İŞBİR ELEKTRİK MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

İŞBİR ELEKTRİK MAAŞLARI

İŞBİR ELEKTRİK MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Vizyonumuz
Yenilikçi ve katma değeri yüksek ürünlerimiz ile ülkemizde 2020 ye kadar pazar payımızı %6 nın üzerine çıkarıp, sektörde ilk 4 firma arasında olmak. Aynı dönemde toplam ciromuz  içerisindeki ihracatın payını asgari %15 e yükseltmektir.

Misyonumuz
Yerli katkı payı en yüksek özgün ürün…  Kalite… Güvenilirlik... Yenilikçilik… Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı…

Elektrik çözümlerine ve jeneratöre ihtiyacı olanların beklentisi yukarıdaki kavramlar ise…

Akla gelen ilk firma İşbir Elektrik olmalıdır.
Yurt dışında çalışan Türk İşçilerin dövizli tasarruflarıyla oluşturduğu ve 4148 ortağın katkılarıyla 1977 yılında kurulma çalışmalarına başlanmış, 16 Temmuz 1978 yılında açılan ve adını işçi birliğinden esinlenerek alan İşbir Elektrik Üretim Makinaları Fabrikası olarak açılmıştır.03 Ekim 1981 tarihinden itibaren TSKGV bağlı ortaklığı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Şirket sermayesinin yüzde 99,86 ‘si vakfa aittir.

O zamanın şartlarında mevcut imkanlar ile kurulmuş olan İşbir Elektrik San. A.Ş. geçmişten gelen tecrübesini günümüz teknolojisiyle birleştirerek, ülkemizin başta Dizel Elektrojen Grupları olmak üzere, senkron alternatör, statik ve dinamik frekans konvertörü, Askeri ve Sivil maksatlı Mobil Dual Setleri, Sahil Güvenlik Botlarında ve Romorkörlerde kullanılan Gemi Tipi Dizel Jeneratör Setleri ile TCDD tarafından kullanılan Vagon jeneratörlerini üreten tek ve en büyük kuruluş olmuştur.

12.000 m² kapalı, 20.000 m² açık alana sahip olan fabrikasında, modern teknolojisinin yanı sıra, alanında uzman mühendis, teknisyen ve kalifiye personeli ile üretimlerine devam etmektedir.


İnşaat Çalışmaları, 1977

İŞBİR tarafından üretilen eşzamanlı (senkron) ve ikili (dual) panolar ile gemi tipi (marine) alternatörler, mobil sistemler ve bunlara ilişkin teknoloji ve altyapı diğer firmalara örnek olmuş ve öncülük etmiştir. Elektrik enerjisi üretiminde kullanılan elektrik ve elektromekanik ekipmanları üretim teknolojileri alanında;

Alternatör
Jeneratör
Konvertör
Elektrojen grupları
Elektrik panoları ile
Aydınlatma setlerinin vb.

Tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, test ve kalifikasyon faaliyetleri başlıca ilgi alanlarımızdır.


Açılış Töreni, 1978

Kurulduğu ilk günden bugüne kadar ürettiği 30.000 i aşan değişik güçteki elektrojen gruplarıyla, başta T.S.K. olmak üzere Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektördeki enerji ihtiyaçlarına cevap vererek çözümler üretmenin, yaptığı ihracatlarla ülke ekonomisine katkı sağlamanın haklı gururunu yaşamaktadır.
2000 kVA güce kadar müşteri isteklerine uygun her tip ve modelde dizel elektrojen grubunu alternatörü ile birlikte üreten İŞBİR Elektrik San. A.Ş. enerji ihtiyacınıza tek ve kesin çözümdür. Jeneratörler, Türk mühendisinin tasarımı ve Türk işçisinin el emeğinin ürünüdür.


Temel Atma Töreni Davetiyesi, 1978

İşbir Elektrik San. A.Ş. sektörde her geçen gün artan yabancı menşeili alternatör ve jeneratör üreticilerinin yanında güçlü ve rekabetçi işletme gereği olarak tesislerini modern yapıya kavuşturmak için yatırımlarına ağırlık vermiştir.
İşbir Elektrik; yaptığı yatırımlar ile emek yoğun olan üretim sürecinden modern teknoloji ve otomasyona bağlı imalat sürecine geçerek; zaman ve maliyet tasarrufu sağlamayı ve yüksek kalite standartlarında dünya ile rekabet edebilir bir konumu hedeflemektedir.

Alternatör
İŞBİR, kendi alternatörünü üretmek sureti ile rakiplerine oranla önemli bir rekabet üstünlüğü sağlamakta ve katma değer yaratmaktadır. Dizel motordan tahrikli alternatörlerin yanı sıra değişken devirli alternatif güç kaynaklarından tahrikli alternatörlerin araştırma ve geliştirme çalışmaları kurduğu modern laboratuarında devam etmektedir. Bugün İŞBİR, özel sarım makinesi ile 150 kVA‘ya kadar otomatik olarak, üzeri güçlerde ise manuel olarak 2000 kVA‘ya kadar alternatör üretimi yapabilmektedir.


Yönetim Kurulu Toplantısı,  1981

İŞBİR, Türkiye de alternatör test laboratuarına sahip tek alternatör üreticisidir.
30 yıldır kendi teknolojisi ile ürettiği alternatörler ile pazara jeneratör sunan İşbir Elektrik; alternatör üretimi konusunda ülke içinde rakip tanımamaktadır. Alternatör üretiminde elde ettiği mühendislik bilgi birikimi ile üretim teknolojisini geliştirerek hata payı az, verimi yüksek ve pazarın her türlü ihtiyacına cevap verebilecek çeşitlilikte alternatör üretmeyi planlamaktadır.
Dizel motordan tahrikli alternatörlerin yanı sıra değişken devirli alternatif güç kaynaklarından tahrikli alternatörlerin araştırma ve geliştirme çalışmaları kurduğu modern laboratuarında devam etmektedir.

Projeler

İşbir Elektrik; başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere pek çok kurum ve kuruluşun enerji ihtiyacını karşılayacak projelere imza atmaktadır.
Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TUVASAŞ) tarafından TCDD ve Irak Demir Yolları için üretilen vagonlarda kullanılan jeneratörler İŞBİR Elektrik San. A.Ş. Mühendis ve Teknisyenleri tarafından özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.
Özel tersaneler tarafından gerçekleştirilen en büyük projelerden biri olan ve Askeri Limanların Önlerinde Keşif / Karakol ve Denizaltı harbi görevlerinde kullanılacak olan Yeni Tip Karakol Botu (YTKB) nda kullanılan 2x240 kVA gücünde marine tipteki jeneratörler İşbir tarafından üretilmiştir.

Milgem Projesi

Ayrıca Türkiye nin tamamen Türk Mühendisleri ve işçileri tarafından ürettiği ilk savaş gemisi olan Milli Gemi (MİLGEM) Projesi kapsamında her gemi için 4 er adet 750 kVA gücünde marine jeneratör grupları İşbir tarafından üretilmiştir.
Türkiye nin Osmanlı Döneminden bu yana ihraç ettiği ilk harp gemisi özelliğinde olan Türkmenistan Serhet Gemisine ait 2 set 2x240 kVA marine ve 30 kW güverte tip jeneratörlerin üretimi İşbir tarafından yapılmıştır.
Bunların yanı sıra; Türk Silahlı Kuvvetleri nin haberleşme sistemlerinin modernizasyonu amacıyla gerçekleştirilen;
TAFICS
TASMUS
X-BAND
ADOP
KMS
MHAVHS
HERIKKS
JEMUS
MILKAR
projeleri kapsamındaki mobil/portatif/senkronize/dual/yedekli enerji kaynakları, İŞBİR Elektrik San. A.Ş. tarafından üretilmektedir.


İşbir Elektrik San. A.Ş standart dizel elektrojen grubu üretiminin yanında T.S.K., D.H.M.İ., Sahil Güvenlik Botları, Kıyı Emniyeti, Hastaneler, Bakanlıklar, Stadyumlar, Belediyeler, Alışveriş Merkezleri, Tersaneler, Eğitim Kurumları gibi pek çok kurum ve kuruluş için tasarladığı, ürettiği ve çalışır vaziyette teslim ettiği projeler ile bu kurum ve kuruluşların çözüm ortağı olmuştur.

Yurtdışı Pazar
İŞBİR, jeneratör satışında dünya pazarında yer bulmak ve Milli ve Askeri projelerde kullanılan güç sistemlerinin yerli olarak üretilebilirliği konusundaki istek ve azmimizi göstermeye çalışmak amacı ile pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine ağırlık vermiştir. Her yıl en az iki yurtdışı fuara katılım gerçekleştirerek katıldığı pazarlarda yer bulmak için çaba harcamaktadır. Yurtdışı satışlarının büyük kısmı Rusya, Kazakistan, Irak, Katar , İran ve Pakistan pazarlarına gerçekleşmiştir. Afrika pazarına girme çabalarımız devam etmektedir.
Yurtdışında dizel jeneratör setlerinin dahil olduğu anahtar teslim projeler takip edilmektedir. Özellikle inşaat sektörü ve su arıtma tesisleri gibi enerji ihtiyacının kritik öneme sahip olduğu projelerin jeneratör ihtiyaçlarını gerçekleştirdiği teslimatlarla karşılayan İşbir Elektrik dünya pazarında adından söz ettirmeye başlamış ve aranılan bir isim haline gelmiştir.Fransız menşeili Degremont firmasının onaylı alt yüklenici listesine ilk denetimde girmeyi başararak; 11.000 kVA gücündeki jeneratörlerin Doha West (Katar) bölgesine anahtar teslim teslimatını gerçekleştirmiş ve bu projeyi de referansları arasına katmıştır.

İŞBİR, kurulduğu 1977 yılından bu yana sektöre verdiği katkıyı bundan sonra da devam ettirecektir. Ürettiği ürünler ile yurt içinde ve yurt dışında sektörde her zaman söz sahibi olmak istemektedir. TSKGV Bağlı ortaklığı olan İŞBİR Elektrik San. A.Ş., Savunma Sanayi sektöründe üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapma ve ulusal ekonomiye katkı sağlama çabasını arttırmak gayesindedir.
Saygınlık, güvenilirlik ve dürüstlük İşbir'in temel değerleridir. Bu ilkeler doğrultusunda:

Tüm çalışanların, birlikte iş yapılan kişi ve kurumların ve sermayedarların iyi ve zor günlerinde yanında olmak anlamına gelen vefalılık,
Çağdaş gelişmelere ve değişimlere süratle ayak uyduracak şekilde yenilikçilik ve yaratıcılık,
Faaliyetlerde ve harcamalarda denetime ve gözetime açıklık anlamına gelen şeffaflık,
Her türlü faaliyetin yasa, yönetmelik ve yönerge esaslarına uygun olmasına özen gösterecek şekilde hukuka bağlılık ve kamu vicdanına uygun hareket etmeyi gözetecek şekilde etik değerleri benimseme,
Türk ulusu nun; “türkiye cumhuriyeti nin kuruluş felsefesine ve anayasal temel değerlerine dayalı” ortak ideallerine ve sosyokültürel değerlerine bağlılık,
Çalışmada verimi artıran ana unsurlar olarak: işbirliği ve dayanışma, sorumluluğu paylaşma, sürekli eğitim, iş sağlığı ve güvenliği, eleştiriye saygı ve özeleştiri, iş disiplinine riayet,
Tüm yukarıda belirtilen değerler doğrultusunda tamamlayıcı niteliği haiz olan: koşulsuz müşteri memnuniyeti, verimlilik ve rekabet, çevreye duyarlılık,
Daima göz önünde bulundurulan değerlerdir.
Çalışanlar aile fertleri ile, dostlarıyla veya ilişkide bulunulan diğer üçüncü şahıslarla hiçbir surette karşılıklı veya karşılıksız menfaat ilişkisinde bulunmamalıdırlar.
Herhangi bir nedenle işten ayrılan, kritik görevlerde bulunan personel (genel müdür, müdürler, satış ve pazarlama elemanları, vb.) Aynı sektörde görev almamalıdırlar.
Tüm faaliyet ve işlemlerde her türlü kamu kurum ve kuruluşu, idari oluşum, sivil toplum örgütü ve siyasi partilere herhangi bir menfaat beklentisi olmaksızın eşit mesafede yer alarak ve bu sorumluluk bilinci ile yükümlülükler yerine getirilmelidir.
Aidiyet bilincinin oluşturularak, tüm personel şirketi adına her türlü fedakarlığı yapabilecek seviyeye getirilmelidir.
Çalışanların güvenli, sağlıklı, huzurlu ve iş koşullarına uygun ortamlarda görev yapmaları sağlanmalıdır.
Müşteri ilişkilerinde dürüst, samimi, adil davranarak kaliteli ve üst düzeyde hizmet sunulmalıdır.
Gizlilik kurallarına riayet ederek şirket sırları saklanmalıdır.
Her tür harcamalarda özen gösterilerek tasarruf dikkate alınmalıdır.
Sektörde yer alan diğer firmalar ile iyi ilişkilerde bulunulmalı ve etik davranılmalıdır.
Şirket aleyhine haberler çıkarılmamalı ve aleyhte konuşulmamalıdır.
Tedarikçilere eşit davranılmalıdır.
Çevrenin ve doğal hayatın korunması, tüketici hakları ve kamu sağlığı konularında duyarlı olunmalıdır.
Tüm işbir çalışanlarınca bilim ve bilimsel yöntemler rehber edinilmelidir.
Değişim, gelişim ve eleştirilere açık olunmalıdır.
Enerji sistemlerinin üretilmesine ve geliştirilmesine öncülük etmek ve ülke ekonomisine ve savunmaya katkı sağlamak,
Uluslararası standartlara ve yasal gerekliliklere uygun bir şekilde müşteri ihtiyaçlarına en etkili şekilde cevap vermek ve güvenini sürekli kazanma bilincinde olmak,
Modern üretim yöntemleri ve ideal hammaddeleri kullanarak müşteriye en ekonomik ve kaliteli ürünün sunmak,
Gerekli eğitimlerle şirket çalışanlarının üretim ve hizmet bilincini sürekli geliştirmek, tüm çalışanlarımızla, daha bilinçli ve sorumluluk alarak, hizmet ve kalite seviyemizin yükseltilmesini sağlamak,
Kalite yönetim sistemi gereklerine uyarak çalışmak ve sistemimizin etkinliğini sürekli iyileştirmek, tüm birimlerimizin, toplam kalite felsefesi çerçevesinde sürekli iletişim ve takım çalışması neticesinde, gelişmelerini sağlamak,
Tüm doğal kaynaklarımızı en verimli biçimde kullanarak üretim sürecimizle ve ürünlerimizle çevreye saygılı olmaktır.
Çevre yönetimi sistemi ile ilgili yürürlükte bulunan tüm kanun ve yönetmeliklerden doğan yükümlülükleri yerine getirerek; bütün faaliyet sahalarında çevre yönetimi sistemini benimsemek, gereklerini yerine getirmek,
Çevre yönetim sistemi uygulanırken müşterilerimiz de dahil olmak üzere tüm paydaşlarımızın beklentilerini dikkate almak,
Üretimin her safhasında, kirliliğin önlenmesini ve çevre yönetim sisteminin sürekli iyileştirilmesini ve geliştirilmesini hedeflemek,
Bütün atıkların kontrolü ile maksimum geri kazanılmasına veya bertaraf edilmesine önem vermek, atıkların kaynağında ayrıştırılmasını ve değerlendirilmesini sağlamak,
Enerji tüketiminde modern teknolojiler uygulayarak, enerji tasarrufuna önem vermek; doğal kaynak, hammadde ve enerji kullanımını azaltmak, atıkları en aza indirgemek, olası kirliliği mümkün olduğunca önlemek
Şirket içinde çevre yönetim sistemi ile ilgili eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerini organize etmek, bu tür faaliyetlere destek vermek
Tedarikçilerimizi, kanunlara ve işbir in çevre yönetimi sistemi yöntem ve ilkelerine uymaları konusunda teşvik etmek,
İşçi sağlığı ve güvenliği (isg) ile ilgili yürürlükte bulunan tüm kanun ve yönetmeliklerden doğan yükümlülükleri yerine getirerek; bütün faaliyet sahalarında işçi sağlığı ve iş güvenliği yönetimi sistemini benimsemek, gereklerini yerine getirmek,
Modern iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını kullanarak tesislerimiz üzerinde genel koruma ve önleme tedbirlerini alarak sürekli iyileştirmek, genel korumanın yeterli olmadığı durumlarda kişisel korunma tedbirleri almak,
Hedef sıfır iş kazası prensibi ile çalışmak, kazalara ve sağlık bozulmalarına sebebiyet verebilecek tehlikelerin oluşmasını engellemek, tehlikeli ortamlarla ilgili genel koruma önlemlerini almak,
SATIŞ SONRASI HİZMETLERİMİZ

İŞBİR ELEKTRİK SANAYİİ A.Ş. müşterilerine hizmeti gereksinim duydukları anda verebilmek için yurt sathına yayılmış yaygın satış sonrası hizmetler ağını kurmuştur. Garanti kapsamında veya dışında müdehale edilmesi gereken Elektrojen Grubuna (EG) en kısa sürede  İŞBİR personeli tarafından çözüm bulunmaktadır.

İŞBİR müşteri talepleri doğrultusunda Elektrojen Grubunun sigorta ve nakliyesini sözleşme ile taahhüt ederek montaj mahalline teslim eder ve ilk çalıştırma İŞBİR Teknik Personeli tarafından yapılır. Yine Müşteri ile yapılan sözleşme sathında eğer istenirse müşteriye teknik bilgi, kullanım, ilk müdahale eğitimleri verilmektedir. Aynı koşullar dahilinde müşteri ile aylık ve/veya yıllık periyodik bakım anlaşması yapılmaktadır.
İnsan Kaynakları olarak Ana İlkemiz, Şirketin hak ve menfaatleri doğrultusunda çalışanlarının hak ve menfaatlerinin yasal mevzuata uygun şekilde belirlenmesidir.

Yüksek etik değerlere sahip, çalışkan, özverili, dürüst, geleceğe yön veren, yaratıcı,liderlik ve motivasyon yönü kuvvetli, bağımsız düşünme becerileri gelişmiş, takım geliştirme özelliği ve kalite anlayışına sahip, hızla değişen teknolojiyi takip ederek bu değişimin öncüsü olabilecek, yenilikçi düşünme yeteneğine sahip adayları İŞBİR ELEKTRİK SAN.A.Ş. ye kazandırma maksadı ile hareket ediyoruz.
Kariyer Yönetim Sistemimizin amacı İŞBİR ELEKTRİK SAN. A.Ş.’de bilgi birikimi ve yetenek odaklı  kariyer planlarını gerçekleştirmektir. Kişiye özel kariyer planlarını oluşturarak, çalışanlarımızın fark yaratan davranışları ve başarı sonuçları doğrultusunda görev değişikliği, terfi gibi uygulamalar ile çalışanlarımıza farklı kariyer fırsatları sunmaktayız.
Şirketimiz, Üniversitelerin Mühendislik, İşletme, Muhasebe, Ticaret, Uluslararası Ticaret, Pazarlama bölümlerinde okuyan öğrencilerine staj imkanı tanıyarak mesleki gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Staj kontenjanları şirketimizin stajyer öğrenci ihtiyacı çerçevesinde belirlenmekte, belirli sayıda öğrenci derslerde öğrendikleri teorik bilgilerin uygulamalarını yerinde görme ve profesyonellerin bu bilgileri hayata geçirmesine tanık olma şansını İŞBİR’de staj yaparak bulmaktadır.

Meslek Lisesi Öğrencilerinin Staj Programı :

3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince Eğitim - Öğretim yılı boyunca haftada üç gün uygulanan Meslek Lisesi Stajlarıdır. Yıllık kontenjanlar şirketimiz ihtiyaçları doğrultusunda belirlenerek Mart - Nisan aylarında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne iletilmekte, staj yapacak öğrenciler okul müdürlükleri tarafından belirlenerek şirketimize bildirilmektedir.Öğrenciler veya yakınları tarafından yapılan doğrudan başvurular kabul edilmemektedir.
Gelişen ve değişen dünya ve teknoloji karşısında çalışanlarımızı verimli kılmak, performansı artırmak bu sayede İŞBİR ELEKTRİK SAN.AŞ.’nin başarısını geliştirmek üzere şirket içi ve şirket dışı eğitimler tasarlanmaktadır.

Çalışanlarımıza özel planlanan eğitimler, Oryantasyon programı ile başlamakta, performansa bağlı olarak yetkinlikleri geliştirici faaliyetlerle devam etmektedir.Satış maaşları yeni çalışanlar için 3400TL olsa da satış müdürü maaşları  13200TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8900TL, insan kaynakları maaşları 3150TL-9650TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3200TL-9400TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8400TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4400TL den başlayıp 15400TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12900 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8300 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2350TL ile 9900 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme