LILA KAĞIT MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

LILA KAĞIT MAAŞLARI

LILA KAĞIT MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Marmara Şirketler Grubu, kurulduğu 1984 yılından beri bulunduğu sektörlerdeki uzmanlığı, tecrübesi, ve yatırımlarıyla ses getirmiş, yenilikçiliği ve kalitesiyle itibarı yüksek şirketlerden oluşmaktadır.

Marmara Şirketler Grubu, bünyesinde bulundurduğu; Türkiye’nin en yüksek iplik boyama kapasitesine sahip Marmara Pamuklu Mensucat ve 2005 yılından beri faaliyet gösteren Marmara Enerji Santrali'nin ardından, dünya standartlarında temizlik kağıdı üretmek, ülkemizdeki hijyenik ve sağlıklı kağıt malzemesinin kullanımını artırmak ve gelişen Türkiye pazarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2004 yılında temizlik kağıtları sektörüne yatırım kararı alarak, 2005 yılında Çorlu’da Lila Kağıt'ı kurmuştur.

2007 yılında kağıt ve konverting (kağıt bobinden tüketim grubu ürüne dönüştürme) tesisi ile faaliyete geçen toplamda 100.000m2’lik bir alanda kurulmuş olan Lila Kağıt, 2012 yılı Ocak ayında tamamlanan yeni yatırımıyla, kağıt üretiminde 150.000 ton kapasiteye ulaşarak, sadece Türkiye’nin değil, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerinde tek kampüs altındaki en büyük kağıt üretim tesisi olmuştur.

Lila Kağıt en son teknolojilerle ürettiği yenilikçi, kaliteli ve iddialı ürünleriyle Türkiye temizlik kağıdı pazarında lider olmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda Sofia, Maylo ve Berrak markaları altında topladığı tuvalet kağıdı, kağıt havlu, kağıt peçete ve kağıt mendil ürün çeşitleriyle tüketicilerin beklentilerini en iyi şekilde karşılarken; Ev Dışı Kullanım pazarında ise Nua Professional markası ile, Müşterilerinin ihtiyaçlarını yüksek kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı ürünleri ile karşılamak için çalışmaktadır.

Lojistik imkanlar dahilinde, dünya'nın her yerine her cins kağıt bobin satışı yapilabilmektedir. Bobin ve yarı mamul satışında lider olan Lila Kağıt dünyada yaklaşık 45 ülkeye ulaşıyor.
Kurucumuz: Abdullah Öğücü
1933 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi.

İlkokul eğitimini Gaziantep’te tamamlamıştır. Henüz 7 yaşında olmasına rağmen babasıyla profesyonel iş hayatına başlamıştır. Abdullah Öğücü 31 yaşına geldiğinde Gaziantep’te Güneydoğu İplik San ve Tic. A.Ş.’yi kurmuştur. Girişimcilik ruhuyla 1984 yılında Çorlu ve İstanbul’da Marmara Pamuklu Mensucat’ın kurulumunda ve yönetiminde çalışmaya devam etmiştir.

1964 yılında kurulan Güneydoğu İplik San ve Tic. A.Ş.’yi 1984 yılında Marmara Pamuklu Mensucat İplik işletmesi, 2004 yılında Boyahane işletmesi, 2005 yılında Enerji Santrali ve 2007 yılında Lila Kağıt gibi yerli yatırımlar takip etti. Abdullah Öğücü, Marmara Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürürken 25 Ağustos 2008 yılında vefat etmiştir.

Evli ve 4 çocuk babası olan Abdullah Öğücü, seyahat etmekten, yeni yerler ve insanları keşfetmekten hoşlanır; gördüklerini de sevdikleriyle paylaşırdı.

Kendisini bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Misyonumuz
Paydaşlarını en yüksek bilgi, yetkinlik ve refah düzeyine ulaştırabilecek kurumsal gelişimi sağlayıp, sürdürülebilir büyüme stratejisiyle, öncelikle bulunduğu sektör ve ülkemiz, nihai olarak da yakın coğrafya ve dünya için sürekli değer katmaktır.

Vizyonumuz
2023 yılında sürdürülebilir büyüme performansı ve değerleri ile tüm paydaşları tarafından tercih edilen ilk 100 sanayi şirketinden biri olmaktır.

Lila Kağıt, başarıya giden yolda ekibi oluşturan bireylerin performans ve yetkinliklerinin en önemli değerlerden biri olduğunun bilinciyle, doğru adayları doğru pozisyonlara yerleştirmek için özenli ve titiz bir seçme ve yerleştirme süreci uygulamaktadır.

Lila Kağıt iş başvurularını internet kanalıyla kabul edip, yine aynı kanalla olumlu/olumsuz tüm adayları tek tek cevaplamaktadır. Açık pozisyonlar için uygun adaylar görüşmeye çağrılmaktadır. Görüşme süreci olumlu sonuçlanırsa İnsan Kaynakları Bölümü tarafından yapılan iş teklifinde pozisyonla ilgili tüm bilgiler adaya verilmektedir. Adayın teklifi kabulünden sonra işe giriş işlemlerine başlanmaktadır.
Her çalışanının gelişim planında eğitim önemli bir yer tutmaktadır. Her pozisyon için belirlenmiş olan eğitim programlarının yanı sıra kişinin ihtiyaçlarına göre gereken eğitimler belirlenerek İnsan Kaynakları Departmanı'na bildirilmektedir. İnsan Kaynakları tarafından yapılan eğitim planlaması çerçevesinde yıl içerisinde eğitimler gerçekleştirilmektedir.

Lila Kağıt bünyesinde görev yapan değerli yöneticilerimizle yapılan işbirliği sayesinde şirketimizde görev alan tüm personelimiz “Geliş Geliştir Günleri” adı altında düzenlenen eğitim seminerleriyle birbirinden farklı pek çok eğitime katılma olanağı elde ederler.

Lila Kağıt iş yapış yöntemleri de İnsan Kaynakları Departmanı tarafından oryantasyon programlarında aktarılmaktadır. Lila Kağıt farklı sektör tecrübelerine dair birikimleri çalışanlarına işbaşı ve sınıf eğitimleri ile aktarmaktadır.
Lila Kağıt İnsan Kaynakları Departmanı’nın en önemli hedefi, yüksek performanslı, şirkete değer katabilen bir ekiple sürekli gelişimi sağlamaktır.

Çalışanların şirket hedeflerine paralel olarak bireysel çalışma ve gelişim planlarını yöneticileri ile birlikte hazırlamalarının ardından yılda iki defa performans görüşmesi yapılarak çalışanın gösterdiği performans, gelişim ihtiyaçları ve kariyer potansiyeli değerlendirilir.

Performans değerlendirmesi elde edilen sonuçlar; yetkinlik değerlendirmesi ise pozisyonların gerektirdiği yetkinlikler üzerinden yapılmaktadır.

Lila Kağıt için kariyer yolu sadece bir üst pozisyona geçmek değil, aynı veya başka pozisyonda yetki ve sorumlulukların performansa bağlı olarak artmasıdır. Bu nedenle kişisel gelişimin devamlılığı sürekli hedeflenen kriterlerden biridir. Yıllık olarak planlanan eğitim programları da bu hedefi destekleyici niteliktedir.
Lila Kağıt'ta ücret ve ek menfaatler politikamız; temel olarak, işin gerektirdiği ve kişilerin sahip olduğu yetkinlikleri, iş bazında sorumlulukları, eğitim ve iş tecrübesini esas alan, "yüksek performansı ödüllendirmeyi" hedefleyen, adil bir sisteme dayanmaktadır.

Çalışanlarımızın ücretleri; şirket içi denge, bireysel performans sonuçları, ücret araştırmaları, piyasada hedeflediğimiz konumlanma ve ekonomik göstergeler doğrultusunda, her yıl ocak ayında değerlendirilip güncellenmektedir.

Tüm çalışanlarımıza,

Yemek ve ulaşım hizmetleri
Revir ve işyeri hekimi
Ferdi Kaza/Özel Sağlık sigortası
Yılda iki defa üniforma temini-mavi yakalı personel için sağlanmaktadır.

Çalışanlarımız tarafından her işyerinde kurulan Sosyal Komiteler kendilerine ayrılan bütçe ile yurt içi geziler, spor turnuvaları, kültür ve sanat etkinlikleri, piknik ve parti gibi çeşitli sosyal faaliyetler düzenleyerek günlük yoğun tempo esnasında bizlere yaşama sevinci aşılayacak ve birlik duygusunu güçlendirecek fırsatlar yaratmaktadır.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3400TL olsa da satış müdürü maaşları  13200TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8900TL, insan kaynakları maaşları 3150TL-9650TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3200TL-9400TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8400TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4400TL den başlayıp 15400TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12900 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8300 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2350TL ile 9900 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme