İPRAGAZ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

İPRAGAZ MAAŞLARI

İPRAGAZ MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:

İpragaz, Eureka Metal A.Ş. adıyla 1961 yılında kurulmuş, sektördeki ilk tüp dolumunu gerçekleştirmiş, İzmit Yarımca'da, Türkiye'nin ilk Resmi Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) dolum tesisini ve dolum istasyonlarını faaliyete geçirmiştir. Şirket, 1966 yılında, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile birleşerek, İpragaz A.Ş. adını almıştır. 1992 yılında özelleştirilen İpragaz, Fransız Primagaz bünyesine katılmıştır. 1999 yılında Primagaz'ın da dünyanın en büyük LPG dağıtım firması Hollandalı SHV Energy tarafından satın alınması ile İpragaz, SHV ailesinin bir parçası haline gelmiştir.
28 ülkede faaliyet gösteren SHV Energy, 15.000 çalışanı ve 6 milyar €'yu aşan cirosu ile milyonlarca tüketiciye LPG ulaştırmaktadır. SHV Energy, 6 milyon tonluk satış hacmiyle dünyanın en büyük LPG şirketidir. 100 yılı aşkın bir süredir son tüketicilere ve iş yerlerine enerji sağlayan SHV Holdings N.V. ailesinin bir üyesidir. SHV aynı zamanda, yan kuruluşu The Clean Energy Company ile; yenilenebilir enerji teknolojileri alanında da faaliyet göstermektedir.
Türkiye enerji sektörünün 'Mavi Dev'i İpragaz, 50 yılı aşkın tecrübesiyle ve gerçekleştirdiği ilklerle, Türkiye'deki Likit Petrol Gaz (LPG) sektörünün öncüsüdür. Türkiye'nin en büyük 25 firması arasında yer alan İpragaz; Türk LPG sektörünü kurmasının yanı sıra, gerek şirket hacmi, gerek Türkiye'nin her tarafında sağlamış olduğu istihdam imkanları ile Türk Ekonomisi'ne 1961'den bugüne önemli katkılarda bulunmaktadır.
İpragaz, halen Türkiye genelinde; 10 Tüplü Satış Müdürlüğü, 7 Tüplü Saha Ofisi, 9 Dökme Satış Müdürlüğü, 3 Dökme Satış Ofisi, 6 Otogaz Satış Müdürlüğü, 5 Otogaz Satış Ofisi, 15 LPG Dolum Tesisi, 2 LPG Stoklama Terminali ve 6 adet Tüp ve Emtia Deposu'na sahiptir.
İpragaz bu iş yerlerinde görev yapan 1.200'ü aşkın personeli ve Türkiye'de 4.000'e yakın tüpgaz ve otogaz bayisi ile Türkiye'nin her noktasında hizmet vermeye devam etmektedir.
İpragaz, 1996 yılında Türkiye'de "ilk resmi otogaz istasyonu"nu açarak, bu tarihten itibaren de özel ve ticari araçlarda kullanılan "Otogaz" segmentinde faaliyet göstermeye başlamıştır. Halen ülke genelinde 1.200 otogaz istasyonu ile hizmet vermeye devam etmektedir.
İpragaz 2004 yılı sonu itibariyle de LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) çalışmalarını başlatarak Türkiye geneli sanayi müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.
İpragaz, 1 Eylül 2012 itibari ile İpragaz Elektrik ile elektrik toptan satışını başlatarak, tüm Türkiye'de 'serbest tüketici'lere hizmet vermeye devam etmektedir.
İpragaz, 2013 yılında GO markasıyla akaryakıt sektörüne de girmesiyle enerjinin dört ana segmentinde hizmet vermeye devam etmektedir.
İpragaz hizmet kalitesine verdiği önemin yanı sıra markasını taşıyan ev ve sanayi kullanımına yönelik üretilen ürünlerine de büyük özen göstermektedir. İpragaz markalı bu ürünler, yüksek teknoloji ile ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak imal edilmektedir. LPG depolaması için hizmete sunulan ürünler ise sigortalı olarak tüketiciye verilmektedir.
İpragaz, tüketicilerinin LPG kullanımı ile ilgili tüm sorularını 7 gün 24 saat kesintisiz olarak 444 İPRA (4772) numaralı Tüketici Danışma Hattı'nda cevaplandırmaktadır.
İpragaz'ı, İpragaz Yapan İlkler
İlk LPG tüp dolum tesisi
Türkiye genelinde uygulanan Eğitim Seferberliği projesiyle, tüketicilerine evlere teslimatı yasal olarak zorunlu olan 12 kg'lık ev tüpünde "sertifikalı servis elemanları" ile hizmet veren ilk LPG şirketi
İnternet ve SMS yoluyla tüp siparişi alan ilk firma
Tüplerde ilk çift emniyetli boğaz contası
İlk resmi belgeli otogaz istasyonu
Teknelerde LPG dönüşümü Marinegas sistemi
İlk dökme forklift hizmeti
İlk Sistem LPG hizmetleri
Tankerlerde ilk massflowmetre uygulaması
Akustik emisyon yöntemiyle toprakaltı tank kontrolü
Türkiye'nin ilk ve Avrupa'nın en büyük elektronik sayaçlı araç filosuyla müşterilerine değer ifade eden "kalibrasyon hassasiyeti, olumsuz dış ortam şartlarından etkilenme, sistem güvenliği, arıza vs." konularda eksiksiz ve güvenli hizmet
Sevkiyat sonrası faturalarını araçta faturalama sistemiyle anında dökme gaz satışı (Bu sistem sayesinde manuel sistemlerde görülen rakamsal hatalar, fatura kaybolmaları, ödeme takip zorluğu vs. problemlerini ortadan kaldırmıştır.)
Depozito ve LPG ödemelerinin kredi kartıyla yapma imkanı
Dökme gaz konut müşterilerinin 3. parti aracılara yaptırması gereken, tüm işlerin (tank temel çukurunun ve boru hattı kanalının kazılması, dere kumu temini, çukur ve kanalların dolgusu, tank kaide betonunun hazırlanması vs.) müşterinin talebi dahilinde ücreti mukabil İpragaz tarafından yapılması
Dökme gaz sistemin kurulumuyla birlikte gaz alımını gerçekleştiren konut müşterilerimize, ücretsiz olarak İPRAGAZ SİSTEM LPG SİGORTA PAKETİ'nin verilmesi
LPG Dağıtıcı Lisansı
İpragaz, sektöründe "LPG Dağıtıcı Lisansı"nı alan ilk şirkettir.
ISO 9001:2008 ( İpragaz Kalite Yönetim Sistemi)
İpragaz, ISO 9001:2008 standartları teknik bölüm kapsamında uygulanır. Halkımızın can ve mal güvenliğini ön planda tutar ve doğal çevreyi korumak için teknolojinin getirdiği tüm imkanları kullanır.
OHSAS 18001:2007 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi)
İpragaz, ulusal ve uluslararası standartlara göre en üst seviyede tedbirleri almak için başlatmış olduğu çalışmalarla, 2001 yılında sektöründe ilk defa "İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi"ni kurmuş ve OHSAS 18001:2007 Belgesi'ni almıştır.
Pi (π) Belgesi
İpragaz tüpleri, EVAS-Ev Aletleri Sanayi Ltd. Şti. tarafından "Taşınabilir Basınçlı Kaplar Yönetmeliği"ne (99/36/AT) göre üretilir ve Pi markasıyla işaretlenir.
"Mükemmelliyette Kararlılık" Sertifikası
İpragaz, 2004 yılında Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı'nın (EFQM) 5 aşamalı "Avrupa Mükemmelliğe Yolculuk Programı"nın birinci aşaması olan "Mükemmelliyette Kararlılık'' sertifikasını teknik bölüm kapsamında almaya hak kazanmıştır.
MEB İpragaz Sertifikalı Montaj Uzmanı
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle İpragaz, 2003 yılında bayi ve servis elemanlarına yönelik güvenli LPG kullanım tekniği ve müşteri ilişkileri eğitimlerini tamamlamıştır. Böylece bayi ve servis elemanlarına Milli Eğitim Bakanlığı'ndan "MEB-İpragaz Sertifikalı Montaj Uzmanı" brövesi alan ilk firma olmuştur.
Teknik Eğitim ve Yangın Güvenlik Eğitimleri
İpragaz, 1998 yılında Yarımca Tesisi'nde kurduğu "Eğitim Merkezi" ile sektörde kendi personeli dışında kamu ve özel kurumlara da eğitim veren ilk firma olmuştur. Bu eğitimlerle her yıl yaklaşık 3000 kişiye LPG yangınlarına müdahale konusunda teorik ve pratik bilgiler verilir.
AB'ye Uygunluk Akreditasyonu (Tank Bakım Akreditasyonu)
Teknik Departman bünyesinde bulunan "Tank Kontrol ve Bakım Birimi" 28 Temmuz 2004 tarihinde Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından "B Tipi Muayene Kuruluşu" olarak akredite edilmiştir. İpragaz, TÜRKAK tarafından "TS EN ISO/IEC 17020 Çeşitli Tipteki Muayene Kuruluşları'nın Çalıştırılmaları için Gerekli Kriterler" standardına göre sektöründe ilk akredite edilen "B Tipi Muayene Kuruluşu" olarak yine bir ilke imza atmıştır. İpragaz, TÜRKAK tarafından verilen akreditasyona dayanarak mülkiyetinde bulunan LPG stoklama tanklarının periyodik test ve kontrollerinin belgelendirilmesini yapmaktadır. İpragaz, Türkiye LPG sektöründe bu kriterleri sağlayan ilk ve tek kuruluş olarak, sektör liderliğini bir kez daha kanıtlamıştır.
ABD Afet Kurumu (FEMA) Onayı (Afet ve Acil Durum Yönetimi)
İpragaz, Türkiye'de teorik ve işlevsel tatbikatları kapsayan "Afet Yönetimi ve Acil Durum Planları" konusunda Amerika Birleşik Devletleri Federal Afet Kurumu "FEMA" eğitmenleri tarafından sertifikalandırılan ilk LPG şirketi olmuştur. FEMA tarafından sertifikalandırılmış olan İstanbul Teknik Üniversitesi Afet Yönetim Merkezi ile yürüttüğü ortak çalışma sonucunda; FEMA'nın kriterlerini yerine getiren İpragaz, İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından belgelendirilmiştir.
Çevre
İpragaz Aliağa, Ankara ve Pınarbaşı Tesislerinde çevre kirliliğinin önlenmesi ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmalar için, Çevre ve Orman Bakanlığı İpragaz'ı Çevre Beratı'yla ödüllendirmiştir. İpragaz A.Ş. Yarımca Stoklama ve Dolum Tesisi, Kocaeli Sanayi Odası tarafından 2001 yılında Şehabettin Bilgisu Çevre Teşvik Ödülü'nü, 2004 yılındaysa Şehabettin Bilgisu Çevre Ödülü'nü kazanmıştır.
Misyon
Biz İpragazlılar,
En emniyetli şekilde,
Müşteriyi mutlu kılan biçimde,
En düşük maliyette ve yüksek etkinlikle,
Daha fazla değer yaratıp, satış yaparak,

İnsanların enerji ihtiyaçlarını en güvenli ve kesintisiz olarak karşılamak suretiyle daha büyük bir İpragaz'ı yaratmak için varız.
Vizyon
Liderlik
Başarılı çalışmalarımız sonucunda ve her zaman sorumluluğumuzun bilincinde olarak sektörel liderliğimizi devam ettirmek.
Takım Ruhu
Temel değerlere ve ortak hedeflere sahip olmak, değişime ayak uydurmaktansa değişim yaratmak.
Örnek Bir Şirket
Yasalara, çevreye, ahlaki ve insani değerlere saygı duyan örnek bir şirket kimliğini benimsemek.
Kurum
Mutlu çalışan-mutlu müşteri-mutlu hissedar dengesi içinde, herkesin parçası olmayı düşleyeceği bir kurum yaratmak.
Ortak Değerler
Ahlak
Yasalar, genel ahlak kuralları ve kurumsal çıkarlarımız doğrultusunda her zaman dürüst davranmak
Sorumluluk
Yaptığımız işlerde konuyu ve etkilerini bütünüyle görmek, insiyatif almak ve sonuçlarını üstlenmek
Adalet
İnsanlara eşit değil, hak ettikleri gibi adil davranmak

Kararlılık
Kurumsal hedeflere odaklanmış bir şekilde sonuca ve amaca yönelik davranabilmek. Gereken kararları sürüncemede bırakmamak

Değer bilme ve saygı
İnsan ve emek kıymetini bilerek, geleceğin geçmişten geldiğini unutmamak.
Olgunluk ve alçakgönüllülük
Hatalarımızı ve ihmallerimizi kabul edebilmek, öğrenmeye ve öğretmeye açık, azimli ve önyargısız olmak
Olumlu yaklaşım
Sorunları fırsata dönüştürebilmek ve çözüme taşıyabilmek
Öz Güven
Gerçekçi, tutarli ve dengeli bir yaklaşım içinde ortak gücümüze inanmak
Takım çalışması
İşbirliği yapmak, bilgiyi paylaşmak, herkesin kendisine özgü beceri ve bilgisine güvenmek
Günümüz iş yaşantısında firmalar arası en büyük rekabet unsuru, "çalışanlar"dır. Bir adım ötesinde, markayı bulunduğu konuma getirenler, yine o markanın çalışanlarıdır. Bu nedenle, son yıllarda tüm dünyada ve özellikle de ülkemizde insana yapılan yatırımda dikkat çekici şekilde bir artış gözlenmektedir. İpragaz olarak, çalışanlarımıza yaptığımız yatırımı yeni bir boyuta taşımak maksadıyla, sektörümüzde bir ilk'e daha imza attık. Şirket vizyonumuzu, ortak değerlerimizi ve temel yetkinliklerimizi destekleyen İpragaz Akademisi'ni Mayıs 2007'de faaliyete geçirdik. Akademi'de satış ve satış yönetimi grupları için 2,5 yıllık bir program hedeflenirken, diğer gruplar için de zaman sınırlaması olmayan sistemli bir eğitim ve gelişim süreci tasarlanmıştır.
Bu akademi ile amacımız tüm İpragaz çalışanlarının yetkinliklerini, liderlik özelliklerini ve vizyoner bakış açılarını, günümüz iş dünyası ihtiyaçları, değişen pazar ve rekabet koşulları doğrultusunda geliştirmektir.
Gelişim süreci, kişilerin bulundukları pozisyonlardaki iş tanımları ve gerekli yetkinliklere göre, bağımsız bir danışmanlık şirketi olan Management Centre Türkiye (MCT) tarafından tüm İpragaz için özel olarak tasarlanmıştır.
Sonuçta hem daha sistematik hem de daha sürekli bir eğitim döngüsü planlanmış olup, çalışanlarımız gelişim ihtiyaçları doğrultusunda fonksiyonel, teknik, yönetsel ve kişisel gelişim programlarından geçecektir.
İpragaz Akademisi, sınıf içi eğitimlerin yanı sıra, birbirini takip eden atölye çalışmaları, dvd seansları, makaleler, kitaplar, ödevler, sohbet toplantıları ve testlerle de desteklenmiştir.
Artık, İpragaz'da insana yatırımın en önemli aşaması olan eğitim ve gelişim, şirket kültürümüzün değişmeyen bir parçası haline gelmiştir.
Güven Yaratma
Temel Yetkinlikler
Birey olarak kendisine ve İpragaz markasına güven duyulmasını sağlayacak şekilde diğer kişiler ile etkileşime girmek.

Dürüst bir şekilde çalışır.
Kendini, yaklaşımını ve düşüncelerini açıkca ortaya koyar.
Farklı fikir ve düşüncelere karşı açıktır.
Diğer kişileri destekler.


Pozitif Yaklaşım ve Çözüm Odaklılık
Pozitif Yaklaşım ve Çözüm Odaklılık
Yenilikler ve engeller karşısında olumsuzluklara odaklanarak enerji, motivasyon ve zaman kaybına yol açmaktansa, bunların aşılmasına odaklanmak, yapıcı bir yaklaşımla fikir ve öneri geliştirmek, işin tamamlanmasını ve sorunun çözülmesini sağlayacak bir hareket tarzı sergilemek
Yapıcı bir yaklaşım sergiler.
Zorluklara rağmen çaba göstermeye deavm eder.
Diğerlerine destek olur ve başarıya teşvik eder.

Müşteri Odaklılık
Müşteri Odaklılık
İç/Dış müşteriyi ve ihtiyaçlarını yapılan her işin temel odağı haline getirmek; verimli müşteri ilişkileri geliştirmek, korumak ve etkin hizmet sunmak ve ihtiyaçlarını sürekli izlemek
İç / dış müşterileri bilgilendirir.
İç /dış müşteriler ile işbirliğine dayalı ilişkiler kurar.
İç / dış müşterilerin ihtiyaçlarını ve problemlerini karşılar.
İç/dış müşteri memnuniyeti sürekli kılmak için geribildirim alır.Dayanışma
Dayanışma
Diğer kişiler ile etkin ve uyumlu bir şekilde işbirliği içinde çalışmak; olumlu iş ilişkileri oluşturmak ve sürdürmek
Etkin ilişkiler kurar ,özgüveni arttırır, empati sergiler, ilgilenir, paylaşır, destekler.
Ekip ve şirket amaçlarını ön plana çıkarır.
İş birliği için gönüllü olur.


Kalite Odaklılık
Kalite Odaklılık
Her ne kadar küçük olsa da işi tamamlarken tüm ilgili alanları göz önüne almak; işin tüm yönlerine ilgi göstermek; süreçleri ve görevleri doğru bir şekilde kontrol etmek; süreç içerisinde dikkatli olmak.
Çıktı kalitesinin yüksek olmasını temin eder.
Kalite problemlerine karşı harekete geçer.Sürekli Öğrenme ve Gelişim
Sürekli Öğrenme ve Gelişim
Mevcut şartları, süreçleri ve kişisel yetenekleri geliştirebilmek için harekete geçmek; uygun metodlar kullanarak fırsatları belirlemek, çözümleri uygulamak ve sonucu ölçmek.
Gelişim ve öğrenmeye yönelik fikirler üretir.
Fikirleri hayata geçirir ve uygular.
İş süreçlerinin akışını sürekli analiz ederek, entegre insan kaynakları anlayışı içerisinde, değişen ve gelişen organizasyonumuz için iyileştirici yöntemler geliştirmek ve uygulamak.
Tüm iş süreçlerini sistem yaklaşımı çerçevesinde gözlemleyerek; sistemde aksayan ve/veya işlevsel olmayan süreçleri güncellemek ve organizasyonel gelişime paralel yeni iş süreçlerini ekleyerek prosedürlerini oluşturmak.
İpragaz'ın vizyon ve misyonuna paralel, strateji ve hedeflerine uyumlu, organizasyonun ve personelin yetkinliklerini temel alan, uygulanabilir ve değerlendirilebilir insan kaynakları stratejilerini oluşturmak ve sürekli geliştirmek.
İpragaz'ın vizyon ve misyonuna paralel İnsan Kaynakları vizyon ve misyonunu tüm çalışmalarımızda gözeterek, organizasyon yapımız ve kültürümüz içerisinde gelişmesini ve zenginleşmesini sağlamak.
İpragaz'a başvurular internet sitesi aracılığıyla yapılabildiği gibi, çalışanların ya da danışman şirketlerinin önerileri gibi farklı kaynaklardan da iletilebilir.
İletilen tüm başvurular, İnsan Kaynakları veritabanına kaydedilir. Yıllık yapılan işgücü planlaması doğrultusunda pozisyon açığı olduğu takdirde, bu veritabanından araştırma yapılarak, iş tanımları ile gerekli niteliklere uyan adaylardan bir havuz oluşturulur.
İpragaz vizyon, misyon ve ortak değerlerine uygun olmanın yanı sıra, İpragaz temel yetkinliklerine ve pozisyonun gerektirdiği iş ailesi yetkinliklerine uygunluk, aday seçiminde aranan temel kriterlerdir.
İş başvurularınızı aşağıda yer alan "Genel Başvuru" isimli ilan aracılığıyla iletebilirsiniz.
İpragaz'da 2005 yılında başlatılan "Yetkinlik Bazlı İnsan Kaynakları Yönetimi" ile birlikte performans yönetimi, işe alım, eğitim / geliştirme ve kariyer planlama gibi İnsan Kaynakları sistemleri entegre hale getirilerek tüm İpragaz çalışanlarının dahil olacağı yaşayan bir sistem yaratılmıştır.
Bu kapsamda, her İpragaz çalışanında olması gereken İPRAGAZ TEMEL YETKİNLİKLERİ'nin yanı sıra, satış, pazarlama, teknik, mali işler, lojistik vb. iş ailelerinin yetkinlikleri de belirlenmiştir. Söz konusu yetkinlikler, yıl içerisinde hedeflere ulaşmak için kullanılan, gelişime açık araçlar niteliğindedir. Dolayısıyla kişisel gelişim ve kariyere yön verecek olması açısından etki edeceği en önemli sistem PERFORMANS YÖNETİMİ SİSTEMİ'dir. İpragaz'da her çalışan kendi performansını kendisi yönetmekten sorumludur.


Böylece;
Verimli çalışma sağlanmakta ve iş memnuniyeti artırılmaktadır.
Gelişim ve eğitim ihtiyaçları belirlenerek çalışanların yetkinlikleri geliştirilmektedir.
İşe alım sürecinin etkinliği ölçülmektedir.
Kariyer planlama ve ödüllendirme sistemleri etkin olarak çalışabilmektedir.
Öğle Yemeği Yardımı
Personel Servisleri
Özel Sağlık Sigortası
Ferdi Kaza Sigortası
Bireysel Emeklilik Sistemi
Çalışma Saatlerimiz haftada 43 saattir. Mesai, Pazartesi - Cuma 08:30 - 17:45 arasındadır.
İzin Politikası:

1 - 5 yıl            : 14 iş günü
6 - 15 yıl          : 20 iş günü

15 yıl ve üzeri : 26 iş günü

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme