KPMG MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

KPMG MAAŞLARI

KPMG MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Yeni mezun işe alım sürecimiz her yıl Mart ayı başında, asistan ilanlarımızın KPMG Türkiye kariyer sayfaları ve Kariyer.net’te yayınlanması ile başlar. Aynı zamanda katıldığımız tüm üniversite aktivitelerinde de işe alım sürecimizin başladığı duyurulur. Üniversite etkinliklerine Denetim, Vergi, Danışmanlık ve İnsan Kaynakları bölümlerimizden üst düzey çalışanlarımızla katılırız. Bu etkinliklerdeki amacımız, KPMG’yi tanıtmak ve başarılı öğrencileri KPMG ailesine katmaktır.

Üniversitelerin İktisadi İdari Birimler, Ekonomi ve İşletme Fakülteleri’ne bağlı bölümlerde son sınıf öğrencisi veya bu bölümlerden mezun olan, asistan ilanlarımızda belirtilen kriterlere uyan adaylarımız sürecin ilk basamağı olan video mülakata davet edilir. Video mülakat aşamasında başarılı olan tüm adaylarımıza İngilizce sınavı uygulanır. Sınavı başarıyla tamamlayan adaylarımız bölüm müdürüyle görüşmek üzere ofisimize davet edilir. Mülakatta başarılı olarak değerlendirilen tüm adaylarımız gönderdiğimiz on-line kişilik envanterini tamamladıktan sonra partner mülakatına çağrılır. Bu mülakatta da başarılı olanlara iş teklifi yapılır. İşe alım süreci Temmuz ayında son bulur. KPMG ailesine katılmayı kabul eden tüm adaylarımız Ekim ayında yapılacak oryantasyon programı ile görevlerine başlar.

Danışmanlık bölümü işe alımlarında Denetim ve Vergi bölümlerinden farklı olarak adaylarımızdan İngilizce sınavı yerine kendilerine yönlendireceğimiz analitik becerileri ölçen testi tamamlamaları beklenir.


Stajyer İşe Alım Süreci

Stajyer işe alım sürecimiz her yıl Ağustos ayı başında, Denetim ve Vergi Stajyeri ilanımızın KPMG Türkiye kariyer sayfaları ve Kariyer.net’te yayınlanması ile başlar.

Üniversitelerin İktisadi İdari Birimler, Ekonomi ve İşletme Fakülteleri’nde son sınıf öğrencisi veya mezun olan adaylarımız sürecin ilk basamağı olan video mülakata davet edilir. Video mülakat aşamasında başarılı olan tüm adaylarımız İngilizce sınavımıza girer. Sınavı başarıyla tamamlayan adaylarımız Denetim veya Vergi müdürlerinden biriyle görüşmek üzere mülakata davet edilir. Son olarak Müdür mülakatında da başarılı olan tüm adaylarımıza iş teklifi yapılır ve KPMG’li olmayı kabul edenler, Kasım ayının ilk haftası Denetim ve Vergi Stajyeri olarak çalışmaya başlar.

KPMG Türkiye’de staj dönemi Kasım – Nisan ayları arasındadır. Nisan ayında gerçekleşen performans değerlendirmesi sonucu başarılı bulunan tüm stajyerlerimize asistan pozisyonu için teklif yapılır. Kabul eden adaylarımız Mayıs ayından itibaren görevlerine asistan olarak devam eder.
KPMG’de veya başka bir firmada görüşmeye davet edildiğinde, aşağıdaki püf noktalarının sana yardımcı olacağını umuyoruz. Şimdiden başarılar!  

Özgeçmişini hazırlarken kısa ve öz, ancak ilgi alanlarını ve güçlü yönlerini içerdiğinden emin ol.
Pozisyonu ve firmayı araştır, çelişkili bilgiler bulursan bunları not al, görüşme sırasında fırsat verilirse sorarsın.
Sorulabilecek soruları ve bunlara vereceğin yanıtları kısa notlar halinde yazarak oluştur.
Görüşmeye gitmeden önce sade, ama temiz ve bakımlı giyinmeyi, görüşmeye uygun şekilde ceket/kravat veya ceket/etek ve ayakkabı giymeyi unutma. Çok renkli giyinmekten kaçın.
Erkekler için: Saç, sakal traşı olmadan görüşmeye gitme. Bayanlar için: Sade ve doğal bir makyaj ve saç şekli idealdir.
Konuşurken tavırların sakin ve kibar olsun, kendinden emin görünmeye çalış. Göz temasını da dengeli kurmalısın, konuşurken sürekli gözü dikip bakmak veya görüşmeciden farklı bir yere bakmak doğru değil. Sorulan soruya konudan uzaklaşmadan yanıt ver.
Görüşme sırasında görüşmecinin sözünü kesmeden dinle ve sorusunu bitirdiğinden emin olduktan sonra yanıtlamaya başla.
Görüşme bitince görüşmecinin yanından ayrılırken, ayırdığı zaman için teşekkür et.
Facebook gibi sosyal medyada seninle ilgili yer alan tüm fotoğraf ve içerikleri gözden geçir. Profilinde seni rahatsız edecek ve olumsuz bir algı oluşturacak herhangi bir şey olmadığından emin ol.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme