LOGO YAZILIM MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

LOGO YAZILIM MAAŞLARI

LOGO YAZILIM MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Sosyal
Kampüs içerisinde yürüyüş parkuru, basketbol ve voleybol alanı, masa tenisi oynama imkanı bulunmaktadır. Binamızda bir müzik odası da bulunmaktadır.
Yaratıcı
Yaratıcı
Çalışanlarımızın iş saatlerinde bir araya gelip görüş alışverişinde bulunabilecekleri, toplantı yapabilecekleri çeşitli ortamlar yaratılmıştır. Şirketimiz yaratıcı fikirlere önem vermektedir.
Duyarlı
Duyarlı
Logo çalışanları, bireysel ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde aktif yer alarak; farklı hayatlara, kendi hayatlarına ve şirketimize değer katmaya çalışmaktadır.
Logo Yazılım GOSB Teknopark içerisinde Yazılım Geliştirme Merkezi olarak faaliyet göstermektedir. GOSB Teknopark’ta 11.000 m2 alan içerisinde kendi binasını organize sanayi bölgeleri yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. 2000 yılından beri Gebze kampuste hizmet vermektedir. Ayrıca, Ankara Cyberpark’ta ve İzmir’de Urla Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüsü’nde Ar-Ge merkezleri bulunmaktadır.

Resim 1Resim 2Resim 3Resim 4Logo_Ofis1Logo_Ofis2
Sosyal Aktiviteler ve Spor İmkanları

Logo Gebze Kampüs’ün içerisinde yer alan yürüyüş, basketbol, voleybol ve masa tenisi gibi spor faaliyetlerine özel alanlara ek olarak duş ve giyinme odası imkanları da bulunmaktadır.

Yelken sporuna ilgili duyan Logo çalışanları Logo’nun tekne yarışlarında sponsor olarak desteklediği ve yarışlarda önemli başarılar elde eden Logo Yelken Takımı’na katılabilmektedirler.

Gebze Kampüste bulunan müzik odası, çalışanlara boş vakitlerini değerlendirme ve kendilerini müzik alanında geliştirmenin yanı sıra her ay kampüste düzenlenen canlı müzik performanslarında yer alma fırsatı da sunmaktadır.. 

Amfi düzeninde ve akustik ses sistemine sahip 170 kişilik konferans salonunda her ay sosyal ve kültürel temalı çeşitli performanslar, söyleşiler ve toplantılar, geniş eğitim salonlarımızda da eğitimler düzenlenmektedir. Geniş fuaye alanında çalışanların çektiği özel fotoğraflar sergilenmektedir.

Şirketin kuruluş yıl dönümü, yeni yıl, bayram gibi özel günler keyifli organizasyonlar ve şenliklerle kutlanmaktadır. Geleneksel olarak yaz aylarında Gebze kampusün bahçesinde havuz başı barbekü partileri düzenlenmektedir..

Kampüs içerisinde yer alan Log-in Kafe çeşitli yeme içme seçeneklerinin yanı sıra dinlenme ve sosyalleşme imkanı da sunmaktadır.

Yeni anne olan kadın çalışanlarımız için Gebze ve Alsancak ofisimizde sessiz, temiz ve rahat bir emzirme odası bulunmaktadır.

Sağlıklı Beslenme

Gebze Kampus mutfağında öğlen yemekleri ISS firması tarafından gerekli hijyen kurallara göre hazırlanmaktadır.

Yemek menüleri protein/karbonhidrat/sebze dengesi gözetilerek hazırlanmaktadır. Vejeteryan ve gluten free beslenmeyi destekleyen menüler bulunabilmektedir. Her öğünün besin değerlerinin bildirilerek dengeli beslenmeye olanak sağlanmaktadır.

Çalışma Ortamı

Her çalışanımızın şirket ağına uzaktan erişimi, vpn bağlantısı ile sağlanmaktadır. Dizüstü bilgisayarlar ve mekân sınırlaması olmaksızın kablosuz (wireless) çalışma olanağı ile tüm binalar içerisine kesintisiz internet erişimi sunulmaktadır.

Etkin bir toplantı için gerekli ekipmanın bulunduğu toplantı odaları ve görüntülü konferans sistemleri ile mesafeler ortadan kaldırırak farklı lokasyondaki ofislerle de verimli toplantılar gerçekleştirilebilmektedir.

Açık iletişim felsefesini benimseyen, yaratıcı ve yenilikçi fikirlere önem veren Logo, intranetinde yer alan forum alanı aracılığıyla çalışanlarına, sistemler veya süreçlerle ilgili  görüşlerini iletmelerine imkan tanımaktadır.

Plaketler

Çalışanına değer veren ve onlarla sağladığı uzun süreli beraberliklerle gurur duyan Logo, her yıl düzenlenen özel organizasyonlarla 5.,10.,15., 20., 25. ve 30. yılını tamamlayan çalışanlarına plaket vermektedir.

Sosyal Sorumluluk

Maddi ve manevi destekleriyle sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştiren Logo çalışanları, farklı hayatlara değer katmaya çalışıyor.

Logo, ülkemizin ağaçlandırılmasına katkı sağlamak amacıyla Tema’ya erozyonla mücadelede destek vermektedir. Son olarak, Çevre Koruma Ekoloji Dergisi tarafından "Türkiye Çöl Olmasın" projesi ve farklı projeler kapsamında ağaçlandırılma projelerine destek vermektedir.

Bunlara ek olarak, Türkiye genelinde ana okulu, ilköğretim vb. okullarda okuyan çocuklara da çeşitli yardım projeleri düzenlenmektedir.

Logo, bütün çalışanlarının yetenekli olduğuna inanmaktadır. İnsan Kaynakları süreçleri, çalışanların yetenekli oldukları alanlardaki potansiyellerini ortaya çıkartacak çalışma, proje ve eğitim ortamları yaratarak, her çalışanına özel kariyer ve yetenek gelişim çözümleri sunmak için sürekli geliştirilmektedir.

İnsan Kaynakları politikalarının başlıca hedefleri, çalışanlarının motivasyonunu yüksek tutmak, kuruma bağlılıklarını güçlendirilerek verimli işler ortaya çıkmasını sağlamak, şeffaflık prensibine uygun bir şekilde gerekli haberleşme kaynaklarını kullanarak her türlü görüş ve fikrin paylaşılmasına ortam hazırlamak, çalışanlarına rahat, güvenli bir iş ortamı sağlamak ve objektif değerlendirmeler yapmaktır.

Logo, insana yatırım yapmayı temel ilkelerinden biri olarak benimsemiştir. Logo’nun başarısının arkasında kaliteli ve eğitimli insan gücü yatmaktadır. Şirket, kaliteli ürün ve hizmetin, nitelikli ve mutlu çalışanlar tarafından üretilebileceğine inanır, çalışanlarının gelişimine ve eğitimine önem verir. Başarı, şirket amaçlarına uygun üretimle değerlendirilir. Bu yaklaşım işten ayrılma oranının sektör ortalamalarına göre düşük olmasını, dolayısıyla beyin gücünün temel olduğu yazılım sektöründe uzun vadede Logo'nun rekabet gücünü artırmasını sağlamaktadır.

Seçme ve Yerleştirme
Logo'da personel seçme ve yerleştirme süreci, kurum kültürü, şirket hedefleri ve pozisyona özel yetkinlikler bazında en uygun adayı bulup yerleştirecek şekilde yapılmaktadır. İşe alımlarda adayın cinsiyeti, milliyeti, inancı, etnik kökeni,  medeni durumu,  cinsel tercihleri değil, fırsat eşitliği ilkesi gözetilerek değerlendirmeler bilgi ve deneyime göre yapılmaktadır.

İşe alım sürecinde www.logo.com.tr, çeşitli kariyer portalları üzerinden gelen başvurular değerlendirilmektedir. Açılan pozisyonlar şirket içinde duyurularak, çalışanlardan aday önerileri alınmaktadır. Logo'da staj yapan öğrenciler de seçme yerleştirme sürecine bir kaynak olarak değerlendirilmektedir. Staj süreci ve sonrası ilgili bölüm yöneticileri tarafından takip edilerek İnsan Kaynakları Departmanı'na raporlanmaktadır. Olumlu görünen stajyerler, gelecekte değerlendirilmek üzere aday havuzuna alınır ve istihdamda öncelikle değerlendirilmektedir.Tüm kanallardan gelen başvurulardan pozisyon kriterlerine uygun adaylar için yetkinlik bazlı mülakat süreci başlatılır. İnsan Kaynakları ve ilgili bölüm yöneticisinin yürüttüğü mülakat sürecinden sonra, ölçme ve değerlendirme kapsamında ilgili testler uygulanmaktadır.

Mülakat ve test sonuçları değerlendirilirken, kurum kültürüne uygunluk, analitik düşünme, yaratıcılık, konularındaki yetkinlikleri yanında mesleki ve teknik bilgileri de değerlendirilir. Süreci olumlu tamamlayan adaylar ile referans görüşmeleri yapılmakta ve ücret teklifi aşamasına geçilmektedir.

Görüşmeler sonucunda mevcut pozisyonda değerlendirilemeyen adayların başvuruları, başka pozisyonlarda değerlendirilmek üzere saklanır Tüm adaylar iş başvurusu süreci sonucu ile ilgili bilgilendirilmektedir.

Logo’da stajyer alımları yaz döneminde yapılmaktadır. Staj başvuruları ile ilgili bilgi her yıl Nisan ayında sosyal medya hesaplarımızdan, kariyer portallarından, web sitemizden ve Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden duyurulmaktadır. Staj programımız zorunlu staj koşulu bulunan öğrencileri kapsamaktadır. Yazılım ekibimizde staj yapmak isteyen öğrenciler öncelikle teknik bilgi içeren online sınava alınmaktadır. Ardından sınavda başarı gösteren öğrenciler için mülakata çağrılır. Diğer departmanlarımıza başvuru yapan öğrenciler ise, sadece mülakat sürecine dahil edilir ve tüm süreçleri olumlu sonuçlanan öğrenciler Logo Yazılım bünyesinde staj yapmaya hak kazanır.

Organizasyonel Gelişim
Çalışanların teknik, davranışsal ve yönetsel yetkinlikleri ölçülmekte, izlenmekte ve geliştirilmektedir. Gelişim için profesyonel eğitimler alındığı gibi, farklı projeler ve departmanlarda görev alma gibi yöntemler de uygulanmaktadır.

Eğitimler bütün çalışanların hem mesleki, hem de kişisel gelişimleri için düzenlenmekte, organizasyon piyasa şartları ve teknolojideki gelişmeler eğitim planlarına hemen yansıtılmaktadır. Özellikle teknolojik olarak sürekli gelişen bir sektörde faaliyet gösterilmesi nedeniyle teknik eğitimler şirketimiz açısından çok önemlidir.

Yeni teknolojiler izlenmekte, altyapı, çalışanların kaynaklara hızlı ulaşımı, yönetime etkin katılımı ve müşterilerle hızlı iletişim, amaçlarına yönelik olarak sürekli olarak geliştirilmektedir.

Performans  Yönetimi Sistemi
Logo, çalışan performansının sistemli ve istikrarlı takibinin onların kariyer planlama ve gelişimindeki öneminin farkındadır.

Performans Yönetimi Sistemi, gerek kurumun, gerekse bütün çalışanların hedef odaklı performanslarını Logo J-guar İK yazılımı üzerinden takip edilmesini sağlamaktadır. Sistem kapsamında yetkinlik analizleri ise Logo Eğitim ve Kariyer Yönetimi sistemlerini beslemek üzere kullanılmaktadır.

Performans uygulaması gelişme, iyileşme ve geri bildirim ekseninde işlemektedir. Amaç, bütün çalışanların kendi potansiyellerinin farkına varmalarını sağlamak ve bu farkındalığı performansa dönüştürerek onlarla kazan-kazan ilişkiler kurmaktır.

Kariyer ve Yetenek Yönetimi
Sektör, öğrenme ve değişime adaptasyon konularında çevik olmayı gerektirmektedir. Kariyer ve Yetenek Yönetimi Sistemi, öncelikli olarak bütün çalışanların iş bilgisi yetkinliklerini yakından takip etmek ve geliştirmek disiplini üzerine kuruludur.

Çalışanların kariyer planlaması ve gelişimi sürecinde ana prensipler;

Çalışanların kişisel farkındalıkları arttırmak ve süreci sahiplenmelerini sağlamak,
Kariyer yolları farkındalığını arttırmak,
Geri bildirim ve işbirliği disiplinlerinin etkili işlemesini sağlamaktır.

Ücretlendirme ve Yan Haklar
Logo'da çalışanların tamamını kapsayan bir derece, pozisyon ve ücretlendirme sistemi mevcuttur. Ücretlendirme ve yan haklar politikası çalışanların yetkinliklerini, üstlendikleri görev ve sorumlulukları, eğitim ve iş tecrübelerini esas alır. Çalışanların ücretlerini; piyasada hedeflenen konumlanma ve ücret araştırmaları doğrultusunda, uluslararası alanda kabul görmüş ''Hay'' sistemini kullanarak ve şirket içi dengeleri de dikkate alarak her yıl başı güncellenmektedir. Logo'nun çalışanlarına sunduğu yan haklar şunlardır:

Servis: Servis ağıyla çalışanların ulaşım sürecini güvenli ve kolay şekilde gerçekleştirmektedir.

Özel Sağlık Sigortası: Logo çalışanı olan herkes tamamı şirket tarafından karşılanan özel sağlık sigortasından yararlanırlar. Çalışanların eş ve çocukları da grup kapsamında değerlendirilirler.

Bireysel Emeklilik Sistemi: Çalışanlar için kurum katkılı bireysel emeklilik bulunmaktadır.

GSM Hat ve Telefon: Pozisyona bağlı olarak çalışanlarımıza GSM hat, telefon ve taşınabilir bilgisayar tahsis edilir.

Şirket Aracı: Pozisyona bağlı olarak çalışanlara şirket aracı verilir.

Bölge satış ofislerinde çalışan personellere yemek kartı verilir.

Çalışan Destek Programı : Çalışanlar ve ailelerinin iş ve özel yaşamlarında karşılarına çıkan ve baş etmekte zorlandıkları, yaşam kalitesinde ve iş hayatında verimlilik veya zaman kaybına neden olan durumlarda, 7/24 telefonla ve yılda 6 defa yüz yüze, konunun uzmanlarından güvenilir destek aldıkları Çalışan Destek Programı bulunmaktadır.
Logolu Olmak
Logo ailesinin bir üyesi olmanın çalışanlara sağladığı birtakım avantajları vardır.

Log'extra indirim paketi, çeşitli firmalarla yapılan işbirlikler sonucu Logolulara anlaşmalı mağaza alışverişlerinde indirim olanağı sağlamaktadır.

Logo +1, bu uygulama çalışan referansı ile işe alınan her bir aday için çalışan para ödülü ile ödüllendirilmektedir.


Evlenen ve çocuk sahibi olan çalışanlara şirket adına hediye verilmektedir.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme