MEDIA MARKT MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

MEDIA MARKT MAAŞLARI

MEDIA MARKT MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


50 yıllık birikimiyle, 15 ülkede, 1016 mağazası ve 65 bini aşan çalışanı ile 900 milyonun üzerinde müşterisine hizmet veren Media-Saturn Holding’e bağlı Media Markt, dünya markalarını Alman uzmanlığı ve düşük fiyatlarla müşterilerine sunuyor. Kaliteli satış öncesi ve sonrası hizmet anlayışıyla müşterilerini ağırlayan Avrupa’nın 1 numaralı elektronik market zinciri Media Markt, Türkiye’de ilk mağazasını 2007 Eylül ayında İstanbul Ümraniye’de açtı. 2013 yılında da online satış kanalı mediamarkt.com.tr’yi hayata geçirdi. Uluslararası çoklu kanal stratejisi ile mağazacılık ve online perakendeciliğin sayısız avantajlarını müşterilerine entegre olarak sunan Media Markt’ın, 14 adedi İstanbul’da olmak üzere Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İzmit, Kayseri, Samsun, Malatya, Mersin, Konya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da toplam 45 mağazası bulunuyor.
İNSAN:
“Kendine nasıl davranılmasını istiyorsan diğer başkalarına da daima o şekilde davran.”

• Her şeyin temeli insandır
Motive edilmiş, yetenekli ve mutlu çalışanlara sahip olmak, başarının temel şartıdır. Bu nedenle en temel anlayışımız herşeyin temelinin insan olmasıdır.

• Media Markt’ta herkes önemlidir.
Çalışana saygı en önemli unsurlardan biridir. Her çalışanın kişilik, yetenek ve becerilerine saygı gösteririz. Her bir çalışan bir bütünün ayrılmaz parçasıdır ve birey olarak değerlidir.

• Öğrenen, Gelişir.
Çalışanlarımızın kişisel gelişimi bizim için önemlidir. Onların eğitimini geleceğe dair yatırım olarak görüyoruz.

GÜVEN:
Güven olmadan işbirliği olmaz.
Güven, etkin bir işbirliğin temel ihtiyacıdır. Bu nedenle çalışanlarımızın güvenini kazanmak bizim için çok önemlidir. Samimiyet, Tartışma Kültürü ve Doğruluk bu alandaki en önemli değerlerimizdir.

Özgürlük ve Sorumluluk:
Hatadan korkma. Çalışana zaman tanı.
Bireylerin kendilerini geliştirmesi ve şirket kuralları dahilinde kendilerine hata payı tanınması felsefemizin bir temelidir. Hataların tolere edilmesiyle, çalışana hatalarından ders alma fırsatı verilir.

Sorumlulukları delege etmek şirket temel değerlerimiz arasında önemli bir yer almaktadır. “Düşünen”, bir diğer değimle “Girişimci” çalışanlar istiyoruz. Bu nedenle her çalışan yetenek ve becerileri çerçevesinde sorumluluk almaya hazır olmalıdır.

BAŞARIDAN ZEVK AL!!
ÜCRETLENDİRME POLİTİKAMIZ
Şirketimizde ortak bir kademe yapısı ile yönetilen, işin içeriğine dayalı bir ücretlendirme sistemi kullanıyoruz. Bu sistemde iş değerlendirme yöntemi ile işler değerlendirilerek rekabetçi ve piyasa ile uyumlu ücret politikası oluşturulması amaçlanmaktadır.

ÇALIŞMA SAATLERİ
Genel Merkez ve Mağazalarımızda yasal mevzuata uygun çalışma saatleri uygulanmaktadır.

YAN HAKLAR
• Günlük yasal limitler dâhilinde yemek kartı

• Unvana bağlı özel sağlık sigortası

• Şirket yıllık izin prosedürü çerçevesinde (Yasal mevzuat tarafından belirlenen izin kullanımı koşulları doğrultusunda) çalışanların yıllık ücretli izin hakkı bulunmaktadır.

• Ulaşım hizmeti (Mevcut güzergâhlarda bulunan servisler veya yol ücreti ile pozisyonları gereği işe/kişiye özel araçlar şeklinde)
Media Markt’lı Olmak;
Önceliği her zaman “İnsan” olan; sadece müşteri değil, iş ortakları ve çalışanları ile birlikte büyük güç olmanın önemini fark etmiş ve içselleştirmiş, değerleri ile büyüyen bir topluluğun içinde, insana ve başarıya değer vermektir.

Şirketin hedeflerini uygulamak konusunda; Kurallar ve süreçler ile birlikte, sorumluluk ve inisiyatif alarak, yenilikçi ve sürekli değişim sağlayan, bulunduğu her yerde sağladığı uyum ile “Başarı Öyküsünü” her geçen gün büyüten olmaktır.

Müşterilerine sadece ürün satan bir anlayışla değil, danışmanlıkta sunarak, ihtiyaçlarını karşılamalarında onları anlayan hizmet ve çözümlerle farklılaşan olmaktır.

Media Markt’lı olmak herkesin hayal ettiğini çoktan başarmış ve her zaman daha fazlasını yapmayı hedef edinmiş olmaktır.


İzzet Kaymak
Mağaza Genel Müdürü

Media Markt’lı Olmak;
1979 yılında kurulan ve kurulduğu yıldan bu yana bünyesinde barındırdığı binlerce mutlu çalışanıyla sektöründe fark yaratan bir kuruluş olmuştur Media Markt. Bununla birlikte birçok önemli ve ses getiren projeye de imzasını atmayı başarmıştır. Bu başarının sırrı, Media Markt’lı olmanın gururunu ve mutluluğunu derinden yaşayan çalışanlarında ve onların yarattığı sinerji de saklı olması elbette ki şaşırtıcı değildir. Uykuda olduğumuz vakitleri bir kenara ayırırsak ailelerimizle ya da arkadaşlarımızla geçirdiğimiz zamandan daha fazlasını iş yerinde geçirmekteyiz. Gurur duyduğumuz başarılarımızın büyük bir kısmını da yine iş hayatımızda gerçekleştirmekteyiz. Hayattan beklentilerimiz, geleceğe yönelik planlarımız ve hatta bugünkü motivasyonumuz en çok bu zaman diliminde şekillenmektedir. Bizler için bu derece kıymetli olan çalışma hayatımızın nasıl olacağı elbette ki çalışmakta olduğumuz şirketin çalışanlarına verdiği değere dayanmaktadır. Bu değeri ise şirketin kültürü belirlemektedir.

İşte tam bu noktada, Media Markt ’ın çalışanlarının mutluluğuna odaklı kültürü ön plana çıkmaktadır. Bir çalışan gözünde Media Markt’lı olmak demek; görüş ve önerilerinin ciddiye alınacağını bilmek demektir. Rahat, huzurlu ve verimli bir ortamda çalışmak, her gün yüksek bir motivasyonla işe başlamak demektir. En önemlisi de Media Markt’lı olmak demek; büyük bir ailenin üyesi olduğunu bilerek güven duymak, birlikte gelişmek ve birlikte büyümek demektir.

Media Markt çatısı altında 5 yılını tamamlamış biri olarak, farkındalığın, yeniliğin, gelişimin, güvenin ve sadakatin gerçek anlamını bulduğu bu yapı içerisinde olmaktan ilk günkü kadar mutluluk ve gurur duymaktayım. Başardıklarıyla yetinmeyip yeni başarılarla her daim bir adım önde olmayı hedefleyen Media Markt ailesinin binlerce mutlu üyesinden biri olduğum için kendimi şanslı hissetmekteyim.


Berrin Atalay
E-Commerce Beyaz Eşya Ürün Müdürü

Media Markt’lı Olmak;
Media Markt lı olmak ; Her zaman ayrıcalıklı olmaktır.
Media Markt lı olmak ; İnsan odaklı olmaktır.
Media Markt lı olmak ; Samimiyet ve doğruluğa önem vermektir.
Media Markt lı olmak ; Ne kadar Başarırsan, o kadar özgür olmaktır.

2009 yılının Şubat ayında, Adana 1 Real M1 Mağazasında Foto bölümünde Satış Danışmanı olarak başlamış olduğum Media Markt kariyerimde; müşteri, personel ve tedarikçilerimizin birinci tercihi olmak vizyonunu benimseyerek 2 yıl boyunca bu departmanda satış da göstermiş olduğum gayret ve başarılar; beni GSM takımına taşıdı. GSM bölümüne geçtikten sonra yapmış olduğumuz başarılar artarak devam etti… Her zaman en ileriye ulaşmak, başarılar elde etmek ve yükselmek için çaba sarf ettim…

2011 yılının Ocak ayında Satış Danışmanı olarak devam eden 8 aylık GSM bölümü serüvenimin sonunda hayalimdeki Takım Liderliği pozisyonunu Kayseri mağazasında yakaladım. Burada da Takım Lideri arkadaşlarım, mağaza yönetimi ve sahadaki satış sorumlusu arkadaşlarımla her zaman bir takım halinde ve uyum içerisinde birçok başarılara imza attık…

Yaklaşık 10 yıldır çalışmakta olduğum bu sektörde yenilikçiliğe, ürün çeşitliliğine, fiyat politikası ile en iyi kalite ve marka stratejisini benimseyen sektörün devi olan Media Markt ailesinin bir ferdi, bir çalışanı olmaktan son derece gururluyum. Sevgi, saygı ve hoşgörü ile bütün her şeyin temeline “Önce İnsan” prensibini koyan yani insana değer veren bir şirkette çalışmaktan dolayı çok mutluyum.


Mehmet Murat DEDE
Takım Lideri

Media Markt’lı Olmak;
Media Markt ‘da başarılı olmadan, bir noktaya ilerlemenin mümkün olmayacağını en iyi bilenlerden olduğumu söyleyebilirim.

Türkiye’deki takım liderliğinden mağaza genel müdürlüğüne uzanan yolda insan ilişkilerim ve başarılı bir çalışan olmam etkili olmuştur. Media Markt ‘a takım lideri olarak ilk işe alındığım günde, beni işe alan genel müdürümün söylediği “Media Markt’lı olmak artık içinde kırmızı bir virüsle hayatını sürdürmektir.” dediğini dün gibi hatırlarım.

Peki, bu kırmızı virüs nedir diye kendime sorduğumda, Media Markt çalışma hayatımızda kullandığımız, başarımızın sırrı olduğunu söyleyebilirim. Media Markt’da işe başladıktan sonra, ilk öğrendiğim, her şeyin temeli insandır. Kendine nasıl davranılmasını istiyorsan, başkalarına da aynı şekilde davranman gerektiğidir.

Ardından inisiyatif kullanma ve özgür çalışma ruhu…. Çalışanlarına verdiği inisiyatif kullanma ve özgür çalışma ruhu Media Markt’ı başarıya götüren etkenlerin başında gelir. İnisiyatif alıp özgür çalışma ruhuyla, her zaman başarılı olmak tabii de mümkün değildir her şeyi doğru yapmak her zaman kolay değildir. Sonuçta, hiç kimse mükemmel değildir. İçinde bulunduğum çalışma ortamı yapmış olduğum hatalarda beni yutmak yerine, hatalardan ders çıkartmayı ve aynı hatayı tekrar yapmamayı öğretmiştir. Bu benim motivasyonumu arttırıp Media Markt’a olan bağlılığımı arttırmıştır.


Nihat Yapıcı
Mağaza Genel Müdürü

Media Markt’lı Olmak;
Neyi yapabiliyorsam ya da yapabileceğimi hayal ediyorsam düşünmeye başlarım. Fikrimi, cesaretimle bir araya getiririm.

Geçmişimi göz önünde canlandırdığım zaman, daha önce nerede olduğumu ve ne kadar yol kat ettiğimi görebiliyorum. Planlı bir şekilde hedefime ne kadar ulaştığımı ve nerelerde hata yaptığımı anlayabiliyorum. Bu benim doğru yolda ilerlememi sağladı. Bir şoförü düşünün, yalnızca önüne baksa ve dikiz aynasından yararlanmasa nelere maruz kalabilir. Zaman zaman geçmişe bakmak, en az şoförün dikiz aynasına bakması kadar yararlıdır.

Geleceğimle ilgili büyük düşünmekten hiç korkmadım. Hedefim ya da hayalimle ilgili her şeyi okuyorum, seyrediyorum, dinliyorum, deniyorum ve öğreniyorum. Hedefler ile ilgili en önemli ipucu, hedeflerle çalışmaktır. Amacım öğrenmeye devam edebileceğim ve birlikte büyüyeceğim kurumumla, ek sorumluluklar alarak ve en yüksek katkıyı vererek hedefe beraberce adım adım ulaşmaktır.

Başarıyı yakalamak önemli, devamını sağlamak daha da önemlidir. Başarı elde etmek istenilen sonuçla doğru orantılıdır. Hedeflerimize ulaşamıyorsak, başarısızlıklarımızdan ders çıkarmalıyız. Başarıya ulaşmanın en önemli unsuru doğru hedef seçebilmektir.

“Neden bu hedefi seçtim? Bunun bana ne yararı var? ‘’ sorusunu soruyorum kendime. Hedefimi seçme nedenimi kolaylıkla açıklayabiliyorum. Çünkü çalıştığım kurum Media Markt bunları bana hissettiriyor, özgür fikirlerimi kısıtlamıyor, cesaretlendiriyor, inandırıyor, öğretiyor, gösteriyor, heyecanlandırıyor, değer veriyor ve benim mutlu olmamı sağlıyor.

MÜKEMMEL ANI BEKLEMEYİP, İÇİNDE BULUNDUĞUM ANI MÜKEMMEL YAPMAK İÇİN MEDİA MARKT ’ tayım.

MEDİA MARKT ‘ lı OLMAK BÖYLE BİR ŞEY.


Dilek Keser
Eğitimdeki Mağaza Genel Müdürü
Mağaza Kariyer Planlaması
Türkiye’deki büyüme planımızı desteklemeyi, mağaza çalışanlarımıza kariyer imkânı sunmayı ve Media Markt’ın tercih edilen bir işveren markası olarak algılanmasını sağlamayı hedeflemekteyiz. Mağaza Kariyer programımız ile sahada çalışan satış ekibimize, şirketimizin işletme anlayışını, müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini arttırmaya yönelik satış eğitimleri yanı sıra liderlik eğitimleri ile çalışanlarımızı birçok alanda geliştirip yetkin birer çalışan olmaları yolunda destek vermekteyiz.

2017 yılında geliştirdiğimiz Mağaza Kariyer Programlarımız çerçevesinde çalışanlarımıza; Geri Bildirim Diyaloğu, Gelişim merkezi (Development Center), Lider Gelişim Programı, İç Kaynaklı ve Dış Kaynaklı eğitimler sunmaktayız. Eğitmen kadromuzda ise, dış kaynaklı eğitmenler, Mağaza Yöneticileri, profesyonel iç eğitmenler, Profesyonel Koçlar ve Genel Merkez departmanlarında çalışan iç eğitmenler yer alıyor. Eğitimler, yıl boyunca İstanbul Genel Merkez Ofisi’nde ve bölgesel olarak mağazalarımızın yoğun olarak yer aldığı farklı bölgelerde gerçekleşmektedir
İşe Alım ve İşveren Markalaşması
İşe Alım ve İşveren Markalaşması Departmanı’nın amacı şirkete yeni yetenekler kazandırmanın yanı sıra şirket içindeki marka imajının geliştirilmesi ve şirket içi iletişimin güçlendirilmesidir. Aynı zamanda İşe Alım ve İşveren Markalaşması Departmanı, çalışanların moral ve motivasyonunun arttırılması, şirket içi bilgilerin paylaşılması ve açık iletişimini sağlar.

İşe Alım ve İşveren Markalaşması Projeleri

Happy Hour Etkinlikleri
Happy Hour Etkinlikleri Media Markt bünyesinde çalışanların motivasyonu, ekiplerin bir araya gelmesi ve daha çok paylaşımda bulunabilmesi için her ay farklı bir konseptte Happy Hour aktiviteleri düzenlenir. Happy Hour’un amacı çalışanlarımızı birkaç saatliğine de olsa masalarının başından kaldırıp, günün getirdiği yoğunluktan uzaklaştırarak iş dışında sosyal paylaşımlarda bulunmaları ve keyifli bir kaç saat geçirmelerini sağlamaktır.

İç İletişim Toplantıları
Her ay yönetimin çalışanlarla şirketteki güncel gelişmeleri ve alınan kararları paylaştıkları aynı zamanda çalışanların sorularının da yanıtlandığı iç iletişim toplantısı gerçekleştirilir. Bu toplantılar çalışanları yönetimle bir araya getirir ve bu sayede sorunlar daha hızlı çözüme kavuşur ve öneriler şeffaf olarak değerlendirilebilir. Bu etkinlik şirketimizdeki açık iletişimin en güzel örneklerinden biridir.

Benim Bir Önerim Var
Tüm çalışanların fikir, önerileri ve projelerini online ortamda paylaştığı, yönetim tarafından fikirlerin değerlendirildiği ve hayata geçirildiği bir projedir. Bu kapsamda sunulan tüm öneriler içerisinde en iyi öneri sahibi seçilerek ödüllendirilir.

Staj Programı
Kısa dönemli zorunlu ve uzun dönemli gönüllü lise, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerinin kariyer gelişimlerine destek olabilmek için yeni bir proje hayata geçirdik. 2015 yılının ikinci yarısı staj dönemiyle beraber başlanacak olan bu proje ile hem öğrencilerin mesleki gelişimine katkı sağlayacak hem de ileriki dönemler için genç ve başarılı yeni mezun olan yetenekleri bünyemize katıyor olacağız.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3600TL olsa da satış müdürü maaşları  13800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3600TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3900TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3000TL-9700TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4800 TL dir. Mühendis maaşları 4800TL den başlayıp 15500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3100-12800 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2250TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme