MERCK SERONO MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

MERCK SERONO MAAŞLARI

MERCK SERONO MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Merck, yenilikçi ve kaliteli ileri teknoloji ürünleri ile ilaç ve kimya endüstrisinde öncü bir firmadır. 66 ülkede 50.000 çalışanımızla, hastaların yaşam kalitesini artırmak, müşterilerimizin başarılarına katkıda bulunmak ve küresel zorluklarla başa çıkmak için hizmet vermekteyiz.
Merck, dünyadaki en eski ilaç ve kimya şirketidir. Kuruluş tarihimiz olan 1668’den bu yana ismimiz yenilikçiliği, başarıyı ve sorumlu girişimciliği temsil eder. Şirketimizin kurucusu olan Merck ailesi, kurulduğumuz günden beri şirketin çoğunluk hisselerine sahiptir.
Biz, Merck isminin global haklarını elinde bulunduran orijinal Merck firmasıyız. Bu durumun tek istisnası ise EMD (Emanuel Merck Darmstadt) markası ile bilindiğimiz Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’dir.
Merck, sağlık hizmetleri, yaşam bilimleri ve performans materyalleri alanlarında yaklaşık 50.000 çalışanı ile faaliyetlerini sürdüren lider bir bilim ve teknoloji şirketidir. Şirketimiz, kanser ya da multipl skleroz gibi hastalıklar için uygulanan biyofarmasötik tedavilerden, bilimsel araştırma ve üretimde kullanılan son teknoloji sistemlere ve akıllı telefonlar, LCD televizyonlar gibi teknolojik ürünlerde kullanılan likit kristallere kadar yaşam kalitesini arttıran teknolojiler geliştirmek için çalışıyor.
1668 yılında kurulan Merck, dünyanın en eski ilaç ve kimya şirketidir. Kurucu aile halka açık şirket grubunun çoğunluğuna sahip olmaya devam etmektedir. Merck (Darmstadt / Almanya), MERCK adının ve markasının global kullanım haklarını elinde bulundurmaktadır. Bunun tek istisnası Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’dır. Şirket bu ülkelerde EMD Serono, MilliporeSigma ve EMD Performance Materials olarak faaliyet göstermektedir.
Merck, Türkiye’de, 1998 yılından bu yana yaklaşık 220 çalışanıyla, Merck İlaç Ecza ve Kimya Tic. A.Ş adı altında sağlık hizmetleri ve yaşam bilimleri bölümleriyle ilaç ve kimya alanlarında faaliyet göstermektedir. Genel merkezimiz İstanbul’dadır.
2012 yılı itibariyle şirketimizin ilaç bölümünün Ortadoğu, Afrika, Türkiye, Orta Asya, Rusya ve Kafkaslar’dan oluşan Intercontinental Bölge (ITC) merkezi İstanbul olmuştur.
Biz, Merck isminin global haklarını elinde bulunduran, kökleri 1668’e dayanan Almanya Darmstadt merkezli orjinal Merck firmasıyız. Şirketimizin Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki adı EMD (Emanuel Merck Darmstadt)’dır.
Türkiye’de ürünlerimizin bulunduğu alanlarda söz sahibiyiz!

Merck Biyofarma ürünlerinin Türkiye’de hasta ve hekimlerin hizmetine sunulması 1950’li yıllara kadar uzanmaktadır. Uzun yıllardır ülkemizde hizmet veren şirketimiz, 2016 yılı itibariyle Türkiye’de Fertilite, Nöroloji, Endokrinoloji ve Metabolizma ve Onkoloji ana terapötik alanlarında faaliyet göstermektedir. Kurum olarak hedefimiz hastaların yaşam kalitesini artıracak ve hasta ihtiyaçlarını karşılayacak tedavileri ülkemizdeki ve tüm dünyadaki hastalara sunmaktır. Infertilite tedavisi alanında Türkiye’de lider pozisyonda olan şirketimiz, bu alanda tedavi gören hastaların ihtiyaçlarına karşılık veren ve klinik olarak kanıtlanmış en geniş ilaç portföyüne sahiptir. Nöroloji dalında multipl skleroz tedavisi alanındaki çalışmalarımızla da Türkiye’de yine lider bir rol üstlenmiş durumdayız. Endokrinoloji ve Metabolizma alanında tiroid hastalıkları tedavisinde, diyabet ve büyüme geriliği alanlarındaki ilaçlarımızla hasta ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Onkoloji alanında halen kullanıma sunulmuş olan ilacımızla Türkiye’deki onkoloji hastalarının yanındayız. Tedavi alanlarımızda şirket içi uzmanlığımızı ve becerilerimizi stratejik işbirliklerimizle pekiştirerek yeni ve farklı tedavi yöntemleri geliştirmeye odaklanmış durumdayız. Şirketimiz, Immüno-onkoloji alanında hedefe yönelik yeni moleküllerin geliştirilmesinde, Faz I,II, III çalışmalarına global olarak devam etmektedir. 12 farklı tümor tipinde 2013 yılında başlamış olan ve ümit vaat eden klinik çalışmalarımız bulunmaktadır. Aynı zamanda, Türkiye’de hastalıkların erken teşhis ve tedavisine yönelik kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimiz aracılığıyla toplumsal değer yaratmak istiyoruz. Özellikle her yıl işbirliği içinde olduğumuz meslek örgütleri ve hasta dernekleriyle, Tiroid Haftası ‘Bilinçlendirme Etkinlikleri’, Kanser Haftası ‘Baş Boyun Kanserleri Farkındalık Çalışmaları’ gerçekleştiriyoruz. İhtiyacı olan çocuklara ve eğitime destek olduğumuz sosyal sorumluluk projelerimizin devamlılığını ve etkinliğini sağlıyoruz.
Merck Tüketici Sağlığı bölümü 2014 Haziran ayı itibariyle ülkemizde hizmet vermeye başlamıştır. Tüketicilerimizin yaşam tarzlarını ve sağlık ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, yaşam kalitelerini arttıran besin takviyeleri geliştirmekteyiz. Misyonumuz, alanında uzman ve güvenilir ürünler ile insanların 100 yıl boyunca sağlıklı yaşamalarını sağlayacak yeni bir dönem başlatmaktır. Türkiye’de, Omega 3 pazarında 80 yıllık deneyime sahip markamızı ve Türkiye’nin probiyotik içeren ilk multivitamin markasını tüketicilerimizin kullanımına sunmaktayız. Önümüzdeki dönemde şirketimizin diğer tüketici sağlığına yönelik ürünleri ile Türkiye’deki portföyümüzü güçlendireceğiz.
Türkiye’de Yaşam Bilimleri Bölümü’müz 2009 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Merck Yaşam Bilimleri Bölümü olarak yenilikçi ekipmanlar ve laboratuvar ürünleriyle, yaşam bilimleri alanında araştırma ve biyoteknoloji üretim süreçlerini kolaylaştırmakta ve hızlandırmaktayız. Müşterilerimize Araştırma Çözümleri, Uygulama Çözümleri ve Proses Çözümleri ürün grupları altında ve 2014 yılında satın alınan Sigma-Aldrich firması ile 300.000’den fazla ürün sunmaktayız.
Merck, 1998 yılında Türkiye'de kurulmuş ve ilaç alanındaki Merck Serono markası ile Türkiye'de, faaliyet gösterdiğimiz birçok tedavi alanında pazar lideri durumuna gelmiştir.
Ana tedavi alanlarımız doğurganlık, multiple skleroz, endokrinoloji ve metabolizma, psoriyazis ve onkolojidir.
Başarılı bir pazarlama kurumu olarak Merck Serono Türkiye, Türk üniversiteleri ve eğitim hastanelerinde yürütülen birçok geliştirme projesine katkı sağlayan, Türkiye'ye adanmış bir kuruluştur. Vizyonumuz Türk ilaç sektöründe "en iyi ilaç" şirketi olmaktır. Şeffaflık, saygı, sorumluluk, başarı, doğruluk, cesaret gibi değerlerimizi, ülkemizdeki hasta tedavi ve bakımının iyileştirilmesine katkı sağlamak ve çalışılacak en iyi işverenlerden biri olmak için günlük hedeflerimizde kararlılıkla uyguluyoruz. Şirketin Türkiye'de 160'a yakın çalışanı olup merkezi İstanbul'da dır.
İnsanlara esnek kariyer geliştirme olanakları sunarak hedeflerine ulaştırmamız gerektiğine inanıyoruz. Dünyanın her yanındaki çok sayıda yerleşkemiz ve kariyer alanlarımız olağanüstü kariyer olanakları sunabilmemize imkan sağlıyor. Merck'e katıldıktan kısa bir süre sonra global olarak çalışan bir grubun parçası olarak, kuramsal ve pratik bilginizi geliştirmenize yardımcı olacak yüksek motivasyonlu bir ekibin olduğu ilham verici bir ortamda çalışacaksınız. Gelişiminize yatırım yaparak mümkün olan en iyi seviyeye çıkmanızı sağlarız.
Merck grubu İş Merkezi'ne hoş geldiniz. Burada tüm işlevsel alanlarda çok farklı iş fırsatlarını bulabilirsiniz. İş alanı, iş yeri veya anahtar sözcükler kullanarak ölçütlerinize uyan iş rollerinin listesini görüntüleyebilirsiniz.
Bize katılmak için iki şekilde başvuruda bulunabilirsiniz:
Sunulan bir pozisyon için derhal bir çevrimiçi başvuruda bulunabilirsiniz veya
profilinizi kaydedip gelecekte ilgi alanlarınıza uyacak bir iş fırsatı olduğunda haber almayı bekleyebilirsiniz. Kayıt yapmanız 10-15 dakikadan uzun sürmez. Kayıt yaptıktan sonra irtibat bilgilerinizde, kariyer ilgi alanınızda veya kalifikasyonlarınızda değişiklikler olduğunda güncelleme yapmayı unutmayın. Başvurular için verdiğimiz ipuçlarımızı okuyun.

Başvuru
Merck grubunda bir iş başvurusu yapmak istiyor fakat bazı konularda tereddütleriniz mi var? O halde başvurunuz için aşağıdaki önerilerimize bir göz atın.
İş Merkezi'nde sizinle ilgili olabilecek bir iş fırsatını arayarak başlayın. İş alanı, yerleşke veya anahtar sözcükle arama yapabilirsiniz. Belirttiğiniz ölçütlere uyan tüm roller görüntülenir.
Çevrimiçi başvuruyu yaparak özgeçmişinizi, bir kapak yazısını ve diploma, sertifika veya bonservislerinizi ekleyin. Başvurunuzu aldığımızı onaylayan otomatik bir e-posta alacaksınız.
Başvurunuzu yetkinliklere ve iş rolü ölçütlerine göre değerlendireceğiz. Yanıt süreleri yerleşkeye bağlı olarak değişmekle birlike genelde dört hafta içerisinde sizi bir iş görüşmesine davet edip etmeyeceğimizi haber alacaksınız. Peşinden hem iş pozisyonu talebini bildiren hem de işe alan kişiyle bir veya iki görüşme tarihi verilir (telefonlu veya şahsi görüşme olarak).
Bir pozisyon için iş başvurusunda bulunmadan önce, güçlü ve zayıf yönlerinizi ve ilgi alanlarınızı net olarak bilmeniz önemlidir. Sosyal becerileriniz ve bunları nerede kanıtladığınız konusunda bilinçli olun. İş pozisyonu ve şirket, size, beklentilerinize ve yeteneklerinize uygun olmalıdır.
Başvurunuz eksiksiz ve hatasız olmalıdır. Aynı zamanda ikna edici ve şahsi olmalıdır. Ayrıca başvurunuzu Merck'e ve başvuruda bulunduğunuz iş pozisyonuna göre oluşturmanız büyük önem taşır. Neden Merck'e ve ilgili iş pozisyonuna başvurduğunuzu tam olarak bilmek isteriz.
Başvuru belgeleri şunlardan oluşur:
Bir kapak yazısı
CV'niz (özgeçmişiniz)
Sertifikalar ve bonservisler (varsa)
Genel olarak kapak yazısı bir sayfaya sığmalıdır ve özgeçmişinizin salt bir özeti olmamalıdır. İş pozisyonu için neden uygun kişi olduğunuzu ve Merck için çalışma konusunda neden ilgi duyduğunuzu açık ve kısa bir şekilde belirtin. Bir özgeçmiş yazısını hazırlarken, tarihe göre en son bilgilerden başlayıp bilgileri geçmişe doğru sıralayın. Bu şekilde okuyan kişi anahtar dönüm noktalarını daha rahat ve hızlı takip edebilecektir. İş pozisyonuyla ilgili olan tüm bilgileri dahil edin.
İş görüşmesi için kendinizi iyice hazırlayın ve tekrar tekrar alıştırma yapın. Kendi güçlü ve zayıf yönlerinizi tekrar gözden geçirin ve bunları en iyi şekilde karşınızdaki iletmek ve göstermek için yollar düşünün. Ayrıca iş pozisyonu ve Merck için neden iyi bir aday olduğunuz konusunda net gerekçelere sahip olmak da önem taşır.
Görüşmenin başında kendinizi tanıtıp özgeçmişinizi açıklamanız adettendir. Bu amaçla kendinize göre kısa bir şahsi tanıtım konuşması hazırlayın. Buradaki önemli nokta, özgeçmişinizi özetlemekten çok sizi motive eden nedenlerin, net olmayan noktaların açıklığa kavuşturulması ve kişisel başarılarınızın vurgulanmasıdır. Dikkatle dinleyin ve herhangi bir tereddüdünüz varsa soruyu anlamak için tekrar sorun. Ayrıca görüşme sırasında sormak isteyebileceğiniz soruları önceden tespit edin.

Kendiniz olun, dürüst davranın ve olduğunuzdan farklı görünmeye çalışmayın.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme