MNG KARGO MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

MNG KARGO MAAŞLARI

MNG KARGO MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Yaklaşık otuz yıl önce taşımacılık anlamında yeni bir sektör olarak kendini göstermeye başlayan kargo taşımacılığı, kısa zamanda kendi kurallarını ve sistemini oluşturarak günümüzdeki seviyesine ulaşmıştır. Bu sürecin son on yıllık diliminde sektörde yer alan oyuncular, yaşamın içinde oluşan yenilikleri takip ederek, değişen müşteri beklentilerine göre daha kaliteli hizmet üretebilmek ve hem yerli hem uluslararası pazarda rekabet gücüne sahip olabilmek adına teknolojiden de destek alarak değişim içine girmişlerdir. Bu değişim, temel ihtiyaç ve beklentilerin karşılanmasının çok ötesine geçerek, hayatları kolaylaştıracak, avantajlar sağlayacak çalışmalar ile hayal bile edilemeyenleri gerçekleştirme noktasına ulaşmıştır. Böylece yeni bir nitelik kazanan operasyonumuz, bu değişim ile birlikte yeni bir çalışma tarzı ve yeni bir kültürü de beraberinde getirmiştir.

Geçmiş dönemde basit kargo hareketlerine denk düşen görevler, artık daha fazla detay ve sunum içeren, görevi yerine getiren çalışan için daha fazla donanım gerektiren bir operasyon haline gelmiştir. Sürekli yenilenen dünyamıza ayak uyduran mesleğimizde de, artık gelen kargoyu alıcısına teslim etmek, gidecek kargoyu kabul edip göndermek ve taşıma ücretini tahsil etmekten ibaret olan iş akış süreçleri ve buna göre belirlenen görev tanımları, günümüz görev ve sorumluluklarını ifade etmeye yetmemektedir.

MNG Kargo olarak, sürekli yenileştirme politikamız ve sektör bazında öncü olan tüm projelerimiz gibi, ailemiz için geliştirmiş olduğumuz kariyer ve gelişim projeleriyle de, ifade ettiğimiz bu niteliksel değişim - dönüşüm sürecine en hızlı ve belirgin şekilde uyum göstermemizin, öncü vizyonumuzun bir gerekliliği olduğu bilincini taşımaktayız. Bu sebeple de kargo taşımacılığı mesleğinin geleceğe dönük bir yatırım olduğu gerçeğini, üzerimize düşeni yerine getirerek paylaşmak istedik.

MNG Kargo olarak ilkelerimiz

Güvenilirlik
Sorumluluk Bilinci
Yenilik ve Gelişime Açıklık
İletişim
Müşteri Odaklılık

MNG Kargo İnsan Kaynakları Yönetimi ,çalışanına gelişim şansı tanıyan proaktif organizasyonel yapısıyla, sürekli yenilenen operasyonu içinde insanı stratejik bir noktaya yerleştirerek ön plana çıkarır.

MNG Kargo İşe alımlar sırasında doğru insanın doğru işte, yüksek verimlilik ve motivasyonla çalışmasını sağlamakta yüzde yüz hedefine ulaşmayı amaçlamaktadır. Çalışanlarımız, deneyim, performans ve gelişim potansiyelleriyle, gelişen rekabet koşullarına hızlı uyumun sağlanması ve öncü konumuna gelinmesinde itici güç olacağı inancı ile stratejik bir kaynak olarak değerlendirilir.

Bu nedenle tüm pozisyonlarımızda bazı ortak özellik ve yetkinliklerin bulunmasını şart koşmaktayız.

Aranan Ortak Yetkinlikler;

Problem çözme ve karar verebilme,
Etkin iletişim,
Müşteri odaklılık,
Planlama ve Organizasyon,
Ticari sağduyu,
Mesleki teknik bilgi.

Ortak Özellikler ise,

Müşteri hizmetleri sorumlusu, saha operasyon elemanı, sürücü ve motorlu operasyon elemanı gibi görevler için;

En az lise diğer pozisyonlar için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak.
Erkek adayların askerlikle ilişkisinin bulunmaması.

Şirketimize İnsan Kaynağı sağlayan süreçlerimizi belirlerken kurum içi ihtiyaçlarımız ve yönetim stratejilerimizin yanı sıra kısa ve uzun vadeli hedeflerimizi de göz önünde tutuyoruz. 
MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş. , sektöründe dünya lideri olma yolundaki hedeflerini, eğitime verdiği önemle öne çıkarmaktadır. Birimlerinde aynı kalitede hizmetin sunulması, standart hale getirilmesi ve hedeflerinin gerçekleşmesi için, hizmet öncesi ve hizmet içi eğitim faaliyetlerine yer vermektedir.

MNG Kargo’da eğitim faaliyetleri, stratejik bir öneme sahiptir. Şirketimiz, sürdürülebilir kaliteli hizmet anlayışının gelişme ve öğrenme ile mümkün olduğunun bilincindedir. Yaşam boyu öğrenme ilkesinden yola çıkarak oluşturduğu eğitim programıyla çalışanlarının, mesleki ve kişisel gelişimini desteklemeyi, motivasyonunu yükseltmeyi ve iş tatmini sağlayarak verimliliğini artırmayı hedeflemektedir.

Teknolojik gelişmeleri takip eden, yenilikleri sektörüne uyarlayarak çalışma hayatına dahil eden MNG Kargo, kalifiye işgücünün verimine inanmakta ve insana saygı ilkesiyle nitelikli işgücü yetiştirmek için eğitim faaliyetlerine büyük önem vermektedir. Alanlarında uzman eğitim kadrosuyla eğitim faaliyetlerini gerçekleştiren ve iş hayatındaki geçmiş deneyimlerini paylaşan profesyonel eğitmenler, kargoculuk dinamikleri ile uyumlu eğitim çözümleri oluşturulmasına önemli katkı sağlamaktadır.

Şirketin gelişim programlarında standardı oluşturmak, eğitim faaliyetlerini ölçümlemek, çalışanlarımızdaki bilgi eksikliği ve iyileşmeleri kontrol ederek gerekli önlemleri almak, ölçülebilirliliği sağlamak amacıyla tüm eğitim faaliyetleri, MNG Kargo Akademi üzerinden yürütülmektedir. MNG Kargo Akademi ‘de yer alan çağdaş, öğrenilmesi kolay ve akılda kalıcı eğitim içerikleriyle, çalışanlarımıza hizmet üretimi süresinde ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşma olanağı sunulmaktadır.

İşe alımı gerçekleşen ekip arkadaşlarımız, eğitim şubelerinde, görev tanımlarının gerektirdiği teorik ve pratik bilgileri öğrenmek için hizmet öncesi programına dahil edilmektedir. Hizmet öncesi eğitimini tamamlayan personel; mesleki bilgi ve yetkinliğe sahip, şirket kültürünü, hizmetlerini tanıyarak ve beklentiler hakkında bilgi sahibi olarak görevini başarıyla yerine getirmektedir.

Düzenlenen hizmet içi eğitimlerle çalışanlarımız; mesleki bilgilerini arttırmakta, iş ve özel yaşamlarında başarılı olmanın yöntemleri ile ilgili deneyimler edinmektedir.

Kariyer

Hızla gelişen lojistik ve kargo taşımacılığı sektöründe bir yıldız gibi parlayan MNG Kargo, sürekli yenileştirerek geliştirmekte olduğu kariyer projeleriyle yönetici ihtiyacını bünyesinde yürüttüğü eğitim ve kariyer planlaması çalışmalarıyla çalışanlarına öncelik verip , fırsat tanıyarak sağlamaktadır.

Böylece kendisini sürekli geliştiren, iş hedeflerine odaklanmış, başarıyı getiren tüm planlamalar içerisinde yer alan, sorumluluk bilinci ve aidiyet duygusu ile hareket eden tüm çalışanlarımızın yönetici olmak ve kariyerinin zirvesine tırmanmak için şansı bulunmaktadır.

MNG Kargo'da saha operasyon elemanı / müşteri hizmetleri sorumlusu pozisyonundan itibaren, kariyer projemiz kapsamında belirlenen eğitim ve hedeflerle (operasyon, kurum temsili, iletişim, satış ve pazarlama ..) operasyonel anlamda yetkinleşen çalışanlarımız, kurumsal yapımızın kariyer kriterlerine uygun olarak kendilerini sürekli geliştirme imkanına sahip olmaktadırlar.

Bünyemizde, çalışma hayatlarına saha operasyon elemanı olarak başladıktan sonra, önce şube operasyonunda yöneticilik ve ardından halen bölge müdürlüklerimizde idari görevlerle kariyer yolculuklarına devam eden üniversite mezunu arkadaşlarımızla gurur duymaktayız.

MNG Kargo'da kariyeriniz sizin elinizdedir.
Kargo sektöründe hizmet kalitesi, teknolojik yatırımları, müşterilerine sunduğu yeni hizmetler ve geniş ürün yelpazesi ile kısa bir sürede lider konuma gelen MNG Kargo, Türkiye’nin girişimci ruhuna sahip bireylerine parlak bir gelecek imkânı sunuyor. Teknolojiye ve insan kaynağına yaptığı yatırımlarla sektördeki rakiplerinden belirgin bir şekilde ayrılan MNG Kargo, sorumlu ve güler yüzlü hizmet bilinci, yurt genelindeki yaygın hizmet ağı, kurumsal çözümleri, LOCA, Teknolojik Aktarma Merkezleri ve Etkin Operasyon Sistemleri ile gerek üretici, gerekse ticaret erbabının Türkiye ve dünya pazarında başarıyla rekabet edebilmesine olanak sağlıyor.

Gelin, MNG Kargo ailesine katılarak yeni başarılara MNG Kargo’nun Türkiye genelindeki şubelerinden henüz acente olmamış olan herhangi birine, kar ortağı olabilirsiniz. Bunun için MNG Kargo size, ücretsiz olarak 28 gün süreli ileri bir mesleki eğitim ve devamında staj imkanı sunuyor. Bu iki süreci başarıyla tamamlayan adaylara; aylık sabit orta düzey yönetici maaşı, buna ilave olarak acente olacak şubenin aylık işletme giderlerini karşılayan ve de ciro artışına bağlı kar payı ödeyen bir sistemle kısa ve orta vadede süreğen yüksek kazanç sağlama fırsatı sunuyor.

Acente Adaylarında Aranılan Nitelikler:

- Kendine güvenen, karakteri güçlü, çalışmaktan yılmayan.
- Planlama ve organizasyon yeteneğine sahip.
- Analitik düşünen ve çözüm odaklı çalışan.
- Bilgisayar ve office programlarını iyi düzeyde kullanabilen.
- 2 yıl ve üzeri iş tecrübesi bulunan, tercihen yöneticilik pozisyonlarında bulunmuş.
- En az lise, tercihen üniversite mezunu. 
- 25 yaş üzeri bay (askerliğini tamamlamış) ve bayan adaylar.

Yukarıda aranılan niteliklere sahip iseniz ve kendiniz için kazançlı bir gelecek düşünüyorsanız,  “Acente başvuru formunu” tam ve sağlıklı olarak doldurup göndermeniz gerekmektedir.


Önemli Hatırlatma : Aranılan kriterlere uymayan, ‘Acente Başvuru Formu’nu eksik dolduran, yanlış paylaşımında bulunan adaylar veya genel iş başvurusu yapanların müracaatları değerlendirmeye alınmamakta ve geribildirim yapılamamaktadır. Ayrıca; telefon ile yapılan müracaat, iş takibi ve bilgi paylaşım talepleri kesinlikle yanıtlanamamaktadır.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme