNCİOĞLU

Hukuk ve Uyum Direktörü

2004 yılında İstanbul   (Erkek) Lisesinin ardından 2008 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Funda Zeynep Ekincioğlu Şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku, ilaç ve kamu ihale mevzuatları da dahil olmak üzere önemli Türk hukuk bürolarında deneyim kazanmış ve uluslararası firmalarda hukuki danışmanlık yapmıştır. Son olarak, Pfizer Türkiye’de farklı hukuk, uyum ve yeniden yapılanma projelerini yönetmiş; buna ek olarak Kafkaslar ve Orta Asya Bölgelerine de hukuk ve uyum konularında destek vermiştir.​ Hukuk ve Uyum Direktörlüğü görevinde MSD Türkiye organizasyonunda bulunan İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama, Lojistik, Ruhsatlandırma gibi departmanlara hukuksal konularda stratejik ve operasyonel danışmanlığın yanı sıra dünyada ve ülkemizde gündemde olan çeşitli düzenleme, yasa, yönetmelik ve politikalarla uyumluluk içinde çalışmasına destek olmak ve bu konudaki çalışmaları daha etkili ve verimli bir şekilde koordine edebilmek amacıyla şirketimizde “Uyum (Compliance)” yönetiminden sorumludur.


AHU YURTOĞLU
Ruhsatlandırma Direktörü
Kariyerine 1997 yılında Bilim İlaç’ta Ruhsatlandırma Uzmanı olarak başladı. 1999 yılında Hoechst Marion Roussel firmasının ruhsatlandırma departmanına geçiş yaptı. 2001 yılı itibariyle Aventis’te sorumluluklarını artırarak çeşitli pozisyonlarda yer aldı ve 2010 yılında Sanofi Aventis’te Ruhsatlandıma Birim Müdürü olarak atandı. Son olarak 2011 yılında Actavis’te Ruhsatlandırma ve Farmakovijilans Müdürü görevini üstlendi. Lisans derecesini Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden aldı. EEMEA Ruhsatlandırma Yönetim ekibinin de bir üyesidir.
​AO.jpgANIL ÖZKAN

İş Birimi Direktörü

2002 yılında başladığı GlaxoSmithKline’da sırasıyla Satış Temsilcisi, Satış ve Pazarlama Mükemmeliyet Bölümü Yönetici Adayı, Aşı Yardımcı Ürün Müdürü ve Pediatrik & Grip Aşısı Ürün Müdürü olarak görev yaptı. 2007-2008 yılları arasında Ortadoğu ve Afrika Pediatrik Aşı Kıdemli Müdürü, 2008-2010 yılları arasında ise Kardiyo & Metabolik Grup Müdürü oldu. 2012 yılında MSD Türkiye’ye katılmadan önce GlaxoSmithKline’da Aşı Bölümü Pazarlama Müdürü ve Orta Doğu Pazarı Strateji Geliştirme Kıdemli Müdürü olarak görevliydi. Lisans derecesini ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nden, yüksek lisans derecesini ise Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden aldı.

Dünya Küçükçetin.pngALPER ALPTEKİN
İş Birimi Direktörü

Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuş, İtalya’da Milano Üniversitesi’nde Stratejik MBA programını tamamlamıştır. 2007 yılında MSD Türkiye’ye Management Trainee olarak katılmıştır. 2007 & 2008 yıllarında Cancidas-Emend Takımı’nda Satış Temsilcisi olarak çalışmış, sırasıyla pazarlama ve iş geliştirme bölümlerinde görev almıştır. Alper, 2009 yılında Cosopt & Maxalt Asc. Ürün Müdürü olarak atanmış, 2011 yılında Oftalmoloji Ürün Müdürlüğü’ne terfi etmiştir. Ocak 2012 - Ocak 2013 tarihleri arasında Diyabet Ürün Müdürü olarak çalışmıştır. 1 Ocak 2013’de Ukrayna Operasyon Lideri pozisyonuna terfi eden ve ulaştığı başarılı sonuçlardan dolayı, 18 Ekim 2013 tarihinde Ukrayna Operasyon ve İş Etkinliği Lideri pozisyonuna atanan Alper, Ukrayna Yönetim Ekibinin bir üyesi olarak pazarlama ve satış görevi ile birlikte pazara erişim, iş geliştirme, dış ilişkiler projeleri ve lokal üretim projelerinin koordinasyonu sorumluluğunu yürütmüştür. 1 Nisan 2014’te MSD Türkiye’ye dönerek İmmunoloji ekibi Satış Müdürü pozisyonuna atanan Alper, son olarak 1 Temmuz 2015 tarihi itibariyle Hastane/Hepatoloji Ekibi’nde Franchise Müdürü görevinde pazarlama ve satış ekiplerine liderlik etmiştir.​

​​


BBA_0242_.jpg
NECATİ SEBE

İş Birimi Direktörü

İlaç sektöründeki çalışmalarına 2003 yılında Lilly İlaç’da Pazar Araştırmaları Uzmanı olarak başladı, bu görevine ek olarak Satış Temsilciliği ve Kıdemli Pazar Araştırmaları Yöneticisi rollerini de yürüttü. 2006 yılında Abbott Diyabet Ürünleri Grubu’na Güney Avrupa Bölgesi İş Finansal Analisti olarak katıldı, 2007 yılında görevine Batı Avrupa ve Kanada Bölgesi İş Mükemmelliği Müdürü olarak devam etti. 2008’de Ürün Müdürü olarak Abbott Türkiye’ye döndü, 2009’da içinde Kardiyovasküler, HIV ve Established Ürünleri barındıran Primary Care Grup Ürün Müdürü pozisyonuna terfi etti. 2010 yılında Onkoloji Bölüm Müdürü oldu, 2011’de ise Humira Gastroenteroloji Bölüm Müdürü olarak görevine AbbVie’de devam etti. 2013 yılında, çeşitli Doğu Avrupa ülkelerinden sorumlu Onkoloji Ürünleri Pazarlama Direktörü olarak Pfizer’e katıldı. 2014’de Pfizer Türkiye Onkoloji Bölüm Direktörlüğü’ne terfi etti, aynı yıl MSD’ye katıldı. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden lisans derecesine sahiptir.


​​
BBA_0242_.jpg
TAN AKNIL

İş Birimi Direktörü

Özel sektörde edindiği farklı deneyimlerin ardından 2002 yılında GSK’da Satış Temsilcisi olarak sektöre adım attı. Management Trainee olarak yaklaşık iki sene satış ve pazarlama projelerinde çalıştıktan sonra 2006–2007 yılları arasında GSK’nın Londra’daki merkezinde üst düzey stratejik projeler üstlendi.  Türkiye’ye döndükten sonra onkoloji alanında satış ve pazarlama deneyimi edinmesinin ardından 2008 yılında aşı alanında çalışmaya başlayan Aknil, Proje Müdürlüğü, Kurumsal Satış Müdürlüğü, Satış Müdürlüğü, İş Birimi Müdürlüğü ve İş Birimi Direktörlüğü görevlerinde bulundu.
Lisans derecesini 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden aldı.  Daha sonra A.B.D.’de California Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi üzerine eğitim aldı.
MSD TÜRKİYE'NİN DEPARTMANLARI

İş Birimlerimiz;
- KardiyoMetabolik, Temel Tedaviler İş Birimi
- İmmünoloji ve Hastane İş Birimi

​- Aşı ve ​Fertilite İş Birimi

- Onkoloji İş Birimi

İş Geliştirme
İş Operasyonları ve Ticari Satış Departmanı
Dış İlişkiler & Pazar Erişim
Medikal
Ruhsatlandırma
Klinik Araştırmalar
Farmakovijilans
Bilgi Teknolojileri
Finans (Finans, Satınalma, Tesis Yönetimi)
İnsan Kaynakları
İş Süreçlerine Uyum & Hukuk
İŞE ALIM SÜRECİ
En önemli kaynağımız çalışanlarımızdır. İnsan Kaynakları olarak en önemli hedefimiz; doğru kişileri doğru pozisyonlara yerleştirmektir. İşe alım sürecimizdeki hedefimiz; yetkin ve performansı yüksek çalışanları, şirketimize değer sağlayacak yeteneklerin organizasyonumuza kazandırılmasıdır.
Ön değerlendirmeler yapıldıktan sonra, ilgili yöneticilerimiz ile fonksiyonel ve davranışsal yetkinliklerimiz doğrultusunda birebir “yetkinlik bazlı” mülakatlar yapılmaktadır. Mülakatlarda olumlu bulunan adaylarımız, kişilik envanteri, zihinsel beceri testlerini tamamlarlar. Referans kontrolü yapıldıktan sonra, olumlu bulunan adaya iş teklifi yapılmaktadır.
MSD Türkiye’de ister birinci gününüz, ister 10. yılınız olsun, mümkün olan en etkin eğitimi ve desteği almanızı sağlarız.
​Hedeflere Bağlı Performans Değerlendirme Süreci
MSD Türkiye, performans değerlendirme sürecimizi; çalışanlarımızı şirketimizin vizyon, misyon ve hedeflerine odaklayarak başarılı bir geleceğe taşımayı sağlayan bir yönetim aracı olarak kabul eder. Performans yönetim sürecimiz somut ve hedeflere dayalıdır. İlgili yılın başında, şirketimizin hedefleri doğrultusunda çalışanlarımızın bireysel hedefleri belirlenir, yıl içinde takip edilir ve yıl sonunda performans değerlendirmesi yapılır.

Performans Değerlendirme ve Gelişim Sürecimizin Temel Amaçları;

Bireysel amaçları kurumsal amaçlara bağlamak
Düzenli, formel performans geribildirim ve gelişim planlaması çerçevesi sunmak
Performans, ödüllendirme ve takdir süreçlerinde şeffaflığı teşvik etmek
Anlamlı ve sonuç odaklı bir gelişmeye odaklanmak
Hedeflerimize ulaşırken MSD Lider Davranışları sergilememizi sağlamak
Performans yönetimi sürecinde, yöneticilerimiz çalışanlarının performanslarını değerlendirirken objektif kararlar alabilmek ve farklı gözlemleri de değerlendirmek için; paydaşlardan geribildirim alırlar. Edindikleri geribildirimleri profesyonel gelişimlerini desteklemek amacıyla çalışanları ile paylaşırlar.
MSD Türkiye olarak çalışanlarımızın şirketimizin başarısında kilit rol oynadığının farkındayız. Çalışanlarımıza verdiğimiz değeri ve bağlılığı, yüksek performansı ödüllendirmeyi hedefleyen ücretlendirme ve takdir&ödüllendirme sistemleri ile desteklemekteyiz.
​MSD Türkiye’nin ücretlendirme sistemi, temel olarak yapılan işin gerektirdiği ve çalışanların sahip olduğu yetkinliklere, alınan sorumluluklara ve piyasa verileri gözönünde bulundurularak belirlenir.

Piyasa odaklı ve rekabete dayalı ücretlendirme sistemi
Performansa bağlı ücret artış sistemi
Satış ekibi çalışanları için, performans hedeflerine göre satış prim; ofis ekibi çalışanları için yıllık prim ödemesi
Aileyi de kapsayan özel sağlık sigortası
Hayat sigortası
Pozisyona bağlı olarak şirket aracı, cep telefonu, dizüstü bilgisayar
Yemek yardımı, ulaşım ve ADSL hizmetiSatış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme