MCCANN ERICKSON MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

MCCANN ERICKSON MAAŞLARI

MCCANN ERICKSON MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Tekirdağ Rakısı’nın yeni ajansını bulmak için açtığı konkur geçtiğimiz günlerde; McCann İstanbul’un galibiyetiyle sonlandı.

McCann McCann’in efsane rakı için ürettiği kampanya, geçtiğimiz günlerde tam sayfa ilanlarla start aldı. Tekirdağ Rakısı’nın sırrının nerede yattığını araştıran kampanya Tekirdağ’ın
üzümlerini, suyunu ve efsane rakı fabrikasını konu aldı ilk aşamada. Basındaki bu hareketlenmeyi desteklemek için Zarakol’la birlikte sosyal medya kullanıcılarının kendi efsanelerini üretebilecekleri bir Facebook yarışması hazırlandı.
Rakı masalarında anlatılan türlü türlü hikayeyi bir araya getirmeyi planlayan proje, “Tekirdağ Efsaneleri” adıyla da kitap raflarındaki yerini bulacak. Kampanya, yeni film ve ilanlarla önümüzdeki günlerde de rakı masalarının mezesi olacak gibi görünüyor.
 
A: McCann Erickson Istanbul
YY/CD: Gökhan Yücel
GH: Örgüt Çaylı
SY/AD: Tuna Balkan
RY/CW: Deniz Coşkun
MD/AD: Ezgi Baripoğlu
MS/AS: Selcan Gülcü
MT/AM:Bilge Ertem
SP: Seda Güldoğan
Reklam devi Interpublic Group of Cos Inc.(IPG)'nin Türkiye’deki ajansı ve Türkiye’nin en büyük reklam ajanlarından biri olan McCann Erickson İstanbul CEO’su Tankut Karahan, 16 senedir görev yaptığı ajansından ayrılacağını açıkladı.

Reklam sektörünün dijital dünya ile kucaklaştığı günümüzde, McCann Erickson İstanbul’u off-line/on-line yeteneklerin harmanı ile tamamen entegre bir güç merkezi haline dönüştüren Tankut Karahan, “1995 yılından beri gururla hizmet verdiğim, 2001 senesinden itibaren Genel Müdür ve 2005 senesinden itibaren de CEO görevlerini üstlendiğim ajansımızda bayrağı devretmemin zamanı geldi,” dedi.

Tankut Karahan halen görevine devam ettiğini ve bir süre daha edeceğini, gelecek ile ilgili planlarını da kesin ayrılış tarihini belirledikten sonra açıklayacağını ilave etti.  

Bu süreçte, McCann Erickson İstanbul'un yeni liderinin seçilmesine ve ajansın yeniden yapılandırılmasına yardımcı olmak amacıyla McCann WorldGroup Global Marka Lideri Richard Bonner-Davies görevlendirildi.

“Richard ve ben, ayrılmaz bir ikili olarak hem ajansın yeni liderini, hem de McCann'in global yapısı içerisinde benim için yeni fırsatlar bulmak için birlikte çalışıyoruz” diyen Tankut Karahan’ın sözlerine Richard Bonner-Davies şunları ekledi:  “Ne kadar zaman alırsa alsın, bu süreçte ikimiz de Istanbul’a bağlıyız. Amacımız, McCann Erickson İstanbul'un Tankut’un muhteşem önderliğinde olduğu gibi her zaman güçlü ve öncü olmasını sağlamak. Sağlam temeller üzerine kurulmuş, uzun süreli ilişkiler içinde olduğumuz mevcut müşterilerimize örnek hizmet vermeye ve potansiyel müşterilerimizle de aynı zihniyetle  profesyonelliğimizi paylaşmaya devam edeceğiz.”

Tankut Karahan Operasyonla atanmıştı


500 milyon doların üzerinde kayıtdışı geliri tespit edildiği için ABD’de soruşturmaya uğrayan reklam devi Interpublic Group of Cos Inc.(IPG), 2005 yılında Türkiye’deki ajansı Pars McCann Erickson’un Pınar Kılıç Başkanlığı’ndaki yönetimine polis aracılığıyla el çektirip kontrolü ele almıştı. Operasyonun ardından ABD’li IPG’nin atadığı ve polis aracılığıyla Tankut Karahan şirketin başına getirilmişti.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3600TL olsa da satış müdürü maaşları  13800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3600TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3900TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3000TL-9700TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4800 TL dir. Mühendis maaşları 4800TL den başlayıp 15500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3100-12800 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2250TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme